Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Преминаване от хидравлична към механична рейка

Тази тема е заключена « Prev

Silencer снимка Silencer 21 февруари 2013 - 22:37

Привет
Колата ми има хидравлика на волана,но рейката от известно време е силно омаслена и капе масло при това на много места-около стягащите скоби на маркучите(поне на 4места),друго място е точно по средата където се събират накрайниците и в ляво където е кормилния прът.И е доста странно-не губя големи количества хидравлично масло,което ме изумява,но все пак има загуби.
Решил да монтирам механична рейка на мястото на предишната-знам процедурата,необходимо ми е самата мех.рейка,ремък генератор който е по-къс и мисля че зъбчат,друга шайба за генератора и коляновия вал.Ако нещо съм пропуснал допълнете ме.
Моите въпроси са следните-има ли смисъл или да си доливам периодично масло,как ще ми се промени волана,по-твърд ли ще стане когато колата не е в движение,по-малко проблеми ли ще имам с тази рейка,какви проблеми да очаквам.
Някой казва,че колата съвсем минимално ще живне поради това,че валът няма да върти хидр.помпа,вярно ли е?
Благодаря на отзовалите се!
Автомобилът за който става въпрос е Опел Вектра А 1.6моноинжекция,без екстри,само хидравлика,89 год.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 22 февруари 2013 - 07:33

Защо искаш да махаш хидравликата,моето мнение е да си я оправиш и да не се вкарваш във филми.А относно мощноста,както си 75кс ще стане 75,1 кс,просто няма смисъл.Ако решиш да го правиш-Успех
Отговори

Silencer снимка Silencer 22 февруари 2013 - 08:24

Искам да я махна тъй като няма имам повече проблеми с рейката.Не съм чул някой да е проревал от мех.рейка.
Споделете къде рециклират хидр.рейки-Тех.университет София или греша.Колко ще струва горе-долу?
Отговори

Dimas снимка Dimas 22 февруари 2013 - 09:33

 Silencer, на 22 февруари 2013 - 08:24, каза:

Искам да я махна тъй като няма имам повече проблеми с рейката.Не съм чул някой да е проревал от мех.рейка.
Споделете къде рециклират хидр.рейки-Тех.университет София или греша.Колко ще струва горе-долу?


Имаш ЛС. Ще ти кажат цена за рециклиране и съответно монтаж и демонтаж (ако искаш).
Отговори

Silencer снимка Silencer 22 февруари 2013 - 12:40

обадих се на фирмата,обясних им всичко и ме закопаха-150лв без ДДС,с него 180.Отделно куриер.
Много са,определено.За сваляне на рейката майстор ми иска 50-60лв,а друг повече.Грубата сметка с рециклиране на рейка води до това-180 и 20лв за куриер(2посоки ще пътува),следват пари за сваляне(50-60,ако и не повече) и след това за монтаж на готова рейка,общо за работа на майстора -100-120лв,Грубо за всичко 300-330лв.Определено са много.
Минавам на механична.Очаквам мнение за механична рейка,хидравличната твърдо отпада.
Мнението беше редактирано от Silencer: 22 февруари 2013 - 12:45
Отговори

georgiev10 снимка georgiev10 22 февруари 2013 - 13:50

Не си мисли, че механичните са безсмъртни. Вярно, че не текат, но се получват и при тях големи луфтове и паркирането си е нерпиятно като си свикнал с хидравлика.
Отговори

tal1banko снимка tal1banko 22 февруари 2013 - 18:12

 georgiev10, на 22 февруари 2013 - 13:50, каза:

Не си мисли, че механичните са безсмъртни. Вярно, че не текат, но се получват и при тях големи луфтове и паркирането си е нерпиятно като си свикнал с хидравлика.

аз минах от механична към хидравлична + вете с хиравклика са повече колата савсем леко окуця но аз съм 1.4 моно 62 коня .Минусите в механичната са трудно пъркиране големи луфтове както е казал колегата доста е неприятно.Вземаи една реика 2 ра рака на късмет за 50 лв слагаи и газ
Отговори

Silencer снимка Silencer 22 февруари 2013 - 18:24

Може и така,дори и продавача да е забърсал течовете,явно на късмет ще е.Но 300лв,за кола която пазарно е оценена на 1000лв,просто е...
Отговори

tal1banko снимка tal1banko 22 февруари 2013 - 18:42

 Silencer, на 22 февруари 2013 - 18:24, каза:

Може и така,дори и продавача да е забърсал течовете,явно на късмет ще е.Но 300лв,за кола която пазарно е оценена на 1000лв,просто е...

Всичко е на късмет но пак ще ти излезе по евтино ако минеш към механична,реика,и двете шаиби и еконти разкарванията 100лв най малко
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 22 февруари 2013 - 19:05

Можеш да намериш рейка 2-ра употреба. Относно ремъка и шайбите ако искаш може да
избегнеш тези разходи като просто свържеш входящия и изходящия от рейката маркучи.
Така помпата ще си върти хидравличната течност само през нея и казанчето.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 22 февруари 2013 - 19:11

След мненията на колегите и твоето обаждане съгласен ли си с мен:).Сигурен съм че ще можеш да намериш евтина от някой колега.Карай си колицата и не се вкарвай във филми,ремонта на рейката все пак не е болка за умиране:)
Отговори

Silencer снимка Silencer 22 февруари 2013 - 19:41

 Н-И-К-И, на 22 февруари 2013 - 19:05, каза:

Можеш да намериш рейка 2-ра употреба. Относно ремъка и шайбите ако искаш може да
избегнеш тези разходи като просто свържеш входящия и изходящия от рейката маркучи.
Така помпата ще си върти хидравличната течност само през нея и казанчето.

Чакай чакай,това е интересно.Фактически казваш да не махам ремъка и помпа,с които съм в момента,да вържа маркучите на хидравликата и само да сменя рейката с механична-това е хитро.Ама като върти тази хидр.помпа да не направи някоя поразия??
Отговори

tal1banko снимка tal1banko 22 февруари 2013 - 19:46

 Н-И-К-И, на 22 февруари 2013 - 19:05, каза:

Можеш да намериш рейка 2-ра употреба. Относно ремъка и шайбите ако искаш може да
избегнеш тези разходи като просто свържеш входящия и изходящия от рейката маркучи.
Така помпата ще си върти хидравличната течност само през нея и казанчето.
Къдеще отива налягането което прави помпата особено в всикоките обороти? Най много да избие от някъде и да направи целия мотор леш с хидравлични масло,а недаи си боже да си се навел над двигателя и баш тогава да избие....
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 22 февруари 2013 - 19:51

Ще отиде там, където отива по принцип след като излезе от рейката-в казанчето.
Отговори

tal1banko снимка tal1banko 22 февруари 2013 - 20:12

 Н-И-К-И, на 22 февруари 2013 - 19:51, каза:

Ще отиде там, където отива по принцип след като излезе от рейката-в казанчето.

Ок щом мислиш че няма проблем замисли се дали когато излезе от помпата мине през реиката и се върне в казанчето дали ще бъде с същото налягане ?Колега за 50 лв не си правиексперименти ,ефтиното винаги излиза скъпо сменяи реиката и газ
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 22 февруари 2013 - 20:34

И къде се разтоварва налягането според теб? Къде отива този обем масло
вкаран от помпата в рейката?
Отговори

Silencer снимка Silencer 22 февруари 2013 - 21:05

Еми кажете де,няма ли нещо като клапан?
Отговори

tal1banko снимка tal1banko 22 февруари 2013 - 23:44

 Silencer, на 22 февруари 2013 - 21:05, каза:

Еми кажете де,няма ли нещо като клапан?
Колега изсипах 400 лв да сабера всичко необходимо за хидравликата,дадох 100 лв и за еконт 2 месеца търсех хубави части и 1 седмица се мъчех да я монтирам сам,а ти искаш да си махнеш хидравликата,ще съжаляваш сменяи реиката и газ
Отговори

Silencer снимка Silencer 23 февруари 2013 - 08:29

Добре не разбрах с каква да я сменя,пишеш рейката-ми кажи мех или хидр.Няма да взимам нещо дето ще протече след година,по-добре да се напъвам като глист на буца,и да си сложа механична,ама да не давам един куп пари за нещо което не е сигурно.Да ще си купя 2ра ръка механична рейка,2ръка шайби,и чисто нов ремък за генератора.Това ми е плана и ще отидат общо 100лв.Но да да си купя 2ръка хидравлична,при положение че не се знае дали е текло или не от нея,еми не не съм съгласен.Парите са ми малко за това при преминавам към по-евтиното дори и да ми излезе скъпо.
Никой не каза нищо положително за мех.рейка,все нещо има,моля споделете.
Отговори

tal1banko снимка tal1banko 23 февруари 2013 - 14:11

като смяташ да слагаш механична поне си вземи нова http://www.rank03.com/lenkungOPEL.html
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg