Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Чек енджин на Астра Г-светва и изгасва

borkata87 снимка borkata87 16 април 2012 - 20:50

Здравейте уважаеми съфорумци.Преди по-малко от месец се сдобих с Астра Г дизел 2.0-X20DL ЕКОТЕК.Още от самото начало след закупуването се появи следния дразнещ проблем.Когато колата поработи 5-6 минути светва чек енджина,но когато ускоря и вдигна оборотите до към 2000 той изчезва.След известно време,когато примерно съм отнел газта и оборотите пак паднат за известно време тя пак светва и изгасва отново при подаване на газ и достигане на 2000 оборота.Даден ми бе съвет да проверя подгревните свещи и да зачистя ЕГР клапана.Проверих ги с мултицет-нищо нередно.Здрави са.Отворих ЕГР клапана и го зачистих,макар,че забелязах опит на джамбазите да го почистят.Но беше останал нагар в долната част.Изчистих го върнах го на място,но уви проблема си остава.Закачих я на специализиран софтуер,тествах я по време на движение лампата светва,а софтуера изписва,че няма трабъл кодове.Иначе във вървежа няма разлика.Само тая лампа дето светва и изгасва яко дразни.Ако някой е имал подобен проблем нека сподели.Ще съм благодарен
Отговори

nedyalkov снимка nedyalkov 18 април 2012 - 13:05

 borkata87, на 16 април 2012 - 20:50, каза:

Здравейте уважаеми съфорумци.Преди по-малко от месец се сдобих с Астра Г дизел 2.0-X20DL ЕКОТЕК.Още от самото начало след закупуването се появи следния дразнещ проблем.Когато колата поработи 5-6 минути светва чек енджина,но когато ускоря и вдигна оборотите до към 2000 той изчезва.След известно време,когато примерно съм отнел газта и оборотите пак паднат за известно време тя пак светва и изгасва отново при подаване на газ и достигане на 2000 оборота.Даден ми бе съвет да проверя подгревните свещи и да зачистя ЕГР клапана.Проверих ги с мултицет-нищо нередно.Здрави са.Отворих ЕГР клапана и го зачистих,макар,че забелязах опит на джамбазите да го почистят.Но беше останал нагар в долната част.Изчистих го върнах го на място,но уви проблема си остава.Закачих я на специализиран софтуер,тествах я по време на движение лампата светва,а софтуера изписва,че няма трабъл кодове.Иначе във вървежа няма разлика.Само тая лампа дето светва и изгасва яко дразни.Ако някой е имал подобен проблем нека сподели.Ще съм благодарен



Колега като за начало свали ЕГР-а и опитай дали държи вакуум. Сваляш го забърсваш и натискаш с един парцал (да не се мърляш много) шпилката с пружината, поставяш пръст на отвора за вакума и пускаш пружината. След 3-4 секунди като пуснеш трябва да е задържал вакуума ако не е значи гумената мембрана е пробита. При положение, че всичко е наред с ЕГР-а(държи вакуум) търсиш проблема някъде другаде.
:thu:
Отговори

GARI снимка GARI 18 април 2012 - 14:21

Колега ако е АГР проблема,направо го елеминирай с схемата която я има в форума.Ако разполаш с пари един нов агр мисля че струва около 250 лв или 300лв. Упех :icon_wink2:
Отговори

dth_user снимка dth_user 18 април 2012 - 14:33

Дано не е нещо сериозно... Като за начало може да провериш всички вакуум пътища и връзки: http://picbg.net/pic...37200&file=.jpg
Отговори

Марто снимка Марто 18 април 2012 - 15:35

Много вероятно да има спукан вакумен маркуч към ЕГР или вихрови клапи. А принципно не може да няма грешки щом светва лампата.

 dth_user, на 18 април 2012 - 14:33, каза:

Дано не е нещо сериозно... Като за начало може да провериш всички вакуум пътища и връзки: http://picbg.net/pic...37200&file=.jpg
Отговори

Shades снимка Shades 18 април 2012 - 15:40

Точно щях да кажа, че диагностичния уред явно е леш. Няма как да светне лампата в движение и да няма грешка. Иначе такъв тип светене си е ЕГР на 90%. Съответно щом е чистен остава да се търси проблема в маркучите за вакума, мембраната на самия ЕГР, някое от електромагнитните клапанчета (като не е задължително да е точно клапана на ЕГР-а) или в много краен случай вакум-помпата ...
Отговори

borkata87 снимка borkata87 18 април 2012 - 17:41

Благодаря ви за бързите отговори.Софтуера за диагностика е нов и не е в него проблема сигурен съм.Купил съм го миналото лято и до момента си работи като поддържа абсолютно всички протоколи на ЕКУ-та,включително и този на Астра Г.При по-хубаво време ще погледна клапана отново и маркучите също.Лошото,е че мембраната ако е пробита то няма да мога да си я сменя сам.В нета има достатъчно клипове как се прави това,но този клапан не е с пластмасова капачка отгоре а е с метална и ми изглежда като капсулован.Дано не е само вакуумна помпа,че там от към пари положението е много зле.
Отговори

Shades снимка Shades 18 април 2012 - 17:47

Ще трябва да те разочаровам, но просто няма начин да светва лампата и да не вади грешка. Каквото и да поддържа, няма какво да се лъжем, китайчетата не са Tech, няма и да бъдат, стават да отбием номера но дотолкова ...
Отговори

bboiuv снимка bboiuv 19 април 2012 - 10:23

 Shades, на 18 април 2012 - 17:47, каза:

Ще трябва да те разочаровам, но просто няма начин да светва лампата и да не вади грешка. Каквото и да поддържа, няма какво да се лъжем, китайчетата не са Tech, няма и да бъдат, стават да отбием номера но дотолкова ...

ето една тема с решен сходен проблем http://www.bba-reman...Topic35794.aspx
Отговори

borkata87 снимка borkata87 19 април 2012 - 14:33

 bboiuv, на 19 април 2012 - 10:23, каза:

ето една тема с решен сходен проблем http://www.bba-reman...Topic35794.aspx

Мерси за насочването.Сега като се сетих един маркуч мисля,че беше понапукан.Маркучът беше свързан към една помпа,която се намира в горната част на двигателя до акумулатора.Извинявам се,че така обяснявам,но нещо не мога да кача снимки.
Отговори

Shades снимка Shades 19 април 2012 - 17:00

Това звучи като вакум-помпата, т.е. ако маркучът е напукан вероятността от него да е всичко е много голяма. Принципно грешката е Р400 (ЕГР) и се държи точно по този начин, светва и изгасва при подаване на газ.
Отговори

borkata87 снимка borkata87 19 април 2012 - 17:30

Ще пробвам временно да го подлепя с нещо и при първа възможност ще бъде сменен.
Отговори

bboiuv снимка bboiuv 19 април 2012 - 17:37

 borkata87, на 19 април 2012 - 17:30, каза:

Ще пробвам временно да го подлепя с нещо и при първа възможност ще бъде сменен.


Колега,
Снимай и качи снимката на този спукан маркуч - ще бъде в помощ на други колеги
Отговори

borkata87 снимка borkata87 19 април 2012 - 20:00

И така виновника за сега е разконспириран-спуканият маркуч беше облепен с тиксо докато го заменя с друг.След тестово каране около 10 километра лампата не светна нито веднъж.Утре колата ще измине още 20 километра и ще си проличи дали нещата са оправени.Снимки обаче така и не мога да кача.Не ми позволява браузъра нещо.Изписва ми,че не мога да качвам картинки с таговете и.Не ми позволява самия форум не знам защо.
Отговори

bboiuv снимка bboiuv 19 април 2012 - 20:18

 borkata87, на 19 април 2012 - 20:00, каза:

И така виновника за сега е разконспириран-спуканият маркуч беше облепен с тиксо докато го заменя с друг.След тестово каране около 10 километра лампата не светна нито веднъж.Утре колата ще измине още 20 километра и ще си проличи дали нещата са оправени.Снимки обаче така и не мога да кача.Не ми позволява браузъра нещо.Изписва ми,че не мога да качвам картинки с таговете и.Не ми позволява самия форум не знам защо.

Надявам се да е решен проблема. Иначе може да качиш снимките в дата.бг/примерно/ и да сложиш линка тук да служи за насока и на други колеги със сходен проблем. Пиши утре как са нещата
Отговори

borkata87 снимка borkata87 19 април 2012 - 21:22

http://desmond.image...jpg&res=landing

http://imageshack.us.../dsc07604x.jpg/

Това е проблемния маркуч,който открих.Забелязах и други напукани маркучи и те ще бъдат сменени скоро.
Мнението беше редактирано от borkata87: 19 април 2012 - 21:53
Отговори

GARI снимка GARI 20 април 2012 - 00:32

Това не са ли маркучите за обратна нафта.Иначе се радвам че нямаш проблем вече. :clap:
Мнението беше редактирано от GARI: 20 април 2012 - 00:33
Отговори

borkata87 снимка borkata87 21 април 2012 - 01:56

 borkata87, на 19 април 2012 - 21:22, каза:

http://desmond.image...jpg&res=landing

http://imageshack.us.../dsc07604x.jpg/

Това е проблемния маркуч,който открих.Забелязах и други напукани маркучи и те ще бъдат сменени скоро.

Да същите са.Днес вече взех друг маркуч и стария заминава в историята.Абе общо взето тая лампа конкретно на Опел си е голяма мистерия.Включва се за щяло и нещяло.Айде като засвети постоянно отиваш на диагностика и разбираш проблема.Ама като почне да мига ей така иди го разбери какво е.На кадетката преди така правеше и на диагностиката показваше грешка с температурния датчик.Ами сменихме го,обаче тая лампа пак си светваше и изгасваше когато си поиска.
Отговори

borkata87 снимка borkata87 29 август 2012 - 10:43

И така колеги след няколко месечно прекъсване лампата пак почна да свети.Този път го прави,когато карам колата и се налага да намаля някъде я за кръстовище я за някоя дупка.Лампата светва при около 800-900 оборота и изгасва след достигане на 1600 - 1700 а понякога и над 2000.Това не го прави всеки път обаче.Сега отново ще проверя всички маркучи да видя дали има някъде спукан и ще ви държа в течение на нещата.Иначе за сега промяна във вървежа не усещам.
Отговори

ceko снимка ceko 29 август 2012 - 12:16

Почети сигурен съм че губиш вакуум от някъде.Просто трябва да провериш всички гумени снадки по вакуум системата,малко да е напукано и е достатъчно да пада вакуума особено при спиране когато се изисква повече вакуум.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg