Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Голяма мъка с дюзи на Фобос

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 05 септември 2012 - 17:42

Здравейте колеги, много съм разочарован от фобоските рейки + дюзи за под 100лв. Преди два месеца си сложих Фобос,вече стана на 1000км и забелязах че дюзите чукат здравата,а преди бяха савсем тихи, по тихи от бензиновите на НЕ-то.
След няколко дни колата почна да прекъсва на газ, замерих и газовете -сместа беше много богата, пробвах да обеднявам през корекциите на софтуера- никакав ефект.
Разглобих дюзите и се оказа че на две дюзи гумичките от горната част на буталото (там където е пружинката ) са скъсани и почти ги няма , от там се увеличава разстоянието на отваряне и пуска много газ. Минал съм около 1000км не повече с чисто новия кит!
Пробвах с индикаторен часовник (микромер) да нагласям хлабината на отваряне на клапана без гумичка - направих я на 0,5мм но вероятно буталото се намагнитизира и задържа и никак не работеше добре.В момента съм сложил едни О пръстени на смястото на скъсаните и на другите две дюзи съющо нови и пак регулирах хлабината на 0,5мм. Но колата работи зле, с корекциите съм я закрепил но няма да изкара много.

Някои може ли да ми помогне със съвет, какви дюзи да си купя?
И нормално ли е за толкова малко км да се съсипят така?
Или бъркам с регулирането на хода на отваряне?

П.П -Рейката е Rail Black Body 1,5 Ом
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 05 септември 2012 - 17:44
Отговори

traqn_savov снимка traqn_savov 06 септември 2012 - 05:35

Махай тези малоумните недомислени рейл, че един познат заради това намрази занаята, сега неще и да чува за газово и коли повече..

и слагай кехин http://www.prinsauto.../injectors.html и си решаваш проблемите..


Lifespan at least 290.000.000 cycles or 240.000 km -> 2 year unlimited warranty!

290.000.000 цикъла
240.000 km
2 години пълна гаранция...

дават хората ако си на запад де, ако си в скапаният булгаристан гаранция франция. ама фирмата е повече от сериозна..
Мнението беше редактирано от traqn_savov: 06 септември 2012 - 05:40
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 06 септември 2012 - 09:26

 traqn_savov, на 06 септември 2012 - 05:35, каза:

Махай тези малоумните недомислени рейл, че един познат заради това намрази занаята, сега неще и да чува за газово и коли повече..

и слагай кехин http://www.prinsauto.../injectors.html и си решаваш проблемите..


Lifespan at least 290.000.000 cycles or 240.000 km -> 2 year unlimited warranty!

290.000.000 цикъла
240.000 km
2 години пълна гаранция...

дават хората ако си на запад де, ако си в скапаният булгаристан гаранция франция. ама фирмата е повече от сериозна..


Напълно съм съгласен но цената е над 1000лв за цялата реика...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 06 септември 2012 - 22:57

Не знам моите дюзи какъв точно модел на Фобос са, но повече от 25 000 км съм минал и никакъв проблем. Не знам що така е станало при теб.
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 септември 2012 - 10:40

 zdravkop, на 06 септември 2012 - 22:57, каза:

Не знам моите дюзи какъв точно модел на Фобос са, но повече от 25 000 км съм минал и никакъв проблем. Не знам що така е станало при теб.


А тракат ли?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 07 септември 2012 - 12:21

Тракат слабо, но не е болка за умиране. А и предният собственик сигурно е навъртял поне едно 15 000 км още, така че смятай колко километра и нямам проблеми.
Отговори

nikal снимка nikal 07 септември 2012 - 18:21

Неразбрах,само рейката ли си си сменил и тя на 1000 км. се е прецакала?
Аз съм с ГИ Фобос и скоро ще врътна 50000 км. на газ без никакво пипане по рейка,между другото съм сменил само мембрана на изпаритела и филтри.
Мнението беше редактирано от nikal: 07 септември 2012 - 18:22
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 септември 2012 - 22:20

Колега купих си цяла уредба фобос 2 от саита. Всичко е чисто ново - комп,реика,дюзи,датчици,инсталация,изпарител.Дюзите се разтракаха много и гори като луда, днес сметнах колко км съм минал - 1050. Ужас, сега се чудя да си купувам буталца за дюзите или да търся някакви скъпи качествени...
Отговори

traqn_savov снимка traqn_savov 08 септември 2012 - 06:18

Търси си качествени, а тези ги бутни 2-ра употреба на някой будала от продавалник за 50 лева.. :devil-smiley-019:
Отговори

ffilip снимка ffilip 08 септември 2012 - 08:35

Чета в този и други форуми, чета,,, разговарям с колеги от местоработата ми, които имат вземане-даване с "Фобос", и си вадя мнението (или впечатлението), че "Фобос" е била по-здрава и надеждна система допреди няколко години, а в сегашни дни всеки нов клиент е потенциален мазохист.
Най-честите оплаквания, за които узнавам, са свързани с рейка, дюзи, инжектори, etc...

Има нещо скапано във "Фобос", нещо проблемно. Пак повтарям, преди не е било така, защото и преди години се интересувах от газовите им системи, и фирмата наистина беше надеждна.

Към автора на темата - иди при сЪвестен газаджия, срам, не срам, излей си мъката и се захващайте за работа. Това е, което бих направил аз..


Edit: Към колегите с "Фобос" - не ме нападайте, не предизвиквам междумарков конфликт, казвам реални неща, които се случват около мен. Ако си купите друг автомобил, сложете му ГИ "Фобос" и, предполагам, ще се присъедините към отбора на мрънкащите.


Успех на всички!

Мнението беше редактирано от ffilip: 08 септември 2012 - 08:35
Отговори

npace снимка npace 08 септември 2012 - 12:22

Случва се на 1000 да има една дефектна или проблемна.Айде за да не ме грабнат и мен на 100 да има една дефектна.Все пак цената и е под 100 лева, нека да не забравяме това.Лично аз съм с IG1 (1.5 ома предполагам като на колеагта Nerven_Hamster) и знам че ще сдаде богу дух по бързо от същата на 3 ома но при цена на нова рейка под 100 лева струва ли си да я ремонтираш и да и се кланяш?Колега с Nerven_Hamster, вземи си рейка HORIZON, доплати си щом скоро си сложил ГИ-то, все пак трябва да има няква гаранция.Ще тракат доста повече но рейката е добра и предполагам ще е около 50 кинта отгоре.

@traqn_savov: Споделете цената моля! :20ashley_results:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 08 септември 2012 - 14:03

 ffilip, на 08 септември 2012 - 08:35, каза:



Чул, разбрал, казали му- това е форум за лични наблюдения и опит, а не кой каквото му били казали и какви му ги разправяли. В 1001 нощ е мястото на тези лирични откронения. Както аз споделям от първа ръка и от опит, така и всички колеги трябва да го правят. Ти нали не си мазохист и не си мрънкащ, какъв ти е проблема тогава? :naughtynono:
П.С. Колега Филип, няма нужда да пишеш с "болт", все още виждаме.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 08 септември 2012 - 14:05
Отговори

ffilip снимка ffilip 08 септември 2012 - 22:31

Не мога да повярвам, че оплю и мен, zdravkop. Колебаех се дали да пиша подобни оффтопици и дали въобще да ти отговарям, което едва ли ще ми стъпи на достойнството.

Радвай се на живота, карай се с колегите си тук, скачай срещу всеки, който не е на твоето мнение. Никога не съм очаквал подобно отношение. Моля, не ми отговаряй в темата, нито на лични. Тази история е обидна за мен.

П.П. Bold писането е мой типичен маниер, навсякъде.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 09 септември 2012 - 13:52

Ако прочетеш отново, но този път внимателно, поста ми, щеше да видиш, че не те плюя. Ако още не си разбрал, казвам го пак: тук, в тази тема, пишем колеги, които ползваме ГИ Фобос и имаме непосредствени наблюдения от първа ръка, а не кой каквото е чул или на когото каквото са му казвали. Това не е скачане, а приканване към конкретни мнения. Ако си искал да пишеш обективно, а не субективно, нямаше да използваш определение като мазохисти, мрънкащи и т.н. След като ти не си нито мазохист, нито мрънкащ, нямаш проблеми с ГИ Фобос, защото не ползваш такъв, тогава за какво пишеш в темата? Търсиш си занимание ли?
Отговори

traqn_savov снимка traqn_savov 10 септември 2012 - 06:38

Другият начин е едни ремонтни буталца 8 лева струват ама после дюзите трябва да се калибрират и синхронизират, понеже ще стане едно клатене.
А колко време ще върви един господ знае.. :bravoo:
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 10 септември 2012 - 18:11

Не , не това с буталцата са глупусти, нали им смених гимичките, станаха тихи но пак пускат много и ги регулирах на 0,5мм и няма ефект. В момента ми предлагат дюзи в реика 2х2 Ловато 180лв била безпроблемна... Никаде в нета не намирам инфо за нея. Някой да се е сблъсквал?
Отговори

traqn_savov снимка traqn_savov 10 септември 2012 - 20:19

Ако е оригинално ловато е хубава, стига да не е от братята локумаджии, защото нашите вносители от там внасят..

а пък рейка за 99 лева продажна цена и то не къде да е а в бг. като си имаш предвид че надценката от магазините е двойна, смятай колко ще е качествена...

Просто няма да я коментирам, виждал съм и за 55 лева рейка, направо пълна трагедия, и трагикомедия..

Инжекторите са едни от най важните неща за да работи както трябва в цялата тая шибания, и първият процесор 8080 можеш да го подкараш да ти управлява цялата тая шибания с една микро секунда точност, а пък съвременните контролери са много по добри и с по голяма точност и по по по най най най та чак на май....

Искам да кажа че тук механиката се дъни в повечето случаи отколкото електрониката...


БРЦ също са хубави, но не съм сигурен май буксите им не са като на другите
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 11 септември 2012 - 14:46

Скоро сменях БРЦ на клиент, много хубави инжектори наистина, проблема бе че 2 дюзи изпускаха през самия корпус. Цената беше около 180лв брой.Уредбата беше на около 200 000км
Отговори

астра 1-6 16 снимка астра 1-6 16 11 септември 2012 - 19:45

За какво говорим 200хил.км!!!:)Ако има подобен клиент на Фобос и да е с такъв пробег от километри няма да повярвам,че те проблемите там започваха на първитв 1000 км. до колкото прочитам.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 11 септември 2012 - 20:29

Учудвам се, че чак сега се изс.а в темата на колегата. Ей, плюещия, човекът ти говори от личен опит, а не говори наизуст като теб! Ти имаш фобия, а тя се лекува в специализирани заведения!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg