Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Вектра Б 1.6и губи мощност при подаване на газ.

trapy снимка trapy 08 август 2008 - 11:19

Здравейте,
Четох доста подобни теми на тази, която пускам но не разбрах от къде може да е проблема.
Ако можете да ми помогнете ще съм ви благодарен !!!
Та колата си пали нормално и не дава грешки освен на еърбег-а. Докато е студена се държи горе долу добре.
Качва много бързо температурата до над 80 а при първото задръстване вече е близо 95 трябва да включвам парното на макс, защото ме е страх да не прегрее. Когато подам газ колата вобще не поема като преди. Се едно се дави и двигателя почва да работи неравномерно. Се едно има нещо запушено по горивната система. Абе хълца и придърпва.
Смених горивния филтър и кабелите. Компютърната диагностика не показа грешки. Не знам какво да правя...
Ако сте имали подобен проблем и сте го решили моля споделете. Предварително благодаря.

Пропуснах да кажа, че са и сменяни гумички на клапани преди време чистени дюзи и тн, но проблема е от по скоро. Пробвах с добавки към бензина и нищо не стана...
Отговори

trapy снимка trapy 08 август 2008 - 11:34

P.S. Четох за ЕГР- клапан темата възможно ли е да е от него ? Последния майстор ми каза пък, че може да е прескочил ремък ?
Отговори

trapy снимка trapy 08 август 2008 - 15:04

Баси никой ли не е имал точно такъв проблем ? Никви отговори... Ако има сходна тема която не съм успял да намеря поне пратете линк към нея.
Отговори

StK снимка StK 08 август 2008 - 15:51

Не си казал с какъв двигател си. Ако си с моно може да е МАП сензора, ако си с пълна инжекция може да имаш проблем с дебитомера.
Ако искаш инфо, дай много подробна и изчерпателна информация.
Включително на какви км. е колата, коя година е, махнал ли си и катализатора, с какви свещи си, сменял ли си ги, ей такива дрболии, които уж нямат значение на пръв поглед, но ако ги споделиш помага, най-вече на тебе.
А и август месец не чакай бърз отговор, хората масово са по морето лежат на плажа пият бира и разпускат.
Отговори

trapy снимка trapy 08 август 2008 - 16:11

Мерси за насочването :).
Двигателя е Екотек 1.6и пълна инжекция, произведена е края на 96 на 182000км е в момента, катализатора не е махнат, свещтите са сменяни скоро но не знам каква марка са, кабелите също са сменени.
Отговори

trapy снимка trapy 09 август 2008 - 08:09

:dummy:... От 120 човека разгледали темата нито един отговор.
Май верно на никой не му е хълцал така Опела.
Отговори

trapy снимка trapy 09 август 2008 - 21:19

Днеска пак бях на диагностика в София Ауто. Няма грешки.
След кратко умуване ми споделиха че може да е помпа за ниско налягане.
Какво мислите по въпроса ?
И мога ли да я тествам по някакъв начин дали работи ?
Отговори

blazed снимка blazed 09 август 2008 - 22:25

Може да се струва странно, но си провери кабелите от ECU-то в таблото. Може да са окъсили... ;)
Все пак - имаш ли газово? Ако караш на газ може да е запушен филтър.
Отговори

trapy снимка trapy 11 август 2008 - 08:32

Нямам газова, а това за кабелите да ще проверя ма от диагностиките не показа проблеми.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg