Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

VECTRA C + / - ПРОБЛЕМИ

PeteRHR снимка PeteRHR 25 януари 2010 - 13:54

И аз да попитам за разлики между дизелите. Има няколко модификации на 2.2 дизел. Кой е за предпочитане, макар и да се слагат на различни модели и години?
Виждам че има следните модели: X22DTH, Y22DTH (този виждам че е единствения който се слага на Омега от трите варианта), Y22DTR - би трябвало да е най-новият двигател.
Вектра С и с трите ли може да се срещне? Кой е за предпочитане откъм надежност и подръжка?
В една друга тема беше описано на кой дизел какво се чупи, но беше сравнено откъм каква помпа или електроника се ползва.
Ако гледаме тези двигатели, отново ли електрониката им "прави проблеми"?
Отговори

Марто снимка Марто 25 януари 2010 - 14:07

На Vectra C от старите дизелови с ГНП се слагат само Y20DTH и Y22DTR. А иначе Z19DT, Z19DTH, Y30DT и Z30DT, но те са друга бира.
Отговори

ludiq_max снимка ludiq_max 25 януари 2010 - 15:12

Вземай 2.2dti и аз съм с тоя мотор самоче на вектра б супер доволен съм от разход динамика няма никакво бутане на масло и тем подобни неща абе железен мотор просто и е с верига така,че.Пък и с един чип почва да лети. :icon_rolleyes:
Отговори

Гостivozet_* 25 януари 2010 - 20:02

Тази, която кара бащата Вектра Б с матор Y22DTR, е доливано масло 200 за 12000км.

пс. вземи си нещо по хубаво от Y22DTR, че този мотор тропа като камьон. Шуми та се не трае.
Мнението беше редактирано от ivozet: 25 януари 2010 - 21:15
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 25 януари 2010 - 20:42

Тука се преплетоха няколко гледни точки.. хем да върви добре, хем да харчи малко, хем да са и евтини частите и да не се разваля... кое е най важното обаче? Е всеки си преценя... Аз ако искам евтина кола с и възможно най малко неизвестни ще си взема Z18XE - е не е стрела, но ще е по-малко каран от най малко карания дизел, а и да му се развали нещо то ще е дребна работа... Вижте дизелите всичките са много карани и си струва само ако ги вземете нови.. ако ще карате много.... какво да говорим за опелския дизел с кекавата електроника на 200 000 км... та ако ще е гарга нека да е рошава 150 коня фиатския дизел, е ще изникват проблеми, но ще ги решавате и ще имате бърза и икомномична кола...

ПП И такова нещо като "разхода на магистрала при 150 е 4,2/100" няма... тази тема тепърва ще се преглежда от много хора и не е редно така да бъдат заблуждавани че автмобил на който заводки му дават 4,7 извънградско (мерено по EUDC) ще направи с 0,5 литра по-малко при поддържане на 150 км/ч на магистрала - това е пълен абсурд!!!

ПП2 EUDC е Extra Urban Driving Cycle и представлява 400 секунден цикъл с който се измерва извънградският разход на автомобилите:
- ускорение до 70км/ч и поддържане
- намаляне до 50 и поддържане
- ускорение до 70км/ч и поддържане
- ускорение до 100км/ч и поддържане за кратко
- ускорение до 120км/ч и поддържане за още по-кратко (10 секунди)
Мнението беше редактирано от dj_simo_boy: 25 януари 2010 - 21:05
Отговори

Swing снимка Swing 25 януари 2010 - 20:59

 dj_simo_boy, на 25 Jan 2010, 20:42, каза:

Аз ако искам евтина кола с и възможно най малко неизвестни ще си взема Z18XE

Точно! Най-безопасния и разумен избор за Vectra C втора ръка.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 25 януари 2010 - 21:12

Абсолютно съласен съм, че Z18XER ще е най-безпроблемен и евтин от към поддръжка.
А разход 4.2 при 150 кога го покаже 1.9 дизела ша си продам мойта кошница...при 150 и държи едни приятни 6-7/100....
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 25 януари 2010 - 21:29

Не съм съгласен , че в БГ всички автомобили втора ръка са над 200 000км
Когато човек е приготвил едни 10 000 ,15 000лв за автомобил втора ръка би дал и едни 100лв за диагностика в оторизиран сервиз.
А и един дизелов двигател има доста по дълаг живот от един бензинов.
Аз самия карам дизел на около 220 000км и за последните 5 години освен свещи и една диагностика с центровка на помпата друго не съм пипнал.
Одзивите за ВЕКТРА Ц са много добри ,а що се однася до проблемите с електрониката то те са дребни.
За съжаление това го знам не от опит а от прочетеното до сега, точно за това е и темата всеки койтое припатил да даде своето мнение.
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 25 януари 2010 - 23:27

Бях в същата дилема като теб 2.2 дизел или 1.9,пак дизел.
Най-накрая си купих Z18XE,заради няколко фактора:

1.Тая кола не мога да я разбера че има двигател под 2000 оборота.
2.Като за бензин е много икономична.На ден минавам по 180-200 км. 70/30 от карането е извънградско,но в града съм в най-пиковите часове.Дава ми разход 6.4-6.6л/100км.
3.Колата върви доволно,спокойно си поддържа 160 км/ч на магистралата.Стигал съм до 200,по-нагоре ме е страх,а и не искам да го мъча хайвана,новичък си ми е.

Иначе за колата няма да ти обяснявам колко е 'арна.Ако си купиш запазена такава-няма да сбъркаш. Просто ако се откажеш от дизела и имаш някакви въпроси относно 1.8 мотора-насреща съм. :icon_rolleyes:

Относно въпроса с километрите-ако има сервизна книжка,не ги мисли,но все пак иди на диагностика.
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 26 януари 2010 - 20:26

М да вече се обърках :icon_lol:
Но като стана дума за бензиновата версия нека да кажем и няколко думи за Z22SE и Z22YH 147 и 155 коня
За сега аз държа на дизела защото неми се занимава с монтирането на АГУ и бутилки в багажника и прочие.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 26 януари 2010 - 20:43

 bat.zdravo, на 26 Jan 2010, 20:26, каза:

За сега аз държа на дизела защото неми се занимава с монтирането на АГУ и бутилки в багажника...

Здрасти колега. Първо браво че си се насочил точно към този автомобил. Супер е. Единствения минус на Вектра С с Y22DTR e че този автомобил е от първите години на модела. Там още всички детски болести на нов автомобил все още на са отстранени (врътките за настройване на климатика, автоматичното изкл. на мигачите и т.н.). Иначе този двигател е :icon_lol: Първото което обслужването е значително по-по-евтино. Смяната на ангренажен ремък с ролки на Z19DTH е 459.78 лв, а смяната на масло + всички филтри - 212.94 лв (по цени на официален представител)... На мен за Зафито за първоначално обслужване ми взеха "цели" 194.52лв, а за Вектра С струва 185.57 лв.
Те това е, те... баце
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 27 януари 2010 - 17:07

Здравейте колеги.
Виждам ,че доста от вас карат Вектра це или поне автомобил с Y22DTR .
Този мотор се произвежда от 2000г. до 2005г като първо се монтира на Вектра бе а от 2002г на Вектра це.
Въпроса ми е - Имали разлика в моторите и променяно ли е нещо по него от 2000г до края на 2005г.?
И имали нещо спицифично на което трябва да се обърне внимание при покупка на такъв автомобил в частност двигателя Y22DTR.?
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 27 януари 2010 - 19:47

 bat.zdravo, на 27 Jan 2010, 17:07, каза:

Имали разлика в моторите и променяно ли е нещо по него от 2000г до края на 2005г.?

2.2DTi са две различни мощности 115к.с. и 125к.с. Но двигателя Y22DTR е 125к.с. и е еднакъв във всички автомобили в които е поставян (Вектра B и С, Зафира, Астра и др.)
А иначе за преглед на автомобил преди закупуване е най-добре да се закара в най-близкия фирмен сервиз на Опел или поне сервиз препоръчан от колега във форума.
Абе... к'во да ти кажа? Отиваш рано сутринта към 08:00ч (по-добре още сега докато температурите още са мноооого минус) във вече набелязана авто къща и най-вероятно още не е отворена. Като се появи продавача, хващаш го за ушите и отивате пред харесания от теб автомобил и казваш дай ми ключовете и се опитай да запалиш. Ако запали от раз... отивай в Стефанов, ако ще взимаш от Пловдив, плащай и... КЪСМЕТ :icon_lol:
Мнението беше редактирано от zenite: 27 януари 2010 - 19:48
Отговори

RBoy снимка RBoy 08 февруари 2010 - 18:48

Едно допълнително според мен важно въпросче......как е задницата на Вектра С,специално т.нар маслени тампони или втулки?.......защото ако продължават да ги правят по този тъп начин като задницара на Вктра В....кофти!!!!
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 10 февруари 2010 - 17:52

Здравей те колеги.
Един въпрос ме тормози.
Каква е разликата между VEKTRA C и SIGNUM (става въпрос за двигателя Y22DTR при вектра стиса до 125коня при 4000 оборота а при сигнума при 3250 оборота )
Имали разлика в моторите и защо е тази разлика от 750 оборота ?( при другите двигатели няма разлика)
Прочетох ,че SIGNUM е направен на база VEKTRA C комби .
Отговори

Tisko снимка Tisko 10 март 2010 - 15:03

Здрасти, пичове!
Много сте отворени! Евала! Имам проблем - смачкан калник (преден десен), счупена броня и халоген. Има и други дребни неща (датчик за парктроника и разни букси). Нямам представа какви пари са калника, бронята и халогена. Предполагам, че основното разходно перо ще е там...???? Та ако имате представа кое колко е (горе-долу), моля, пишете! :moderator:
Благодаря предвдарително! :hahaha:
Отговори

Petio снимка Petio 10 март 2010 - 15:17

Ето ти ориентировъчни цени
Калник
Предна броня
Халоген
Пласмаса около халогена
Нещата са нови
За втора употреба можеш да потърсиш колегата pepel
Отговори

Tisko снимка Tisko 11 март 2010 - 15:05

Благодаря, ти Petio!
Още днес ще отида да проверя. А дали можеш да ми препоръчаш някой добър майстор или сервиз, който да не ме одере? :icon_wink2:
Отговори

Petio снимка Petio 11 март 2010 - 17:18

Нямам никаква идея за сервизи попитай колегите от пловдив най добре
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 14 април 2010 - 18:32

колеги предстои ни покупка на вектра Ц с двигател Y22DTR интересува ме с депферен маховик ли е?
Мнението беше редактирано от Shmortz: 14 април 2010 - 18:33
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg