Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Биодизел?

s_toshkov снимка s_toshkov 12 септември 2006 - 07:41

Колеги , кажете някои вече има ли наблюдения как се държи двигателя с такова гориво ?

Има ли проблеми с двигателя, разхода как е?
Карам вектра 2.0 дтл 98 година , дали ще има проблеми?
Отговори

Deutschland снимка Deutschland 12 септември 2006 - 08:24

Онзи ден мой приятел, който кара BMW 525 TDS 1998 ми каза , че налял биодизел и колата му била по-спъната.
Отговори

Vassil снимка Vassil 12 септември 2006 - 08:30

s_toshkov, на Sep 12 2006, 08:41 AM, каза:

Има ли  проблеми с двигателя, разхода как е?
За проблемите с двигателя е много относителен въпроса. Зависи от доста неща, а и никой не може да ти каже със сигурност. Разхода ще ти се вдигне може би с 1-2л. Колата ще се спъне леко, но ще работи по-хубаво! Незнам, аз лично бих пробвал :beer:

Deutschland, на Sep 12 2006, 09:24 AM, каза:

Онзи ден мой приятел, който кара BMW 525 TDS 1998 ми каза , че налял биодизел и колата му била по-спъната.
Нормално е тва. Има леко спъване :tongue:
Отговори

Гено снимка Гено 12 септември 2006 - 09:43

проблеми не трябва да има, в смисъл за двигателя, а за разхода пробвай и кажи и на нас :beer:
Отговори

Гостastra power_* 12 септември 2006 - 10:44

аз чух, че се правели на шанаджии и мешали наФФтата с биодизел, но все пак е по добре от "кръщаването" на бенза :)
Отговори

DiFFF снимка DiFFF 13 септември 2006 - 16:10

Ndoe, на Sep 12 2006, 08:30 AM, каза:

Разхода ще ти се вдигне може би с 1-2л. Колата ще се спъне леко, но ще работи по-хубаво!


Е как бре :thu: , навсякъде из нета и където има писан материал за биодизела, пише че разхода пада съвсем леко, в следствие на повишената мощност на двигателя, следователно по-малкото настъпване на газта. Биодизела като супер разтворител, спомагал на двигателя да заработи по добре, тъй като почиства нагарите. Минуса на това че е разредител: всички гумени пътища по които минава гориво трябва да се заменят със силиконови, (иначе се разтварят) и втория минус- преди да заредите биодизел, ОБЕЗАТЕЛНО сменете горивния филтър, тъй като като супер-разтворител той разтваря утайките, филтрирани от филтъра, след което те попадат във помпата, а това не е много хубаво :beer:
Според мен не може да е вярно че ще се вдигне разхода с 1-2 литра. Че то разликата в цената е около 15-20стотинки на бензиностанциите(по ефтин е биодизела), ако ми харчи с литър или два повече, съм вътре с двата крака! Къде е кирията :thu: :thu:
Отговори

Vassil снимка Vassil 13 септември 2006 - 18:20

:thu: Явно си много навътре в нещата със "супер разтворителите" :thu:
В нета може да пише много неща, ама ти не знам кво си чел, а и не всичко е толкова хубаво колкото изглежда. Ако искаш можеш да пробваш да видиме как ше ти падне разхода. Смех :beer:
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 13 септември 2006 - 18:50

DiFFF, на Sep 13 2006, 04:10 PM, каза:

Е как бре  :thu: , навсякъде из нета и където има писан материал за биодизела, пише че разхода пада съвсем леко, в следствие на повишената мощност на двигателя, следователно по-малкото настъпване на газта. Биодизела като супер разтворител, спомагал на двигателя да заработи по добре, тъй като почиства нагарите. Минуса на това че е разредител: всички гумени пътища по които минава гориво трябва да се заменят със силиконови, (иначе се разтварят) и втория минус- преди да заредите биодизел, ОБЕЗАТЕЛНО сменете горивния филтър, тъй като като супер-разтворител той разтваря утайките, филтрирани от филтъра, след което те попадат във помпата, а това не е много хубаво  :beer:
Според мен не може да е вярно че ще се вдигне разхода с 1-2 литра. Че то разликата в цената е около 15-20стотинки на бензиностанциите(по ефтин е биодизела), ако ми харчи с литър или два повече, съм вътре с двата крака! Къде е кирията  :thu:  :61:
 


Сигурен ли си че си чел за биодизел? Защото такива неща са валидни за Етанола и т.нар. Е85, а доколкот знам с биодизела такива проблеми няма :thu: Я дай някой линк да се образоваме :19a:
Отговори

Stoil снимка Stoil 17 септември 2006 - 01:43

истината е, че Рудолф Дизел е създавал своя двигател именно да работи с минерален продукт, получен от естерификация, а не с петролен.

поради тази причина / говоря за идеалния случай и не в Бг. може би / работата на дизеловият агрегат с т.нар. биодизел е по - спокойна, чиста и тиха. това за разхода е повече от смешно / поради горната причина /.

смяната на горивен филтър е задължителна преди експлоатация с биодизел, поради разлика в макромолекулите.

Галински, в твоя случай, ако държиш да караш на олио или други тем подобни е добре да си направиш система с два резервоара, като имай в предвид, че паленето и гасенето на двигателя трябва да става на дизел.
Отговори

хари снимка хари 18 септември 2006 - 14:35

Биодизела наистина действа, като разтворител и ако се кара с него преди това трябва да се смени горивния филтър.
Отговори

s_toshkov снимка s_toshkov 21 септември 2006 - 12:01

Колеги покарах Вектричката с биодизелче и ето ги мойте наблюдения: мисля че двигателя работи по-добре , по- тих е , няма проблеми с палене и т.н.
Та сега да ви кажа как е разхода : с 11 литра биодизел изминах около 100 кмизвънградско и 85 км градско каране ??????????????

Мисля че и разхода е повече от добър ( в моят случай дори падна малко )

Аз съм си доволен., но поради тези обсъждания че разйаждал тов и онова започнах да смесвам 1/1 био с евро

Само да поясня че за конкретният случай използвах биодизел произведен от рафинерия за олио

Забравих да спомена че отзад мирише здраво на гранясало олио :mhihi:

Все пак е отзад :mhihi:
Отговори

Anibal снимка Anibal 04 октомври 2006 - 07:55

Биодизела е като мехлем за двигателя. За разяждането на маркучите не съм чел, но аз лично не бих рискувал и бих сменил поне горивния филтър. Списание АутоБИЛД България прави тест на 100 000км с Дачиа Логан дизел и я зареждат само с Биодизел от Лукойл.. ще видим какво ще стане, но до сега периодичните статии който се пишат за ня не се споменават никакви проблеми.
Отговори

Jony снимка Jony 04 октомври 2006 - 15:38

Тук има доста интересна дискусия по темата. Лично аз съм "тествал" по описания начин горивото от Темпо-Сф и сипвам от него периодично за прочистване.

Употребата на олио също е обсъдена и лично аз не бих рискувал да слагам!

Приятно четене!!! :devil-smiley-019:
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 04 октомври 2006 - 15:51

вчера един автобус мина покрай мене и миришеше на кебапчета :)
Отговори

Jony снимка Jony 08 октомври 2006 - 19:03

Някой виждал ли е в Сф биодизел на Лукойл и на каква цена?!?
Отговори

Radev1948 снимка Radev1948 11 декември 2006 - 11:07

хари, на Sep 18 2006, 02:35 PM, каза:

Биодизела наистина действа, като разтворител и ако се кара с него преди това трябва да се смени горивния филтър.
 




Скоро чух, че за да караш с Биодизел, трябва да си смениш всички гумени маркучи с шлаувка. Иначе горивото разяждало гумата. Незнам колко това е вярно, но не е зле да се провери. Нямало опасност, ако месиш Биодизела с нафта в съотнощение до 30л. Биодизел/100л. нафта.
Отговори

Radev1948 снимка Radev1948 11 декември 2006 - 11:08

s_toshkov, на Sep 12 2006, 07:41 AM, каза:

Колеги , кажете някои вече има ли наблюдения как се държи двигателя с такова гориво ?

Има ли  проблеми с двигателя, разхода как е?
Карам вектра 2.0 дтл 98 година , дали ще има проблеми?
 



Скоро чух, че за да караш с Биодизел, трябва да си смениш всички гумени маркучи с шлаувка. Иначе горивото разяждало гумата. Незнам колко това е вярно, но не е зле да провериш. Нямало опасност, ако месиш Биодизела с нафта в съотнощение до 30л. Биодизел/100л. нафта.
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 14 декември 2006 - 14:27

цяло лято карам с биодизел от ТЕМПО и съм много доволен
Отговори

batececo снимка batececo 14 декември 2006 - 15:13

Я кажи как се държи Асконата с Биодизела?
Смени ли и всички маркучи за нафтата ?

П.П. На каква цена го продават? Разхода с колко ти се вдигна?
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 15 декември 2006 - 15:21

10стотинки по евтин от евро на ТЕМПО. разхода не ми се вдигна но за зимата не смея да пробвам. маркучи не съм сменял
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg