Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Олио-алтернативното гориво!

Duke_BG снимка Duke_BG 05 май 2006 - 13:03

LET's fly, на May 4 2006, 10:26 AM, каза:

а къде е най-близката проверена БИО станциq до Софиq ? Освен тва Темпо до затвора , за което про4етох ... Бих сипал само от извора

4естно да си кажа като знам колко е капризна помпата на ДТИто направо си ме е страх да пробвам ... а знам 4е е по-добро и 6те върви пове4е и икономиа и тн, но страх лозе пази , таq помпа q съсунвам ве4е )))
 


Бе то не се знае и какъв бувоч мога да ти сипят и в проверена бензинджийн ица :(
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 05 май 2006 - 14:04

във Темпо Петрол вече предлагат БиоДизел от типa B100, на 1.67лв
Отговори

Ross_N снимка Ross_N 05 май 2006 - 21:45

Колеги, на въпроса за нафтата имам само един пример, не и собствен опит, понеже нашата Корса е бензинка.
Имам един колега, който кара дизелов Ситроен, и се е възползвал от тази далавера. Негов приятел, който има заведение, го снабдява с олио, и колицата си бръмчи много добре. ...Само, дето е лятна "примоция", защото според него, зимата не може дори да я запали на такава смес. Та...който иска и може...На мен направо ми настръхва косата от тези 1.88 на литър за Корсичката ни... :beer:
Отговори

Моки снимка Моки 06 май 2006 - 22:36

Здравейте и от мен :beer:
Ще се включа в тази тема , за да предоставя още един сайт с изчерпателна информация за горивото на Бъдещето! Вярвам, че ще е полезен. БИОДРИЙМС
Отговори

chains снимка chains 17 май 2006 - 22:07

Преди около 10 дни реших и аз да пробвам с "Биодизел" от Темпо в Младост и от тогава така си карам колата /Мондео ТДИ/, а тя си върви чудесно /може би чакат да почнем да го купуваме масово, че да го развалят/ и разхода смея да твърдя че се е леко понижил /въпреки, че може да съм извадил и по-голям късмет със светофарите/.
Отговори

EDS снимка EDS 17 май 2006 - 23:50

Колеги , ако някой от вас имат идея за бензиновите коли с какво да им измислим заместител на горивото нека да пише , щото при цена от 1,90 :opel_forever: близо на литър много българи изнемогват :) Па току виж замирисало на кръчма по улиците :icon_sad:
Отговори

Владо снимка Владо 18 май 2006 - 00:02

EDS, на May 18 2006, 12:50 AM, каза:

Колеги , ако някой от вас имат идея за бензиновите коли с какво да им измислим заместител на горивото нека да пише , щото при цена от 1,90 :opel_forever:  близо на литър много българи изнемогват :) Па току виж замирисало на кръчма по улиците  :icon_sad:
 



то има бе мой - ГАЗ (LPGто му е другото име)

леко на чесняк вонка , но се свиква бързо
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 18 май 2006 - 11:27

Абе има ли някой да пробва модификацията на Пантоне на някой заминал мотор?
http://freeenergynew...controversy.htm
Звучи добре и не е много трудно да се направи.
Отговори

Vectra 1.4+ снимка Vectra 1.4+ 18 май 2006 - 12:23

EDS, на May 18 2006, 12:50 AM, каза:

Колеги , ако някой от вас имат идея за бензиновите коли с какво да им измислим заместител на горивото нека да пише , щото при цена от 1,90 :opel_forever:  близо на литър много българи изнемогват :) Па току виж замирисало на кръчма по улиците  :icon_sad:
 



Аз карам от 8 месеца на Метанол (или спирт за горене). Трябва да се обогати сместа с около 30%. Разхода е малко по-висок - 15-20% но пък струва 1лв. литъра.
Сипва се в резервуара директно. Равнява се на 107 октана, охлажда цилиндрите (изпарението на метанола отнема 180 градуса температура) - пази двигателя.
За зимата само слагах 10% безин в спирта, че нещеше да пали. В момента си пали и върви на чист спирт без грам проблем.
А и нямам никаква вода в резервоара :)
За бензина май това му е алтернативата.
Отговори

EDS снимка EDS 18 май 2006 - 13:41

Това е страхотно ...а има ли някаква специална подготовка по колата преди да се започне да се кара по този начин ??? От каде го купуваш ?
Отговори

Vectra 1.4+ снимка Vectra 1.4+ 18 май 2006 - 13:53

EDS, на May 18 2006, 02:41 PM, каза:

Това е страхотно ...а има ли някаква специална подготовка по колата преди да се започне да се кара по този начин ??? От каде го купуваш ?
 

Има нали трябва да обогатиш сместа :) Е и да си направиш начин за бързо връщане в нормално състояние (за бензин) като свърши спирта и няма от къде да немериш.
Има склад за химикали над Студенски Град по посока Драгалевци. От там
За извън Сф незнам
Отговори

Aladin снимка Aladin 26 май 2006 - 12:26

А някъде по-евтино има ли биодизел,че на Темпо е 1,68 а обикновения дизел е 1,77-само 9 ст разлика!
Отговори

borro снимка borro 27 май 2006 - 08:54

"Има нали трябва да обогатиш сместа"

А бре и аз неразбрах как става това!

"Е и да си направиш начин за бързо връщане в нормално състояние"

Пич, изказвай се по-конкретно и точно, че малко отбрах.
Отговори

Aladin снимка Aladin 06 юни 2006 - 16:09

Aladin, на May 26 2006, 10:26 AM, каза:

А някъде по-евтино има ли биодизел,че на Темпо  е 1,68 а обикновения дизел е 1,77-само 9 ст разлика!
 



Оказа се ,че с тоя биодизел разхода ми е 7,8 градско!
А иначе ми е 6,3!
Така че тези 5-10 ст нещо не се оправдават!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg