Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с X20DTH грешки Р1612, Р1613, Р1651, Р1630

renderbg снимка renderbg 04 май 2019 - 09:02

Прибирайки се за града, спрях за малко, дори не хасих двигателя. При опит да потегля, двигателя изгасна..в последствие запалих и опитвайки да дам газ, двигателя прекъсва и оборотите не се повишават..Домъкнахме я до в къщи..там пробвах няколко пъти запалване нямаше проблем, тихи обороти идеални, но при подаване на газ същата история. На следващия ден въобще не запали...закачена на компютър показа тези грешки Р1612, Р1613 за проблем с имобилайзера и Р1651- CAN error и Р1630 -Critical sistem malfunnction1
Възможно ли е , всичко това да е от имобилайзера..защото забелязах промяна в начина на светване на чека при запалване..обикновено давайки на контакт чека светва и при включване на имобилайзера изгасва и паля..а сега не светва чека..светва за кратко при включване на имобилайзера...ако не е имобилайзера тогава вероятно е електрониката на помпата?..Или кабели към нея?..
Автомобила е Вектра 2001г 2.0 DTI . с КАКВА ПОМПА И КАКВА ЕЛЕКТРОНИКА МОЖЕ ДА Е ?...
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ОТЗОВАЛИТЕ СЕ КОЛЕГИ..
Отговори

k opel e снимка k opel e 04 май 2019 - 09:05

Да ме умуваме, защото колата е далече. Най-добре търси Димитър Марков от Стара Загора, ако искаш да се изясни всичко.
Отговори

renderbg снимка renderbg 04 май 2019 - 09:28

 k opel e, на 04 май 2019 - 09:05, каза:

Да ме умуваме, защото колата е далече. Най-добре търси Димитър Марков от Стара Загора, ако искаш да се изясни всичко.

Как да открия въпросния Димитър?..сервиз?...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 май 2019 - 09:41

Най-лесно драсваш едно съобщение на dimitarmark и после е ясно.

За да пали, значи е възможно да не е от електроника, или поне не по оня начин. С PSG5 си със сигурност, тоест компютърът ти не е в помпата, а отделен.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 май 2019 - 09:43
Отговори

renderbg снимка renderbg 04 май 2019 - 10:01

 Д-и-м-о-в, на 04 май 2019 - 09:41, каза:

Най-лесно драсваш едно съобщение на dimitarmark и после е ясно.

За да пали, значи е възможно да не е от електроника, или поне не по оня начин. С PSG5 си със сигурност, тоест компютърът ти не е в помпата, а отделен.

Благодаря за отговора! Как да разбирам , че компютъра на помпата не е в помпата?!?...за първи път чувам нещо подобно..
Отговори

titan22 снимка titan22 04 май 2019 - 10:12

В смисъл че ЕКУ-то на автомобила е отделно от компа който управлява помпата.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 май 2019 - 11:13

Което всъщност е много добре.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 04 май 2019 - 17:59

Тези грешки които ти ги показва има ли начин да кажеш кои са активни и кои са стари. При триене изчезват ли някои?
Отговори

renderbg снимка renderbg 04 май 2019 - 19:43

 dimitarmark, на 04 май 2019 - 17:59, каза:

Тези грешки които ти ги показва има ли начин да кажеш кои са активни и кои са стари. При триене изчезват ли някои?

Тези са последните, които излизат след изтриване на грешките..За жалост, не зная какви бяха старите..Защото на пътякогато направи проблема, откачихме акумулатора с идеята да изтрием грешките и да се оправи колата, но не би..
Преди месец два закачах компютъра пробно и тогава имаше грешки само от имобилайзера..
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 май 2019 - 19:58

Явно е електрониката на помпата, но при малко късмет може да е само транзистора. Митко знае какво прави, така че действайте.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 04 май 2019 - 20:03
Отговори

renderbg снимка renderbg 07 май 2019 - 10:21

А може ли да се свали електрониката, без да се сваля помпата?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 май 2019 - 11:37

 renderbg, на 07 май 2019 - 10:21, каза:

А може ли да се свали електрониката, без да се сваля помпата?


Може, само че зависи как я свалиш.

Правилният начин е да отпоиш кабелите на клапаните от местата им(ОТПОИШ , не да ги режеш). Те са под капачката на 4 пина вързани.

Второ НАЙ-важно!!!!! Да се ОТПОИ(отново мисля 4 пина) лентовият кабел на датчика на помпата и той да си остане там НЕразвиван от болтовете си. Останалото може да се извади и да се смени транзистор.

Но!! Най-сигурният метод е помпата долу, на тезгяха, на спокойно и си действаш. Не прави грешката да вадиш електоника заедно с датчик, защото после поне 300 лева за калибровка + вадене и слагане още поне 200. Това ако не я свалиш и сложиш ти.

Аз така направих - дадох я уж да я направят... е направиха я , вървеше ама сега съм с ревизирана помпа, щото оная ми показваше 1 литър на час на обороти.

А още по-добрия вариант е направо да си вземеш ревизирана, ще излезе към 700 лева и ще знаеш че нито уплътнения ще мислиш дали смучат, нито дали след още 1 година ще я правиш пак. На мен ми излезе повече, защото помпата ми беше бутана и не ми върнаха капарото за "старата" помпа. Но ако решиш да не я буташ, ще ти го върнат. Аз купих помпата за 289 евро(сега е малко повече, явно хванах някакъв период, не знам)

Плюс това, имаш привилегията да си от град, в който има човек, на който да разчиташ 100% дори и да се сменя помпа(човекът, за когото са ти казали по-горе). Така че при всички положения си бетон относно поправката/смяната или каквото решиш да е. Аз само казвам варианти и защо избрах направо ревизирана от Германия(цената наклони много, при условие че трябваше да дам към 500 за да се калибрира моята + слагане/сваляне). А и като видях с неоригинални инструменти за зацепване какво стана, си представих после какво може да е имал и оня човек, който ми я прави и си казах "Добре че си купих инструментите и си я правих сам".
При твоя случай имаш гръб в лицето на dimitarmark, който много добре ги чува тия GM-ки(моторите), затова не го мисли, а само реши какво да е .
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 май 2019 - 11:58
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 май 2019 - 13:56

И аз да кажа, че свалянето само на електрониката на място не е много добър вариант, все ще излезе някой напукан кабел към клапан, или пък лентовия кабел ще даде фира точно тогава. Добрия вариант за мен е, сваля се помпата, изпраща се на читав майстор(дето много ги разбира точно тези помпи), после се монтира с точна центровка и край на играта.
Между другото в Стара Загора ги правят и на място, последната до която съм се допрял е изкарала около 8 месеца и 2500км. Ако някой не вярва ще цитирам имена и автомобил с регистрационен номер :)
Отговори

k opel e снимка k opel e 09 май 2019 - 07:28

Твърдо съм против да се вади само електрониката. Помпата се сваля за три часа даже и на улицата. Свалил съм и съм качил седем вече. Смяната на уплътненията и проверка на механиката и после цялостна проверка на стенд не е излишна. Виждал съм уплътнения на камък на помпи, които уж са перфектни.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 09 май 2019 - 07:48

k opel e даже помпа са горили от неправилно сложено уплътнение на капак. Но все пак на хората им се струва че е по лесно да се направи така. Аз не съм броил колко пъти съм свалял и качвал помпи, само на моята 5 пъти :)
Отговори

bojo06 снимка bojo06 09 май 2019 - 15:42

 renderbg, на 04 май 2019 - 09:02, каза:

Прибирайки се за града, спрях за малко, дори не хасих двигателя. При опит да потегля, двигателя изгасна..в последствие запалих и опитвайки да дам газ, двигателя прекъсва и оборотите не се повишават..Домъкнахме я до в къщи..там пробвах няколко пъти запалване нямаше проблем, тихи обороти идеални, но при подаване на газ същата история. На следващия ден въобще не запали...закачена на компютър показа тези грешки Р1612, Р1613 за проблем с имобилайзера и Р1651- CAN error и Р1630 -Critical sistem malfunnction1
Възможно ли е , всичко това да е от имобилайзера..защото забелязах промяна в начина на светване на чека при запалване..обикновено давайки на контакт чека светва и при включване на имобилайзера изгасва и паля..а сега не светва чека..светва за кратко при включване на имобилайзера...ако не е имобилайзера тогава вероятно е електрониката на помпата?..Или кабели към нея?..
Автомобила е Вектра 2001г 2.0 DTI . с КАКВА ПОМПА И КАКВА ЕЛЕКТРОНИКА МОЖЕ ДА Е ?...
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ОТЗОВАЛИТЕ СЕ КОЛЕГИ..

,,Р1630 -Critical sistem malfunnction1" проблем с електрониката на помпата. Най -вероятно електрониката е PSG5 с помпа BOSCH VP44 ...015
Мнението беше редактирано от bojo06: 09 май 2019 - 15:43
Отговори

renderbg снимка renderbg 21 май 2019 - 12:43

Развитие по темата,до сега нямах време да се занимавам с колата:
Прочетени грешки в помпата...
89 - injection begin, error- present
7 - unknown DTC- present
Предположения за възможни проблеми?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 май 2019 - 14:38

На Митко обади ли се? Грешките са четени директно от помпата, нали?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 21 май 2019 - 15:30
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 22 май 2019 - 08:53

При този прочит на грешките проблема е в клапана за подаване на гориво или в самата електроника. Помпата е за ремонт :)
Отговори

renderbg снимка renderbg 22 май 2019 - 10:46

 tisho.74, на 21 май 2019 - 14:38, каза:

На Митко обади ли се? Грешките са четени директно от помпата, нали?

да, директно от помпата...
Мнението беше редактирано от renderbg: 22 май 2019 - 10:48
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg