Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Радио cd 30 mp3

Гостbalnazzar_* 08 октомври 2014 - 08:21

Здравейте,

Извинявайте ако темата не се намира там където трябва. Имам следния проблем купих мерива 2004 бензин преди няколко месеца, но беше без радио. Закупих радио "оригинално радио CD 30 mp3", но за жалост жаковете не пасват. Някой ако може да помогне ще бъда благодарен.

Поздрави,
Петър
Мнението беше редактирано от balnazzar: 08 октомври 2014 - 08:29
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 октомври 2014 - 13:14

Ха :) Сложно ще е така. Дай поне снимка на Радиото и на буксите. Няма ли надписи отзад кой кабел какъв е? Ако разбираш малко от малко няма да е проблем да ги навържеш. Предполагам колата е на евро букса...

Дай няколко снимки пък ще го мислим
Отговори

Гостbalnazzar_* 08 октомври 2014 - 19:28

 Ne6to Smisleno, на 08 октомври 2014 - 13:14, каза:

Ха :) Сложно ще е така. Дай поне снимка на Радиото и на буксите. Няма ли надписи отзад кой кабел какъв е? Ако разбираш малко от малко няма да е проблем да ги навържеш. Предполагам колата е на евро букса...

Дай няколко снимки пък ще го мислим



Извинявай, но докато разбера как се качват снимките. Радиото е CD 30 mp3.

Входовете на радиото:
Публикувано изображениеПубликувано изображение



Кабелите на колата:
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение



Насочил съм се към този тип преход, но не съм сигурен дали ще стане:

Публикувано изображение

Информация за този преход:
Адаптер кабел Parrot ISO - OPEL 2004-> Opel Astra 2009->
Opel Insignia 2009->

Благодаря Ви предварително. :)
Мнението беше редактирано от balnazzar: 08 октомври 2014 - 19:29
Отговори

stei снимка stei 08 октомври 2014 - 20:40

Точно такъв преход ти трябва. Но все си мисля че автомобила ти върви с оригиналните букси и просто е вкаран преход към евробукса който всъщност виждаш. Погледни по инсталацията и мисля че ще си стигнеш до оригиналните букси които са ти набутани някъде в нишата зад самото радио.
И като го пуснеш ти почват други проблеми ама първо го пусни и после ще подсказваме.
Мнението беше редактирано от stei: 08 октомври 2014 - 20:41
Отговори

Petio снимка Petio 08 октомври 2014 - 21:47

Колега да беше попитал преди да купуваш радиото
тебе ти трябва радио сдр 2005 което е точно със същите букси а това радио дали ще тръгне не е ясно дисплей също
Лично аз съм писал по такава тема със същият въпрос самоче за вектра ц
СД 30 мисля се вгражда след 2004г до тогава е ЦДР 2005 то е без мп3

Ето ти и снимки
СД30МП3
Публикувано изображение
СДР2005
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Това е оригинално шейната
Публикувано изображение
Вариантите са да си търсиш такова радио или преходна лайсна за 1DIN размер и кар500 примерно буксата на радиото отговаря също на стариат стандарт
Твойте букси се водят ISO 1 стандарт а на мп-3то са ISO 2 стандарт.Принципно с преходник трябва да станат нещата но дали радиото ще си комуникира с дисплей и евентуално мултиволан не е ясно.Все пак пиши да видим до какво развитие си стигнал
Мнението беше редактирано от Petio: 08 октомври 2014 - 22:01
Отговори

Гостbalnazzar_* 08 октомври 2014 - 22:16

 Petio, на 08 октомври 2014 - 21:47, каза:

Колега да беше попитал преди да купуваш радиото
тебе ти трябва радио сдр 2005 което е точно със същите букси а това радио дали ще тръгне не е ясно дисплей също
Лично аз съм писал по такава тема със същият въпрос самоче за вектра ц
СД 30 мисля се вгражда след 2004г до тогава е ЦДР 2005 то е без мп3

Ето ти и снимки
СД30МП3
Публикувано изображение
СДР2005
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Това е оригинално шейната
Публикувано изображение
Вариантите са да си търсиш такова радио или преходна лайсна за 1DIN размер и кар500 примерно буксата на радиото отговаря също на стариат стандарт
Твойте букси се водят ISO 1 стандарт а на мп-3то са ISO 2 стандарт.Принципно с преходник трябва да станат нещата но дали радиото ще си комуникира с дисплей и евентуално мултиволан не е ясно.Все пак пиши да видим до какво развитие си стигнал




Аз от скоро имам кола, а преди не съм се занимавал с такива неща. :) и за това така се е получило. А човека от който купих радиото каза че става за мерива 2004 година. Нищо де, ще купя прехода и ще се моля да стане :).

Мерси за съпорта на всички :).
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 октомври 2014 - 09:17

Купи прехода и го сложи. Има шанс някои неща да не работят както трябва, но с местене на пиновете на буксите ще се наместят поне основните функции. Най-много да няма връзка с борда.
Отговори

Petio снимка Petio 09 октомври 2014 - 17:59

Според мене няма да работят показанията на диспеят ако има мулти волан няма да работи и той но вероятно радиото ще свири защото ще има захранване и звук но как ще сменяш песните като не ги виждаш и кое радио свири нямам идея все пак сподели какво е станало.С един преход няма да се натовариш кой знае колко но ще видиш дали поне става или не.С местене на пинове няма да получиш нищо най много да изгориш нещо хората са сметнали какво трябва да се направи.
Сподели какво е станало ще следя с интерес

Впрочем имаш ли мултиволан и някаква снимка на интериора
Мнението беше редактирано от Petio: 09 октомври 2014 - 18:00
Отговори

Гостbalnazzar_* 09 октомври 2014 - 18:56

 Petio, на 09 октомври 2014 - 17:59, каза:

Според мене няма да работят показанията на диспеят ако има мулти волан няма да работи и той но вероятно радиото ще свири защото ще има захранване и звук но как ще сменяш песните като не ги виждаш и кое радио свири нямам идея все пак сподели какво е станало.С един преход няма да се натовариш кой знае колко но ще видиш дали поне става или не.С местене на пинове няма да получиш нищо най много да изгориш нещо хората са сметнали какво трябва да се направи.
Сподели какво е станало ще следя с интерес

Впрочем имаш ли мултиволан и някаква снимка на интериора



Да имам мултиволан, но утре ще кача снимка на него.
:)
Отговори

valentindb снимка valentindb 09 октомври 2014 - 19:01

Следя темата ти, че и аз съм с Вектра Ц с CD30 и се интересувам от replace на оригиналното.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 октомври 2014 - 09:46

Колегата (Юли) "ВектраБ" Е голям спец по тия работи. 100 % може да каже за какво става дума, но за мен най-много да се наложи да се разменят някои пинове и ще тръгне. Има шанс да поиска и няква активация с хлоп-кома, но и това не е криза. Мисля, че спрямо оборудването трябва да може да се монтират различни видове радиа. Не виждам защо да не стане това.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 13 октомври 2014 - 08:53
Отговори

stei снимка stei 10 октомври 2014 - 19:23

Аз залагам че дори и да тръгне няма да ползва всички функции. Нещо свързано с CAN имаше но не си спомням. Сблъсквал съм се с този проблем.
Отговори

Petio снимка Petio 13 октомври 2014 - 12:51

 stei, на 10 октомври 2014 - 19:23, каза:

Аз залагам че дори и да тръгне няма да ползва всички функции. Нещо свързано с CAN имаше но не си спомням. Сблъсквал съм се с този проблем.

Много си прав :)
А с кен шината комуникира с волана, дисплея и управлението на борд компа
Що се отнася до колегата с вектра ц щом е със сд 30 може да го подмени със сд30мп3 без проблеми трябва да има само опком и секюритито на колата.Развързваш първо твойто радио и се молиш това дето вземеш и то да е развързано след което ги жениш с твойта кола и си готов
Отговори

Gushi снимка Gushi 07 октомври 2017 - 15:00

И аз имам същия проблем с буксите отзад.Откъде може да се намерят такива преходници колеги.Благодаря предварително
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg