Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira C Tourer

Opel Zafira Tourer

pepirosmanov снимка pepirosmanov 27 април 2015 - 18:48

Гледам все още никой не е подхванал темата за Бизнес/семейния ван зафира турър :-) -та да отпушим темата. Някой горд притежател на модела -е хубаво да сподели впечатления от автомобила -като цяло, пък може и да направи сравнение с предишните две генерации. Отделно -през 2014г. лансираха нови дизелови двигатели като ги анрекоха "ШЕПТЯЩИ ДИЗЕЛИ" -визирам 1.6 CDTI вариантите, та ме интересува някой с въпросните двигатели да сподели дали е така т.е. дали наистина са доста тихи или е рекламен трик? Как е разхода в сравнение с 2.0 вариантите?
Отговори

pepirosmanov снимка pepirosmanov 17 август 2015 - 22:18

Явно е рано да се търсят все още притежатели на туръра -а пък и много рядко се вижда у нас 3-тото поколение на зафира, за разлика от първите 2. Гледам вече по мобилето и карсбг започват да ги предлагат "нов внос".
Отговори

dbc снимка dbc 25 ноември 2015 - 20:03

Карам 1.4net 140 к.с. бензин вече 1 година и като цяло съм доволен. Возията е доста по-добра от предишното поколение и усещам колата по-стабилна и в същото време с по-мека возия. Не препоръчвам джанти R19 за нашите пътища. Предишната беше с двигател 1.9 дизел и бензиновия определено губи при ускоряване, особено на високи предавки и при разхода. Голям плюс е култивираността на бензина и безшумността. Предавките се превключват много по-леко. Седалките са по-удобни и отпред и отзад. На 2 ред всяка може да се мести отделно. Третия ред се вади и прибира много по-лесно, без да се налага седалките от 2 ред да се местят напред. На 2 ред е по-широко. Багажника не е по-голям. Неудобна и малка ниша за прибиране на карго мрежата и покривалото на багажника когато не се ползват. Подобрена видимост отпред встрани. Имах и все още имам, но по-рядко, проблеми с навигацията. От време на време се рестартира цялата инфотейнмънт система, като причината е кирилицата в навигацията и се случва на определени места в София. След ъпдейт става много по-рядко. Съхранението на дребни предмети е подобрено, като отпред между седалките и пред скоростния лост има много удобни ниши. На B решението там беше доста мизерно откъм пространство. Жабката е разделена на 2 доста малки части, като горната е особено неудобна (много ниска). Затварянето на вратите е много по-безшумно и подобрено. Ако някой има въпроси да пита.
Мнението беше редактирано от dbc: 25 ноември 2015 - 20:05
Отговори

dbc снимка dbc 25 ноември 2015 - 20:42

Огледалото в купето е по-малко и е трудно да се настрои точно, но се свиква. Предния капак е с амортисьори и по-лесно се повдига и сваля. Очаквах от бензинов двигател по-добра парно, но загрява бавно и не е особено силно.
Отговори

pepirosmanov снимка pepirosmanov 02 декември 2015 - 03:07

Нов-а ли я купи? Гледам вече се намират на 10-12 000 евро на 3-4години, но за нашите стандарти е все още скъпо. Знам за тези подобрения които си описал -поне повечето. Интересува ме с кое нави си в колата 600/900 или по новите дето не може да им се ъпдейтват картите от тебе през сд карта(премахната е) -нави 650/950(от септември 2014г? Кое е + и кое е минус в сравнение със втората генерация(като удобства)? Знам че навито им е вече 3д, а по някой руски форуми се говори че може да се добавят да показва и скрити камери. Естествено има някой неща тук които блазнят -като новия панорамен люк, окачването флекс райд в 3 режима, предната движеща се конзола и многото ниши за какво ли не. Да се надяваме в някой момент след време да ъпгрейдваме към нещо по-добро :-).
Мнението беше редактирано от pepirosmanov: 02 декември 2015 - 03:08
Отговори

dbc снимка dbc 29 февруари 2016 - 20:54

Решен проблем с NAVI 600. Здравейте, ако модераторите преценят, да преместят поста на по-подходящо място. Излезна ми надпис, че SD картата не е поставена въпреки, че си беше в слота (sd card not inserted). Изваждах я и я вкарвах няколко пъти, но това не помогна. Прочетох решение на проблема в нета. Ето го и него:
-With the vehicle running, turn off the infotainment (radio) / докато работи автомобила изключете инфотейнмънт системата
-Eject the Navi SDCard / извадете SD картата
-Turn off the vehicle / изгасете автомобила (аз извадих и ключа)
-Open the driver door and leave it open for 2 minutes / отворете шофьорска врата и я оставете отворена за две минути
-Close the driver door / затворете вратата
-Start your vehicle / запалете двигателя
-Turn on the infotainment / включете инфотейнмънт системата
-Insert the Navi SDCard / поставете SD картата
-би трябвало вече да имате работеща навигация
Мнението беше редактирано от dbc: 29 февруари 2016 - 20:55
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg