Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ГРЕШКА ЗАФИРА Z19dtl

mimo_11 снимка mimo_11 18 октомври 2012 - 19:55

Здравейте може би ставам банален с въпросите който ще задам, извинете ме предварително но вече не знам какво да правя и къде да отида. Преди известно време ми светна чека отидох в "КАРГО ЕКСПРЕС" Варна и от там ми казаха ЕГР клапан, казаха една цена от 320лв. и още 50лв. за смяна но за момента да карам. Аз се хванах с един приятел да го почистим което го направихме доста добре така мисля. А всъщност на бора изписва грешките 04005а: 161600: 161450: ясно че първата е егр а другите намерих че евентуално е имобилайзера. След почистване на егр отидох да занулят грешките, при което ми казаха че някакъв маркуч на вакома бил скъсан при което не затварял клапана на егр и остава отворен при което дига грешка. След изчистването на грешките за момент изгасна чека, след което светна лампата с колата с ключето при което момчетата ми казаха че било по малкото зло. След като тръгнах колата вървеше видимо добре, казаха ми да звана щели да проверят дали може софтуерно да изключат егр. Но като спрях колата в гаража реших да пробвам с педала на газта и спирачката какво ще изпише и о чудо пак същото, след няколко часа ми се наложи да изляза с колата в първия момент изгасна всичко след няколко минути светна пак ччека и всичко по старому. Дали колата ми имам дпф филтър и възможно ли е и той да прави проблем при положение че егр е изчистен и всички възможни датчици които знам направих ето това / http://www.vxronline...Sensor-(1.9CDTI) / . Колата е ZAFIRA Z19DTL 2006г. 100коня. А преди ми беше дала и други грешки 050074: 062102: които не знам какво означава. Ако някои може да помогне с нещо ще ви бъда благодарен на всеки прерових на всякъде но не можах да разбера нищо подобно. Аз съм от варна . Благодаря на всеки отзовал се и се извинявам отново:-)))))))))))))))
Отговори

lad_1005 снимка lad_1005 19 октомври 2012 - 16:21

Може да погледнете под колата - DPF, ако го има се намира след меката връзка. Докато има проблем с EGR няма да се извършва нормална регенерация на DPF и той може да се запуши, но проблем в DPF няма да предизвика проблеми с EGR. P0621 означава неизправност във веригата за управление на лампата на генератора. P0500 e проблем с датчика за скоростта. Също така EGR се управлява електрически, а не с вакум, така че скъсан маркуч за вакум няма да повлияе на работата на EGR. И не мога да повярвам, че ще излезе кола от булвария(каргоекспрес) със светеща чек лампа, освен ако собственика откаже ремонт.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 19 октомври 2012 - 19:32

След поста на горния колега е трудно нещо да се добави.
Аз също искам да питам ,как аджеба колата излиза от реномиран автосервиз с повреда ?

Цитат:След изчистването на грешките за момент изгасна чека, след което светна лампата с колата с ключето при което момчетата ми казаха че било по малкото зло.

Това що за глупост е ?Искат да те наритат ,или нямат на идея какво става с колата.
Отговори

mimo_11 снимка mimo_11 19 октомври 2012 - 19:47

Лягах под колата , видях от към двигателя малко, голямо гърне тръба и крайно гърне. ??????????? Не разбрах дали има дпф. Не знам дали има значение че колата е купувана от "КАРГО ЕКСПРЕС". А от "КАРГО ЕКСПРЕС" нямам добри впечатления, четири пъти сам ходил и винаги са се дънили .
Отговори

mimo_11 снимка mimo_11 19 октомври 2012 - 19:53

Нямам представа какво искат да ми кажат с тези думи.И лошото е че като е закарах за грешката , чаках около 40-50мин. отвън и гледах колата как стои отвън пред клетката и никои не се върти около нея ?????????????? И те така .
Отговори

sgbulgaria снимка sgbulgaria 23 октомври 2012 - 19:20

Привет Колега!-съжалявам за проблемитекоито имаш.
Честно казано ми е трудно да ти помогна особено с конкретната задача, но!:
1- След 2005год. всичките дизелаци с евро 4 имат DPF. Това дето си видял отдолу след меката връзка(голямо и малко гърне) ти е точно филтъра за твърди частици.Върху него имаш 2 температурни датчика и един датчик за налягане.Ако имаш проблем с DPF-a мога да ти кажа как да решиш проблема с почистването му, без да правиш дупки по него, софтуерно премахване или емулатори. Вече успях да почистя моя филтър и това ми излезе около 160лв.
Но от написаното от теб мисля, че въобще проблемат ти не е в DPF-a. Ако все пак се окаже че ти дава грешка точно от този филтър и грешката е че ти показва диференциално налягане по- ниско от атмосверното- то тогава е възможно някое от гумените маркучета (теса 2 на датчика за налягане - в центъра на DPF)да е пробито или просто извадено.- това ще установиш като вдигнеш колата и погледнеш въпросните маркучето които не са по дълги от 5-7см. Но това е пак повтарям когато показва че налягането във филтъра е по ниско от атмосферното.
Освен това филтърът за твърди частици може да се провери от всеки един диагностик колко е запушен. ОП-КОМА позволява да се провери как работи филтъра и няма начин да немогат да ти отговорят. Ако немогат смени диагностика.
Пак повтарям ако все пак филтърът ти е запушен (регенерира на 100-200кв)няма проблем мога да те пратя във Варна на определено място където да го почистят както трабва. Процедурата трае около 4-5часа.
Ако пък имаш гараж и не си "вързан" в ръцете, мога да ти осигуря материал да си почистиш DPF-a и катализатора сам, което ще ти излезе естествено по евтино.

2- Заеби тези хора от КАРГОЕКСПРЕС това са пъвро- абсолютни кожодери и второ- много неподготвени. ЗАБРАВИ ГИ И СПРИ ДА ХОДИШ ТАМ.
На мен ми обясняваха, че таблото не ми е от колата, че от такава с двигател бензин/метан,включиха ми светлините не през правилният блок за управление и ми искаха 160лв за да ми смъкнат резервоара че да ми оправили поплавъка. А проблема си беше софтуерен. Лъгаха ме че ми трябват един код за таблото и втори код за двигателя и тем подобни глупости. Съветвам всички ако колите не са им гаранционни просто забравете този сервиз.
Най - добре върви и намери подходящ диагностик- аз за съжаление в момента немога да ти посоча някой много добър. Що годе съм доволен от Сервиза на Бош над Затвора до Автостопанството(не сервиза на Цоков- след него продължаваш направо-след 200м). Чувал съм за едни момчета до вятърна мелница, но така и не занм къде точно са.
Поздрави:
Николай К
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 октомври 2012 - 08:30

 sgbulgaria, на 23 октомври 2012 - 19:20, каза:

...След 2005год. всичките дизелаци с евро 4 имат DPF. Това дето си видял отдолу след меката връзка(голямо и малко гърне) ти е точно...

Е да ама НЕ!!! Аз имам Вектра C която е 2008г, кода на двигателя е в подписа ми, купувана е от БГ и няма DPF. Докато я търсих, подразбрах че повечето дилъри в Бг, слагат DPF-а като опция и почти никой не си го поръчва!!! Преди Вектрата гледах една Зафира със същия двигател и тя нямаше DPF, сещам се за една Астра GTC, тя също няма филтър...
Отговори

sgbulgaria снимка sgbulgaria 24 октомври 2012 - 16:39

 Жоро, на 24 октомври 2012 - 08:30, каза:

Е да ама НЕ!!! Аз имам Вектра C която е 2008г, кода на двигателя е в подписа ми, купувана е от БГ и няма DPF. Докато я търсих, подразбрах че повечето дилъри в Бг, слагат DPF-а като опция и почти никой не си го поръчва!!! Преди Вектрата гледах една Зафира със същия двигател и тя нямаше DPF, сещам се за една Астра GTC, тя също няма филтър...

Възможно е колега за това дето го говориш, НО!- не случайно написах тези, които отговарят на Евро 4!!! а и по думите му че видял малко и голямо гърне и после още едно гърне след кривката /общо 3-ри гърнета/ ме навежда на мисълта че е точно с филтър за твърди частици. На този модел, който имам и аз DPF-a изглежда точно като малко и голямо гърне вързани в едно
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 24 октомври 2012 - 19:23

 Жоро, на 24 октомври 2012 - 08:30, каза:

Е да ама НЕ!!! Аз имам Вектра C която е 2008г, кода на двигателя е в подписа ми, купувана е от БГ и няма DPF. Докато я търсих, подразбрах че повечето дилъри в Бг, слагат DPF-а като опция и почти никой не си го поръчва!!! Преди Вектрата гледах една Зафира със същия двигател и тя нямаше DPF, сещам се за една Астра GTC, тя също няма филтър...

От това по хубаво здраве му кажи.Да е.а тея ДПФ-и .До гуша ми е дошло от тях.
Отговори

mimo_11 снимка mimo_11 25 октомври 2012 - 10:45

Здравейте момчета един приятел ме изпрати при "ТОНИ" зад пароцентралата във кв."Възраждане" известен е с чиповете и с "ДИНО" теста който има. Той погледна колата и я закачи за компа, при което ми каза, че "ЕГР" изобщо не реагира, тоест клапана е блокирал, след което обяснихме какво точно сме направили с клапана.Тогава ми обясни как точно се чисти и предложи да го почисти и да види дали може да се оправи или да се подмени с нов, питах за "ПДФ" филтъра и ми отговори с думите " Усмихни се нямаш такъв". Да запитам дали някои е купувал " ЕГР " и колко е платил че аз се обърках вече, от КАРГО ЕКСПРЕС почнаха от 360лв. в друг магазин ми казаха 300лв. а в друг не по далеч от втория магазин 250лв. за една и същата марка, която била оригиналната която опел слагали на колите. Като се прибера другата седмица смятам пак да го разглобя вече на съставните му части и да го изчистя добре. Е те това за сега като има развитие ще напиша, и между временно ще гледам да направя снимки и да ги кача.

Послепис : Поздрави на всички които писаха и БЛАГОДАРЯ
Отговори

Жоро снимка Жоро 25 октомври 2012 - 12:26

 mimo_11, на 25 октомври 2012 - 10:45, каза:

... и предложи да го почисти и да види дали може да се оправи или да се подмени с нов,

...питах за "ПДФ" филтъра и ми отговори с думите ...

Колко пари поиска за почистването? - защо не му я остави, щом е наясно, може би щеше да я почисти по-добре от теб...

A PDF (Portable Document Format)в превод: Преносим формат за документи, е отворен стандарт за обмен на документи а DPF ( Diesel particulate filter) e друго :drinks:
Отговори

mimo_11 снимка mimo_11 25 октомври 2012 - 18:33

Сори за " ПДФ " писах по бързо и не сам обърнал внимание извинете ме. А за оставянето на колата излизам извън Варна, за това не е оставих като се върна те тогава:-)))))))))))
Отговори

mimo_11 снимка mimo_11 23 ноември 2012 - 16:42

Здравейте отново извинете ме за забавянето но имаше много непредвидени неща , след повторно отваряне и почистване на всичко тръбичката на "ЕГР" към дросел клапана самия дросел вътре и разделянето на "ЕГР" клапана на моторчето и на самия клапан. Какво установихме , че освен това което се вижда в клапана отзад към моторчето има още доста сажди , клапана се потапя в нафта и се търка яко до блясък :-))))). А с моторчето е зор ме се ли движи буталото на мотора не става за нищо , от проби ви го казвам , пробвахме да пръснем със спрей. и яко натискане за раздвижване и почукване с чука но уви накрая никакъв ефект , като го закачихме на акумулатора нямаше никакъв вопъл от него. Сглобихме и те така лампата изгасна за ден два след това светна колата с ключа и после пак чека и те така. Почна се търсене на клапан както споменах по горе цените са от 80лв. до 120лв. за втора ръка по моргите в страната и от 200лв. до 360лв. за нов зависи от кого и от къде ще го вземеш. А във "КАРГОЕКСПРЕС" както казах цената е 360лв. и 100лв. за демонтаж и монтаж , като казват че демонтажа включва сваляне на цялата система даже и смукателен изпускателен колектор , не знам дали е така. След моето търсене накрая един приятел ми поръча клапан на сносна цена 195лв. за нов естествено и вчера се започна. Демонтирах стария с двете тръби едната която отива в дросела и другата която отива към турбината , пак се почисти и се монтира новия клапан , свалих и "МАП" сензора и както очаквах не можеш да разбереш дали изобщо има сензор от сажди напръсках добре с спрей за карбуратори и всичко си дойде на мястото , сега остана да е закача на компа и да изчистим грешката. И до година пак почистване че не искам пак толкова главоболия. А на всички колеги мога да кажа само , отворих или така да кажа счупих го и какво да видя всичко беше се спекло вътре така,че ви препоръчвам да отделите 2-3 часа от времето си и до отворите "ЕГР" и всичко около него и да изчистите нагара, по този начин колата ще се отпуши и естествено по малко разходи за вас. Препоръчвам ви го , щях да пусна някои снимки но нещо не мога да се справя с пускането им ако може малко помощ за това. Хайде лека за сега :-)))))))
Отговори

sgbulgaria снимка sgbulgaria 02 декември 2012 - 22:06

[quote name='mimo_11' timestamp='1353681743' post='1082753']
Здравейте отново извинете ме за забавянето но имаше много непредвидени неща , след повторно отваряне и почистване на всичко тръбичката на "ЕГР" към дросел клапана самия дросел вътре и разделянето на "ЕГР" клапана на моторчето и на самия клапан. Какво установихме , че освен това което се вижда в клапана отзад към моторчето има още доста сажди , клапана се потапя в нафта и се търка яко до блясък :-))))). А с моторчето е зор ме се ли движи буталото на мотора не става за нищо , от проби ви го казвам , пробвахме да пръснем със спрей. и яко натискане за раздвижване и почукване с чука но уви накрая никакъв ефект , като го закачихме на акумулатора нямаше никакъв вопъл от него. Сглобихме и те така лампата изгасна за ден два след това светна колата с ключа и после пак чека и те така. Почна се търсене на клапан както споменах по горе цените са от 80лв. до 120лв. за втора ръка по моргите в страната и от 200лв. до 360лв. за нов зависи от кого и от къде ще го вземеш. А във "КАРГОЕКСПРЕС" както казах цената е 360лв. и 100лв. за демонтаж и монтаж , като казват че демонтажа включва сваляне на цялата система даже и смукателен изпускателен колектор , не знам дали е така. След моето търсене накрая един приятел ми поръча клапан на сносна цена 195лв. за нов естествено и вчера се започна. Демонтирах стария с двете тръби едната която отива в дросела и другата която отива към турбината , пак се почисти и се монтира новия клапан , свалих и "МАП" сензора и както очаквах не можеш да разбереш дали изобщо има сензор от сажди напръсках добре с спрей за карбуратори и всичко си дойде на мястото , сега остана да е закача на компа и да изчистим грешката. И до година пак почистване че не искам пак толкова главоболия. А на всички колеги мога да кажа само , отворих или така да кажа счупих го и какво да видя всичко беше се спекло вътре така,че ви препоръчвам да отделите 2-3 часа от времето си и до отворите "ЕГР" и всичко около него и да изчистите нагара, по този начин колата ще се отпуши и естествено по малко разходи за вас. Препоръчвам ви го , щях да пусна някои снимки но нещо не мога да се справя с пускането им ако може малко помощ за това. Хайде лека за сега :-)))))))

Еми Колега това е!
Справил си се и ти пожелавам повече да нямаш кахъри.
Що се отнася за чистенето..- да според мен това е много важно предвид нафтата която ползваме и старите коли които караме.
Аз чистих не само EGR- чистих и дросела и катализатора и DPF филтъра.
Горещо препоръчвам на всички колеги които карат дизели да прочистват системата 1-н път в годината. Няма да сгрешат
Що се отнася до КАРГОЕКСПРЕС вече си разбрал че ти говорят нелепости.
Не е необходимо при свалянето на EGR-ра да смъкваш всмукателните колектори (както си установил), камоли изпускателните колектори.
Трудно е свалянето на всмукателните колектори- а е добре и те да се почистят. Най- добре е да го направиш когато подменяш агренажния ремък- единият от болтовете на всмукателните колектори е вързан с кутията на агренажа.
Аз се опитах да сваля този колектор - но скоро бях сменял агренажа и не ми се отваряше колата наново.
Когато дойде времето да продухваш катализатор (или DPF-а)мога да ти помогна като ти кажа къде можеш да го направиш във Варна или да си купиш течност за прочистване и да си го направиш сам.

Поздрави
Николай К
http://sgbulgaria.blogspot.com/
Мнението беше редактирано от sgbulgaria: 02 декември 2012 - 22:07
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg