Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Боядивсване

DDD123 снимка DDD123 20 юли 2020 - 09:20

Здравейте, след инцидент с шпакловчик работещ на въже до колата, колата е изпръскане с мазилка и вероятно ме очаква цялостно пребоядисване на Astra j комби. Може ли да препоръчате добър доверен сервиз работещ с Булстрад. Другия въпрос който ме притеснява е, че на тавана има хромирани релси за поставяне на багажник. Има ли начин да се свалят, без да се разглобява цялата кола, за да се боядиса таванът. Все още щетата не е одобрена, но се подготвям информативно.
Отговори

sathv снимка sathv 20 юли 2020 - 15:50

Преди години бях оставил една кола до едма къща. Вътре собственика на терасата беше боядисвал с феролит. Цялата кола беше във феролит. Заведох щета. Но в сервиза я изчистили. Първо с разредител и след това полиране. Това беше между другото по-добрия вариант, отколкото боядисване на почти нова кола.
Твоята не могат ли да я изчистят, разбора се по каско? Няма сервиз дето ще ти пребоядиса качествено кола по каско. Там застрахователите плащат доста по -малко.
Мнението беше редактирано от sathv: 20 юли 2020 - 15:53
Отговори

benzy снимка benzy 20 юли 2020 - 19:14

Както е казал Сат, по-добре пробвай да изчистиш, колкото може, дори да остане нещо дребно е по-добре, отколкото да тръгнеш да боядисваш. Един приятел така 2 пъти боядисва. То първо, че сам си го направим после реши да минава тънко с оправянето, та накрая си плати за качествено боядисване и непрекъснато това разправяше: по-добре да я бях карал така...
Отговори

DDD123 снимка DDD123 21 юли 2020 - 12:58

Ами този, който описваше щетите не знаеше, дали ще се изчистят и писа боя на 12 елемента, какво ще одобрят ще видим. Лошото е, че след изпръскването (то реално е изпусната бака от покрива), работника е опитал да я изчисти, не съм свидетел,но вероятно с мръсен парцал. И чист да е бил, колата не е беше чиста и положението е доста тъжно, едната страница е в бели облаци/паяжини от мазилката и дори надирания, не мога да преценя колко дълбоки.

След дъждовете уикенда, когато колата бе мокра 7-8 часа и се бяха разкиснали успях да махна 10тина пръски с пароструйки и доста задържане и пръскане под различен ъгъл, но някои изглеждат здраво хванали. Не съм ги търкал механично.

Дори да я оправят с пастиране, как мога да знам, че след 5-10 безконтактни няма да се върне в старото състояние?
Мнението беше редактирано от DDD123: 21 юли 2020 - 13:09
Отговори

kirenski снимка kirenski 21 юли 2020 - 13:30

ЗДравей,
За да не се гадае и да не с пускат идиотски мнения ,виж следните неща;
- Булстрад следва да ти предоставят списък със сервизите в които имаш право да си отремонтираш колата.
- Напиши няколко сервиза тук и се надявам ,че колега/колежка ги е ползвал и ще ти даде мнение.

Поздрави,
Отговори

Sim снимка Sim 21 юли 2020 - 14:46

За София препоръчвам сервиз Авто Си, ул. „Смреката“ 5, 1186 с. Герман
Препоръката е на база лично впечатление, като доверен сервиз. Не зная дали работят с Булстрат.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg