Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Реглаж задница

beycanco снимка beycanco 02 януари 2013 - 22:09

Здравейте.Наскоро се сдобих с Вектра Б от Германия.Гледам задните гуми са изхабени външно и дори с просто око виждам, че задните джанти са наклонени (горната част навън).Имам отзад някакво леко тропане явно някой тампон е отишъл до колкото знам тези вектри отзад са с независимо окачване и имат повече тампони.Има ли възможност този модел за реглаж на задните гуми както предните защото както казах си личи с просто око че са наклонени така че да се хаби външната част на гумата и заради отишлите тампони например да е нарушен наклона? Ето снимка даже поне аз на снимката виждам, че е наклонена гумата и си личи как е изхабена външно Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от beycanco: 02 януари 2013 - 22:10
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 02 януари 2013 - 23:00

Преди да направиш реглаж (може да се прави на Вектра Б) смени отзад втулките и тампоните.
Отговори

beycanco снимка beycanco 02 януари 2013 - 23:46

Благодаря Здравко :).Значи да е закарам в сервиз да сменят каквото има за смяна по задницата (тампони,втулки) и от там на стенд на предните и задните колела :).
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 03 януари 2013 - 11:10

Точно така, правилно си ме разбрал. :thu:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 03 януари 2013 - 13:40

 stefanovv, на 03 януари 2013 - 12:20, каза:

И аз имам подобен проблем. Чува се леко хлопане отзад при неравоности нормалона ли е това? Втулките са са сменяни. Но тампоните не са пипани и си мисля че е от тях. Те колко са два ли? Трудно ли се сменят?

Два тампона на задната ст.щанга от ГМ с отстъпка 16 лева...Успех и ключ 15-16 :biggrin:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 03 януари 2013 - 14:53

Може и да е от втулките на амортисьорите. Аз смених всичко отзад и се оказа, че точно тия втулки клопат. Лошото е, че се сменят заедно с амортисьорите- т.е. ни трябват нови.
Отговори

beycanco снимка beycanco 03 януари 2013 - 18:19

Незнам обаче някой викат, че задните колела нямали реглаж на наклона а само на сходимоста дано да имат възможност за реглаж на наклона иначе незнам по друг начин как ще се исправят.
Отговори

beycanco снимка beycanco 03 януари 2013 - 23:19

Ами отзад идва някво тропане да речем отишли втулки или тампони може ли те да са причината за този наклон на джантата само дясната гледам е наклонена леко.
Отговори

adora снимка adora 03 януари 2013 - 23:35

Наклона не се регулира. Регулира се сходимостта, както са писали по- горе изяждането на гумите е от износени втулки. Потропването може да е от тампоните на стабилизиращата щанга. След смяна на втулките се регулира първо задния, а по него и предния мост. Вдигаш колелото хващаш отгоре и отдолу гумата и я разклащаш, ако луфта във втулките е голям ще го усетиш.
Мнението беше редактирано от adora: 03 януари 2013 - 23:41
Отговори

beycanco снимка beycanco 03 януари 2013 - 23:48

Значи няма реглаж на наклона обаче след смяна на втулки тампони квото има пак трябва да се оправи наклона и след това един стенд на сходимоста на задните и предните колела и готово?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 04 януари 2013 - 07:54

Да колега :icon_wink2:
Отговори

beycanco снимка beycanco 14 януари 2013 - 00:35

Благодаря ви за помоща.Моля ако някой, който е сменял тампони или втулки по задницата на Вектра Б в Пловдив да ми каже в кой сервиз за да ида и аз да си ги сменя.Чух, че в Стефанов са ги сменяли и в цената е влизало реглаж на задния мост след смяната на втулките може да ида там.
Отговори

VitoS снимка VitoS 14 януари 2013 - 11:37

 zdravkop, на 03 януари 2013 - 14:53, каза:

Може и да е от втулките на амортисьорите. Аз смених всичко отзад и се оказа, че точно тия втулки клопат. Лошото е, че се сменят заедно с амортисьорите- т.е. ни трябват нови.

И при мен задна дясна страна като влеза в неравности ми тропа.Тропането се усеща някъде горе към амортисьора.Тази Втулка не може ли да се смени отделно при положение че амортиьора e супер състояние без да лакатуши без нищо
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 14 януари 2013 - 15:39

В Пловдив може, облагодетелствани сме с два такива сервиза.
Отговори

VitoS снимка VitoS 14 януари 2013 - 15:53

 Rosen Popov, на 14 януари 2013 - 15:39, каза:

В Пловдив може, облагодетелствани сме с два такива сервиза.

Предполагам единия ще е Стефанов а другия кой е?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 14 януари 2013 - 21:09

В Стефанов тампон за ухото на амортисщора не можеш да намериш, защото това не се предлага като резервна част, имаме си локални производители на нестандартни тампони, но няма да ги споменавам тук за да не е реклама :icon_wink2:
Отговори

beycanco снимка beycanco 15 януари 2013 - 20:25

Да допълня, че заден десен лагер ми е за смяна, възможно ли е това да е причината за лекия наклон на задна дясна гума (даже от лагера, когато завивам се чува нещо като стържене)
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 23 юни 2014 - 10:11

Някой знае ли,
на задния мост на Вектра Б, разстоянието между гумите в предния им, и задния им край, еднакво ли е.
Може ли с рулетка да се провери тази регулировка.
Отговори

borro снимка borro 23 юни 2014 - 11:30

Трябва да е еднакво, иначе сходимостта отива на кино. Отидете на реглаж, тъй като е вероятно да износва гумите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg