Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Схеми за електрически огледала?

rossvs снимка rossvs 23 октомври 2008 - 19:07

Здравейте колеги,
реших да си сложа ел огледала, но имам инсталация само до буксата на вратата. Някой може ли да ми даде схема как се свързват във самата врата или поне описание на буксата на вратата кой пин за какво е.
:mhihi:
Отговори

VectraB снимка VectraB 23 октомври 2008 - 21:51

Това е схемата а Ел. Огледалата на VectraB до 99г. Като теб теб те интересува лявата част от 5100 до 5120.
В pdf-а има схема, описание на модулите, релета, предпазители, куплунзите, номерация на пиновете, цветовете на кабелите.
Както и схема на куплунзите (мъжки/женски) на предните врати X15 и X16 и номерация на перата им.
Прикачен файл  VectraB_El_Miror.pdf (245,25K)
Брой изтегляния: 161

Дано съм бил полезен ... Ако мога да помогна с още нещо, казвай :mhihi:

p.s. Смених pdf-a, защото схемата не беше цялата, липсваше малко от горната и част....
Мнението беше редактирано от VectraB: 24 октомври 2008 - 00:19
Отговори

rossvs снимка rossvs 23 октомври 2008 - 23:15

 VectraB, на Oct 23 2008, 10:51 PM, каза:

Дано съм бил полезен ... Ако мога да помогна с още нещо, казвай :mhihi:


Мерси много за схемата, обаче куплунга на вратата не е същият :clap: Всичките пинчета са като 1 и 2 от pdf-то. И тая джаджа 39 и 40 я няма при мен.
Ако трябва утре ще го снимам.
Отговори

VectraB снимка VectraB 23 октомври 2008 - 23:28

А сега де ! Вектрата 96 година ли е ?
Ако е така, тогава конекторите трябва да са като на следващата картинка :
Прикачен файл  F_door_conn_96.JPG (63,1K)
Брой изтегляния: 95
Но това не съм сигурен, защото всички които съм виждал, включая и моите са като тези от pdf-а :
Отговори

rossvs снимка rossvs 23 октомври 2008 - 23:35

 VectraB, на Oct 24 2008, 12:28 AM, каза:

А сега де ! Вектрата 96 година ли е ?
Ако е така, тогава конекторите трябва да са като на следващата картинка :

96 e. Тези са конекторите :mhihi:
Значи мойте са някакво изключение :clap:
Мнението беше редактирано от rossvs: 23 октомври 2008 - 23:36
Отговори

VectraB снимка VectraB 24 октомври 2008 - 00:03

Е не че са изключение, такива са описани само за VectraB 96г. Може би са наследство от VectraA, не помня какви бяха на моята.
Сега въпроса е дали схемата която намерих е съвместима по пинове с твоите конектори. Добре е да измериш дали масата и +12V от "портове" 15 и 30 съвпадат, като номера. Ако те съвпадат има вероятност схемата да ти свърши работа. Ако не, ще търсим друга.

p.s. Смених pdf-a, защото схемата не беше цялата, липсваше малко от горната и част....
Отговори

rossvs снимка rossvs 27 октомври 2008 - 19:55

 VectraB, на Oct 24 2008, 12:03 AM, каза:

Сега въпроса е дали схемата която намерих е съвместима по пинове с твоите конектори. Добре е да измериш дали масата и +12V от "портове" 15 и 30 съвпадат, като номера. Ако те съвпадат има вероятност схемата да ти свърши работа. Ако не, ще търсим друга.

Значи 15-ти и 30-ти пин съвпадат, но другата букса е 40 пинова, а моята 30, така че не се знае другите дали са същите.
Иначе за инсталацията за двете врати си я намерих от морга за 30 лв( само в 1 от поне 6 морги я имаше моята и то да е с ел огледала). И така избегнах голямата мъка по прокарване на кабели из вратата :kuku:
Сега ми остава да намеря и дясно ел огледало и всичко е 6 :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg