Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дневни светлини

Gim снимка Gim 24 ноември 2006 - 16:37

Здравейте, Колеги! Виждам много схеми, но темата за оригиналното реле повдигна само Mууу и до там. Аз карам Zafira и от 15-на години съм заровил поялника в мазето. По тази причина отидох в Opel-Стефанов, ама там и хабер си нямат за какво става въпрос. Жичкаджията ми разправя да съм оставил колата и да я разглеждал. Какво да й разглежда като има достъп до фирмените схеми и там всичко си е дадено. Ама какво да се прави в БГ сме.
Та по този повод се порових и открих следната информация:
http://www.harmonia-...g/Graphic11.jpg
http://www.harmonia-...g/Graphic12.jpg
http://www.harmonia-...g/Graphic13.jpg
Релетата може и да могат да се поръчат, ама чак ме яд да им отварям очите на ония от сервиза. На Zafira куплунга в който трябва да се включи релето К1 си виси зад таблото с предпазителите, същото сигурно е и при Vectra B(K59).
Аз както казах изпитвам "страх" от поялник вече и правя мебели, но смятам че ако се обединят усилията може да се направи реле заместващо оригиналното.
В TIS 2000 има и останалите схеми та аз мога да помагам с тях.
:c010:
Отговори

Auto снимка Auto 24 ноември 2006 - 18:47

Фабричните схеми на Астра Ф:
Електрическа схема

Бях сложил снимки на мястото, където трябва да се включи релето, но ги махнах, тъй като в магазина ми обявиха цена от 86 лв. за това реле с поръчка от Германия.
Мнението беше редактирано от Auto: 01 декември 2006 - 15:56
Отговори

Piron45 снимка Piron45 05 декември 2006 - 19:48

Ето ви една идея за всички мераклии майстори - взимате си едно просто реле за време на 12Вт, което има закъснение на влючване на контактите. Закачате го така че в работно положение контактите му да шунтират контактите на ключа за фаровете. Захранването на релето се прикачва за контактния ключ така че като се даде контакт релето да се влючи. Задавате му някакво закъснение примерно 30 сек. за да може през това време да запалите двигателя и да не се натоварва акомулатора от фаровете докато върти стартера.
Това е , не ви трябват никакви зумери, пищялки и каквито и да е бръмчала.Палиш си колата и фаровете сами се влючват след зададеното време, гасиш двигателя и фаровете се гасят автоматично.
Просто забравяш за проблема.
Ако искаш през летния сезон да не ти светят фаровете си слагаш един дискретен ключ на захранването за релето и готово.

УСПЕХ НА ВСИЧКИ

ПП
Релета се продават от доста фирми - Омрон, Шрабул и др.
Всички фирми за електронни елементи имат сайтове и не е проблем за търсачката да ги открие. :thu:
Отговори

zmiori снимка zmiori 05 декември 2006 - 20:43

аз съм с газова уредба и автоматичен ключ за газ бензин. пррекъснах червения кабел преди ключа за фаровете сложих реле което се упрявлява ор газовия клапан през диод и ключ които шунтира релето за "фабрични" настроики. слагаш ключето на удобно място ако ти свърши гаста или тизагасне нощем цъкаш ключето и си по старо му. забравих каквое това палене и гасене на фарове направо е супер. повече от идеално. цени- авто реле >2,6 лв. /обикновенно около левче/ диод >1 лв. ключе >1 лв. време за изработване около час. ако искате екстри един мигащ свето диод за "автоматичен режим" и става като индикатор за авто аларма. аиде успех умната по пътищата. :thu: :thu: :25: :25: :25:
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 08 декември 2006 - 22:14

Някъде гледах описание на таква система за "дневни светлини" и за Вектра А беше написано че е зад таблото с бушоните.

Но аз там имам само едно реле - това за отопление на задния прозорец.
Та и да си намеря такова реле, няма къде да го сложа :)
Отговори

batko32 снимка batko32 31 декември 2006 - 10:25

На Омега А пише , че се намира ТУК Едно голямо и жълто обозначено реле. Мисля догодина да преровя инсталацията за да видя дали се намира още там :)
Отговори

БатГоико снимка БатГоико 01 януари 2007 - 21:03

Аз от 1 седмица ползвам следната схема за автоматично включване/изключване на светлините.
Публикувано изображение


Идеята за ползване на дългите светлини на понижено напрежение е взета от VW форума.

Схемата работи така:
При запалване на двигателя и изгасване на лампата за зареждане, след 10-15сек.
се включват дългите светлини на около 8 волта, и така не заслепяват другите водачи, както и се увеличава живота на крушките. При угасване на дв. или включване на габарити релето се изключва. Светлинния клаксон също си работи.

П.П. D2-Q2 e оптрон
Отговори

Jony снимка Jony 02 януари 2007 - 11:52

Аз ползвам едно 40А реле, последователно на което съм вързал диод и резистор 81 Ом. По този начин задействието става при 12,8В. Цялата "система" е свързана към куплунга на ключа за светлините и се захранва, след подаване на контакт.

Всяко хубаво нещо е просто, но не всяко просто нещо е хубаво :icon1_lol:
Отговори

radok снимка radok 02 септември 2007 - 09:59

Ето една схема, която не помня от къде я откраднах :love_opel: .
Прикачено изображение

Сложил съм още едно реле за да отделя габаритите от късите и едно ключе, което прекъсва захранването. Това нещо работи без проблем вече един сезон. Устройството се настройва да включва когато напрежението се повиши на 13,5 В (демек, когато запали двигателя) и след около 3-5 сек. пали фаровете.
Отговори

Милен снимка Милен 02 септември 2007 - 14:16

Виждал съм реализирана такава схема с едно реле закачено към лампата на генератора и подава на релето за фаровете. т.е. след като запали светват. Удачен и евтин вариант, който се доближава до първата схема, но е и по-добър защото не товари акумулатора при палене. Едно реле струва 60 стотинки, необходимо е само желание и време.
Отговори

zmiori снимка zmiori 02 септември 2007 - 21:06

за тези които са с газови уредби и автоатичен ключ решението е лесно и евтино едно реле един диод и цк лкюч. връзвасе към газовия клапан през диода и релето което си затваря контактите при получаване на сигнал от автоматичния ключ . релето се слага на отрязания кабел на захранването на ключа на фаровете. паралелно на него/допълнителното реле/ се слага и цк ключа за въстанавяване на "фабричните" настроики. Примен вече работи почти от година без проблем. Газовата ми уредба е настроена да превключва на газ при 1600 оборота. не чакам дазагрява или нещо такова тука ще се чуят и реплики че зимно време трябва да загрее и тогава газта. из това него признавам старият ми автомобил 4 години и сегашния втора зима са си така и без проблеми.
дано сте разбрали какво съм направил аз. :love_opel:
Отговори

Downlow снимка Downlow 03 септември 2007 - 07:14

Колеги тук в Пловдив има го продават за 6 лв. това устройство.Аз като си купих пролетта колата веднага си сложих такова и съм супер доволен да не споменавам че с колегите сме сложили такива и на служебните коли от около година.Да си призная спестява доста главоболия като например паднал акумулатор заради забравени светлини на Корса А.Не знам дали е е едно към едно с тази схема ,но можеш да си регулираш закъснението на фаровете а и в момента в който угасиш колата веднага гаснат и фаровете.Може наистина да има и други варианти ама за 5 лева мисля не си струва.Остава само да си купиш едно реле за 3лв и държач за него 2лв.и да си я вържеш.Ако не можеш срещу 10 15лв. ги монтират.Успех колеги
Отговори

doolettle снимка doolettle 04 септември 2007 - 21:52

Колегата Милен спомена, че е виждал схема с едно реле - ако има възможност да подразбере как става ще сме му много благодарни!
[/quote]
Що ти е схема, той ясно го каза: с реле вързано към генератора т.е. тънкия кабел от генератора ти командва реле което пък от своя страна ти вкл. светлините. Тая тема я има и ако я намерите с търсачката ше видите и други удачни идеи. Иначе и аз ще слагам реле към генератора но ще вкл. с малко закъснение 5-10 сек
Отговори

dionisi снимка dionisi 06 септември 2007 - 17:30

А този кабел кайто идва от генератора беше син с бяло ако не се лъжа(на Корса Б). НО някъде (не помня къде) бях чел че от този кабел не е препоръчително да се консумира ток по-голям от 50-100мА. И аз си го направих по следния начин: Взех едно реленце което е с малък ток на консумация и към него вързах другото реле за фаровете.
Та този метод при мене работи безпроблемно през целия период от време когато беше ноеобходимо.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 07 септември 2007 - 16:40

Един приятел си ги беше вързал някак на маслото ... щом дгне налягане , тогава светкаха ... и съответно като загаси . Трябва да го питам как става , може да е полезно :)
Отговори

dionisi снимка dionisi 07 септември 2007 - 18:53

Мда и този вариант става но нали двигателя като направи 2-3 оборота и вече е дигнал маслото съответно крушката на таблото загасва (т.е. вече е подаден сигнал на релето) светкат ти фаровете и почват да дърпат ток от акумулатора и ако колата не е запалила... може и да не запали :icon_redface:
Но нищо не пречи да се сложи и една верига която да забавя пускането на фаровете при което този проблем се избягва.

Но все пак колкото повече варианти се предлагат толкова по-добре, защото всеки може да прецени кой е най-удачен за него <_<
Отговори

Милен снимка Милен 07 септември 2007 - 19:12

Най-добрият вариант е да се следи лампата на генератора и след като запали колата тогава да се включат фаровете. Това става като се закачи едно маломощно(рид реле) което пък от своя страна управлява второ реле. Бубинката на маломощното реле се закача: единия край към маса, а другия към кабелчето от генератора. Така релето тръгва след като колата запали. Второто реле се слага заради по-мощната си контактна система и вече то управлява (имитира) ключа на фаровете. Първото реле трябва да е с високоомна бубинка и нормално отворен контакт и второто е нужно да има същата контактна система но за поне 1 Ампер. Знам че така наговорено не помага много но нямам време да се позаровя в колата за да ви кажа цветове и да нарисувам схема. Този вариант струва 1-2 лева.
По-добрия втори вариант е да се направи платка със закъснение от 5-10 секунди с един Таймер 555 и пак по първия метод да се закачи към генератора. Това ще ви излеза 3-4 лв. За тези които имат познания няма да е проблем да се справят. Успех
Отговори

Piron45 снимка Piron45 10 септември 2007 - 18:04

В петък вече си направих автоматизацията за паленето на фаровете. Работи чудесно.
Използвах две релета, едното за фаровете и другото реле за време с което си определям закъснението за палене.
Релето за време получава ток само когато е включено запалването на колата, сложих му и едно ЦК ключе за да мога през лятото да изключвам системата.
Монтира се за половин час като предварително бях погледнал от схемата цветовете на кабелите за които трябва да го закача.
Отговори

Frontera снимка Frontera 30 септември 2007 - 17:28

 radok, на Sep 2 2007, 10:59 AM, каза:

Ето една схема, която не помня от къде я откраднах :sup: .
Публикувано изображение
Сложил съм още едно реле за да отделя габаритите от късите и едно ключе, което прекъсва захранването. Това нещо работи без проблем вече един сезон. Устройството се настройва да включва когато напрежението се повиши на 13,5 В (демек, когато запали двигателя) и след около 3-5 сек. пали фаровете.



Хех от мен , най-интересното е че не съм я правил, драснах я само на теория така да се каже :sup: :sup:

Вижте и това:
че ме мързи да развивам цялата тема, направо линк с много снимки и видео :sup:
http://forums.hondab...showtopic=14298
Отговори

Gim снимка Gim 18 октомври 2007 - 12:52

Привет на всички колеги.
Знам, че много е изписано по темата миналия сезон, но ноември пак идва и ще трябва да включваме фаровете през деня. Откривам тази тема за всички, които се интересуват от това да си направят колите с оригинално реле.
И така в сервиза на OPEL срещу 100лв.+5лв. труд се сдобих с тази опция.
Как действа - около 3 сек. след запалване на двигателя светват късите светлини и габаритите, но таблото не свети и дисплея не избледнява. При завъртане на ключа на габарити-светят само габарити и таблото, дисплея избледнява, на позиция фарове всичко си свети и дисплея е блед.
След изгасване на двигателя фаровете гаснат. Ако е включено и копчето за фаровете зумера свири.
Предоставям и снимка на релето, ако някой може да го намери по-евтино. Аз проверих в Ауто плюс - ама и там сто кинта. Релето си има отделен предпазител N32 и като се махне няма дневни светлини, който иска да си го изключва лятото.
Това за Zafira и Astra G, за Vectra В мисля че е същото положение, но релето е друго. Ако някой се жертва да си сложи такова, може да сподели за другите колеги. При мен само го боднаха в куплунга, който си виси зад блока с предпазителите и всичко заспа.
Наслука и безаварийно каране!
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg