Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Темпомат Зафира Б

Гостkkooddaakk_* 04 юли 2012 - 13:09

Здравейте колеги,

Този темпомат от линка в ebay дали ще може да се монтира на Зафира Б 2008 г, 1.9 CDTI?
Има ли значение тип на двигател, компютър или нещо друго, което трябва да се предвиди?
В аукциона продавача пише, че се fit-ва към всички модели след 2005 г, но все пак няколко погледа повече виждат по-добре, а и онзи си е оставил явно вратичка:

"Compatibility: This information is not available."



Това е линка:
http://www.ebay.com/...d=p5197.c0.m619

Благодаря предварително
Мнението беше редактирано от kkooddaakk: 04 юли 2012 - 13:16
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 04 юли 2012 - 14:14

Здравей , както е написал търговеца - така е , става . Друг е въпроса ,че при някои зафири няма стоп машинка на съединителя но по принцип ако е дизел винаги я има въпросната джаджа , не знам каква им е логиката на OPEL/GM . Но ако по някава случайност я нямаш, пак има в ebay - така наречения "clutch switch", може да провериш и в БГ колко струва за всеки случай. Маааалко скъпичко ми се вижда това лостче от твоя линк. Поразгледай в ebay.co.uk . Има и отворени търгове ако ти се чака и искаш да "играеш" , обикновенно може да докараш по-ниска цена. Понеже доставката до BG 8.00 лири/в линка ти/ също ми се вижда доста, по-добре ползвай някой транспортен посредник . Успех. След монтажа ,трябва само да ти се активира софтуерно и това е. PS . Попълни си код на двигателя в профила :icon_wink2: .
Мнението беше редактирано от c20neCaravan: 04 юли 2012 - 14:17
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 04 юли 2012 - 20:59

Минал съм по този път. Моята Зафи е такава- Z19DT.
1.Купих лостечто от ebay.co.uk. Цена не-повече от 25-30 паунда. Доставка до БГ- ползвам empresa.mail (бг транспортна фирма)
2.Сам си го монтирах. Става лесно. Лостчето е без крепеж на CIM конзолата.
3.Трябва да се активира в компютъра на колата (в три отделни менюта). Трябва да имаш PIN на CIM-а.

После купих на съседа и на един колега- видяха от мен- и айде купи ми. Сега са много доволни.
Единият е с Аста Н.

Успех.
Отговори

Migel снимка Migel 04 юли 2012 - 21:21

Здрасти, колега. Аз направих тази операция преди около 1 месец. Лостчето, за което си дал линк е същото което аз купих от е-bay (аз го купих от този продавач ). Цената е малко по-ниска. Мога да допълня, че лостчето заедно с транспорта излезна 100 лева и ми го доставиха за 10 работни дни.
Успех в начинанието!
Мнението беше редактирано от Migel: 04 юли 2012 - 21:30
Отговори

Petio снимка Petio 10 юли 2012 - 23:20

Прясна полезна темичка която ще ти даде всички отговори
http://www.opelclub....howtopic=101919
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg