Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Астра Н не отчита че е изкаран ключа

nik_kolev снимка nik_kolev 07 май 2019 - 19:57

Здравейте,от 5г. имам Астра Н 1.7 дизел 101 коня.От няколко дена има странен проблем,след като изгася колата и извадя контактния ключ не ми спира радиото автоматично ,но по големия проблем е че не мога и да заключа колата,не реагира въобще ключа. Прочетох я с оп-компа и беше записала три грешки в СИМ модула (Р1614-50 wrong transponder key,P1616-00 CIM (steering column module) wrong environment identifier ) и в engine ECU(B3055-00 transponder key problem ).След изтриване на грешките всичко е наред до следващо подаване на контакт.След като изключа контакта пак не мога да заключвам.Пробвах с откачане на плюсовата клема на акумулатора и отново няма проблем,но пак до следващо подаване на контакт. Стигам до извода че колата приема ключа и подава сигнал по модулите че всичко е наред и разрешава паленето,но когато я изгася и извадя ключа колата не разбира че е изваден и за това не позволява да се заключи.Говорих с майстори и те казват че проблема е в СИМ модула но на ОПЕЛ са пълен хаос и много трудно се оправят,дори да си купя нов или втора употреба обучението е почети невъзможно защото има доста информация в този модул и трудно се прехвърля. казаха ми че има майстор в Стара Загора който има оригинална програма за ОПЕЛ и бил много добър и решавал такива проблеми,но нямам никакви координати на този човек. Моля някой ако се е сблъсквал с такъв проблем или има идея къде да отида да пиши.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 май 2019 - 21:36

Твоя CIM може да се ремонтира.
Отговори

nik_kolev снимка nik_kolev 08 май 2019 - 21:35

Как?
Мнението беше редактирано от nik_kolev: 08 май 2019 - 21:46
Отговори

nik_kolev снимка nik_kolev 08 май 2019 - 21:45

 ivan_pop, на 07 май 2019 - 21:36, каза:

Твоя CIM може да се ремонтира.



Как става?Срещал ли си друг път подобен проблем? Четох в руските сайтове че става с презапояване.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 09 май 2019 - 07:38

Може да го ремонтира човек който има съответните знания,умения и инструменти.Търси майстор!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg