Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Търся някой да постави с20хе на Фронтера

SToDo снимка SToDo 21 февруари 2008 - 20:26

Незнам дали е тук мястото на моето питане но искам да засиля Фронтерата със една трансплантация на с20хе като махна моя 115 коня мотор.

Някой ако може да направи тази трансплантация да каже цена и да обсъдим какво е необходимо.
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 22 февруари 2008 - 03:12

XE във Фронтера? :thu: По-добре не го слагай в фронтерата този двигател, първо че силата му е във високите, а на джип му трябва двигател , който да дърпа в по ниските обороти, второ.. абе не е за там този двигател.. просто съвет! :thu:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 22 февруари 2008 - 08:34

и аз така мисля, даже ако не ме лъже паметта 2.2 16В във фронтера е променян за по-малко коне и повече въртящ и вървеж във ниски обороти. Можеби много по-добре ще е от някъде да намериш като Stranger-a V6 ама от старите че би трябвало по-лесно да влезе на мястото на 20NE, това обаче са мои предположения. Нека някой по-разбиращ да каже повече.
Отговори

SToDo снимка SToDo 22 февруари 2008 - 09:18

Ами честно казано и аз незнам какво трябва да се сложи но този мотор в момента е толкова мъртъв, че като се кара off road и като затъне в малко кал и иска бавни защото иначе не му достига мощност.
Ако някои има идея какво трябва да се направи да каже :thu:
Отговори

beos снимка beos 22 февруари 2008 - 10:48

Стига сте се изказвали неподготвени бре хора!!! :thu: :thu:
Мотор C20XEV няма такъв, има X20XEV! И не е вярно че C20XE силата му била само в високите, и Екотеците имали сила в ниските :thu:
C20XE-то има мощ не само в високите, просто не умира във високите като C20NE-то там ...
Лично мнение е, че ако ползваш джипката за офроуд ти трябва дизел!

Виж тази обява, може да ти е по полезна: http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...c=39891&hl=
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 22 февруари 2008 - 10:51

Или най-добре си търси 2.4 бензин от Фронтера дълга база. Това е бензиновия мотор за тоя джип. А иначе що не си направиш ревизия на мотора? Ние тука си имаме един фен с Фронтера в топ кондиция и съм се озъбвал каква сила вади с този 2.0 мотор и как върви.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 22 февруари 2008 - 15:59

 beos, на Feb 22 2008, 10:48 AM, каза:

Лично мнение е, че ако ползваш джипката за офроуд ти трябва дизел!


Аз съм 100% съгласен с теб, трябва си постоянен въртящ момент от ниските обороти ;) Не ги разбирам аз много off road-ите, но според мен това е ключа от палатката... Незнам дали може да се набие едно 2.5TD от Омега Б... Особено ако може да се намери този BMW мотора, той има и по-висок въртящ момент малко над 1500 оборота до към 4000 ;)

 VESKO 01, на Feb 22 2008, 11:01 AM, каза:

Е добре сбъркал съм Х20ХЕV екотека има много по-голям въртящ момент в ниските от ХЕ !! Вземи малко попрочети за екотека точно този двигател и после пиши кой се изказва неподготвен bduh.gif

Максималният въртящият момент на X20XEV е по-нисък от този на C20XE, НО на XEV-а идеята е, че достига максималният момент доста по-рано от XE-то...
Отговори

Stoil снимка Stoil 22 февруари 2008 - 16:06

Пац, няма нужда от 2.5
фронти си има стоков 2.2 16 волтовия дизел
да не говоря с доработките кво се случва после
Отговори

fanatic снимка fanatic 22 февруари 2008 - 18:40

Ъъъъ има и друг проблем. Щом кара в калта ще му трябва охлаждане на тоя екоспек иначе грам няма да изкара с оригиналното гарантирам. ТО и NE то не изкарва много.
Отговори

SToDo снимка SToDo 22 февруари 2008 - 19:29

Ползва се изцяло за off road и в това идва проблема. Във този режим се налага работа изцяло над 3500 оборота и не ми трябва сила в ниските. Проблема със загряването го има в момента но той е разрешим лесно със по голям радиатор и 2 вентилатора. Със дизел не ми се занимава защото големият въртящ момент ще иска нови скорости и раздатките се товарят много повече. Варианта е силен бензинов мотор.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 23 февруари 2008 - 01:00

2.4 8V !!!
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 23 февруари 2008 - 10:12

И аз сьм на мнение че C24NE ще ти свьрши работа има само 10кс отгоре но пьк е 400кубика над твоя двигател и това ще му даде предимство в калта. Пьк и ще го намериш на много по добра цена от хе-то, тук в форума имаше една такава омега на части, поразрови се..
Отговори

tomik снимка tomik 25 февруари 2008 - 10:54

 SToDo, на Feb 22 2008, 07:29 PM, каза:

Ползва се изцяло за off road и в това идва проблема. Във този режим се налага работа изцяло над 3500 оборота и не ми трябва сила в ниските. Проблема със загряването го има в момента но той е разрешим лесно със по голям радиатор и 2 вентилатора. Със дизел не ми се занимава защото големият въртящ момент ще иска нови скорости и раздатките се товарят много повече. Варианта е силен бензинов мотор.

Щом ще го караш на такива обороти взимай ХЕ и слагай и въобще не се замисляй.
Отговори

Magelan снимка Magelan 25 февруари 2008 - 12:14

Чета и се чудя как точно го мислите това?
Дали 100 коня и бавни са по-малко от 1000 коня без бавни в калта.
ДАЛИ В КАЛ КОЛАТА ТРЯБВА ДА БУКСУВА ВЪОБЩЕ???
Работите над 3500 оборота щото нямате момент за това.
При off road машините основно предимство е големия въртящ момент на колелата, не обороти и не коне.
Тоя така наречен момент се постига или чрез трансмисии и бърз мотор или чрез бавен мотор с голям момент ( сиреч повече бутала и повече обем). А за смяна на трансмисии не чух да се говори.
Ако джипа забуксува в калта (изгуби сцепление) ще ви спасят ли 35-те коня одгоре и по-големия момент във високите. 100 % не. Ще ви спаси само по-голямо сцепление и повече момент.
Според мен не е ХЕ-то мотора за там, един 2.3 турбо дизел ще върши много повече работа, ако пук с 3-4 литров турбодизел нещата стават перфектни. За 5 литров V8 компресор бензин няма да говоря щото там пук с бензина става "скъпо".
Замислете се кой производител в света предлага истински off road джип с бързооборотен двигател.
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 27 февруари 2008 - 17:20

Точно това исках да кажа по-рано , ХЕ-то е бързооборотен двигател, не е за джип!!! Ако ставаше за там щяха да го слагат от завода в фронтера!
Отговори

Zygot снимка Zygot 27 февруари 2008 - 23:27

Щом ползвате фронтера само за оффроуд защо не пробвате с друга скоростна кутия ?
Отговори

bisrvas снимка bisrvas 28 февруари 2008 - 09:30

момче, не се ебавай с джипката. Ако искаш да караш така, продай фронтерата и си вземи ланд ровер дискавъри ДИЗЕЛ!!!!!!!
помисли какво ще стане с трансмисията като я натовариш с още 35 расови кончета (тя и сега си е слабото място на фронти) :dummy:
Отговори

Rekh снимка Rekh 05 март 2008 - 20:05

Мога да потвърдя че с C24NE Fronterata се държи доста прилично. Имах проблеми с охлаждането само, но защото виското и беше набор. Смених го с нов БЕРР за 120 лв. и са нямам никви ядове. Не го хваля щот е мой, карам и 20ХЕ и имам впечатления и от двата.

Успех с начинанието.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg