Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем предполагам с.........

F-15E снимка F-15E 27 февруари 2006 - 22:10

.....температурен датчик. Датчика е сменен, ама някой сеща ли се как да проверя дали кабелите към него са в час. Сутрин като паля пали от първи път и после гасне. При второ палене пали и оборотите се колебаят между 1000 и 1300 1400 и колата потреперва. Също така забелязвам че разхода на борд компютъра е 3.0 л/ч при първоначален старт и после след 10 секунди много бързо пада под 2 л/ч и надолу а колата не е загряла????
Отговори

Гостo_pel_* 27 февруари 2006 - 22:50

Свети ли лампата на електонното
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 27 февруари 2006 - 22:53

Няма да свети лампата!
Отговори

Гостo_pel_* 27 февруари 2006 - 22:58

Ако има6 проблем с кабелите до дат4ика шти светне лампата.Гледа ли свещите?
Отговори

sv_tzvetkov снимка sv_tzvetkov 27 февруари 2006 - 23:02

Колега, не виждам какво те притеснява темп. датчик? За промяната на оборотите най-вероятно е виновно стъпковото моторче. Този разход дето ти го дава първоначално е съвсем нормален! Ако имаш проблем с темп. датчик, колата постоянно ще ти дава висок разход!
Поздрави!
Отговори

F-15E снимка F-15E 27 февруари 2006 - 23:20

F-15E, на Feb 27 2006, 08:10 PM, каза:

.....температурен датчик. Датчика е сменен, ама някой сеща ли се как да проверя дали кабелите към него са в час.  Сутрин като паля пали от първи път и после гасне. При второ палене пали и оборотите се колебаят между  1000 и 1300 1400 и колата потреперва. Също така забелязвам че разхода на борд компютъра е 3.0 л/ч при първоначален старт и после след 10 секунди много бързо пада под 2 л/ч и надолу а колата не е загряла????
 

Никаква лампа не свети. Когато изключа куплунга свети.
Отговори

F-15E снимка F-15E 27 февруари 2006 - 23:21

o_pel, на Feb 27 2006, 08:58 PM, каза:

Ако има6 проблем с кабелите до дат4ика шти светне лампата.Гледа ли свещите?
 

Свещи и кабели нови.
Отговори

F-15E снимка F-15E 27 февруари 2006 - 23:29

sv_tzvetkov, на Feb 27 2006, 09:02 PM, каза:

Колега, не виждам какво те притеснява темп. датчик? За промяната на оборотите най-вероятно е виновно стъпковото моторче. Този разход дето ти го дава първоначално е съвсем нормален! Ако имаш проблем с темп. датчик, колата постоянно ще ти дава висок разход!
Поздрави!
 

Стъпковото моторче е вадено и почистено с карбураторен спрей. РАботи си при подаване на 12 волта, и съпротивлението м/у пиновете му е перфектно. А за разхода преди повредата когато е студена ми показваше 4-5 литра на час. И после лека полека падаше. Преди за 5 минути ми стигаше стойности от 1.4 /1.5 л/ч , а сега за 2 -3 мин при същата външна температура. Двигателя е пръскан целия с бензин от пистолет под налягане и не се променят оборотите.Тоест нямам разхерметизирване някъде. :) Иначе когато е загрял работи една идея нестабилно на празен ход и потреперва осезаемо или променя обороти +/- 100. А когато е студен вече знаете какво е поведението му. МИнал съм поне 10 майстори и няма оправия. Е колата има чип с валове SHRICK 276 градуса и PowerCup ама и преди с тях си работеше добре.
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 27 февруари 2006 - 23:39

Иво, замери всички високоволтови кабели. Възможно е , някой да е пробит и само отвреме на време да ти създава проблем или някъде да се пръска тока. Дава на късо, прескачане на искра от високоволтовата система към корпуса на ДВГ. Ходили за Пиргос,до морската градина, при Петьo. Има комп. за замерване на инсталации. Чат е на Опел. Мисля, че беше 3-4 гараж.
Отговори

F-15E снимка F-15E 28 февруари 2006 - 00:02

street_vagabont, на Feb 27 2006, 09:39 PM, каза:

Иво, замери всички високоволтови кабели. Възможно е , някой да е пробит и само отвреме на време да ти създава проблем или някъде да се пръска тока. Дава на късо, прескачане на искра от високоволтовата система към корпуса на ДВГ. Ходили за Пиргос,до морската градина, при Петьo. Има комп. за замерване на инсталации. Чат е на Опел. Мисля, че беше 3-4 гараж.
 

Високоволтови... имаш предвид комплекта за свещите ли??? Сменени са. Не съм ходил при този майстор.??? Къде точно е??? че не се сещам???
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 28 февруари 2006 - 00:11

Бившата дискотека Пиргос. В ж.к. Лазур. Отзад има гаражи. 3-4 гаража авто работилници. Петьо е майстора. Баща му има магазин за Шкода -части по ул. " Кирил и Методий"

Кабелите може да са нови и пак да дефектират. Пръска ти се тока. Иди там , където ти писах.
Отговори

Любчо снимка Любчо 28 февруари 2006 - 15:07

TPS -при мене праи мизерии кат е загряла и НЕ НА ВАЛОВЕТЕ <_<
Отговори

Гостboxer_* 28 февруари 2006 - 16:03

F-15E, на Feb 27 2006, 11:10 PM, каза:

Сутрин като паля пали от първи път и после гасне. При второ палене пали и оборотите се колебаят между  1000 и 1300 1400 и колата потреперва.  


Нали ти бях казал, че и аз имах подобен проблем.Пак говорихме за датчик.Да ама тъкмо се наканих да го проверявам и се оправи от самосебе си.Така,че не вярвам да е датчика(той или бачка или не).Според мен наистина е някъде по тоците проблема.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 28 февруари 2006 - 19:02

Преди време и аз имах проблеми с работата на двигателя когато още е студен.
Оказа се че една от свещите ми прави мизерии. Интересното е че когато позагрее работи перфектно а сутрин на студено тресе и мени обороти, така че ако искаш сменяй свещи.
Отговори

sheko снимка sheko 28 февруари 2006 - 19:06

Shmortz, на Feb 28 2006, 07:02 PM, каза:

ако искаш сменяй свещи.
 


F-15E, на Feb 27 2006, 11:21 PM, каза:

Свещи и кабели нови.
 


<_<
Отговори

F-15E снимка F-15E 01 март 2006 - 00:57

Моля модераторите да преместят темата в друг раздел ако трябва щото проблема се задълбочи.
Днеска забелязах следната аномалия: Карам си аз на 5та с 60 км лекинко и настъпвам до край педала на газта и след 5-6 секунди светва лампата на инжекциона, пускам педала на газта и след 3-4 секунди лампата гасне. И така повтарям няколко пъти това упражнение и все същото. Грешката е 45 което е "Ламбда сонда богата смес"????
А ся де идеи някви????? Направо шах??? Незнам идея нямам мисля че може да се е преебал чипа дето е за валовете или най-лошото ECU то.?????
Меря датчика на ХОЛ които е в дистрибутора щото понякога намирам записана грешка 93 "Твърде ниско напрежение Датчик на ХОЛ" По Autodata волтажа трябва да е колкото на акомулатора 12.5в а при мен е 11 волта.??? Незнам това дали е добре??? Лампа не свети. Явно при старта става само и не се забелязва.
Също така меря и TPS на дроселната клапа и там положението е следното:
клеми 18 и 2 при затворено положение 8 ома а когато отварям става безкрайност. Дданните по Autodata са 0 и безкрайност.
Клеми 18 и 3 затворено положение е безкрайност и отворено пак безкрайност. По Autodata е безкрайност и 0 Ома. Грешка за дросел клапа не ми дава ЕCU то.
Човек направо да полудее.??? Помагайте вече 10 дена съм нещастен.
Отговори

Гостboxer_* 02 март 2006 - 17:36

F-15E, на Mar 1 2006, 01:57 AM, каза:

... 
Днеска забелязах следната аномалия: Карам си аз на 5та  с 60 км лекинко и настъпвам до край педала на газта и след 5-6 секунди светва лампата на инжекциона, пускам педала на газта и след 3-4 секунди лампата гасне..... 


Мале!Как става този номер?Аз на 60 км/ч превключвам от 3-та на 4-та.На 5-та с тази скорост почва да придърпва като луда <_< и примигва лампата.Не знам коя грешка дава,но повече няма да повторя този експеримент!
Отговори

F-15E снимка F-15E 02 март 2006 - 19:56

Сменено стъпково моторче и датчика на дросел клапата. Пак нищо. Все същото.
<_<
Отговори

RadioDJ снимка RadioDJ 02 март 2006 - 22:19

Ламбда сонда сменяна ли е. Този експеримент с газта на 5та с 60 говори за проблеми с ламбдата
Отговори

F-15E снимка F-15E 02 март 2006 - 23:37

RadioDJ, на Mar 2 2006, 08:19 PM, каза:

Ламбда сонда сменяна ли е. Този експеримент с газта на 5та с 60 говори за проблеми с ламбдата
 

Хм..... като разход на час ми дава 1.4 1.5 литра при празен ход. Мисля че това не е нормално. Ама знам ли все пак съм с валове чип и Power Cup. Изключих ламбдата ама разлика не забелязах в работата на ДВГ то.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg