Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

VECTRA A 1.7 TD

Pesho_gb снимка Pesho_gb 11 март 2012 - 14:41

Здравейте колеги. Имам нужда от малко помощ, тъй като отскоро карам дизел. Проблема е там, че колата изведнъж започна да пуши отзад и то здраво. Преди това изобщо не препушваше - не личеше че е дизел. Пушека е сиво-бял и мирише на нафта. Мислех си за дюза, но започна да ме съмнява че и надува(маркучите са твърди и губи антифриз, но по скоро го изхвърля от капачката). Иначе върви, но понякога ТОПЛА пали много трудно. Помогнете.
Отговори

Sim снимка Sim 11 март 2012 - 18:31

Отиди в сервиз. Може да надува от прегоряла гарнитура на главата, от пукнатини в главата или от нещо друго. Сиво-бял пушек с миризма на нафта може да е от разминаване на зъби на ангренажа или нещо друго. Само ще гадаем, отиди в сервиз. :drinks:
Отговори

Petio снимка Petio 11 март 2012 - 18:55

Сиво бял пушек е симптом за горене на масло ако е нафта пушекът ще е черен огледай турбината е моето мнение и както те посъветвах колеги закарай я на някой майстор да я погледне на живо
Отговори

Pesho_gb снимка Pesho_gb 11 март 2012 - 22:36

Там е работата- маслото изобщо не го пипа

А и пуши на празен ход. като подавам газ се губи
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 13 март 2012 - 17:58

Гарнитура или глава.Няма да се учудя ако главата е спукана и гарнитура е прегоряла.Все пак говорим за ИСУЗУ :icon_wink2:
Отговори

Pesho_gb снимка Pesho_gb 13 март 2012 - 18:21

 Пресиян Василев, на 13 март 2012 - 17:58, каза:

Гарнитура или глава.Няма да се учудя ако главата е спукана и гарнитура е прегоряла.Все пак говорим за ИСУЗУ :icon_wink2:





Това ми звучи като сбъднат кошмар, но доколкото разбрах ти наистина разбираш от дизели (а и предния собственик ми каза че си ремонтирал помпата. За това най-вероятно ще ти я закарам да я погледнеш.
Отговори

boichev снимка boichev 14 март 2012 - 01:24

 Пресиян Василев, на 13 март 2012 - 17:58, каза:

Гарнитура или глава.Няма да се учудя ако главата е спукана и гарнитура е прегоряла.Все пак говорим за ИСУЗУ :icon_wink2:

Тук не съм много съгласен. И аз карам такъв мотор, да, лятото дадеш ли му повече газ, стрелката веднага започва да гони 95 градуса, по баирите също загрява, но си има решение, пуска се един кабел от релето което ще пусне перката директно на 2рата степен до купето и едно копче, цъкаш копчето и няма начин да не може да я охлади. :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от boichev: 14 март 2012 - 01:26
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 14 март 2012 - 08:55

 boichev, на 14 март 2012 - 01:24, каза:

Тук не съм много съгласен. И аз карам такъв мотор, да, лятото дадеш ли му повече газ, стрелката веднага започва да гони 95 градуса, по баирите също загрява, но си има решение, пуска се един кабел от релето което ще пусне перката директно на 2рата степен до купето и едно копче, цъкаш копчето и няма начин да не може да я охлади. :icon_wink2:

Разбира се винаги има изключения ,но пак казвам ,говорим за Исузу.Там нещата неса розови .Гарнитурата на главата е многопластова метална и държи ,но главата е слаба.При системни прегрявания и наи малкия дефект в водната система ,пробива почти е задължителен.
Сиво бял пушък,надуване на маркучи ..........
Отговори

Pesho_gb снимка Pesho_gb 14 март 2012 - 18:07

 Пресиян Василев, на 14 март 2012 - 08:55, каза:

Разбира се винаги има изключения ,но пак казвам ,говорим за Исузу.Там нещата неса розови .Гарнитурата на главата е многопластова метална и държи ,но главата е слаба.При системни прегрявания и наи малкия дефект в водната система ,пробива почти е задължителен.
Сиво бял пушък,надуване на маркучи ..........




там е работата, че не съм я прегрявал. Дали е възможно да е от карачката (клапана свири като настъпан кот)? Абе май само ми се иска да е така. Ще трябва да се види.
Отговори

Pesho_gb снимка Pesho_gb 17 март 2012 - 19:47

днес се случи нещо- развих капачката на разширителния съд, продухах клапанчето с компресора и - запалих много по лесно, клапана спря да свири, маркучите бяха нормално твърди, "отпуши се" здраво откъм вървене и най-вече СПРЯ ДА ПУШИ. ЗАЩО? Какво общо има всичко това?
Отговори

Pesho_gb снимка Pesho_gb 17 март 2012 - 20:39

никой ли няма мнение по въпроса? При мен ли се случва за първи път така? Или просто аз си внушавам някакви глупости?
Отговори

boichev снимка boichev 18 март 2012 - 20:47

Колега и на мен ми е интересно да разбера ако някой има обяснение на случилото се при теб. :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg