Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Смяна на барабани с дискови спирачки отзад

doko снимка doko 19 септември 2012 - 22:27

Извинявам се че правя нова тема, но ми се иска да са малко по-точни нещата.
Карам астрата от подписа ми. Да си призная колата не спира нещо много впечатляващо (аз поне така си мисля). Обмислям два варианта и се нуждая от съвет.
Вариант 1: Смяна на предните дискове и накладки (Текстар или АТЕ, мойте имат ръб около 2-3 мм) със смяна на спирачната течност. Това е значително по-евтиния вариант.
Вариант 2: Вариант 1+ смяна на барабаните отзад с дискови. Намерил съм си от астра Г комби (1,8 16V) главина дискове и спирачен механизъм. Едната оферта е 200 лв, а другата 250 става въпрос само за частите.
Въпроса ми е кой от двата варианта ще даде по-добър резултат. И най-важното кое на каква цена си заслужава? Дали въобще си заслужава вариант 2 и дали ще даде коренна разлика в спирането?
Отговори

InFeCTeD снимка InFeCTeD 19 септември 2012 - 23:18

Спирането ти до голяма степен зависи и от гумите ...
Според мен вариант 1 е по-удачен, освен ако не гониш и визия.
Барабани с хубави накладки пак спират повече от доволно, стига да имаш гума която да не завлачи или да не ти рита постоянно на АБС-а заради нея. Имал съм го този проблем с АБС-а при изтрити гуми, само ме риташе и никакво спиране, смених гумите на същата улица като натиснах спирачките щях да излетя през прозореца.

Надявам се мнението ми да ти е било полезно :)
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 20 септември 2012 - 12:24

 InFeCTeD, на 19 септември 2012 - 23:18, каза:

Спирането ти до голяма степен зависи и от гумите ...
Според мен вариант 1 е по-удачен, освен ако не гониш и визия.
Барабани с хубави накладки пак спират повече от доволно, стига да имаш гума която да не завлачи или да не ти рита постоянно на АБС-а заради нея. Имал съм го този проблем с АБС-а при изтрити гуми, само ме риташе и никакво спиране, смених гумите на същата улица като натиснах спирачките щях да излетя през прозореца.

Надявам се мнението ми да ти е било полезно :)



+1 подкрепа на горното:

смених всичко: Текстар дискове и накладки + задните накладки пак текстар на барабаните. проблеми нямам никакви, спирам си екстра. естествено това е субективно - зависи от стила ти и скоростите дето развиваш.
Отговори

doko снимка doko 20 септември 2012 - 12:45

И аз клоня към вариант 1. Вариант 2 ми идва точно след морето и преди зимата малко скъпичко. Реално нямам сериозни проблеми със спирането. Може би наскоро карах 307-та на един приятел която спира ужасяващо добре и от там правя сравнението. След като се качих на комбито започна дам исе струва ужасно "тежко" при спиране. Та затова се чудих дали ако сложа дискови и отзад ще усетя някаква "коренна" разлика. Някой правил ли го е да сподели мнение. Както се казва ако има съществена разлика бих си сложил едни дискове отзад въпреки че ще ми дойде малко нанагорно с парите.

 jiggeee, на 20 септември 2012 - 12:24, каза:

+1 подкрепа на горното:

смених всичко: Текстар дискове и накладки + задните накладки пак текстар на барабаните. проблеми нямам никакви, спирам си екстра. естествено това е субективно - зависи от стила ти и скоростите дето развиваш.



Колко ти излязоха дисковете Теxtar с накладките и откъде си ги взе. Питам защото на пазара е пълно с ментета и вече незнам откъде да пазарувам. По принцип си купувам всичко от един приятел който работи в склад за авточасти и уж не са ментета (засега не съм имал никакви проблеми части купени от там), но точно дискове за моята астра нямат. Може да ми намери от друг негов колега Цимерман, но аз поскоро клоня към Textar и ATE.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 20 септември 2012 - 12:46

Спирането с 4 диска е в пъти по добре от спиране с 2 диска и 2 барабана.Тук съм съгласен ,че нови гуми и нови дискове и накладки ще е по добре от колкото стари и износени гуми и дискове.Освен ако не търсиш някаква голяма скорост и динамика тогава може да се помисли и за по големи дискове но там се влиза в големия филм и финанси.
Отговори

doko снимка doko 20 септември 2012 - 13:16

 BatSlav, на 20 септември 2012 - 12:46, каза:

Спирането с 4 диска е в пъти по добре от спиране с 2 диска и 2 барабана.Тук съм съгласен ,че нови гуми и нови дискове и накладки ще е по добре от колкото стари и износени гуми и дискове.Освен ако не търсиш някаква голяма скорост и динамика тогава може да се помисли и за по големи дискове но там се влиза в големия филм и финанси.



Не търся някакви екстремни изживявания. Не карам бързо или газ/спирачки. След като покарах малко Пежото (307, 2,0 HDI 140 коня) ме досърбя да сложа дискови и отзад. Просто ме интересува дали си заслужава да набия 300 лв (главини, дискове, спирачни механизми + работа) отгоре за спирачки и колко по добре ще спира колата отколкото ако сменя само дискове и накладки за около 250 лв.
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 20 септември 2012 - 14:13

 doko, на 20 септември 2012 - 12:45, каза:


Колко ти излязоха дисковете Теxtar с накладките и откъде си ги взе. Питам защото на пазара е пълно с ментета и вече незнам откъде да пазарувам. По принцип си купувам всичко от един приятел който работи в склад за авточасти и уж не са ментета (засега не съм имал никакви проблеми части купени от там), но точно дискове за моята астра нямат. Може да ми намери от друг негов колега Цимерман, но аз поскоро клоня към Textar и ATE.


Олимпия на ул. Козлодуй 27. ама беше преди доста време и на помня за колко излезе всичко, но някъде толкова беше 250-300.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 20 септември 2012 - 19:00

Аз съм го правил ама на ASTRA F, ефекта беше поразителен но след смяна и на предните дискове с по-големи. Ако смениш само барабаните с дискове ефекта ще е минимален, защото товара при спиране се поема от предните спирачки и в момента в който ти олекне задницата абс ще върне педала. Не сравнявай опел с пежо, там е много по-лек педала заради по-доброто съотношение на сервото. Моят съвет е по-качествени дискове и накладки отпред и по-внимателно каране. Поздрави.
Отговори

doko снимка doko 20 септември 2012 - 19:43

 dimitarmark, на 20 септември 2012 - 19:00, каза:

Аз съм го правил ама на ASTRA F, ефекта беше поразителен но след смяна и на предните дискове с по-големи. Ако смениш само барабаните с дискове ефекта ще е минимален, защото товара при спиране се поема от предните спирачки и в момента в който ти олекне задницата абс ще върне педала. Не сравнявай опел с пежо, там е много по-лек педала заради по-доброто съотношение на сервото. Моят съвет е по-качествени дискове и накладки отпред и по-внимателно каране. Поздрави.



Да... това с по-големите дискове го четох на много места. На практика от там се получава основния ефект. Незнам само какво трябва да си закупя за да сменя с 280 мм например (за астра Г това е следващия размер дискове). Най вероятно само дискове и спирачни апарати. Главина дали ще ми е нужна?

Някой ще сподели ли какво ще е нужно за минаване от 256 на 280 мм. Дали с по големите спирачни дискове няма да има разминаване с мястото за хващане на спирачните апарати (т.е да ми трябва и главината). И другия ми въпрос е дали няма да настъпи някакъв тежък дисбаланс в спирането м/у предницата и задницата.
Мнението беше редактирано от doko: 21 септември 2012 - 20:43
Отговори

doko снимка doko 01 октомври 2012 - 20:07

 doko, на 20 септември 2012 - 19:43, каза:

Да... това с по-големите дискове го четох на много места. На практика от там се получава основния ефект. Незнам само какво трябва да си закупя за да сменя с 280 мм например (за астра Г това е следващия размер дискове). Най вероятно само дискове и спирачни апарати. Главина дали ще ми е нужна?

Някой ще сподели ли какво ще е нужно за минаване от 256 на 280 мм. Дали с по големите спирачни дискове няма да има разминаване с мястото за хващане на спирачните апарати (т.е да ми трябва и главината). И другия ми въпрос е дали няма да настъпи някакъв тежък дисбаланс в спирането м/у предницата и задницата.



Колеги някой все пак ще каже ли какво ми е необходимо за да мина от 256 на 280/288мм предни дискове.
Благодаря предварително.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 01 октомври 2012 - 20:33

При астра г се сменя цялата стойка на главината за да се премине на по-голям размер на дисковете, което за мен не е вариант(аз съм с 4 болта а големите дискове са с 5 :( ). По-добре е качествени дискове и накладки като не е задължително да са една марка. След смяна на предни спирачки ще си решиш има ли нужда от дискове отзад. Поздрави.
Отговори

doko снимка doko 16 октомври 2012 - 14:05

 dimitarmark, на 01 октомври 2012 - 20:33, каза:

При астра г се сменя цялата стойка на главината за да се премине на по-голям размер на дисковете, което за мен не е вариант(аз съм с 4 болта а големите дискове са с 5 :( ). По-добре е качествени дискове и накладки като не е задължително да са една марка. След смяна на предни спирачки ще си решиш има ли нужда от дискове отзад. Поздрави.



Даа спрях се точно на този вариант който ме посъветва. Решил съм обаче твърдо да минавам отзад на дискове (много скъпо и с много преправяне е варианта с по-големи дискове отпред). Гледам има астри като моята с 4 болта които са с дискови спирачки отзад 2,0 DTI, 1,7 DTI. Въпроса ми е следния: ще купувам най вероятно нови чаркове от магазина и тъй като няма да мога да ги купя наведнъж (ще ги взема на две заплати), ме интересува какво точно трябва да взема за да сложа на моята астра комби (комбитата са със цял мост отзад) дискови спирачки отзад. Или по точно от какъв модел астра г трябва да кажа че ми трябват части които да пастнат на моята кола. Благодаря предварително.
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 16 октомври 2012 - 14:43

От 4-болтова Астра Г (най-често 1.6 моно, някои 1.6 16в, 1.7 дизелите) ти трябват частите:

2 спирачни апарата
2-те тави със стойките зад тях
2 диска и комплект накладки
Жилото за ръчната с планките по задния мост
Ако не греша трябват и тръбичките по моста и маркучите от тръбичките до супортите
Главините си остават същите!
Отговори

doko снимка doko 16 октомври 2012 - 15:02

 Siskoбг, на 16 октомври 2012 - 14:43, каза:

От 4-болтова Астра Г (най-често 1.6 моно, някои 1.6 16в, 1.7 дизелите) ти трябват частите:

2 спирачни апарата
2-те тави със стойките зад тях
2 диска и комплект накладки
Жилото за ръчната с планките по задния мост
Ако не греша трябват и тръбичките по моста и маркучите от тръбичките до супортите
Главините си остават същите!


Хм главините не се ли сменят? Какво имаш предвид с това: "2-те тави със стойките зад тях"?
Жилото на ръчнат май ставало с малко преправяне.
Диковете отзад с едни размери ли са на всички астра г?
От Вектра Б (преди 1999 г с 4 болта) стават ли спирачните механизми (май не)?.
Мнението беше редактирано от doko: 16 октомври 2012 - 15:34
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 16 октомври 2012 - 23:15

Главините са еднакви за дискове и барабани. От вектра Б също ще станат, но оставаш без ръчна, което не е оферта. Тавите са металните предпазители със стойките за спирачните апарати :icon_wink2:. Жилото нестава със сигурност. Дисковете за Астра г с 4 болта са само един размер. Спирачните апарати си ги вземи Лукас, че Бошовските са гадни.
Отговори

VictorG снимка VictorG 30 октомври 2012 - 20:16

Мога само да кажа, че сравнявайки Астра H, която в моя случай отзад е с дискови и Астра G, която отзад е с барабан то Астра H спира в пъти по-добре дори с адски износени накладки спрямо G
Мнението беше редактирано от VictorG: 30 октомври 2012 - 22:07
Отговори

opel_gsi снимка opel_gsi 11 юни 2020 - 17:21

Абе, колеги, не се излагайте, къде ще стравнявате отживелите барабани с дисковите спирачки. Баща ми има Голф 4 (при тях няма барабанни спирачки, само дискови) еквивалента на Астра Г, е няма връзка Голфа със супер износени дискове и накладки кове, Астрата на един приятел с чисто нови накладки отзад на барабаните се бяхме пребили в едно село на едно кръстовище. Натискам спирачката и колата спря на средата на кръстовището добре, че по главния път нямаше кола.... От тогава кача ли се на Астра с барабани отзад спирам 3 идей преди спирането на нормална кола с дискови спирачки отзад! Не мога да разбера в Опел какво ги тачат толкова тези скапани неспиращи барабанни спирачки?! Трябвало е да ги изхвърлят от употреба, акто другите марки около 2000-та година.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 11 юни 2020 - 20:24

Барабаните спират добре, ама трябва да влезеш на задна в кръстовището. Добра е и ръчната им!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 12 юни 2020 - 18:51

Е последните двама дето сте писали преди мен, да бяхте видели че темата е от преди 8 години ли?
Допускам, че автора на темата може да е минал на друга марка автомобил!
Отговори

benzy снимка benzy 12 юни 2020 - 19:57

Все пак за тези, които тепърва ще четат темата... Е те така се трошат пари на вятъра.
По-големите спирачки сами по себе си не помагат и не водят до по-къс спирачен път. Подобен ъпгрейд пък на задните съвсем никакъв смисъл няма като масите при спиране се преразпределят напред...

Работата със спирането е въпрос на сцепление и докато спирачките ти надделяват на сцеплението на гумата няма нужда да правиш промени по спирачките. С други думи ако АБС-а преритва, значи не спирачната система е проблем. Ако ще от Бугати Вейрон керамични дискове да сложиш и на 4те колела и на резервното ако щеш, това не променя спирачния път. Сложи по-добри и по-широки гуми докато стигнеш лимита на спирачната система, чак след това мисли за неин ъпгрет.

Дискове и по-големи дискове и вентилирани дискове и перфорирани се слагат за да се намали "фейд" (fade) ефекта, който настъпва при загряване на спирачките след честа употреба и невъзможност да се охладят - при дълго спускане например. По-големия диск абсорбира топлината по-бавно и я отдава по-бързо, но и това се решава по-скоро с нова по-качествена спирачна течност и качествени агресивни феродови плочки, и ако и тогава имаш фейд може би си струва инвестицията в по-големи дискове... но колата пак няма да спира по-добре - така не не съкращаваш спирачната дистанцията, а увеличаваш броя на спиранията преди да "изпуши". А колко пъти ви се е случвало да "подпалите" спирачки, че да се налага подобна промяна.

не си трошете парите за глупости...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg