Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

Angelvarna снимка Angelvarna 27 август 2019 - 08:25

 emoned, на 24 юли 2019 - 17:06, каза:

...а 1.6 са с ремък, който трябва да се сменя на 150 000км или 10 години (ако е оригинален)...


И аз съм с такава - седан, но е още на 2 години и половина колата. Изминал съм 18 300км с нея. За ремъка от Булвария твърдят, че производителя е предписал да се сменя на 90 000км или 5години, което настъпи първо. Маслото е на 15 000км или 1 година. Спирачната течност на 2.
Досега единствено наливам и карам. Иначе да, наистина е тежка и леко мудна, особено ако се съберат 4 човека в колата. Иначе е стабилна на пътя и комфортна на дълъг път.
Отговори

J 90 снимка J 90 14 октомври 2019 - 20:08

Привет от Стара Загора!
В момента съм пред дилемата да си избера кола, втора ръка. Спрях се на няколко Инсигнии 2.8 OPC turbo sports tourer бензин, 325 к.с. ,автоматик. Какво ви е мнението за тях? И тези, на които съм се спрял, как са (Линкове отдолу)?

https://m.mobile.bg/...561444471872829

https://m.mobile.bg/...546002806513119

https://m.mobile.bg/...562945577935607

И ако има някой, който чете това и е от Враца (понеже колато от 1вия линк е оттам), възможно ли е да отиде за един оглед преди да реша дали си заслужава да пътувам до там или не, ще съм много благодарен!
Отговори

ГостUnSpiroble_* 19 януари 2020 - 20:00

Здравейте, някой да има някакви впечатления от този автомобил и дали го е гледал? Цък
п.с. Има ли възможност някой от София в близост да му хвърли едно око, че са ми 400км до там... :)
Мнението беше редактирано от UnSpiroble: 19 януари 2020 - 20:01
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 януари 2020 - 13:12

Задължително ли бензин търсиш?
Отговори

ГостUnSpiroble_* 20 януари 2020 - 14:00

Търся си кола която да се газифицира, писна ми с дизелите. Или не съм случил или хич не е за мене това гориво.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 20 януари 2020 - 15:51

Не си само ти, дето дизелите не са за теб. Това са просто едни нафтови печки без бъдеще. Двигателят, към който си се насочил, ако е в добро състояние, ще ти е повече от перфектен за купето на Астрата. Ще ти доставя удоволствие от настъпването, а изпреварването с турбото ще е лесно и бързо. Парите не са й много и е хубаво да я видиш. Със сигурност километрите ще са поне със 100 000 отгоре, но ако е гледана в оторизирани сервизи и е поддържана така, както само швейцарците си знаят, няма да очакваш неприятности. Моят Пасат също не и на малко километри, но след проверка в оторизиран сервиз излезе цялата му история в Швейцария и затова го взех. Успех!
Отговори

Иван33 снимка Иван33 13 февруари 2020 - 07:06

Добро утро! Някой колега гледал ли е автомобила: https://www.mobile.b...580930384701407 ? Мнения за конкретния екземпляр, както и за модела, като цяло, скоростна кутия, двигател, качество на антикорозионната защита?
Явно колата все още не е масова на вторичният пазар, нищо не намирам в интернет...
Отговори

benzy снимка benzy 13 февруари 2020 - 22:00

 Иван33, на 13 февруари 2020 - 07:06, каза:

Добро утро! Някой колега гледал ли е автомобила: https://www.mobile.b...580930384701407 ? Мнения за конкретния екземпляр, както и за модела, като цяло, скоростна кутия, двигател, качество на антикорозионната защита?
Явно колата все още не е масова на вторичният пазар, нищо не намирам в интернет...

Колега, за корозията няма защо да се притесняваш - тоя проблем много отдавна е решен от Опел и останаха само вицовете за гниещите Опели. Ако не е удряна няма проблем. Още повече като "българка, не е виждала и луга или химикали по пътищата щот зимата ние не чистим :D

Двигателя съм почти сигурен, че не е битурбо както е написано, ако право помня само дизелите са битурбо (може и да греша, че то вече много мотор много нещо стана) обаче ако съм прав човека даже не знае какво ти продава :) Като цяло това си е Астра J повечето от техниката идва от Астрата - какво да кажем: Опел, добро съотношение цена качество J-ката е доста сносна кола. За употребяван автомобил важно е как е бил поддържан, а не какъв е.

Автомата трябва да е японския Айсин, минава за добър, ама пак ако не е обслужван единственото, което може да очакваш кое е..?

За конкретната обява... на мен ми се струва скъпичка, но наистина нямам идея как им вървят цените. По-точно казано аз лично не бих дал толкова пари за ванче :) Но ако наистина е в перфектно състояние, както се твърди може би си струва парите за някой, който търси подобен тип возило. Пък е и топ двигателя и автомат, което май е рядкост.
Втори минус е, че е Софиянка... много е трудно да вардиш кола в София и въобще в БГ. Тия 105 хиляди по нашите калпави пътища и с нашите калпави горива са си като 200 в белите държави.

Иди, виж, прегледайте я в оторизиран сервиз - 140 лева мисля беше пълен преглед и история, и ако ти хареса отнасяй я. Колите вече са толкова технически еднакви, че е въпрос наистина на вкус дали или. Всички производители имат безбройни сервизни акции (само Тесла нямат щото ония друсан престъпник никога не е виновен), всички производтели имат по някоя издънка, и всички модели имат по някоя типична болежка. Идеална кола няма, така че като ти харесва, като мислиш, че ще ти върши работа отиваш, каваш и се и ако ти допадне и ако провеката и покаже, че няма проблеми я отнасяш :)
Отговори

Иван33 снимка Иван33 15 февруари 2020 - 19:15

 benzy, на 13 февруари 2020 - 22:00, каза:

Колега...

Много благодаря за отговора! Двигателят на колата би трябвало да е A16XHT. Нищо не намирам по нашите форуми за него, за съжаление, а по чуждите четох, че имал някакъв проблем с буталата и след време се налагал ремонт и замяната им с ковани такива, което със сигурност ще е цифра. Не знам дали каквато и да е диагностика би хванала техническото състояние на двигателя и това ме спира. Все се надявах някой да кара точно такава кола, но май са рядкост.
От друга страна търся точно бензинова Зафира С с автомат, пък само тая ми хвана окото...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 февруари 2020 - 19:26

Би-турбо друг път.

И как няма да занемят с ковани, като тоя 1.6 е така изнасилен с тия 170 коня че няма къде.. Особено пък на доста по-голямото купе на Зафира C, тормозиш ли го редовно, нищо чудно че цепи бутала.

А относно гледането, отиваш с манометър за мерене на налягането в цилиндрите и ако има отклонения в показанията на цилиндрите, обръщаш се и заминаваш. Ако пък не се съгласят да мериш, пак правиш същото. Това е вече автомобил, за който всичко е на късмет.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 15 февруари 2020 - 19:51

 Д-и-м-о-в, на 15 февруари 2020 - 19:26, каза:

...тоя 1.6 е така изнасилен с тия 170 коня...

Е то това май вече е тенденция. Познати буквално преди седмица си купиха нов Киа Спортидж с почти същият мотор, 1,6, турбо, бензин, 177к.с...
Другият вариант на бензинова Зафира с автомат е тази с 1.4, 140к.с., но то като че ли е същата работа, пък и за нея също никъде нищо не се казва. Всъщност в тази, от обявата, ме привлече това, че е купувана от България, дава ми някаква психологическа сигурност, че ще е наред...
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 15 февруари 2020 - 20:02

Корейското недоразумение няма нищо общо с "инженерните" решения на Opel.

Това, че Zafi е купувана от БГ може да ти даде само сигурност, че колата ще иска големи капиталовложения.
Ходовата част със сигурност е за ревизия.
Двигателят - eто какво става в него на Insignia:
https://www.youtube....h?v=V_XTmHDGo1Q
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 15 февруари 2020 - 20:06
Отговори

Иван33 снимка Иван33 15 февруари 2020 - 21:10

 Gena_bs, на 15 февруари 2020 - 20:02, каза:

...ще иска големи капиталовложения...

Ясно. Ще се наложи да сменям марката явно. Тая Зафира и тя излезе опелско инженерно недоразумение, съдейки по клипчето...
Мнението беше редактирано от Иван33: 15 февруари 2020 - 21:11
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 февруари 2020 - 21:30

При всички марки в годините на тази Зафира турбо бензините под 2.0 са "инженерни" недоразумения. Търси нещо атмосферно, ако има въобще, щото с турбинираните в тия години ще ти е забавно в лошия смисъл на думата.
Другия вариант за такъв мотор е от магазина, след три години на пазара и отново нова за теб.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 февруари 2020 - 21:31
Отговори

sathv снимка sathv 15 февруари 2020 - 21:30

То, ако гледаме клипчета, такива има за всички марки автомобили. Марката не ти е проблем. При всички ще наливаш доволно пари. Пък не ми е ясно за какво ти е тази баничарка?
Отговори

Иван33 снимка Иван33 15 февруари 2020 - 21:51

 tisho.74, на 15 февруари 2020 - 21:30, каза:

... Търси нещо атмосферно, ако има въобще...

Не намирам такава Зафира С автомат на вторичният пазар. То, като се замисля, и на живо съм виждал само една, а Пловдив не е малък град...

 sathv, на 15 февруари 2020 - 21:30, каза:

Пък не ми е ясно за какво ти е тази баничарка?

Предпочитам по-широчка кола. Имаме и Ситроен С3, автомат. Ами... Все едно сядам в картинг.
Мнението беше редактирано от Иван33: 15 февруари 2020 - 21:51
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 15 февруари 2020 - 22:41

За всички марки автомобили има клипчета, които са за определени двигатели. С едни и същи повтарящи се проблеми, заради конструкторски грешки, решения или такива на маркетолозите.
Този е просто един от фрапиращите примери за Opel.
A16XHT си има "детски" болести, които във времето са се превърнали в хронични.
Просто никой не си е мръднал пръста да ги отстрани. Пък може и целенасочено да са оставили "майсторската" шапка.
Знае ли човек?
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 15 февруари 2020 - 22:46
Отговори

benzy снимка benzy 15 февруари 2020 - 23:18

Това че е Софиянка и купувана тук да го мислиш за + си е грешка, която и аз направих.
Вкарваш колата в сервиз за пълен обстоен преглед - това ти е единствената "гаранция" и няма значение дали е тази Зафира или коя да е друга марка и дали е Софиянка, Берлинчанка или Неаполитанка. 18 хилки не са малко пари за кола и трябва да знаеш точно какво купуваш.

Това, че имало клипче в тубата или че във форума пишело нещо (освен ако не е много изписано) също не е критерий - никой не си хвали колата тук какво е чудо и колко безаварийни км е минал - всеки търси помощ за нещо прецакано - и ако влезеш в друг форуми на конкурентни марки ще видиш, че не са по-добре, а има и по-зле, че и много по-зле.

Честно казано ми се губи идеята за кованите бутала... изкрала 7 години и 100 000 км тая кола със заводските, че да няма се женя за нея и да е моя до живот, та когато и АКО се наложи да троша излишни пари за ковано. Съвсем пък лимбизяви ги изкарахте тия двигатели, J-ка 1.4 турбо вече на 160 хил карана от жена, която само завърта ключа си върви на пушка. Вече всички коли са еднакво надеждни или еднакво ненадеждни - тва е положението и трябва да свикваме, че ще се плаща за скъпи ремонти по все по-сложните коли. Да съм си купил Мерцедес, ако не ме беше шубе, че ще плащам за същите ремонти ама на тройна цена...

Айде колегите да кажат кой двигател аджеба няма "детски болести", турбо бензиновите 1.4 и 1.6 - имат. Дизелите 1.7 и 2.0 - имат. Евентуално някой допотопен 1.8 няма и не съм много в час с 1.6 шептящия дизел ама поне във версията със 136 коня май и за него ще се намери лоша дума...
Иди виж я колата щом искаш такава, може пък наистина да е пазена.

Изчакайте още малко да почнем да си купуваме електрички втора ръка и да се наложи да сменяш батерии надхвърлящи няколко пъти цената на колата на старо - тогава вече ще е "забавното"
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 февруари 2020 - 00:53

Не знам какво недоразумение е това, но човека от клипа каза 69 хиляди км

И ако това трябва да се прави след толкова километри........ всеки сам да си прави извода що за бензин купува(дори и нов). Няма значение 1,4 ли е 1.6 ли е. Всичко е изнасилено - НЕ става да разчиташ на него.

Относно 1.7, само системата им е Денсо, което я прави по-капризна, иначе като цяло не са толкова зле, нито 110-ката, нито 125-цата.
2.0 дизела е ясен, там ако се внимава при покупка, всичко е ясно. Няма по-обсъждан двигател от тоя.

Шептящия 1.6 единствено версии 95 или 110 коня(зависи от модела и годината). Всички други версии са им много конете и излизат от "разчитането на тях в дългосрочен план"

И в потвърждение - да, бензин под 2.0 в Инсигния най-вече е "хвърли пари на вятъра". На никого след 2013-та не бих препоръчал да си купува малолитражна бензинка, някой ако е толкова голям смелчага, нека купува - ще говорим след определено време.


И честно да ти кажа спомената от теб "дупотопна 1.8-ца 125 коня", ще те вози много по-сигурно от всякакви 1.4 1.6 1.2 , слагани в най-различни Опели.

Бензи, 160000 са абсолютно нищо ако трябва да сравняваме с по-старите двигатели, които идваха тук започвайки от 300 000 нагоре, някой даже подминали и 500 000. Тъй че не се радвай на тия 160 хиляди, ама изобщо. Пък и коя жена прави "червен сектор по 10 пъти на ден" ? Или пък да кара като опарена?
Сам разбираш че 1.4 150 коня си е пак изцепка, нали ?
И още нещо Бенз, ще изчакаме още малко след "още малкото" и направо водородки втора употреба + правиш си домашна станцийка + помпа и колкото си напълниш за тебе си е....

Батериийките ги забрави. Скоро няма да пуснат ония дето щели да издържат по 20 години без заряд. Тез истории от шехерезада, някой друг път. "Атомни батерии" пък забрави някой да ти позволи в автомобилите.. тъй че .. "кауза-пауза" ще има с тез батерии. Ориентирай се към Fuel Cell след време и ще си добре. Аз съм казвал че първия прототип е на GM (Electrovan) през далечната вече 1966-та година, движещ се и до днес между другото - запазен и показан през 2017-та. Ти помисли защо я няма още масово тая технология, след като е направена преди вече близо 60 години.
За който се интересува:
https://www.youtube....h?v=5FU85u4mRQ0
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 февруари 2020 - 01:23
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 февруари 2020 - 10:00

 Д-и-м-о-в, на 16 февруари 2020 - 00:53, каза:

Няма значение 1,4 ли е 1.6 ли е. Всичко е изнасилено - НЕ става да разчиташ на него.

И в потвърждение - да, бензин под 2.0 в Инсигния най-вече е "хвърли пари на вятъра". На никого след 2013-та не бих препоръчал да си купува малолитражна бензинка, някой ако е толкова голям смелчага, нека купува - ще говорим след определено време.

И честно да ти кажа спомената от теб "дупотопна 1.8-ца 125 коня", ще те вози много по-сигурно от всякакви 1.4 1.6 1.2 , слагани в най-различни Опели.

Батериийките ги забрави. Скоро няма да пуснат ония дето щели да издържат по 20 години без заряд. Тез истории от шехерезада, някой друг път.


Напълно споделям казаното от Димов. От който и малолитражен двигател да изкараш над 150 коня, изнасилен и отзад /не само отпред/, си е жива гавра. Пък да си купи автомобил с такъв двигател втора употреба е безумие. Само ако е нов и го караш до 100 000 км макс. А двигател за Инсигния под 2000 кубика турбо си е голяма набутвация. Колкото е по- голям един двигател /като кубатура, не като изнасилени коне/, толкова е по- разтоварен и толкова повече км издържа. Големите двигатели не се плашат от 200 000,300 000, че и повече км. Големият ми син си взе Ц класа от първи собственик, на реални 300 000 км, със сервизна история, но 6 цилиндров V образен турбо дизелов двигател 224 коня. 5 000 км за няма и една седмица е минал и е повече от доволен. Това е двигател, който ще изкара поне още 200 000 безпроблемно. Моят шестак в Пасата също е на 300 000 км, проверени и доказуеми, и е впечатляващ. Удоволствие е да го настъпиш, защото моторът не усеща купето, отнася го като бръмбар сламка. :mhihi:
А пък електричка- не, благодаря, с повърня не ми се занимава.
Но в края на краищата всеки сам си решава какво да си купи, защото парите са си негови. Ние можем само да даваме мнения, и то добронамерени, защото се стремим да си помагаме взаимно. :drinks:
Мнението беше редактирано от zdravkop: 16 февруари 2020 - 10:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg