Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

задържа обороти

kabalo86 снимка kabalo86 05 април 2012 - 20:45

с обикновенна газова съм
единствения проблем ми е че ако изрежа малко повече колата и след това много трудно спадат оборотите задържа ги в 2500 или в друг диапазон зависи колко газ съм дал
намалявал съм газта увеличавал съм я полза никаква
Отговори

catsuit снимка catsuit 05 април 2012 - 21:57

Мисля си че може да е от стъпковия мотор
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 05 април 2012 - 22:04

 catsuit, на 05 април 2012 - 21:57, каза:

Мисля си че може да е от стъпковия мотор
е какво да му е

на бензин тоя проблем го няма :(
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 07 април 2012 - 23:23

като че ли и на бензин го има но е доста по слабо изразено

възможно ли е да набива грешки от газта?
Мнението беше редактирано от kabalo86: 07 април 2012 - 23:23
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 09 април 2012 - 18:27

никой ли не е имал този проблем?
Отговори

desert_fox снимка desert_fox 09 април 2012 - 19:12

И аз го имам, но почти еднакво изразен на бензин и на газ; Проявява сепри форсиране на място, и по оборотомер, и по звук на ДВГ оборотите си падат бавничко в диапазона 1200-2000; В движение(утре) предстои да се загледам в оборотомераи заслушам в мотора при изключване от скорост . Подозирам стъпков мотор( но незнам колко мм. му е хода) или потенциометъра на дросела(ТПС), въпреки че оборотите на празен ход са стабилни(в диапазона 750-980 според темп. на охл. течност). Отстраних ЕГР калпана и плътно запуших отворите му- промяна никаква. Като се видя със свободно време планувам да почистя дроселната клапа. За момента не считам този мой проблем за сериозен (поправете ме ако греша, моля :) )
Други възможен виновник е тоя МАП сензор. На първо време ще направя самодиагностика(за сефте).
Мнението беше редактирано от desert_fox: 09 април 2012 - 19:15
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 09 април 2012 - 22:15

 desert_fox, на 09 април 2012 - 19:12, каза:

И аз го имам, но почти еднакво изразен на бензин и на газ; Проявява сепри форсиране на място, и по оборотомер, и по звук на ДВГ оборотите си падат бавничко в диапазона 1200-2000; В движение(утре) предстои да се загледам в оборотомераи заслушам в мотора при изключване от скорост . Подозирам стъпков мотор( но незнам колко мм. му е хода) или потенциометъра на дросела(ТПС), въпреки че оборотите на празен ход са стабилни(в диапазона 750-980 според темп. на охл. течност). Отстраних ЕГР калпана и плътно запуших отворите му- промяна никаква. Като се видя със свободно време планувам да почистя дроселната клапа. За момента не считам този мой проблем за сериозен (поправете ме ако греша, моля :) )
Други възможен виновник е тоя МАП сензор. На първо време ще направя самодиагностика(за сефте).

при мен на бензин по скоро може да кажеме че има леко бавно спадане но на газ си е направо задържане и после бавно спадане :(
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 09 април 2012 - 22:18

На бащата на Астрата се появи същия проблем.Колата на свободна държи около 1400оборота.От какво може да е наистнина.Колата се кара на бензин.Стъпково моторче?Нещо друго?
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 09 април 2012 - 22:30

колега може да е от темпертурния датчик при астрата
при мен на свободна си държи нормални
Отговори

desert_fox снимка desert_fox 10 април 2012 - 06:16

А за случая на kabalo86 (както и моя) подозирам че може и да смуче въздух под дросела( не съм запознат със уплътненията по впръскващата система(моното), а гарнитурата на всмукателните тръби нямам намерение да я бутам).


Теоретично за случая на V. Petrov:гасненето след рязко спиране- случвало ми се е при такова спиране по голям наклон(10%) и виня монтажниците на изпарителя(газаджии) които са го монтирали перпендикулярно на посоката на движение).
Мнението беше редактирано от desert_fox: 10 април 2012 - 09:52
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 10 април 2012 - 08:43

На моята Астра, която бше с обикновена газова понякога правеше така. За да паднат оборотите се налагаше да натисна сирачката и при спирането оборотите падаха. Даже се е случвало след рязко ускорение и след това рязко сиране колата да угасне. Така и не разбрах причината каква е. Ту се появяваше това, ту изчезваше. Може би става при по-рязкото боравене с газта при спортно каране, не знам.
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 10 април 2012 - 13:36

реално ако не я натискам колата го няма проблема :)
но една идея повече газ и се получава
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg