Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Мнения и препоръки свързани с форума

Защо по дяволите не гласувате за форума?

mrsch66 снимка mrsch66 11 ноември 2014 - 21:17

Форума е създаден да се решават болни проблеми по колите как да ги решим да покажем какво сме направили по тях и др.а не да решаваме някаква класация.Предварително се извинявам на засегнатите но това е истината.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 ноември 2014 - 21:35

Чета заглавието на темата - и директно отговарям.. -Аз лично спрях да гласувам за форума (а по-рано го правех ежедневно, поне през два компютъра), и спрях след като два месеца подред ония с неясно по какъв начин "НЕЗАБЕЛЯЗАНО" трупаха СТОТИЦИ гласове пред нас. Не знам кой кого алармира, но явно е било без резултати. А просто няма начин, някой да ме убеди че.. ей така от нищото се пръкват някви, и по стотици гласове трупат. Това е причината, поради която ЛИЧНО АЗ спрях да гласувам за форума.
Отговори

borro снимка borro 11 ноември 2014 - 21:55

Много пъти съм гласувал - 50, 100 вота няма значение.
Напоследък не го правя.
Даже незнам за какво съм го правил...
Помня няколко ника, които много месеци се надпреварват кой повече ще цъка бгтопа
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 ноември 2014 - 22:13

И кво като гласувах, примерно точно сега !? 448 гласа (с моят) - срещу (забележете) => 1058 !???
Отговори

rtaa снимка rtaa 11 ноември 2014 - 22:32

Според мен, защото не е толкова важно... Ако беше нещо важно със сигурност гласовете щяха да бъдат повече... Замислете се, при положение, че форума е насочен към хора с определен интерес (марката Опел), какво значение има дали си пръв или втори в класация на някакъв сайт... Ако търся опел, ще го намеря в този форум, ако търся ауди ще се зачудя в кой от форумите им ще вляза и ще съм активен... Като пример ще ви дам сайта, който е пръв в последните 2 месеца.. да не би да е станал по-активен или да се е разрастнал неузнаваемо ? Другия форум за ауди има доста по-голяма активност, защото е по-стар и второ е пълен с полезна информация, която се индексира от гугъл, а всички знаем къде търсим когато имаме въпрос или проблем... Същото е тук, съмнявам се някой да се е присъединил към форума и да е бил активен, само защото е бил пръв в класацията на бгтоп... Този форум се движи от потребителите (не изключвам екипа на форума), които гледат да създават теми с полезно съдърждание, да помагат винаги, когато имат възможност и да споделят своя опит с останалите... Ето затова има разлика между фейсбук група и форума, там като напишеш нещо вижда се от 500 човека, коментира се от 25 и след 2 дена се пише или пита същото и същата история се повтаря отново и отново, да не забравя и избиването на комплекси, обиждането и т.н... Не казвам, че в форума не са се случвали тези неща, но съгласете се, че това са изключения...
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 12 ноември 2014 - 15:09

Да, определено класацията не води до по-добри и по-лощи показатели за определен форум. Форума си съществува, независимо дали има ли няма класация където и да е било. Защо в тази класация не участват такива големи форуми като VW, Рено, Хонда и т.н. Като няма файда за какво ти е да гледаш всеки месец на кое място и какво като си на 1, 2, 3 и т.н. място. Става ти зле или какво. :confused:
И с него и без него форумите си съществуват, независимо от тази класация която нито привлича нито отблъсква потенциални нови потребители, участници, любители и т.н. :smile3560:
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 12 ноември 2014 - 20:21

Значи се получава същото, което стана и с форума на Фиат. Когато бяха първи 12-13 месеца беше много важно и почти задължително да се гласува и да се печели класацията, но когато ги прескочихме на втория месец категорично заявиха, че няма да участват в такова безмислено състезание. Типично българска черта е когато не можеш да стигнеш гроздето да казваш, че то е кисело!!!

Между другото и аз спрях да гласувам, и съм жив и здрав все още... и нямам идея защо все още седи банера на бгтопа - сигурно да Ви е трън в очите :surrender:
Отговори

fanatic снимка fanatic 13 ноември 2014 - 09:44

Нека аз да отговоря, защото мисля, че съм най в час.

1. Първо- тази класация за форума няма никакво значение, преди 10 години може да е носила някаква малка популярност, но това от поне 9 години не е така.
В този смисъл значението и е точно 0.

2. Темата "Гласувайте за форума" е една от много старите теми, ние като форум имаме история, която не е само темите от последният месец а е доста назад във времето. Оставяйки тая тема първо си пазим историята и второ изразяваме отношението си към потребителите, които са гласували за страницата през годините.
Всеки има право като има кеф да гласува, и 2 гласа да има, те са от наши хора.

3. Понеже виждам, че леко се замесва моята скромна личност. titan22, ти мен познаваш ли ме? Виждали ли сме се някъде, знаеш ли кой съм и що за човек съм?
Какво опитваме с модераторите да правим за форума. Може би мислиш, че той върви ей така на шега? Като не си в час по-добре не се изказвай неподготвен.
И тук не става дума дали търпя или не различно мнение а дали мнението има общо с истината или не. В случая просто си в грешка.

4. Форума разполага с пълна статистика от 10 години за брой посещения месечно, брой регистрации, брой мнения, брой нови теми, брой лични съобщения, критериите са безкрай.

5. Форума разполага с пълна демография от 2 източника- Гугъл Аналитикс и Гемиус, които дават картина за посещенията, уникални, импресии и.т.н.

Уверявам Ви, че форума е в отлично здраве, в него се пише много и е изключително популярен. Нищо общо с преди 5-6-7 години.


И както винаги има едно АКО- тук АКО-то се изразява в качеството на писане по форума. Тъй като вече пишат доста хора, това което се пише вече е много по разводнено.

Вече няма задушевните неща, които са били в романтичният период.

Тук е и нашата роля, да успяваме да събираме хората, доколкото е възможно да се виждат и да споделят.


Мисля, че бях достатъчно ясен...


През Месец Октомври абсолютно уникално форума са посетили малко под 83 000 човека. Това са все различни хора.
Отговори

titan22 снимка titan22 13 ноември 2014 - 10:34

Пиша за последно,нито те познавам,нито искам да те познавам,ти сам се набута в шамарите, после се оплакваш че си бил намесен тука в дискусията.Преди да се изтъкваш колко си гласувал за форума и колко косми имам аз да съм споменавал твоята персона някъде?Айде приятен ден на потребителите и успех на гласуващите.


П.П. това за кой как търпи различно мнение не се отнася до тебе,явно и ти не си разбрал нещата.Отнася се за потребителите които хем искат мнение,хем като им дадеш,после се правят на велики или почват да се заяждат,а някои близки до модераторите даже и заплашват със спиране на правата.За това става дума,а не за теб.
Мнението беше редактирано от titan22: 13 ноември 2014 - 10:38
Отговори

GT 51 снимка GT 51 13 ноември 2014 - 11:06

Юли, защо по ангелите трябва да гласувам за форума ??? Не мислиш ли , че всеки сам си преценява дали да гласува или да не го прави.Все пак това е пожелателен процес , а не задължителен, нали ???
Отговори

fanatic снимка fanatic 13 ноември 2014 - 12:01

Хахахах, смешна работа. Моля те не пиши повече, просто нищо не казваш.

Относно това, кой гласува или кой не, мисля че ясно написах нашите съображения да я има темата.

Иначе винаги ще се намерят доброжелатели, както се казва " Те ни мразят а ние не ги познаваме".

Владе, никой не те кара да гласуваш за форума, ама никак!

Част от писането е потребителите да си пишат дори такава тема.

Ние сме призовавали да се гласува, ако желаят и ако ценят форума, не по задължение и не заради някого.

И да, няма да търпя някой си да хули по хората, които правят форума или по самият форум, освен ако няма наистина
повод за това или не сме го засегнали. Просто без факти си лек....

Допълвам, чувствам се лично засегнат, не защото съм нежен вътрешно, а защото знам какво коства този форум ако щете и през годините.

Хубаво прочетете какво съм писал горе, това не е някакво стихотворение, вече доста време сме тук да се ебаваме един с друг.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 13 ноември 2014 - 19:29

 GT 51, на 13 ноември 2014 - 11:06, каза:

Юли, защо по ангелите трябва да гласувам за форума ??? Не мислиш ли , че всеки сам си преценява дали да гласува или да не го прави.Все пак това е пожелателен процес , а не задължителен, нали ???

Абсолютно!!!
Но нали не мислиш, че в момента аз се опитвам да накарам някого да гласува? Преди съм го правил и то много пъти, а сега просто се опитвам да си дам отговор на въпроса с ангелите. Мисля си че вече съм разбрал това което искам и го написах в последното си мнение.
Лошото е че пак се получи някаква хранилка, което в случая е абсолютно ненужно! С Фанатика аз няма какво да разисквам, защото ние сме го правили на ЛС и мисля че той е разбрал моето мнение и желание относно гласуването в бгтопа. Исках да чуя просто още мнения по въпроса и успях.
Форума иначе си е чук или по нашенски направо винкел и аз разбира се продължавам да го ползвам :icon_wink2:
Отговори

titan22 снимка titan22 14 ноември 2014 - 00:20

Бях се зарекъл да не пиша тук повече,но твоя пост ме накара да го направя-дано поне ти си си направил правилните заключения защо потребителите не желаят или "забравят" да гласуват.Дали ще се гласува или не,форума не става по-маловажен от това,моето мнение(не ангажирам,а и не искам да обидя някой)излиза че е повече избиване на комплекси.Какво е значението дали ще сме първи,втори или на друго място в класацията?Вече много хора знаят форума и участват в него независимо от класацията.Аз също няма да се откажа доброволно от форума,а ще помагам на колегите с идеи за някои неща които все още не са правени.
Отговори

ufer снимка ufer 14 ноември 2014 - 08:47

Форумът е чудесен! Мисля, че поставянето на един по-голям, набиващ се постоянно в очите линк в горната част на прозореца, ще увеличи гласовете. Дори и да не играе това прекалено голяма роля за качеството на форума, хубаво е да продължи, защото показва степента на уважение към него. Това би трябвало да помогне и за увеличаване на нашата култура на общуване.
Отговори

fanatic снимка fanatic 14 ноември 2014 - 09:48

 titan22, на 14 ноември 2014 - 00:20, каза:

Бях се зарекъл да не пиша тук повече,но твоя пост ме накара да го направя-дано поне ти си си направил правилните заключения защо потребителите не желаят или "забравят" да гласуват.Дали ще се гласува или не,форума не става по-маловажен от това,моето мнение(не ангажирам,а и не искам да обидя някой)излиза че е повече избиване на комплекси.Какво е значението дали ще сме първи,втори или на друго място в класацията?Вече много хора знаят форума и участват в него независимо от класацията.Аз също няма да се откажа доброволно от форума,а ще помагам на колегите с идеи за някои неща които все още не са правени.


С това съм напълно съгласен, и ако съм прозвучал по остро не е било лично, просто ми пука както за форума, така и за потребители като вас и мненията Ви.


 ufer, на 14 ноември 2014 - 08:47, каза:

Форумът е чудесен! Мисля, че поставянето на един по-голям, набиващ се постоянно в очите линк в горната част на прозореца, ще увеличи гласовете. Дори и да не играе това прекалено голяма роля за качеството на форума, хубаво е да продължи, защото показва степента на уважение към него. Това би трябвало да помогне и за увеличаване на нашата култура на общуване.


Благодаря, последните думички са най-важното нещо за смисъл на съществуване на форума, потребителите, нашата работа и всичко.
Културата на общуване е всичко...
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 ноември 2014 - 12:00

Здравейте колеги,
Спорът е много интересен и няма да доведе до консенсус. Аз свикнах да гласувам за форума и когато влизам винаги чукам в Бг топ. Дали има смисъл не знам, но моралното удовлетворение не е малко. Нещо от рода на нашето магаре е "най-мъжко".
Много ми е приятно, че през октомври нашият форум има 83000 посетители. Колежката Юлиана от КГА не може да се похвали и с 10 процента от това. Въпреки всичко ще продължавам да гласувам.
Отговори

Niner снимка Niner 14 ноември 2014 - 12:33

Наистина всеки сам си решава дали да гласува или не. Аз лично докато вляза във форума (дали от домашния компютър или от мобилния телефон), пускам по 1-2 гласа. А това, че не пиша броя на гласовете, мисля че не е проблем. Не мисля, че трябва да се води този спор дали трябва да се гласува или не (лично мнение и дано не съм засегнал някой). За мен е важно да си помагаме и да се уважаваме, дори и да не се познаваме; важно е да помагаме на новите колеги (които сме от малко време сме тука, визирам и себе си). Така, че моля Ви да не се хващате за гушите дали е важно да се гласува или не, а на първо място да уважаваме мненията на всеки един член и да не се впускаме в безсмислени спорове и препирни.

П.П. Ако по някакъв начин съм засегнал някой, моля да ме извини.
Отговори

rtaa снимка rtaa 15 ноември 2014 - 21:35

 ulieliadi, на 12 ноември 2014 - 20:21, каза:

Значи се получава същото, което стана и с форума на Фиат. Когато бяха първи 12-13 месеца беше много важно и почти задължително да се гласува и да се печели класацията, но когато ги прескочихме на втория месец категорично заявиха, че няма да участват в такова безмислено състезание. Типично българска черта е когато не можеш да стигнеш гроздето да казваш, че то е кисело!!!

Между другото и аз спрях да гласувам, и съм жив и здрав все още... и нямам идея защо все още седи банера на бгтопа - сигурно да Ви е трън в очите :surrender:

В случая гроздето си е кисело без значение дали го достигаш или не, ако обърнеш внимание гласовете не са намаляли спрямо отминалите месеци и никой не се е отказал да гласува, просто другата група си се организират по-яко да гласуват заблуждавайки се, че гроздето в действителност е сладко, повярвай ми скоро ще усетят, че то изобщо не е сладко ;) Преди този брой гласове са стигали за първо място, сега за второ, но както казах по-рано тази класация изобщо не е фактор за каквото и да е...
Отговори

k opel e снимка k opel e 15 ноември 2014 - 21:56

Здравей колега rtaa,
Ние нямаме супер професионална машина за гласуване, но имаме супер много истински членове.
От КГА ще се уморят или ще им се скапе машината.
Нека Фанатика да направи извадка, колко са само новите членове от месец септември до сега на ОКБ.
Може би са повече от техните, които нямат и 600 общо.
Както каза колегата CH_M : "Като са първи да са първи"
Ние не броим нито пилци нито квачки нито петли.
Няма смисъл да коментирам стара наша поговорка.
Но нищо не ни пречи да гласуваме за форума на нашият любим ОКБ.
Отговори

fanatic снимка fanatic 15 ноември 2014 - 22:04

Съвсем нормално, форума е на 10 години...

Прикачен файл  2010.jpg (212,27K)
Брой изтегляния: 21
Прикачен файл  2011.jpg (195,12K)
Брой изтегляния: 21
Прикачен файл  2012.jpg (228,47K)
Брой изтегляния: 12
Прикачен файл  2014.jpg (169,3K)
Брой изтегляния: 14

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  2013.jpg (217,05K)
    Брой изтегляния: 16
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg