Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Слушат ли Ви гумите

2.0 16v снимка 2.0 16v 16 декември 2007 - 17:56

Ха гумите слушат но задкормилното грам не слуша нещо <_<
Отговори

imitev снимка imitev 16 декември 2007 - 20:20

 don_ray, на Dec 16 2007, 09:44 AM, каза:

 imitev, на Dec 15 2007, 10:41 PM, каза:

Я сега кажете от кои гуми НЕ СТЕ ДОВОЛНИ, че иначе всеки хвали своето.

Аз ще започна:

Ласа Сноуейс 2 - абс. скръб - не държат посока (колата има склонност да бяга наляво и на дясно без да пипаш волана - за предно говорим), кофти спират на сняг и мокро, след 1вата зима стават като пластмасови. За тия пари толкова, не че не ги вдигнаха и тях де.

Матадор МР55 - кофти спират на мокро и лед, след 2рата зима стават измислени, но въпреки това си копаят в снега без проблем. Определено ще ги предпочета пред ласите, за парите си перфектен избор.

Малоя Kresta 220 - засега предимно положителни впечатления. На мокро и сухо се държат отлично, в снега си копат, не съм имал екстремни преживявания. В сравнение с предните 2 - определено си струват парите малойките...


На сухо ли бягат Ласа-та ? Щото аз ходих на реглаж :) И човека ми каза, ако и сега бяга, значи е от гумите. Ама май пак съвсем леко ходи. Ако е така, ша взема да ги сменя


На сняг. Не е от предницата, от гумите са...
Отговори

don_ray снимка don_ray 16 декември 2007 - 20:53

Мдаам. Емии какво да се прави. Нямах намерение да вземам точно такива, но така се случи.
Отговори

a man снимка a man 16 декември 2007 - 21:43

Абе мен ме слушат, едни алпини взех миналия месец 195/65/15 DOT37/04 ама за сега само на кално и мокро, то сняг тука още не сме видяли....надявам се по празниците по пътя Батак-Доспат да видя как се държат. Проблема ми е, че според мен са по шумни от нормалното и други алпини съм карал, и гуми от доста по-нисък клас, но такова нещо не се е случвало. В интерес на истината не е непоносимо, но мен ме дразни, след като 2-3 зими подред каручката беше обута с Debica frigo и не се чуваше грам.

За мен най-важното е да не очакваме да се държат както в сухо и отдалече до колкото е възможно поне да вдигаме крака от газта и да сме с едно наум.
Отговори

3axo снимка 3axo 16 декември 2007 - 22:15

Аз съм втора зима със SAVA ESKIMO 3 и съм много доволен. Когато ги купувах се съмнявах малко в техните вазможности, ама се оказахи добри.
Отговори

lupo13 снимка lupo13 17 декември 2007 - 00:42

 m_a_r_t_o, на Dec 15 2007, 12:37 PM, каза:

Четири нови KUMHO KW17, 175/65 R14 размер.
На студен и мокър асфалт спират много хубаво,а от два дена ги тествам в градски условия на сняг и лед,докато не са почистени улиците.Доволен съм от тях,колата е стабилна и самата материя от която са направени гумите е мека,имат сцепление и на сняг и на лед достатъчен за спокойно шофиране.При лоша пътна обстановка си карам без никакви ядове.

аз също съм с предни такива - втора зима им е и съм от доволен предоволен имам извесни забележки към тях на лед но пък коя гума е перфекна.
за от зад съм с GOOD YEAR ULTRA GRIP 6 - 3та зима им е на всякакъв сняг и киша са перфекни ....... но на сух път имат прекалено голям спирачен път но те държат в пътя а пък за лед са направо отчаиващи ..... за мен са много зле за гума с такова име
Отговори

mrydni снимка mrydni 17 декември 2007 - 10:51

Моя звяр е с 4бр. чисто нови GOODWEAR UltraGrip7 205x60/R16 , на сняг с 60 км/ч държат добре, извън градско с тази скорост си чеша в завоите и не мърда, говоря за нормален завой, не много остър :) На лед се представат доста по-зле, но то на лед нищо не спасява... :(
Отговори

hudson снимка hudson 17 декември 2007 - 12:30

 mrydni, на Dec 17 2007, 10:51 AM, каза:

На лед се представат доста по-зле, но то на лед нищо не спасява... :(

Как нищо, ами ония гуми с шиповете? Макар че са забранени за каране в БГ - щяли да повредят пътната настилка. Май е по-точно да кажат - ще направят сегашните дупки по-дълбоки <_<
Отговори

Vincent снимка Vincent 17 декември 2007 - 14:51

 hudson, на Dec 17 2007, 12:30 PM, каза:

Как нищо, ами ония гуми с шиповете? Макар че са забранени за каране в БГ - щяли да повредят пътната настилка. Май е по-точно да кажат - ще направят сегашните дупки по-дълбоки <_<


Умници! Представяш ли си в братска Русия как е разорано навсякъде :mhihi:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 17 декември 2007 - 15:37

Fulda Montero 2 на 185/60/15 - турско производство, доволен съм тия дни и у Варна видяхме лед, сняг, киша и екстри като цяло - доволен съм. Дори на мойто джелатско каране даянят което ми харесва на мокро държат чудесно, дъжд и т.н. идеални. На лед и утъпкан сняг катери баир, завива, спира много добре... имам само една забележка не знам дали не съм аз виновен - ламелите се заоблят при каране на асфалт само. Може и аз да съм виновен щото карам все едно съм с летните, даже няколко дръпки видяха докато беше по-топло и сухо. Но до тук - доволен! Малко по-твърди бяха на пипане в магазина от други модели, но на Варненска зима сметнах че е по-добре да са твърди.
Отговори

Cinder снимка Cinder 17 декември 2007 - 16:32

 ekich, на Dec 15 2007, 12:17 PM, каза:

Цитат

Баш си е предишния модел - от "Диана" казаха, че е спрян от производство и затова няма внос.

От Дияната също така казаха че поради голямото търсене на NordFrost 3 следващата година щели да възобновят производството, но най-вероятно под ново име....
В момента карам с Lassa, и днес в Смолян на 20см сняг що-годе вървят..., но съм карал в такива условия и с Gislaved NordFrost 3 и е съвсем друга приказката...
Някой няма ли впечетления от Nord Frost 5 :mhihi:


Аз съм с NordFrost 5, за първи път карам с такива, 225/45/17 е размера. В интерес на истината останах доста доволен от гумата. На сняг и лед се държи чудесно. Когато падна първия сняг се качвах до Щастливеца за да ги тествам. На едно място пред мен един Авенсис закъса и видя доста зор докато излезе. Аз нарочно спрях на същото място и тествах дали ще излезна - никакъв проблем. Накрая на пътя точно до Щастливеца се наврях на 1 място където трябваше да обръщам с 10 маневри, за това пробвах да опъна ръчната и така да се завъртя - почти се получи - предните гуми имаха доста добро сцепление и дърпаха колата напред вместо да се върти <_< Сцеплението на сухо също е доста добро, наложи ми се да спра по-екстремно веднъж и нямах никакви проблеми.

Единствения им недостатък според мен е че са малко шумнички и не са високоскоростни :(
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 17 декември 2007 - 16:42

 ivo_loki, на Dec 15 2007, 09:43 AM, каза:

 Чичо Скрудж, на Dec 15 2007, 09:38 AM, каза:

Аз съм с 4 чисто нови Lassa Snoways II plus-нямат грешка.Астрето няма удържане.

аз съм с гудиар ултра грип 7 . на сняг супер на лед не.



 mrydni, на Dec 17 2007, 10:51 AM, каза:

Моя звяр е с 4бр. чисто нови GOODWEAR UltraGrip7 205x60/R16 , на сняг с 60 км/ч държат добре, извън градско с тази скорост си чеша в завоите и не мърда, говоря за нормален завой, не много остър :) На лед се представат доста по-зле, но то на лед нищо не спасява... :(


И аз съм със същите гуми 195х65/15 на сняг са направо като котка забила нокти в снега,на лед мога да кажа че се представя наистина не толкова добре но ако се внимава с гаста и съединителя резултатите също са задоволителни.
Вчера се пробрах да я върта на плаца ама гумите много яко захапваха и нещеше без ръчна.... <_<
Отговори

drift снимка drift 17 декември 2007 - 23:48

Аз съм с 4 Maloya Cresta 220,вече успях да ги покарам в много тежки условия и съм доста доволен от гуменетките,а и все пак да не забравяме,че Астричката си е стабилна. <_<
Отговори

NetBuster снимка NetBuster 18 декември 2007 - 00:05

Ей това е гумата.
http://www.yokohama.at/modules.php?name=Ne...cle&sid=194
Yokohama W.drive V902
Днес ги тествах по Шипка, яко заснежено и леденясало. Нарадвах се на изпълнения. Кеф ти поднасяш кеф ти не поднасяш и си караш без да мръдне.
Отговори

baitanas снимка baitanas 18 декември 2007 - 08:09

Аз карам с 4 броя LASSA SNOWAYS 2,много са зле,ма нали казват хората ласса от пластмаса.
Отговори

ГостTORA_* 18 декември 2007 - 11:57

аз карам с някви италианки всесезонни..бяха си с колата комплект :) като цяло не се оплаквам :)
Отговори

St_draganov снимка St_draganov 18 декември 2007 - 18:02

Аз държах да си взема Nord frost3 (защото според мен това е най-яката гума за много зимни условия)но не си намерих и си взех Ултра грип 7 и сам горе доста доволен.Живея на место където от месец леда е пове4е от 10см, а наклона си е голям(повече от 30 градуса) а се кара бавно заради дупките.Досега не сам закъсвал.Според мен никой няма да съйелява със закупуването на тази гума.
Nordfrost-a според мен е по-добрият за мен избор, но за обикновенният 4овек който не кара в такива условия НЕ.Все пак Nord frost-a e много мека гума и се трие пове4е ако няма сняг или лед
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 20 декември 2007 - 12:51

аз съм с gislaved nord frost 3-4 броя новички :bou: .на сняг са супер.към работата ми е доста голям баир и онзи ден заледи,та не успях,от колегите се качи само един с мишлен алпин с едно клио.шашна ни всички
Отговори

devin81 снимка devin81 20 декември 2007 - 13:08

Колега кавито и да сложиш като не си внимателен с педала на газта ще боксуваш и на пета даже. <_< :mhihi:
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 20 декември 2007 - 13:11

Pirelli 210, копат якооо, дори на бертоЛЕТица отвреме навреме фащат тракшън <_< :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg