Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Инфо за Астра H, коя да избера, дизел или бензин

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 януари 2018 - 14:11

След като е "почистено" и изгоряло и сухото.
Аз пак ще си дам линковете за маховика дето е "милиони"

485 ЛЕВА
"https://autoprofi.bg/mahovik-za-opel-astra-h-(l48)-19-cdti-19119-p1094892.html"
И за 100 и за 120 коня излиза този. Другия на Sachs е 513 лева.

И пак ще кажа че рециклирането на дюзи(всичките) може да излезе в рамките на 500-600 лева (тоест все едно нови със сменени разпръсквачи)
Турбото е около 250 лева средна част направо цялата и си имаш чисто ново турбо - цепиш "топла" и "студена" части на турбото, сменяш, затваряш. Да не говорим че повечето днешни (особено малолитражки) бензинови двигатели, също си имат турбо. Така че турбото вече не е екстра и при бензините, изобщо даже. Това че ние караме 12+ годишни каруци, е отделен въпрос, но няма да е за дълго.. Маховиците също - и бензините от известно време са с такива. Тъй че тенденциията е ясна, цената на "тенденцията" също -> надолу! Не е изключено след още 2-3 години да имаме двумасови маховици от по 250-300 лева.

Значи аз ще знам че в рамките на 1300-1400 лева мога да купя/оправя турбо+маховик+дюзи да оправя евентуално и да не се занимавам и мисля повече за тях докато е жива колата - и това било МЕГА СКЪПО и никой не може да си го позволи едва ли не? Ще дадеш 6-7 бона за колата и няма да имаш 1300 за тъй "скъпите" части, които евентуално не всички ще се наложи да сменяш, но дори и ей така превантивно да го направиш, щото си най-големия педант на света да речем.... пак е нищо спрямо цената й.

И пак ще напиша че при спестяване дори и 3 лева на 100км от газ спрямо дизел (конкретно нещо казвам и пак зависи от колата, но дори и 3 лева да са), то в рамките на 3 години първо ще я изплащаш тая уредба, защото на 15000км(толкова прави средния карач, частно лице с личен автомобил) за година - прави нещо от сорта 320-350 лева "спестявка", като в крайната стойност съм махнал и това че загрява на бензин и се харчи там някакво количество, което естествено не е даром. (1000 кинта е най-малко самата уредба). От там нататък колко още ще караш тая кола? Средно кола се задържа в българин - около 8 години, дори да е малко или много, казвам средно. Значи ти за тия 8 години ще спестиш 1500-1600 лева , защото само последните 5 ще почнеш да си "отгоре", първите 3 изплащаш уредбата.

И къде е тая велика далавера от горивото? Няма я. Далавера имат тия дето произвели газта и тия дето произвели газовата уредба - при тях далаверата е сигурна на 100%.. и е далавера наистина!! Те се радват от ден първи, не от след 3 години или пък 8.

Видях че "имало интересни неща", които са затрити... то това ако не е от интересните неща, които трябва да знаят хората - не знам кое ще е интересно. Тук няма обиди и се надявам да не бъде махнато пак.

И за извод - това го казвам дори и за всички, които ще четат и ще се водят по думите "Газта е супер изгодна". Спрямо бензина може да е нещо, но спрямо дизела се вижда колко е "изгодата".
Така или иначе тия стотинки, дето идват на ден - ти няма да ги слагаш на влог че после да ги имаш на куп. Те парите за гориво си вървят, както и за всичко останало в живота.
Казвам само че е кауза пердута да се борите срещу тия дето гледат само как да ви лъжат за да ви вземат парите и да богатеят на ваш гръб като пускат "революционни" неща и зарибяват с тях. . Отдавна лимитите при ДВГ-тата (мощност спрямо разход при всички горива) е достигнат и няма какво да се направи повече.

Систематизирах това, което беше писано и твърдя в пълна убеденост, защото математиката е точна наука.

Моята цел както казах и преди - да покажа и на пусналия темата и на всички останали.. че газта спрямо дизел няма далавера. Нито казвам на човека какво да си купи, нито го карам да прави нещо - просто да се знае от тези, които още не го знаят или се правят че не го знаят.. Това е реалността към днешна дата.. и не мога да бъда аз обвиняван, затова че е такава. Който иска да се съгласява, който иска да смята - който иска нека се опита да обори математиката и алчните икономисти+разработчици, не мен. Аз само казвам/доказвам конкретно нещо и не карам никого на сила нищо.

Човекът искаше мнения, искаше "размисли" относно модела - ми аз казвам своите размисли. Отделно че каквото друго знам , му го казах вече - дали и то е "заминало" не знам. Ако има нещо да пита пак - май ще е по-добре да му отговоря на лично като гледам.
Защото когато някой почне да се нахвърля върху другите, без да си е направил проста сметка - е проява на лошо поведение. Аз знам че газовите "босове" никога няма да заобичат дизеловите "босове", но като направиш разчета - се вижда всичко.
Описах си целта ясно(цените на частите, дето бяха много големи), спорът за цена-разход на газ срещу този на дизел стана от после и аз реших да го избистря веднъж завинаги, щото ми е писнало на "ламбда сондата" от тоя спор, едните да мислят че са нещо повече от другите - е НЕ Е така.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 януари 2018 - 00:11
Отговори

benzy снимка benzy 16 януари 2018 - 19:57

А така, заприличала е пак на нещо темата :drinks:

Да благодарим на Жоро за почистването, и на колегата Димов за наново качените линкове и цени, сега и колегата talatinov ако направи един сбит преразказ в защита на газовата теза ще стане екстра.

Жоро, не съм мислил за Вектра първо ми е малко голяма аз съм строен миньон и се затривам в нея, не че не мога да я карам ама един от основните ми маршрути е имено София и там ще трябва аз да се потя вместо теб :biggrin: Астрата е чудесния баланс между маневреност в градска среда и относителен комфорт за дълъг път, въпреки, че не вози толкова меко, както очаквах, вярно че направих 1 км кръгче, но в това отношение Голф наистина е по-добър и има по-приятно окачване.

Но ми е интересно това 'Кола от Дупница не се купува"... ами те ми казват същото и за Враца и за Горубляне, където дочувам немалко търговци взимат коли от Дупница и ги лъскат до безобразие. В общи линии от където и да вземе човек кола в България все ще е на късмет. Въпросът въобще не е не е дали са я правили - а дали са я направили що годе читаво. То дърта кола и дърта жена... :bishop:
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 януари 2018 - 09:20

 benzy, на 16 януари 2018 - 19:57, каза:

Но ми е интересно това 'Кола от Дупница не се купува"... ами те ми казват същото и за Враца и за Горубляне, където дочувам немалко търговци взимат коли от Дупница и ги лъскат до безобразие. В общи линии от където и да вземе човек кола в България все ще е на късмет. Въпросът въобще не е не е дали са я правили - а дали са я направили що годе читаво. То дърта кола и дърта жена... :bishop:


Това е така, всичко е на късмет! От Враца нещата са още по-трагични, там вземат единични силно смазани и правят франкенщайн. На Дупница идват гробници дето са купени на ангро. Масово с чукнати, счупени двигатели, абе таралясници. Постягат ги и ги продават. За това и цената е такава. Аз лично бих заделил малко повече пари и бих си потърсил нещо от човек, регистрирано. Та даже и купувана от Бг. Последните два Опела са ми от първи собственик и мога да кажа, че са си избили парите които съм спестил.
Отговори

sdonio снимка sdonio 17 януари 2018 - 10:48

Мога на ЛС да споделя коя е автокъщата, откъдето взех Вектра-та в края на Октомври 2016-а - не искам да звучи като реклама. 1 година и 20 000 км. по-късно съм изключително доволен от колата. Проверката в Булвария показа, че е била поддържана в официален сервиз до последно - километрите съжтветстваха и всичко беше ОК. Знам, че и още 5-6 колеги са си купували кола от там - и всички са с добри впечатления. В момента имат и добър избор от Н-ки на прилични цени. Все пак - не купувайте изцяло насляпо!
Отговори

shtork снимка shtork 17 януари 2018 - 13:13

 sdonio, на 17 януари 2018 - 10:48, каза:

Мога на ЛС да споделя коя е автокъщата, откъдето взех Вектра-та в края на Октомври 2016-а - не искам да звучи като реклама. 1 година и 20 000 км. по-късно съм изключително доволен от колата. Проверката в Булвария показа, че е била поддържана в официален сервиз до последно - километрите съжтветстваха и всичко беше ОК. Знам, че и още 5-6 колеги са си купували кола от там - и всички са с добри впечатления. В момента имат и добър избор от Н-ки на прилични цени. Все пак - не купувайте изцяло насляпо!


Ще се радвам и с мен да споделиш коя е автокъщата, че и аз скоро май ще съм пред дилемата за ново возило. моята гастролетка почна да похарчва доста масло, а ремонт на стойност половината кола ми звучи леко неразумно.
Отговори

benzy снимка benzy 17 януари 2018 - 15:00

 Жоро, на 17 януари 2018 - 09:20, каза:

Това е така,


Не знам човече, лично съм ходил да взимаме с приятели коли от Враца, до тука 3 на брой едната специално навъртя 250 000 км само в БГ без аболютно никаква грижа, другите две също не са влизали в бокса за нещо по-различно от обикновена поддръжка. Същото е и с Дупница знам за доста щастливи случаи и от там.

Нали се сещаш, че и регистрираните коли в БГ болшинството са пак от там взимани. Единици са купуваните нови и поддържани в представителство коли.
Да единият вариант е да налееш повече пари при покупката, но това не гарантира, че ще вземеш нещо, което няма да даде фира, даже и да е гледана колата - то нова от магазина вземеш па блокира двигател или срине скорости, какво да говорим за 15-тина + годишна кола. Другия вариант е да вземеш нещо по-евтино с презумпцията, че ще налееш пари да го правиш и ако го направиш читаво после има шанс да караш доста безаварийни километри. Точна рецепта няма.

 sdonio, на 17 януари 2018 - 10:48, каза:

Мога на ЛС да споделя...

Давай колега, не се замисляй и мерси за инфото. Не знам доколко правилата на форума го позволяват, но ако са читави хората е хубаво да се каже на всеослушание (с риск да се приеме като реклама), пък всеки си ходи и си гледа и си носи отговорност.

Всъщност може би не е лошо да се направи някаква такава тема, да се споделя мнение от съформците за читави търговци и за читави сервизи препоръчвани от тях... нещо като рейтинг система да се измисли :confused:
Мнението беше редактирано от benzy: 18 януари 2018 - 00:34
Отговори

sdonio снимка sdonio 17 януари 2018 - 15:07

 benzy, на 17 януари 2018 - 15:00, каза:

Не знам човече, лично съм ходил да взимаме с приятели коли от Враца, до тука 3 на брой едната специално навъртя 250 000 км без аболютно никаква грижа, другите две също не са влизали в бокса за нещо по-различно от обикновена поддръжка. Същото е и с Дупница знам за доста щастливи случаи и от там.

Нали се сещаш, че и регистрираните коли в БГ болшинството са пак от там взимани. Единици са купуваните нови и поддържани в представителство коли.
Да единият вариант е да налееш повече пари при покупката, но това не гарантира, че ще вземеш нещо, което няма да даде фира, даже и да е гледана колата - то нова от магазина вземеш па блокира двигател или срине скорости, какво да говорим за 15-тина + годишна кола. Другия вариант е да вземеш нещо по-евтино с презумпцията, че ще налееш пари да го правиш и ако го направиш читаво после има шанс да караш доста безаварийни километри. Точна рецепта няма.


Давай колега, не се замисляй и мерси за инфото. Не знам доколко правилата на форума го позволяват, но ако са читави хората е хубаво да се каже на всеослушание (с риск да се приеме като реклама), пък всеки си ходи и си гледа и си носи отговорност.

Всъщност може би не е лошо да се направи някаква такава тема, да се споделя мнение от съформците за читави търговци и за читави сервизи препоръчвани от тях... нещо като рейтинг система да се измисли :confused:

Изпратих ти ЛС. Наистина - добре би било да има и такава тема - не, че е някаква гаранция де... Така или иначе ако купуваш на сляпо и после нещо стане - вината ще си е твоя.

 shtork, на 17 януари 2018 - 13:13, каза:

Ще се радвам и с мен да споделиш коя е автокъщата, че и аз скоро май ще съм пред дилемата за ново возило. моята гастролетка почна да похарчва доста масло, а ремонт на стойност половината кола ми звучи леко неразумно.

Имаш ЛС
Мнението беше редактирано от sdonio: 17 януари 2018 - 15:05
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 17 януари 2018 - 16:50

 benzy, на 17 януари 2018 - 15:00, каза:

Всъщност може би не е лошо да се направи някаква такава тема, да се споделя мнение от съформците за читави търговци и за читави сервизи препоръчвани от тях... нещо като рейтинг система да се измисли :confused:



Има тема с черен списък на сервизи и търговци, която също може да ви е полезна. Иначе е добра идея и за тема с доволни клиенти.
Отговори

benzy снимка benzy 21 януари 2018 - 17:06

 Hevy, на 13 януари 2018 - 21:27, каза:


За съжаление тези мотори не само са редки , но и масово се продават проблемни коли. Защото е просто въпрос на време , а не дали ще даде фира. Диагностиката нищо няма да покаже. Едно време като си взех моята, това ми беше първата работа - да махна компа от мотора. Плюя, чукам на дърво, вече 9г и 100к няма дерт.


Един тъп въпрос, но компютъра фактически е ECU-то... нали? Щото гледам обяви за по 100-130 паунда а има и по 100 лв в България... това не ми се вижда прекалено страшно като ремонт или бъркам.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 януари 2018 - 17:13

Да. Ама има там едни процедури с "разводи" и "бракове", кодове, които трябва да се спазят и става. А май има и хора, които могат да се справят и без налични кодове, а сами да си ги извадят. В случай, че се наложи де.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 21 януари 2018 - 17:16
Отговори

benzy снимка benzy 21 януари 2018 - 19:12

Да де, но и това е от нещата, които вероятно веднъж в живота на колата ще направиш (ако се наложи) при 130 паунда най-скъпото в eБейя са 300 лв още 200 да дадеш на официален сервиз за "сватбената церемония" е относително поносимо ако това ще му е от най-сериозните проблеми.
Щото иначе, колегата Hevy да каже, но за местенето на компа предполагам ще трябва някакво ново окабеляване... което на мен не ми се струва съвсем ОК...
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 24 януари 2018 - 13:40

 Д-и-м-о-в, на 16 януари 2018 - 14:11, каза:

След като е "почистено" и изгоряло и сухото.
Аз пак ще си дам линковете за маховика дето е "милиони"

485 ЛЕВА
"https://autoprofi.bg/mahovik-za-opel-astra-h-(l48)-19-cdti-19119-p1094892.html"
И за 100 и за 120 коня излиза този. Другия на Sachs е 513 лева.

И пак ще кажа че рециклирането на дюзи(всичките) може да излезе в рамките на 500-600 лева (тоест все едно нови със сменени разпръсквачи)
Турбото е около 250 лева средна част направо цялата и си имаш чисто ново турбо - цепиш "топла" и "студена" части на турбото, сменяш, затваряш. Да не говорим че повечето днешни (особено малолитражки) бензинови двигатели, също си имат турбо. Така че турбото вече не е екстра и при бензините, изобщо даже. Това че ние караме 12+ годишни каруци, е отделен въпрос, но няма да е за дълго.. Маховиците също - и бензините от известно време са с такива. Тъй че тенденциията е ясна, цената на "тенденцията" също -> надолу! Не е изключено след още 2-3 години да имаме двумасови маховици от по 250-300 лева.

Значи аз ще знам че в рамките на 1300-1400 лева мога да купя/оправя турбо+маховик+дюзи да оправя евентуално и да не се занимавам и мисля повече за тях докато е жива колата - и това било МЕГА СКЪПО и никой не може да си го позволи едва ли не? Ще дадеш 6-7 бона за колата и няма да имаш 1300 за тъй "скъпите" части, които евентуално не всички ще се наложи да сменяш, но дори и ей така превантивно да го направиш, щото си най-големия педант на света да речем.... пак е нищо спрямо цената й.

И пак ще напиша че при спестяване дори и 3 лева на 100км от газ спрямо дизел (конкретно нещо казвам и пак зависи от колата, но дори и 3 лева да са), то в рамките на 3 години първо ще я изплащаш тая уредба, защото на 15000км(толкова прави средния карач, частно лице с личен автомобил) за година - прави нещо от сорта 320-350 лева "спестявка", като в крайната стойност съм махнал и това че загрява на бензин и се харчи там някакво количество, което естествено не е даром. (1000 кинта е най-малко самата уредба). От там нататък колко още ще караш тая кола? Средно кола се задържа в българин - около 8 години, дори да е малко или много, казвам средно. Значи ти за тия 8 години ще спестиш 1500-1600 лева , защото само последните 5 ще почнеш да си "отгоре", първите 3 изплащаш уредбата.

И къде е тая велика далавера от горивото? Няма я. Далавера имат тия дето произвели газта и тия дето произвели газовата уредба - при тях далаверата е сигурна на 100%.. и е далавера наистина!! Те се радват от ден първи, не от след 3 години или пък 8.

Видях че "имало интересни неща", които са затрити... то това ако не е от интересните неща, които трябва да знаят хората - не знам кое ще е интересно. Тук няма обиди и се надявам да не бъде махнато пак.

И за извод - това го казвам дори и за всички, които ще четат и ще се водят по думите "Газта е супер изгодна". Спрямо бензина може да е нещо, но спрямо дизела се вижда колко е "изгодата".
Така или иначе тия стотинки, дето идват на ден - ти няма да ги слагаш на влог че после да ги имаш на куп. Те парите за гориво си вървят, както и за всичко останало в живота.
Казвам само че е кауза пердута да се борите срещу тия дето гледат само как да ви лъжат за да ви вземат парите и да богатеят на ваш гръб като пускат "революционни" неща и зарибяват с тях. . Отдавна лимитите при ДВГ-тата (мощност спрямо разход при всички горива) е достигнат и няма какво да се направи повече.

Систематизирах това, което беше писано и твърдя в пълна убеденост, защото математиката е точна наука.

Моята цел както казах и преди - да покажа и на пусналия темата и на всички останали.. че газта спрямо дизел няма далавера. Нито казвам на човека какво да си купи, нито го карам да прави нещо - просто да се знае от тези, които още не го знаят или се правят че не го знаят.. Това е реалността към днешна дата.. и не мога да бъда аз обвиняван, затова че е такава. Който иска да се съгласява, който иска да смята - който иска нека се опита да обори математиката и алчните икономисти+разработчици, не мен. Аз само казвам/доказвам конкретно нещо и не карам никого на сила нищо.

Човекът искаше мнения, искаше "размисли" относно модела - ми аз казвам своите размисли. Отделно че каквото друго знам , му го казах вече - дали и то е "заминало" не знам. Ако има нещо да пита пак - май ще е по-добре да му отговоря на лично като гледам.
Защото когато някой почне да се нахвърля върху другите, без да си е направил проста сметка - е проява на лошо поведение. Аз знам че газовите "босове" никога няма да заобичат дизеловите "босове", но като направиш разчета - се вижда всичко.
Описах си целта ясно(цените на частите, дето бяха много големи), спорът за цена-разход на газ срещу този на дизел стана от после и аз реших да го избистря веднъж завинаги, щото ми е писнало на "ламбда сондата" от тоя спор, едните да мислят че са нещо повече от другите - е НЕ Е така.


Толкова много бля-бля-бля. И нищо общо с действителността. Вече има прилични инжекциони за 700лв, които си работят без проблем дълго време(пробег). Филтрите първата година са ти без пари, а след като изтече гаранцията може да си ги сменяш и сам, не се изисква нищо сложно - развиват и завиват 2 болчета. Цената им е 8-10лв. А поддръжката за 50 000 км 0(нула) лева за малко по-малко от 2 години. За бензин през повечето време (топлите месеци)близо 8 са ми не повече от 20-25 лв. месечно, даже за 4 от тези 8 месеца дори и по-малко. Много лесно обясни ремонта на турбото, но не може всеки да го направи, а турбо пътищата или те са вечни. Значи може да смятаме в сегашно време, а цената на маховика я взимаме по някаква евентуална преценка тип "хвърлям боб" за след 2-3 години, а иначе сме математици с точни цифри. По мои наблюдения, а те не са малко рециклирано турбо изкарва около 60-80 000км и цената е около 600-800лв.( а може и още нагоре, но в никакъв случай на долу) в зависимост от това къде се рециклира и това е без монтаж и демонтаж и без никакви други поражения. За дюзите къде слагаш цената за монтаж и демонтаж при положение, че могат да се рециклират и не "пропикаят" в движение, че тогава отиваш на....... Отделно ДПФ, ЕГР, вихрови клапи или те са без пари? Всеки сам си прави сметката и избора каква кола да кара и на какво гориво.
Мнението беше редактирано от Peter_1980: 24 януари 2018 - 14:47
Отговори

Dtm снимка Dtm 24 януари 2018 - 14:36

А най-вече, освен подробностите, добре е да се хвърли едно око на немското Мобиле. Да види човек цените, пък да си прецени..За по 2000 - 2500 евро, астрите са на по 250 - 300 хиляди км, че и повече.Има и на стотина хиляди, ама за 5000 евро. Тука, гледаме да ги купуваме за 5-6 бона, сиреч се хвърляме на тристахилядниците..На такива екземпляри да се смятат разходи и поддръжка е трудна работа.Във всеки момент могат да изникнат големи разходи
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 януари 2018 - 15:55

Други по горе са казали че DPF сваляш измиваш и е като нов (следователно БЕЗ пари).
ЕГР да не би само дизелите да имат ? Няма да казвам че се махат, само питам.
Да не би катализатори само дизелите да имат ?
Защо включвате неща, които ги има при ВСИЧКИ горива.
А газов инжекцион от 700 лева, аз лично НИКОГА няма да си сложа на колата. Който иска да си прави експерименти - да слага.
Да не говорим че истински инжекцион(за течна фаза) не е ама хич 700 лева. А половината цена на колата в повечето случаи. И ще го избия след амнадесет години.
И има много общо с действителността, защото много мой познати и приятели от газ и бензин , имат сега по ДВЕ (повтарям две) дизелови коли и не са се оплаквали от нищо. Да, не са Опели, но са дизелови - Пежо, Алфа, Форд, Ауди, БМВ, Мерцедес..........


И всичките бяха отначало "А бе да ги махаш тия печки от главата ми".... И до ден днешен се чудя що така са "преценили" след "да ги махаш тия печки..."
Общо взето картинката е следната : Който се опари от непрестанни ремонти от минаване на газ - много бързо се свестява и минава на дизел. Който е попаднал на гробница дизелова, почва да си мисли че другото е спасение. И така хората се лашкат от едното към другото, в зависимост от това, какво им е сервирало "любимото им". Но въпреки това, повечето минали на дизел, дори да правят алтернатор да кажем или там турбо, си остават на него - не знам защо.

Особено един съученик имам, беше със Ситроенче Саксо, той най-много ме забавляваше със "печките да ги махаш" .... е сега кара БМВ 2.5 дизел , с нова средна част на турбото и вече втора година навършва, гледам и той и жена му разтриват яко БМВ-то.

Това е , което виждам аз - и не съм допринесъл с нищо за него, защото не съм убеждавал никой от въпросните.. да си купува каквото и да било или да сменя колата. Напротив, като видеха ние каква имаме и дежурната заучена тъпотия за "печките" се ръсеше.
И пак казвам, до един бяха върли "изчезвай с тия дизели"...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 януари 2018 - 16:28
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 24 януари 2018 - 16:11

 Д-и-м-о-в, на 24 януари 2018 - 15:55, каза:

Други по горе са казали че DPF сваляш измиваш и е като нов (следователно БЕЗ пари)
ЕГР да не би само дизелите да имат ? Няма да казвам че се махат, само питам
Да не би катализатори само дизелите да имат ?
Защо включвате неща, които ги има при ВСИЧКИ горива.
А газов инжекцион от 700 лева, аз лично НИКОГА няма да си сложа на колата


ЕГР на бензин не съм чул да има проблем, DPF за миенето е до време, маха много по-трудно от катализатор (необходима е софтуерна намеса). А това, че ти лично не би си сложил не значи че не става. Имам доста познати и приятели, които си сложиха ГИ за 700-800(с бутилка в резервната гума)лв. и се скъсват от проблеми,но такива че не са си сложили по-рано газта. Като не си запознат недей да коментираш, защото от такива като теб хора се лъжат и слагат газови с ОБД без да има нужда от това и се дават едни 300-400 лева на вятъра. Много по-важно е монтажа и настройката от марката. Но ти си математик с точни науки и цифри, но далечни от реалността. Карай си дизелчето и ни остави нас газаджийте да си чупим колите с това калпаво гориво и да ни правят на глупаци разни производители и т.н.
Отговори

sdonio снимка sdonio 24 януари 2018 - 16:34

 Peter_1980, на 24 януари 2018 - 16:11, каза:

ЕГР на бензин не съм чул да има проблем, DPF за миенето е до време, маха много по-трудно от катализатор (необходима е софтуерна намеса). А това, че ти лично не би си сложил не значи че не става. Имам доста познати и приятели, които си сложиха ГИ за 700-800(с бутилка в резервната гума)лв. и се скъсват от проблеми,но такива че не са си сложили по-рано газта. Като не си запознат недей да коментираш, защото от такива като теб хора се лъжат и слагат газови с ОБД без да има нужда от това и се дават едни 300-400 лева на вятъра. Много по-важно е монтажа и настройката от марката. Но ти си математик с точни науки и цифри, но далечни от реалността. Карай си дизелчето и ни остави нас газаджийте да си чупим колите с това калпаво гориво и да ни правят на глупаци разни производители и т.н.

Имат, имат проблеми и бензинките с ЕГР-а. При дизела правилото да си нямаш проблеми с него е при градско каране да форсираш до около 2000-2500 преди да превключиш на по-висока предавка. DPF-a се сваля, мие се и се връща обратно. Софтуерна намеса трябва ако махаш изцяло. Така че и ти колега се изказваш леееко неподготвен.
Мнението беше редактирано от sdonio: 24 януари 2018 - 16:35
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 януари 2018 - 18:05

Остави го колега sdonio.
Не му е дошло времето да "почне да смята". Сега мисли че е много напред, но колко са минали по тоя път и се връщат от там, където той отива. Щом и от таксиджии започнах да го чувам - за какво говорим. Сега е много ербап - спокойно, дай му време. Не му обяснявай.
На бензините ЕГР-а е титаниев и не се чупи.. просто остави.

Няма да е последният, който лети високо и се пени. От де да знае приказката че: Дяволът не се ебе във въздуха. Има време - ще я научи. Те ония мозъци писали книги по икономическите въпроси, сигурно са много тъпи.
Това че си е помислил само да се "състезава с времето и големите акули" - говори достатъчно. Какво остава пък да си мисли че ги победил... нЕма нужда. То заради такива "победители", те са напред с милионите и милиардите, а той брои стотинките.

Пак ще цитирам един коментар от прочетен от мен спор в един сайт: ЕЙ, глупаци, не мислете как да спестите 5 ст, мислете как да изкарате 25! Край на цитата.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 януари 2018 - 18:26
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 24 януари 2018 - 23:35

 Д-и-м-о-в, на 24 януари 2018 - 18:05, каза:

Остави го колега sdonio.
Не му е дошло времето да "почне да смята". Сега мисли че е много напред, но колко са минали по тоя път и се връщат от там, където той отива. Щом и от таксиджии започнах да го чувам - за какво говорим. Сега е много ербап - спокойно, дай му време. Не му обяснявай.
На бензините ЕГР-а е титаниев и не се чупи.. просто остави.

Няма да е последният, който лети високо и се пени. От де да знае приказката че: Дяволът не се ебе във въздуха. Има време - ще я научи. Те ония мозъци писали книги по икономическите въпроси, сигурно са много тъпи.
Това че си е помислил само да се "състезава с времето и големите акули" - говори достатъчно. Какво остава пък да си мисли че ги победил... нЕма нужда. То заради такива "победители", те са напред с милионите и милиардите, а той брои стотинките.

Пак ще цитирам един коментар от прочетен от мен спор в един сайт: ЕЙ, глупаци, не мислете как да спестите 5 ст, мислете как да изкарате 25! Край на цитата.


Остави ме да си броя стотинките, с милионери не може да се говори. То затова и тук и на запад едни и същи коли, с еднакви екстри и т.н. дизела почва с поне 1500 - 2000лв. по-ниско. Г-н милионер ако желаеш провери: Опел Инсигния, Форд Мондео модел 2008, Тойота Авенсис 2009, Волво V70, Мазда 6 и т.н. А и темите тук са доста повече за проблеми при дизела от колкото при бензина. А и още един въпрос г-н милионер какви километри минавате годишно и тези ваши приятели, защото това има доста голямо значение.
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 24 януари 2018 - 23:42

 sdonio, на 24 януари 2018 - 16:34, каза:

Имат, имат проблеми и бензинките с ЕГР-а. При дизела правилото да си нямаш проблеми с него е при градско каране да форсираш до около 2000-2500 преди да превключиш на по-висока предавка. DPF-a се сваля, мие се и се връща обратно. Софтуерна намеса трябва ако махаш изцяло. Така че и ти колега се изказваш леееко неподготвен.


Може и да имат, но поне аз до сега не съм чул. А за миенето за първи път чувам, само на Опел ли може или просто се отлага премахването с определено време? За Тойота, БМВ, Лексус, Мазда и повечето марки знам, че ги махат. На никой не му се дават 500-800лв ей така, ако може да се мине само с едно миене.
Мнението беше редактирано от Peter_1980: 25 януари 2018 - 00:06
Отговори

sdonio снимка sdonio 25 януари 2018 - 09:47

 Peter_1980, на 24 януари 2018 - 23:42, каза:

Може и да имат, но поне аз до сега не съм чул. А за миенето за първи път чувам, само на Опел ли може или просто се отлага премахването с определено време? За Тойота, БМВ, Лексус, Мазда и повечето марки знам, че ги махат. На никой не му се дават 500-800лв ей така, ако може да се мине само с едно миене.

Това, че не си чул ме учудва... Има теми, има коментари и тук и особено във Фейсбук. А за миенето - помисли само колко по-лесно е на майстора да ти каже, че трябва да го махнеш, на производителя да ти каже да го смениш... Ако не настояваш и не се интересуваш - никой няма да ти го предложи доброволно. Разбери ме правилно - карал съм на бензин, на газ, а сега едната ми кола е на метан, а другата - дизелова - и определено не мога да кажа лоша дума за дизелака - изключително приятелно съм изненадан! На газ имах проблеми, на метан - не, но там компромиса с багажника е огромен.
Мнението беше редактирано от sdonio: 25 януари 2018 - 09:53
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg