Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 15:37

 ickko, на Oct 18 2007, 04:33 PM, каза:

Ми аз имам известни оплаквания от прибирането на огледалата. Понякога трябва да натисна няколкократно бутона, докато се приберат... :angry: В началото беше ОК, сега отвреме на време ми го прави този номер, трябва да отида да проверя какъв е случай. Някой др. с подобен проблем ?!


Аз, но незнам дали случая е същия! Значи системата не позволява многократни бързи прибирания и разтваряния на огледалата. Забелязах следното: натискам копчето, огледалото се прибира, минава малко време след като се е прибрало около 3-4 сек и в ключа се чува едно леко "цък" - чак след това "цък" може да се натисне бутона и огледалото да тръгне в обратна посока! Ако не изчакаш "цък" - копчето не функционира!
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 15:39

Аз пък май имам проблем със скоростите-първа и задна не влизат гладко :angry: По принцип знам,че това е проблем на опел,но нещо много бързо стана още не съм направил 20000...
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 15:42

 фалконети77, на Oct 18 2007, 04:39 PM, каза:

Аз пък май имам проблем със скоростите-първа и задна не влизат гладко :angry: По принцип знам,че това е проблем на опел,но нещо много бързо стана още не съм направил 20000...


Аз пък съм с Easytronic и понякога включва задна с "удар" - гадничко, още съм на 16000 км!
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 15:49

 sani, на Oct 18 2007, 04:42 PM, каза:

Аз пък съм с Easytronic и понякога включва задна с "удар" - гадничко, още съм на 16000 км!

Бях забравил,че с ицко сте роботизирани :angry: Ако не е тайна,на какво ниво ти е оборудвана колата?
P.S. И както сме го подкарали ще излезе,че не е трябвало да си купуваме GTC...
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 15:55

 фалконети77, на Oct 18 2007, 04:49 PM, каза:

 sani, на Oct 18 2007, 04:42 PM, каза:

Аз пък съм с Easytronic и понякога включва задна с "удар" - гадничко, още съм на 16000 км!

Бях забравил,че с ицко сте роботизирани :angry: Ако не е тайна,на какво ниво ти е оборудвана колата?
P.S. И както сме го подкарали ще излезе,че не е трябвало да си купуваме GTC...


Аз съм с 5 врати, ниво Enjoy с пакет Enjoy+ и още добавени, парктроник, фарове за мъгла, БК, CD30 с MP3, подлакътник и др. дреболии!
Отговори

ickko снимка ickko 18 октомври 2007 - 15:56

 sani, на Oct 18 2007, 04:37 PM, каза:

 ickko, на Oct 18 2007, 04:33 PM, каза:

Ми аз имам известни оплаквания от прибирането на огледалата. Понякога трябва да натисна няколкократно бутона, докато се приберат... :angry: В началото беше ОК, сега отвреме на време ми го прави този номер, трябва да отида да проверя какъв е случай. Някой др. с подобен проблем ?!


Аз, но незнам дали случая е същия! Значи системата не позволява многократни бързи прибирания и разтваряния на огледалата. Забелязах следното: натискам копчето, огледалото се прибира, минава малко време след като се е прибрало около 3-4 сек и в ключа се чува едно леко "цък" - чак след това "цък" може да се натисне бутона и огледалото да тръгне в обратна посока! Ако не изчакаш "цък" - копчето не функционира!


Хммм, не съм се заслушвал... музиката все е на макс :angry:
Мерси за инфото, ще го проверя това
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 15:59

 sani, на Oct 18 2007, 04:55 PM, каза:

 фалконети77, на Oct 18 2007, 04:49 PM, каза:

 sani, на Oct 18 2007, 04:42 PM, каза:

Аз пък съм с Easytronic и понякога включва задна с "удар" - гадничко, още съм на 16000 км!

Бях забравил,че с ицко сте роботизирани :angry: Ако не е тайна,на какво ниво ти е оборудвана колата?
P.S. И както сме го подкарали ще излезе,че не е трябвало да си купуваме GTC...


Аз съм с 5 врати, ниво Enjoy с пакет Enjoy+ и още добавени, парктроник, фарове за мъгла, БК, CD30 с MP3, подлакътник и др. дреболии!


ДОПЪЛНИТЕЛНО ОБОРУДВАНЕ
Пакет ENJOY ПЛЮС – /предно и задно двойно осветление за четене в купето, кожен волан, климатроник,
управление на аудиото от волана, регулируема на височина шофьорска седалка с 6 степени, лумбален съпорт
за шофьорската седалка, подлакътник на шофьорската седалка, странични предпазни лайсни с цвета на купето/
Аларма
Цвят металик
Задни електрически стъкла
Асистент при паркиране - заден
Стелки за пода с цветни шевове
Електрически отопляеми и сгъваеми външни огледала
Осветление на огледалата в сенниците
Двутонален клаксон
Предни фарове за мъгла
MP3
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 16:03

 sani, на Oct 18 2007, 04:59 PM, каза:

ДОПЪЛНИТЕЛНО ОБОРУДВАНЕ
Пакет ENJOY ПЛЮС – /предно и задно двойно осветление за четене в купето, кожен волан, климатроник,
управление на аудиото от волана, регулируема на височина шофьорска седалка с 6 степени, лумбален съпорт
за шофьорската седалка, подлакътник на шофьорската седалка, странични предпазни лайсни с цвета на купето/
Аларма
Цвят металик
Задни електрически стъкла
Асистент при паркиране - заден
Стелки за пода с цветни шевове
Електрически отопляеми и сгъваеми външни огледала
Осветление на огледалата в сенниците
Двутонален клаксон
Предни фарове за мъгла
MP3

Ясно...интересуваше ме дали парктроника ти влиза в стандартното оборудване.
Някой да е имал проблем с лумбалния съпорт на седалката?
Отговори

ickko снимка ickko 18 октомври 2007 - 16:09

Абе, сетих се за още нещо... как даже не започнах от него. Спирачката издава един много странен звук, не мога да разбера точно от къде... Нещо от типа на стържене, но е много силно и плътно.... идейки?

 фалконети77, на Oct 18 2007, 05:03 PM, каза:

Ясно...интересуваше ме дали парктроника ти влиза в стандартното оборудване.
Някой да е имал проблем с лумбалния съпорт на седалката?


как така ?!
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 16:16

Ми веднъж настройката на съпорта(врътката по средата на шофьорската седалка)заяде,като приложих известно физическо усилие върху него пак почна да се върти,но сега при определен натиск върху седалката се чува щракане и скърцане и е супер дразнещо като го усещаш с гърба си... :angry:
Отговори

ickko снимка ickko 18 октомври 2007 - 16:23

 фалконети77, на Oct 18 2007, 05:16 PM, каза:

Ми веднъж настройката на съпорта(врътката по средата на шофьорската седалка)заяде,като приложих известно физическо усилие върху него пак почна да се върти,но сега при определен натиск върху седалката се чува щракане и скърцане и е супер дразнещо като го усещаш с гърба си... :angry:


!?! Изобщо не съм обърнал внимание дали имам такава врътка. Ти беше с изпълнение SPORT, ако не се лъжа...
Може да е само за това ниво на оборудване , незнам... Ти с Рекаро ли си ?

Абе, заблуждавам ли се, или в момента 3-ма 4-ма човека си оплюваме колите аХхахаха !?!?!
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 16:45

 фалконети77, на Oct 18 2007, 05:16 PM, каза:

Ми веднъж настройката на съпорта(врътката по средата на шофьорската седалка)заяде,като приложих известно физическо усилие върху него пак почна да се върти,но сега при определен натиск върху седалката се чува щракане и скърцане и е супер дразнещо като го усещаш с гърба си... :angry:


Ааааа, скърцането и аз го имам. Сина ми непрекъснато си играе с врътката и вече като е натегнат на гърба ми, като се отпусна и си скърца .... :ph34r: колко еднакви "хронични" проблеми!

 ickko, на Oct 18 2007, 05:23 PM, каза:

 фалконети77, на Oct 18 2007, 05:16 PM, каза:

Ми веднъж настройката на съпорта(врътката по средата на шофьорската седалка)заяде,като приложих известно физическо усилие върху него пак почна да се върти,но сега при определен натиск върху седалката се чува щракане и скърцане и е супер дразнещо като го усещаш с гърба си... :angry:


!?! Изобщо не съм обърнал внимание дали имам такава врътка. Ти беше с изпълнение SPORT, ако не се лъжа...
Може да е само за това ниво на оборудване , незнам... Ти с Рекаро ли си ?

Абе, заблуждавам ли се, или в момента 3-ма 4-ма човека си оплюваме колите аХхахаха !?!?!


Не мисля, че ги оплюваме, а споделяме подобни грижи!
Аз Астричката си я харесвам, макар че не очаквам много от фирма, която сама си е задраскала емблемата :bou:
Отговори

Ulghart снимка Ulghart 18 октомври 2007 - 16:51

Интересна тема сте заформили. На моята Астра тази седмица видях, че се е спукало едното халогенче.
Леко скърцащи кори около волана е следващият проблем, за който се сещам.
Врътките на климатроника са си ОК според мен. Винаги е на Аuto и почти не ги бъзикам.
При мен до първата смяна на масло имаше омасляване около гарнитурата на главата на клапаните и вакумната помпа. След смяна на маслото зачистих мястото и до момента няма проблеми.

За сметка на това от време на време при даване на контакт на дисплея на мястото на температурата се изписва "F".
Като стартирам двигателя изчезва - светещи лампи по таблото досега не е имало. Как мислите дали това означава грешка по електрониката и дали да ходя в сервиз.

В началото на темата обсъждахте гумите Бриджстон. Това им е втори сезон на моите и сега наистина започват да издават багажа /на 26 000км/, но до момента бяха перфектни гуми. Спират идеално на всякакво време, живота им обаче наистина е доста къс.

Друго нещо - скоростният лост е започнал да се изтърква. Добре че съм с кожен волан.


Като цяло, въпреки дребните проблеми, според мен колите са доста удачни.
Отговори

ickko снимка ickko 18 октомври 2007 - 17:01

Имам чувството, че на мен ми пробутаха най-гадните гуми. Някакъв GoodYear, модел поне на 2-3 (до 10) години...
:angry:
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 17:06

 Ulghart, на Oct 18 2007, 05:51 PM, каза:

Интересна тема сте заформили. На моята Астра тази седмица видях, че се е спукало едното халогенче.
Леко скърцащи кори около волана е следващият проблем, за който се сещам.
Врътките на климатроника са си ОК според мен. Винаги е на Аuto и почти не ги бъзикам.
При мен до първата смяна на масло имаше омасляване около гарнитурата на главата на клапаните и вакумната помпа. След смяна на маслото зачистих мястото и до момента няма проблеми.

За сметка на това от време на време при даване на контакт на дисплея на мястото на температурата се изписва "F".
Като стартирам двигателя изчезва - светещи лампи по таблото досега не е имало. Как мислите дали това означава грешка по електрониката и дали да ходя в сервиз.

В началото на темата обсъждахте гумите Бриджстон. Това им е втори сезон на моите и сега наистина започват да издават багажа /на 26 000км/, но до момента бяха перфектни гуми. Спират идеално на всякакво време, живота им обаче наистина е доста къс.

Друго нещо - скоростният лост е започнал да се изтърква. Добре че съм с кожен волан.


Като цяло, въпреки дребните проблеми, според мен колите са доста удачни.


Да изписва "F" при стартиране е съвсем нормално - описано е в книжката! Това не е проблем и при мен го има!
Скърцането на корите е хроничен проблем при повечето!
Отговори

Swing снимка Swing 18 октомври 2007 - 18:22

 ickko, на Oct 18 2007, 05:09 PM, каза:

Абе, сетих се за още нещо... как даже не започнах от него. Спирачката издава един много странен звук, не мога да разбера точно от къде... Нещо от типа на стържене, но е много силно и плътно.... идейки?

Предполагам се получава, когато държиш колата на спирачка и отпуснеш съвсеееем леко. Тя опитва да тръгне и се усеща едно скриптене. Ако е това - не бой се, всички са си така :angry: От накладките е и е нормално.

Ето ви още малко проблеми на модела:
- вихровите клапи и мотора им за управление, особено при дизелите
- скърцане в тампоните на задния мост
- CIM модул
- Easytronic
Отговори

Ulghart снимка Ulghart 18 октомври 2007 - 18:39

Дай малко повече информация за тези вихрови клапи - какви са симптомите и т.н. Един колега наскоро беше сповенал нещо за тях - съмнявал се, че те са проблемни при неговата кола.

Сега се присетих - и при мен го има скърцането в тампоните. :angry:


"Да изписва "F" при стартиране е съвсем нормално - описано е в книжката! Това не е проблем и при мен го има!" - Колега , успокой ме, мерси. Аз не съм го забелязал в книжката досега, но ще потърся.
Отговори

Swing снимка Swing 18 октомври 2007 - 18:55

 Ulghart, на Oct 18 2007, 07:39 PM, каза:

Дай малко повече информация за тези вихрови клапи - какви са симптомите и т.н. Един колега наскоро беше сповенал нещо за тях - съмнявал се, че те са проблемни при неговата кола.

Симптомът е един - загуба на мощност. Почти винаги е придружено със светеща лампа на моторната електроника. Много хора сами си създават проблема, мислейки си че е полезно да карат двигателя на прекалено ниски обороти. Тогава клапите блокират от образувалия се по тях нагар. Друг негативен ефект от карането на ниски обороти при дизелите е запушването на филтъра за твърди частици. Среща се доста често.
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 19:58

 Swing, на Oct 18 2007, 07:55 PM, каза:

Друг негативен ефект от карането на ниски обороти при дизелите е запушването на филтъра за твърди частици. Среща се доста често.

Не знам дали е много голям проблем,той се чисти доста лесно...абе общо взето проблемите са по "качествени" изпълнения,само това за вихровите клапи си е шит,но слава богу досега нямам проблеми по двигателчето...даже съм супер доволен от него и колицата като цяло :angry:
Отговори

Ulghart снимка Ulghart 18 октомври 2007 - 20:08

 Swing, на Oct 18 2007, 07:55 PM, каза:

 Ulghart, на Oct 18 2007, 07:39 PM, каза:

Дай малко повече информация за тези вихрови клапи - какви са симптомите и т.н. Един колега наскоро беше сповенал нещо за тях - съмнявал се, че те са проблемни при неговата кола.

Симптомът е един - загуба на мощност. Почти винаги е придружено със светеща лампа на моторната електроника. Много хора сами си създават проблема, мислейки си че е полезно да карат двигателя на прекалено ниски обороти. Тогава клапите блокират от образувалия се по тях нагар. Друг негативен ефект от карането на ниски обороти при дизелите е запушването на филтъра за твърди частици. Среща се доста често.


Ей, благодаря. Аз съм точно от тези хора - карам на ниски обороти, градско, с цел да щадя двигателя. Друг въпрос е, че има моменти когато изстисквам всичко от него:)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg