Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Впечатления от Astra G Bertone 2.0 Turbo

slavi снимка slavi 02 септември 2008 - 12:03

Здравейте!
Първо се извинявам, ако не съм уцелил раздела или въпросите се повтарят, но поне при мен търсачката не работи.
Имам някои питания във връзка с тази кола-мечта, която вече става много достъпна:
1. Разход - най-вече градско, ако някои има преки впечатления.
2. Цени за стандартно обслужване (масла, филтри, накладки, гърнета) и части по окачването.
3. Има ли някакви типични проблеми и за какво да се гледа най-вече?
4. Каква е разликата между версиите със 190 и 200 к.с.?
5. Каква е разумната цена за запазен екземпляр 2000/01 г. 200 к.с. според вас, вече виждам оферти за около 14 000 лв.? Ако сте видели някоя апетитна, ще съм благодарен да препратите офертата. :-)
Благодаря на всички за мненията!
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 02 септември 2008 - 12:11

 slavi, на Sep 2 2008, 01:03 PM, каза:

Здравейте!
Първо се извинявам, ако не съм уцелил раздела или въпросите се повтарят, но поне при мен търсачката не работи.
Имам някои питания във връзка с тази кола-мечта, която вече става много достъпна:
1. Разход - най-вече градско, ако някои има преки впечатления.
2. Цени за стандартно обслужване (масла, филтри, накладки, гърнета) и части по окачването.
3. Има ли някакви типични проблеми и за какво да се гледа най-вече?
4. Каква е разликата между версиите със 190 и 200 к.с.?
5. Каква е разумната цена за запазен екземпляр 2000/01 г. 200 к.с. според вас, вече виждам оферти за около 14 000 лв.? Ако сте видели някоя апетитна, ще съм благодарен да препратите офертата. :-)
Благодаря на всички за мненията!


Ако говориш за тази на Берта на Акулски,моя съвет е взимай преди да са те изпреварили.. :newsm05_41:
Иначе има колеги които могат да ти дадат повече инфо от мен ,но за разход нали не очакваш такава кола да е икономична... обслужване поне за моята астра масла ремъци ролки филтри ми излиза около 400 кинта,предполагам че и бертонето няма да е много повече..
Отговори

slavi снимка slavi 02 септември 2008 - 12:12

 BOBSI, на Sep 2 2008, 01:07 PM, каза:



Благодаря за линка, мернах я и аз преди време и въпреки че ми харесва, по-скоро ще търся нещо заводско с надеждата да е по-надеждно, все пак това ще е семейното возило. :-) Затова питам и за разхода. Въпреки, че кефа цена няма, но все пак е тъпо да си купиш кола, която не можеш/искаш да храниш.
Отговори

Stoil снимка Stoil 02 септември 2008 - 12:21

а дали се сещаш, че за внос на такава кола е дължим и акциз
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 02 септември 2008 - 13:46

Защо си мислиш, че Берта не е надеждна :newsm05_41:

А и както Стоил каза...акциз :25: което е излишно при положение, че я има и тук в БГ.
Отговори

slavi снимка slavi 02 септември 2008 - 14:08

 BOBSI, на Sep 2 2008, 02:46 PM, каза:

Защо си мислиш, че Берта не е надеждна :newsm05_41:

А и както Стоил каза...акциз :25: което е излишно при положение, че я има и тук в БГ.


За акциза не съм забравил. По-скоро търся нещо на местния пазар. Като това например:
http://www.nextcar-b...ails.php?id=147
Мисля, че подобни оферти се намират и на други места.
Не коментирам колата на колегата, не съм я виждал на живо и не съм се возил, макар да съм сигурен, че ще ми хареса на вървене. Просто съм приключил с custom изпъленията и тунингите, искам нещо, което е направено да работи дълго време. А за надеждност при всяка кола втора употреба можем да говорим година след покупката.
Така и никой не сподели колко яде подобен звяр на нормално градско каране (ако няма Голфчета наоколо).
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 18 септември 2008 - 15:45

 slavi, на Sep 2 2008, 03:08 PM, каза:

За акциза не съм забравил. По-скоро търся нещо на местния пазар. Като това например:
http://www.nextcar-b...ails.php?id=147
Мисля, че подобни оферти се намират и на други места.
Не коментирам колата на колегата, не съм я виждал на живо и не съм се возил, макар да съм сигурен, че ще ми хареса на вървене. Просто съм приключил с custom изпъленията и тунингите, искам нещо, което е направено да работи дълго време. А за надеждност при всяка кола втора употреба можем да говорим година след покупката.
Така и никой не сподели колко яде подобен звяр на нормално градско каране (ако няма Голфчета наоколо).

Тоз кошник аз щеше да го взимам....ходих да го гледам, пробвах го....ами вървеше по малко от бившето 1.8, имаше доста забележки...турбо не чух да работи...А и седи вече там повече от година - сам си прави сметка колко е читаво! :unsure:
Отговори

Оги снимка Оги 18 септември 2008 - 16:03

Мда, истината е, че за да има тая кола атрактивна цена тряа да е пълен дроб.
Здрава и изправна такава с акциза под 18-20000 трудно ще се получи!!!
Ама цената подлъгва ...
Отговори

ickko снимка ickko 18 септември 2008 - 17:38

 s7ifl3r, на Sep 18 2008, 04:45 PM, каза:

Тоз кошник аз щеше да го взимам....ходих да го гледам, пробвах го....ами вървеше по малко от бившето 1.8, имаше доста забележки...турбо не чух да работи...А и седи вече там повече от година - сам си прави сметка колко е читаво! :sad:


Бе и аз ходих да го гледам, не съм го карал щото беше запушена.
Като за сток LET си съскаше доволно.
А забележки по тая кола не знам къде видя :shhh: още мирише на ново т'ва Бертоне

Пак си се напил и надрусал и вилнееш у форума :turbo: :unsure:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 18 септември 2008 - 20:02

 ickko, на Sep 18 2008, 06:38 PM, каза:

Бе и аз ходих да го гледам, не съм го карал щото беше запушена.
Като за сток LET си съскаше доволно.
А забележки по тая кола не знам къде видя :shhh: още мирише на ново т'ва Бертоне

Пак си се напил и надрусал и вилнееш у форума :turbo: :unsure:

Ти май нищо си не гледал....аз я прегледах основно - лек удар отпред, увиснала броня и т.н., поодраскана, вътре беше що годе наред,имаше проблем с блок бобината(ако се казваше така де - т'ва за свещите), гумите за нищо не ставаха, колата бачка в авариен режим....абе имаше още много....педали и кормилото изглеждаха кат на кола на 200000км, а в последствие разбрах, че е била на автоджамбазин дет редовно си ходел с нея до Италия, но незнайно как колата си седяла под 100000км....
Отговори

Maiky снимка Maiky 18 септември 2008 - 23:12

Викторе, този кош ли беше в Младост? Дето не можа и диагностиката да го закачи, толкова го бяха барали, че нищо сток не му беше останало! Всичко беше збирщайн тунинг, мамата си ебало! Тя не излизаше от аварийния, може да е била спешъл едишън! :unsure:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 19 септември 2008 - 07:59

 Maiky, на Sep 19 2008, 12:12 AM, каза:

Викторе, този кош ли беше в Младост? Дето не можа и диагностиката да го закачи, толкова го бяха барали, че нищо сток не му беше останало! Всичко беше збирщайн тунинг, мамата си ебало! Тя не излизаше от аварийния, може да е била спешъл едишън! :unsure:

Те за т'ва говорим!
Отговори

dinkoooo снимка dinkoooo 21 септември 2008 - 07:33

Защо си мислите че трябва да има акзиз човека иска сериино, а акзиз се плаща на кола над 120kw и сериино берто не ги превишава.А иначе и аз сега си търся и ако колегата намери нещо интересно ще съм му благодарен да сподели.
Отговори

yasmania снимка yasmania 21 септември 2008 - 08:52

 dinkoooo, на Sep 21 2008, 05:33 AM, каза:

Защо си мислите че трябва да има акзиз човека иска сериино, а акзиз се плаща на кола над 120kw и сериино берто не ги превишава.А иначе и аз сега си търся и ако колегата намери нещо интересно ще съм му благодарен да сподели.



Кажи сега ТОЧНО къде си се объркал, човека и в заглавието се интересува от автомобил, който в серийният си вариант е минимем 190 коня. Е за жалост все още няма вариант да мине колата без акциза, ако идва отвън. От 163 до 190 коня разликата предполагам знаеш колко хиляди се заплаща.
Отговори

dinkoooo снимка dinkoooo 22 септември 2008 - 14:31

Sorry, грешката е моя не съм чел като хората.А акциза доколкото знам е по 35 лева на kW.
Отговори

Жоро Желязков снимка Жоро Желязков 01 октомври 2008 - 18:49

И аз съм се спрял на Астра Coupe Bertone колеги,но искам да е 1.8 16 V
гледам,че има два двигателя,единия е 115 к.с,а другия 125 к.с. и предполагам,че 115 е по-стария.ако може някой да ми обясни каква е разликата между двата двигателя,дали е само в електрониката и какви са обозначенията на двата. благодаря предварително :beer:
Отговори

Оги снимка Оги 01 октомври 2008 - 20:13

 Жоро Желязков, на Oct 1 2008, 07:49 PM, каза:

...


Правилно си се насочил, добър е двигателя и в двете му разновидности. Едното е X18XE1, другото (дано не греша) Z18XE. Разликите са никакви от гледна точно на железа, има друг комп, дросела е електрически, не с жило. Ммм имаше още такива дребни, но като цяло са си същите. И на вървеж са горе долу еднакви. Чудно ми е малко, мислех си, че бертонетата са всичките 125кс, но може да има и от 115-ките.

Вземи си по-запазената кола :beer:
Отговори

Жоро Желязков снимка Жоро Желязков 02 октомври 2008 - 12:24

Публикувано изображение
Мерси Оги за поясненията.Започнах да се оглеждам вече и дано скоро да притежавам такава красавица. :beer:
Отговори

Жоро Желязков снимка Жоро Желязков 15 октомври 2008 - 22:32

някой,който притежава такова Coupe би ли споделил как е сток окачването на Бертонето,дали е много твърдо или приятно стегнато :beer:
благодаря предварително <_<
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg