Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Бушона се стопи

burgazliq снимка burgazliq 03 август 2012 - 14:52

Здравейте,стопи ми се бушона и част от гнездото
проблема го намерих един кабел на 5 тата врата е дал на късо на ламарината при отваряне
естественно бушона е китайски и вместо да изгори се запали (без малко да изгори колата)
та въпросът ми е понеже имам 4-5 гнезда свободни искам да преместя този бушон
дали се продават обуки да резна кабелите и да го преместя в друго гнездо
и ако някой е запознат да даде една снимка на въпросните обувки ли клеми да знам какво да търся
купих едно гнездо за бушон ,обаче то няма как да се вгради в таблото а неговите обувки са обикновенни
Отговори

детеборе снимка детеборе 03 август 2012 - 15:05

Аз съм си го направил с най обикновени кабелни обувки, влизат перфектно в предпазителя, но за съжаление не в бушониерата, а отстрани понеже на моя форд е много трудоемко да се отваря бушониерата. Виси отстрани до нея и нямам проблеми за сега.
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 03 август 2012 - 15:12

Можеш и да си преместиш клемите направо от бушониерата ако не е чак толкова стопена. Откопчават се като бръкнеш отгоре с една дебела игла или с много тънка но здрава стоманена отвертка и се натискат навътре клипсите за да ги откопчееш. След това им изправяш клипсите и ги пъхаш в свободните гнезда избрани от теб. Натискаш на вътре и те си щракват.
Отговори

burgazliq снимка burgazliq 03 август 2012 - 17:30

клемите нестават старите (ръчках с една отерка докато изкарам стопения бушон и им е...х м...та затова питам дали не се продаат нови
то ясно че става всякък ама ме дразнят такива дреболии защо да не го направя както си е било
Мнението беше редактирано от burgazliq: 03 август 2012 - 17:33
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg