Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

проблем с паленето

g_pekin снимка g_pekin 13 юни 2007 - 12:02

колеги имам ужасен проблем с моята таратайка!преди няколко дни на един светофар както си седя и угасна!стартера си върти ама не иска да запали!вчера я гледахме няма ток от бобината до делкото!един "майстор"който преди време успя да я запали ми каза че датчика на хол ми е за смяна,но не иска да ми каже къде е бил проблема!А,и друго когато въртя на стартера стрелката на оборотите ми не мърда,а обикновено,когато няма проблем си се качва!Абе побелях на 22 с тая барака,ако някой има някакви идеи моля да ги сподели,става въпрос за Аскона С 1.8 инжекция 1985 115кс
P.S.направих тоя опит с жичката и симулирах че датчика подава сигнал и от бобината излезе искра!Смених и делкото и пак не пали?!какво следва от тук нататък?
Отговори

viperr снимка viperr 13 юни 2007 - 12:06

комутатор .......... или бобина :)
Отговори

peterl снимка peterl 13 юни 2007 - 12:07

Ако датчика на хол ти е за смяна няма да имаш ток и на първичната намотка на бубината!Като за начало провери дали въпросния датчик работи(имаше съвсем наскоро такава тема).Провери си всички връзки за лош контакт.Много са нещата, в които може да има проблем.
Отговори

fanatic снимка fanatic 13 юни 2007 - 12:09

Даваш на контакт. С пробна лампа даваш + на бубината. Ако има ток значи не е ключа на запалването. Вадиш кабела на бубината откъм дистрибутора- палиш и ако при допир не дава ток на блока значи е бубина. Трябват 2ма. По същия начин се проверява и комутатор. Може и да е от кабела. Пробваш с друг.
Отговори

g_pekin снимка g_pekin 13 юни 2007 - 12:16

 peterl, на Jun 13 2007, 01:07 PM, каза:

Ако датчика на хол ти е за смяна няма да имаш ток и на първичната намотка на бубината!Като за начало провери дали въпросния датчик работи(имаше съвсем наскоро такава тема).Провери си всички връзки за лош контакт.Много са нещата, в които може да има проблем.

Точно това е че са много...аз ги следя кабелите ама те влизат в снопове които се разклоняват!тя има електронно запалване което май е свързано с бобината и един куп други кутийки и не6та дето незнам какви са!а как да проверя тоя датчик дали работи и дали ако не работи за това бобината не хвърля ток на делкото?
Отговори

ijp_cor снимка ijp_cor 13 юни 2007 - 12:22

Провери датчика на Хол, ето ти линк към тема как се прави.http://www.opelclub-...16&hl=%F5%EE%EB
нещо не се справих с линка
Отговори

g_pekin снимка g_pekin 13 юни 2007 - 14:35

 fanatic, на Jun 13 2007, 01:09 PM, каза:

Даваш на контакт. С пробна лампа даваш + на бубината. Ако има ток значи не е ключа на запалването. Вадиш кабела на бубината откъм дистрибутора- палиш и ако при допир не дава ток на блока значи е бубина. Трябват 2ма. По същия начин се проверява и комутатор. Може и да е от кабела. Пробваш с друг.

има и друго нещо,като подробност!понеже отдавна си имам този проблем с паленето,когато ми изгасне така,като извадя кабела който е отгоре на делкото и после пак го сложа колата пали!!!! ама сега и това не помага!
Отговори

g_pekin снимка g_pekin 13 юни 2007 - 16:06

 ijp_cor, на Jun 13 2007, 01:22 PM, каза:

Провери датчика на Хол, ето ти линк към тема как се прави.http://www.opelclub-...16&hl=%F5%EE%EB
нещо не се справих с линка

добре разбрах как да го пробвам.ок.значи ако не хвърли искра проблема е в бубината,а ако хвърли е датчика?
:icon_rolleyes:

 viperr, на Jun 13 2007, 01:06 PM, каза:

комутатор .......... или бобина :)

аз имам резервен комутатор и с него пак не пали ло6ото е че нямам резервна бобина,а да я купя и да не запали ми е малко вътрешно!А може ли да е електронното запалване?
Отговори

Speedball снимка Speedball 13 юни 2007 - 18:20

Бубината лесно можеш да я провериш като и закачиш кабел със свещ и и подадеш (-) и (+) като махаш едното бързо и трябва да стане искра, комутатора аз лично го проверих на един рекорд който е със същата запалителна на бош. Може да се окаже че имаме идентични проблеми. На мен ми остана да проверя всички кабели за пореден път.

ПС: При теста на бубината трябва да подадеш и (-) на свеща.
Отговори

g_pekin снимка g_pekin 14 юни 2007 - 08:21

 Speedball, на Jun 13 2007, 07:20 PM, каза:

Бубината лесно можеш да я провериш като и закачиш кабел със свещ и и подадеш (-) и (+) като махаш едното бързо и трябва да стане искра, комутатора аз лично го проверих на един рекорд който е със същата запалителна на бош. Може да се окаже че имаме идентични проблеми. На мен ми остана да проверя всички кабели за пореден път.

ПС: При теста на бубината трябва да подадеш и (-) на свеща.

Аз пробвах така както е показано в предишната такава тема и хвърли искра,което значи че датчика на хол ми е заминал!много мерси за информацията сега остава за си намеря делко и да изям асвалта!
Отговори

peterl снимка peterl 14 юни 2007 - 11:49

Чак пък цяло делко.Дали не може да се намери само датчика?
Отговори

g_pekin снимка g_pekin 14 юни 2007 - 18:18

 peterl, на Jun 14 2007, 12:49 PM, каза:

Чак пък цяло делко.Дали не може да се намери само датчика?

ами датчика нов е 60лв и по принцип е по-добре да си сложа нов и да забравя,ама свалях го делкото зада го видя тоя датчик и после едвам го сглобих!намерил съм делко за 50 лв ама няма гаранция че ще издържи много до колкото се познавам :)!а и освен това неможах да сваля датчика?!
Отговори

g_pekin снимка g_pekin 14 юни 2007 - 21:09

пичове,смених делкото и пак не запали от къде може да идва тоя скапан проблем?незнам вече кво да правя?!ако някой се е зблъсквал с този проблем и го е решил моля да съдейства!!!!!!!!!!!!
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 14 юни 2007 - 21:23

Смени бубината бе пич по 18 кинта беха .... Хем ще си подновиш колицата , хем ще отстраниш проблема . Оборотомера от импулсите дето идват от бубината черпи за да отчита => бубинка , щом не ти мърда. Като ти загасна колата валеше ли ? Имаше ли гръмотевици ?
Отговори

g_pekin снимка g_pekin 14 юни 2007 - 21:38

 Angelinoff, на Jun 14 2007, 10:23 PM, каза:

Смени бубината бе пич по 18 кинта беха .... Хем ще си подновиш колицата , хем ще отстраниш проблема . Оборотомера от импулсите дето идват от бубината черпи за да отчита => бубинка , щом не ти мърда. Като ти загасна колата валеше ли ? Имаше ли гръмотевици ?

не не валеше,даже беше 20 градуса?!ама нали ти казвам че като симулирам че датчика прави импулс бобината хвърля ток?това не значи ли че бобината работи?
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 14 юни 2007 - 21:43

Ми може да не дава колкото трябва , провери дали масата и е хубава .... да не е на изгнило хваната примерно.
Отговори

g_pekin снимка g_pekin 14 юни 2007 - 21:50

 Angelinoff, на Jun 14 2007, 10:43 PM, каза:

Ми може да не дава колкото трябва , провери дали масата и е хубава .... да не е на изгнило хваната примерно.

днес съм изчистил всички маси и не е от маса.хвърля такава искра че може да ме утрепа!чистих със спрей и кабелите на свещите и пак неще?!
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 14 юни 2007 - 21:53

Абе колега да не си скъсал ангренажен ремък или разпределителен вал ?! Провери първо ремъка и после дали като въртиш да пали при отворена капачка на делкото , върти палеца ....

Аз на кадета късах разпределителен вал ... беше скъсан по средата и от едната страна го върти ангренажния ремък ,а от другата той не въртеше палеца ...
Отговори

g_pekin снимка g_pekin 14 юни 2007 - 21:59

 Angelinoff, на Jun 14 2007, 10:53 PM, каза:

Абе колега да не си скъсал ангренажен ремък или разпределителен вал ?! Провери първо ремъка и после дали като въртиш да пали при отворена капачка на делкото , върти палеца ....

Аз на кадета късах разпределителен вал ... беше скъсан по средата и от едната страна го върти ангренажния ремък ,а от другата той не въртеше палеца ...

ремъка и вала са здрави 1000 процента!утре ще пробвам дали върти палеца,а ако не го върти кво значи?
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 14 юни 2007 - 22:00

:sad-smiley-050: Значи че е скъсан разпределителния вал ... палеца се върти от разпределителния вал , а разпределителния вал - от ангренажния ремък . Може да е скъсан по средата вала под капака на клапаните
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg