Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Много странен проблем с Astra G

Гостcalklein_* 09 април 2014 - 08:45

Здравейте колеги, имам доста странен и дразнещ проблем с Astra G 1999г. 1.6 бензин. Проблема е следния, докато е в движение лампата на акомулатора започва да премигва, след което стрелките на километража и оборотомера се зануляват, все едно е откачван акомулатора, лампата на ABS също премигва през това време. След което изгубвам и хидравликата. Проблема се появява след като покарам малко (примерно 10-15км) а не веднага след като я запаля. Четох някъде, че може би е от диодната плочка на динамото. Свалихме динамото и го занесох на един техник, който измери всички диоди и каза, че според него там проблем няма. След като сглобихме всичко отново, проблема изчезна за около 2-3 седмици. Но наскоро се появи пак и е изключително дразнещо. Което ме навежда на мисълта, че все пак опира до динамото. Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да помага. От Пловдив съм, ако може да ме насочите към сервиз който е компетентен да ми реши проблема. Благодаря предварително. Поздрави!
Мнението беше редактирано от calklein: 09 април 2014 - 08:46
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 09 април 2014 - 08:53

Акумулатор?
Отговори

lex80 снимка lex80 09 април 2014 - 12:33

Според мен е генератор .Наскоро и аз имах подобен проблем акумолатора ми е нов.Смених генератора и се оправи .Пробвай с друг генератор аз сложих от омега за сега всичко е наред.
Отговори

Гостcalklein_* 09 април 2014 - 13:15

Замервахме и акомулатора беше наред, забравих да спомена, че като изгася колата и я запаля се оправя и след няколко км. пак става същото.
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 09 април 2014 - 14:34

На мене не ми изглежда нито на генератор , нито на акумулатор проблема. По-скоро има някъкво прекъсване или на + или на маса. Нали при този проблем колата не гасне сама?
Отговори

Гостcalklein_* 09 април 2014 - 16:55

Не, колата не изгасва върви си, просто няма хидравлика и таблото мига като коледна елха. Даже има моменти в които не показва нищо все едно не е запалена колата а тя всъщност се движи...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 април 2014 - 17:09

Прегледай си всички силови кабели! Замери напрежението при запален автомобил също, когато няма проблем и когато се появи!
Отговори

Гостcalklein_* 10 април 2014 - 10:00

Ами аз няма да мога да се справя сам. Ако може да ме насочите към някой сервиз с компетентни хора ще съм благодарен.
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 11 април 2014 - 12:24

Повредата ти е такава, че като идеш на майстор може да не покаже никакъв дефект пред него и да ти вземе само парите и пак да го направи. Най добре е със собствени сили да се се опиташ да намериш проблема. Аз лично Астра Г не я познавам добре като схема, но не би трябвало да е чак кой знае колко по различно от Вектра Б. Има на лявото бомбе от горе един сноп с 7-8 дебели кафеви кабела за маса. Виж дали има такова чудо и при тебе. Имам и едни дебели бушони до самия акумилатор - виж и тях да няма хлабав или нагорял.
Отговори

Гостcalklein_* 15 април 2014 - 00:57

В крайна сметка се оказа, че динамото зарежда 16 волта. Сменихме го и за сега няма проблеми. Благодаря на всички отзовали се. Поздрави и безаварийно.
Отговори

pavkata8306 снимка pavkata8306 19 април 2014 - 13:00

Публикувано: Вчера, 18:00
Здравейте колеги .Имам опел астра Г 2000 год .дизел.От няколко дни имам следния проблем.Когато стана по студено и завъртях копчето за топъл въздух без да включвам дори вентилатора започна да се чува силно бръмчене.забелязах че е дори и когато колата е само на контакт.Първоначално когато върнех пак на студен въздух спираше но вече не само се променя силата.Мислех си че е самата клапа,но както писах се получава и когато колата е само на контакт.Може ли да е някакво моторче че звука е нещо подобно.Помагайте че не се седи в колата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg