Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

портване на глава колко струва

Тази тема е заключена « Prev

ivo-barai снимка ivo-barai 03 януари 2008 - 15:53

Искат ми 500лв. за да ми портнат главата много ли е това или... защото незнам как варвят цените и реших да питам някои които го е правил ако може да ми каже.
Отговори

mavro1978 снимка mavro1978 03 януари 2008 - 16:42

 ivo-barai, на Jan 3 2008, 03:53 PM, каза:

Искат ми 500лв. за да ми портнат главата много ли е това или... защото незнам как варвят цените и реших да питам някои които го е правил ако може да ми каже.


Много е :clap: най-много 300лв и тва е с демонтаж и монтаж
Отговори

set16v снимка set16v 03 януари 2008 - 17:15

 mavro1978, на Jan 3 2008, 04:42 PM, каза:

 ivo-barai, на Jan 3 2008, 03:53 PM, каза:

Искат ми 500лв. за да ми портнат главата много ли е това или... защото незнам как варвят цените и реших да питам някои които го е правил ако може да ми каже.


Много е :clap: най-много 300лв и тва е с демонтаж и монтаж

И за 300лв.ко ще и напраат на главата :beer: ще я измият само :beer: плюс това са много малко хората дето могат да направят това качественно ....даже май сме 3-4ма дето можем да се похвалим с резултати.......
Отговори

ivo-barai снимка ivo-barai 03 януари 2008 - 17:22

този ми иска 500 за главата пасване на клапаните нови легла някакъв бронз говореше за по голяма здравина на клапаните и челосване.А можеби защото е само тои в пловдив и е монополист.

И тои е състезател маи ПАУНОВ се казва от това се предполага че разбира малко или много има пред гаража две коли митсубиши лансер и ситруен доста накипрени маи сам ги вийдал вав рали хеброс доста яки маши с траби и тн.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 03 януари 2008 - 18:39

ти по добре го разпитай по подробно какво ще и прави на тиквата. От това което си писал излиза че само ще напасне клапаните в леглата ще смени водачите с бронзови...праска един челен и минава за портната :bou: ако е само това и 300лв. са много :beer: Онова с портването си е пиниз както писа СЕТ16 и не се заключава само в това което казваш :clap:

Имаш и друг варинат сваляш тиквата намираш някой който да ти я портне(Сет16 примерно) като хората..мяташ я по Еконта в СФ и си у джаза
Отговори

set16v снимка set16v 03 януари 2008 - 19:09

 ivo-barai, на Jan 3 2008, 05:57 PM, каза:

Еми значи 500лв.е нормално така ли.


за ХЕ говорим нали?????????????
плюс тва кви драми съм виждал със бронз.. водачи не е истина...
а тва дето каза ти щи го свърши Чарли във Пл..ама тва не е портване,плюс това само от портване резултата е малък,
портването дава резултати само ако има и други промени по ДВГ..
Отговори

ivo-barai снимка ivo-barai 03 януари 2008 - 19:15

ми мен 4арли ме прати при този тои се намира в марково а главата е от НЕ,аз мисла порт и по големи колектори но дали ще има ефект незнам..... мисля че ще има но кажете вие се пак.И още един въпрос за да не пускам нова тема,колко може да се олекоти маховика безопасно.Мисля че е 6.5 кг сток,а аз искам да му сваля 700гр.Ще има ли ефект?
Отговори

set16v снимка set16v 03 януари 2008 - 20:17

 ivo-barai, на Jan 3 2008, 07:15 PM, каза:

ми мен 4арли ме прати при този тои се намира в марково а главата е от НЕ,аз мисла порт и по големи колектори но дали ще има ефект незнам..... мисля че ще има но кажете вие се пак.И още един въпрос за да не пускам нова тема,колко може да се олекоти маховика безопасно.Мисля че е 6.5 кг сток,а аз искам да му сваля 700гр.Ще има ли ефект?


занимаваш се с глупости според мен.. :clap:

п.п моя маховик е 4кг.
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 03 януари 2008 - 21:22

Я осветлете тъпото крайдунавско говедо, к'во значи "портване"?
Отговори

ivo-barai снимка ivo-barai 03 януари 2008 - 22:46

 set16v, на Jan 3 2008, 08:17 PM, каза:

 ivo-barai, на Jan 3 2008, 07:15 PM, каза:

ми мен 4арли ме прати при този тои се намира в марково а главата е от НЕ,аз мисла порт и по големи колектори но дали ще има ефект незнам..... мисля че ще има но кажете вие се пак.И още един въпрос за да не пускам нова тема,колко може да се олекоти маховика безопасно.Мисля че е 6.5 кг сток,а аз искам да му сваля 700гр.Ще има ли ефект?


занимаваш се с глупости според мен.. :beer:

п.п моя маховик е 4кг.

А ако го олекотя до кам 5кг 5и нещо няма ли да се развали работата на двг при празен ход и ще постигна ли по барзо развартане или трябват и още неща,а чак на 4кг ме е страх все пак ти с това се занимаваш :clap: а аз сам шматка.

Значи като се замисла по добре да си олекота маховика от колкото да портвам глава без други доработки олекотен маховик с изпускател от хе НЕ-то направо ще литне.
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 04 януари 2008 - 17:05

Абе колега чесно да ти кажа за да накараш едно NE да литне ще трябва доста повече от това. Казвам ти го от личен опит. Първо реши какво ще правиш с тази кола след модификациите, ако ще е за 400метра само е едно ако ще я караш като ежедневна кола е друго, ако ще я караш за Streat Race е трето и така... За олекотяването има много + но и много - мисля че имаше тук в Тунинг една доста подробна тема, прочети там малко прочети и някоя друга тема има доста неща писани за тунинг на NE но най-напред реши какво ще става от тази кола преди да си хвърляш парите навятъра.
Отговори

ivo-barai снимка ivo-barai 04 януари 2008 - 17:17

Изкам просто още малко да и вдингна мащоста като за еждневна кола
Отговори

3000 снимка 3000 05 януари 2008 - 17:59

Само ако ти я портнат нищо няма да стане
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 05 януари 2008 - 18:35

 3000, на Jan 5 2008, 05:59 PM, каза:

Само ако ти я портнат нищо няма да стане


И според мен само с порт няма да направиш забележителни резултати
почети има още неща които се правят за вдигане на мощноста към тях като се прибави и портването става вече хубава работа аз част от тези неща съм ги направил остана Портването но и на мен не ми се разделя с Кинти засега
Но ако не ходиш по гонки и разни състезания не си закачай колицата НЕ-то е супер мотор и не е чак толкова слаб за ежедневна кола, че да не те задоволява варвенето му

Поздрави.
Отговори

set16v снимка set16v 06 януари 2008 - 00:25

ее стига ве,НЕ-то е доста куц мотор,аз бих го изхвърлил на момента и бих метнал ХЕ на момента,ще излезе и по-евтино на 100%,на НЕ кото и да му баеш си е мъртвец и туй то :clap:
Отговори

KaMuKag3e снимка KaMuKag3e 06 януари 2008 - 00:45

 set16v, на Jan 6 2008, 12:25 AM, каза:

ее стига ве,НЕ-то е доста куц мотор,аз бих го изхвърлил на момента и бих метнал ХЕ на момента,ще излезе и по-евтино на 100%,на НЕ кото и да му баеш си е мъртвец и туй то :clap:

чак пак мъртвец...
за такъв двигател върви доста добре
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 06 януари 2008 - 10:29

 set16v, на Jan 6 2008, 12:25 AM, каза:

ее стига ве,НЕ-то е доста куц мотор,аз бих го изхвърлил на момента и бих метнал ХЕ на момента,ще излезе и по-евтино на 100%,на НЕ кото и да му баеш си е мъртвец и туй то :clap:


Същото би казал някой с 2,5 В6 за ХЕ-то ама всеки си решава какво иска и как да го направи

И не е тайна за никой колко неспулочлива е главата на някои ХЕ-та (без КосКаст)

И НЕ-то има доста потенциал

Няма да се заяждам с теб защото съм доста назад от теб в тунинга ама да дадеш накуп 1500 лв за мотор е едно а да даваш от време на време по някой лев за някой друг ъпгрейд е съвсем друго накрая се оказва че си дал повече от за ХЕ ама това е. Винаги ще има нещо по добро в което си заслужава да се влагат пари.
Отговори

set16v снимка set16v 06 януари 2008 - 12:38

 FBI-Rumen, на Jan 6 2008, 10:29 AM, каза:

 set16v, на Jan 6 2008, 12:25 AM, каза:

ее стига ве,НЕ-то е доста куц мотор,аз бих го изхвърлил на момента и бих метнал ХЕ на момента,ще излезе и по-евтино на 100%,на НЕ кото и да му баеш си е мъртвец и туй то :beer:


Същото би казал някой с 2,5 В6 за ХЕ-то ама всеки си решава какво иска и как да го направи

И не е тайна за никой колко неспулочлива е главата на някои ХЕ-та (без КосКаст)

И НЕ-то има доста потенциал

Няма да се заяждам с теб защото съм доста назад от теб в тунинга ама да дадеш накуп 1500 лв за мотор е едно а да даваш от време на време по някой лев за някой друг ъпгрейд е съвсем друго накрая се оказва че си дал повече от за ХЕ ама това е. Винаги ще има нещо по добро в което си заслужава да се влагат пари.

пич вярно не си мноу в час :beer: 2,5 в6 е само колкото да кажеш че имаш 6так под капака и нищо пойчи,бръмчи и нищо не се случва,аз съм 100% че не си виждал такъв мотор във вектра или калибра в движение......
ХЕ глави съм поправил над 50 тина досега успешно,вярно е че пвечето се пукат но това е поправимо на 100%.....
и определено НЕ-то няма потенцял никъв,почваш от 115кс.база кокъл със 9.2/1 степен бе пич :beer: ко прайм ???за да тръгне???вкарваме лев като луди ети примери за да тръгне тряя ти голям ама мноу голям вал 300 и кусор гр..,тряяат ти бутала за да дигнем степен щото от орг.не стаа нищо,от тея 8кл..ко??трааят по-голями,хедърси,всмук.колектор с дросел по-голям от орг..да не говорим за електр. муахахах с тоя дебитомер със тая
клапа ко прайм,а забрайх пружини на клапани яки и тн.и тн.....и ко след тва???имаме 150-160кс. и 3000лв... :clap:
Отговори

slayerized снимка slayerized 06 януари 2008 - 13:23

 Ваклин Христов, на Jan 3 2008, 09:22 PM, каза:

Я осветлете тъпото крайдунавско говедо, к'во значи "портване"?

Ще му пооспамим на човека темата за което се извинявам ама понеже и аз не бях съвсем наясно, гуугъл-нах и излезе това:
http://en.wikipedia....er_head_porting
Отговори

Stoil снимка Stoil 06 януари 2008 - 19:49

 FBI-Rumen, на Jan 6 2008, 04:53 PM, каза:

да ама като си я направи човек кара кола която е 2.0 8в и се кефиш какво си постигнал и разминава 2.0 16В ( сток)

А защо не кажеш за да се дигне Мощноста на 2.0 16в с 50 % тоест да стане 225 коня колко кинти тряа да се вкарат в него ?


първо според мене темата се измества към сравнение между ХЕ и NE което си е безсмислено откъдето и да го погледнеш

ся друг е въпроса КАК и ДАЛИ ще успееш да вдигнеш 50% мощността на едно NE - мисията невъзможна...
и бъди сигурен, че АКО успееш средставата ще са много повече от 3К / можеш да попиташ Момчил например /

а това дали ще разминаваш ХЕ-та е повече желание отколкото реалност.
тъй че за тея 3К хем читаво Хе ще си вземеш, хем и за тунинг по него ще има...

за пауър инкрийз китове към ХЕ е говорено, говорено и т.н.
верно и там не е евтино, но поне резултата се вижда и горната граница на атмоса е доста над тези 50% в плюс / справка - Н.Златков /

по темата - с това портване / ако е само то / освен да "забиеш" мотора друго няяя стане.


в заключение - аз / от позицията на ламерче / се сещам за две вървящи NE - та
атмосферното на Момчил и турбото на Влади / но там нещата са повече от сериозни от където и да погледнеш /
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg