Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с Опел Зафира Б

ipi_359 снимка ipi_359 22 ноември 2019 - 22:08

Благодаря за бързия отговор, утре ще го търся този бушон, сега пак съм със свалена клема. Без да зареждам от вчера след 24 часа без клема запали без проблем. Разходих я одеве из София показва 14.2-14.4 заряд по борд компютър, така че мисля отново че заряда ми е наред. А с cd-то не съм имал никакви грижи. Проверявал ли си кабелите за задните врати? Разбрах че са слабо място, аз продължавам да търся досег с вода.
Отговори

Opeldak снимка Opeldak 22 ноември 2019 - 23:19

 ipi_359, на 22 ноември 2019 - 22:08, каза:

А с cd-то не съм имал никакви грижи. Проверявал ли си кабелите за задните врати?


Не съм имал проблеми с вратите и не съм ги проверявал. Знам че Зафира А (вероятно и Зафира Б, нз) имат наистина проблем с кабелите за задните врати. Един роднина кара Зафира А и не му се отваря с централното 1 от задните врати. (Не е с ел. стъкла). Но няма проблем с утечки, даже напротив..
И аз нямам проблем със ЦД-то, освен леко подсветката преди 1 г.
Като за начало може да започнеш с проверката на консуматорите, които работят или са в режим на изчакване СЛЕД като заключиш колата. При мен това са Централното, ЦД-то, лампата на жапката (май), лампите на плафоните, волана и т.н. За някой може решението да е 1, а за друг друго.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 ноември 2019 - 13:06

Принципно проблемът с това CD30 е ясен. 20 мА си е направо супер "потребление" в покой. Но както са казали вече, CD-то откача "по някое време". Ти си измерил след 1 минута, но то може и след 2 часа да започне.
Просто си смени CD-то с друго, Някоя Опера намери с дисплей направо забий и си свиркай. Не знам какъв дисплей имаш, но и друго CD да сложиш, няма проблем, стига да е "разведено" и да му имаш кода.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 ноември 2019 - 14:16

Пак ще споделя наблюдението си, ако искате го приемете. Откача като акумулатора е слаб. Като не е не откача. И мерете консумацията поне 20 минути след като сте заключили...Някои коли и 2 часа след това имат процеси. Ако искаш да отхвърлиш моята хипотеза зареди акумулатора преди пробата.
Отговори

ipi_359 снимка ipi_359 23 ноември 2019 - 20:54

Колега благодаря за съдействието, приемам всички мнения и ги проверявам. Продължавам да следя заряда за да отхвърлям различните хипотези. Днес по обяд след нощуване със свалена клема мултицета показа 12V минах 160км като загасих вече е 12.3V Клемата е свалена утре пак ще меря. Прегледах кабелите на задните врати, имаше един с нарушена изолация но няма как да контактува с друг или маса. Не знам какви са бутоните на вратите отворени/затворени изобщо дали са бутони. Притеснява ме отново буксата на лявата задна врата беше мокра и капнаха няколко капки. Дано да ви е интересен сериала????
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 ноември 2019 - 21:42

Тоя акумулатор веднага след каране на 12,3 ми изглежда като да не е както трябава. Зареди ли го на зарядно?
Отговори

ipi_359 снимка ipi_359 23 ноември 2019 - 22:43

Не е зареждан, тръгнахме от запалване с кабел в четвъртък.
Отговори

ipi_359 снимка ipi_359 02 декември 2019 - 15:37

Здравейте,

освежавам темата само за информация.
Може накрая колегата Ne6to Smisleno да се окаже прав за акумулатора.
От 5 дена съм с оборотен акумулатор и нямам проблем,
чакам резултат за състоянието на "стария" 10 месечен акумулатор.
За сега не бързам да давам окончателен резултат.
Отговори

Mo19 снимка Mo19 08 март 2020 - 17:05

Здравейте,

Някакво развитие по въпроса? Моята я карах до Пампорово, там стояхме на минусови температури 5 дена, като я карахме всеки ден на не повече от 5-6 километра и си беше супер. Върнахме се, оставих я на закрито (да изключим варианта с мокренето, че и мен това ме съмняваше) и след 4 дена пак умре! Преди това реших да променя ignition logic-ата, ей така, за теста, но умря. Заредих акумулатора и го сложих при откачена клема, че преди да го сваля дори не искаше да заключи централното! Стоя цяла вечер с отворени врати! А преди това я карахме 550 километра, ама все тая... Това CD30 има диск в него постоянно, и аз мисля да направя експеримента със свалянето на предпазителя 35 номер, че да видим, не е нормално това. Сменях масла, филтри, нов акумулатор (на 3 месеца), профилактика на алтернатор и стартер и пак греда - умира за 3-4 дена! И това го прави само зимата, както при дргугите колеги. Явно е всеобщ проблем. Има ли вариант да я закарам на еладжия и да ми сложи реле като това на дневните светлини - като стане напрежението над определен волтаж на входа на релето, да затвори веригата и тогава да имам infotaiment system :) иначе това вадене на предпазителя........Мислих вариант и за DIN 2 CD с тъч и т.н., но 400-500 лева (отново), за нещо, заради което могат да ми разбият колата, а тя се кара напоследък супер рядко (цяла седмица не съм я карал вече).... Моля дайте акъл, ако е CD какво интелигентно и бюджетно решение да му измислим? Иначе съм ходил на 5-6 сериза да мерят за утечка - няма! На задна лява врата имах проблем с кабел - не ми управляваше стъклото, но го оправиха, и пак казвам, няма видима утечка дори след един час висене до колата, в студа, мхмхмхм
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 09 март 2020 - 09:02

Да попитам. Зареждането на каляската какво е? НЕ ТРЯБВА да е под 14,0/1 със или без консуматори. Ако с консуматори пада включваш и изключваш поред и виждаш кое дърпа най много ток. Аз също съм със CD30 и нямам такъв проблем. Не оставям и диск в сидито. Проблема може да не е в самото зареждане а в консумацията. Ежедневното каране на 5-6-10 км не възстановява акумулатора сега при тези температури. Ако е лятото може и да се получи/макар че се съмнявам/ но сега е абсурд. При ниски температури нещата стават по различен начин. Разреден акумулатор пада по бързо от заредения. Ако обърнете внимание повечето от нещата при които се измерват стойности като количество, напрежение, обем и разни други такива се извършват при някаква стойност на температура. Прави ли впечатление че батерията на телефона зимата пада по бързо, отколкото лятото?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 март 2020 - 11:17

При мен проблема твърдо е в игнишън логиките като се саморазреди акумулатора, но става след над 20 дни некаране и проблема е, че е измислена от производителя защита това да не се случва като при повечето други немски коли. До колкото разбрах от разговорите тук на всички астри е така, просто повечето хора си ги карат. Почва да се усеща усезаемо като акумулатора тръгва да сгъва или алтернатора не зарежда. Та може да се каже, че тоя проблем е следствие от друг в последния случай най-вероятно. Утечка, незареждане или сгънал акумулатор. При мен пак казвам става, но след над 20 дни некаране на колата. Ако направим тест, доста коли няма да запалят след толкова време престой реално.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 09 март 2020 - 11:18
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 09 март 2020 - 15:02

Мите, ако САМО сипваш ОТ шишето то ще се изпразни. Така е и с АБ. Скритата консумация на компютър, аларма и така нататък, не случайно е скрита.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 март 2020 - 16:08

 JorkataG, на 09 март 2020 - 15:02, каза:

Мите, ако САМО сипваш ОТ шишето то ще се изпразни. Така е и с АБ. Скритата консумация на компютър, аларма и така нататък, не случайно е скрита.


Въпроса е, че ако не се побърка радиото и дисплея вътре, някой път плафона светва или аварииките се включват, но те след опит за старт като тръгне подгрева само. Та ако не се стигне до това побъркване, тоя акумулатор ще запали колата и след още 20 дни. Въпроса е че като почне цветомузиката и почва добра утечка, която събаря акумулатора до такава степен, че да не запали тогава го събаря за 10-12 часа.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 09 март 2020 - 16:09
Отговори

Mo19 снимка Mo19 10 март 2020 - 13:45

Нещо такова става и при мен с цветомузиката. Странно, че на Пампорово не умря, но я карах всеки ден. Дали има вероятност това реле за свещите да се самовключва по някое време? Каква е тая консумация, дето ще свали акумулатора, че да се включи и сд то и да го доубие?!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 10 март 2020 - 16:04

Релета бол.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg