Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

За какво служи датчик разпределителен вал?

poroyno снимка poroyno 01 юли 2013 - 13:58

Здравейте колеги от две години каръм Вектра Б Х18ХЕ, от както купих колата не ми работи датчика на разпределителните валове колата е в авариен режим и на бензин не дига повече от 4500 оборота. Обаче на газ нямам проблеми с обикновенна газова съм. Любобитно ми е за какво служи този датчик, и ако го сменя колата по-вече ли ще върви на газ конкретно?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 01 юли 2013 - 15:51

Не е възможно да не си в авариен режим и когато караш на газ, въпреки че си с обикновена газова. Датчика на разпределителните валове не се интересува от това на газ ли караш или на бензин. Разбира се, че трябва да го смениш. Не е трудна смяната, може да си вземеш и работещ втора употреба, и нов от колеги от форума.
Отговори

dionisi снимка dionisi 01 юли 2013 - 16:09

Е като е на газ с обикноваена газова уредба няма никъв проблем оборотите да се вдигнат повече от 4500, тъй като газта минава през плочката, преди това е изпарителя и няма никаква връзка с ЕКУ-то на колата, за да ограничи оборотите. Поради същата причина, колегата като е на газ няма и прекъсвач. Лампата за авариен режим, пак ще свети, защото колата си е в авариен режим.

Колега датчик 2ра ръка недей да взимаш, тъй като незнаеш дали работи или не. Той може да работи като го сложиш, обаче колата като загрее да не работи.
Отговори

poroyno снимка poroyno 03 юли 2013 - 10:24

Колеги интересува ме за какво служи този датчик. И какви са последствията ако продължавам да карам без работещ такъв.
Отговори

fantastic снимка fantastic 03 юли 2013 - 11:04

Здравей Колега,
Датчика служи за да знае ЕКУ-то на колата какво е положнието на разпределителните валовете във всеки един момент накратко казано. Има два вида такива датчици единия мисля че се монтира на мотори със симтек 56, а другия вид е с датчик хол мисля, че беше и се монтира на мотори с симтек 70 но не съм сигурен на 100%. Првери по номера на датчика като го демонтираш от колата кой точно е твоя, тъй като не са вазимзаменяеми и пак ще ти свети чека и колата няма да е ОК.
А иначе колегите са ти казали демонтира се много лесно сваляш кпака над свещите с двете винчета и изваждаш буската , след това своля горния капак наангренажа пак с махат два торскови винта и бъркаш между дветезъбни колела и развиваш едно болче с гидоре 10 с удължение и го изваждаш от горе.
Успех!!!
Отговори

poroyno снимка poroyno 08 юли 2013 - 07:00

Благодаря за помоща колеги, смених го и колата се промени много.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg