Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

C20XE на мястото на X18XE

Maiky снимка Maiky 02 октомври 2007 - 20:41

Имам някакви идеи за отърваване от ЕКОШИТ двигателя и се чудя какво ще ми е необходимо за тази интервенция. В смисъл, ясно ми е за инсталацията и други такива, по важно е дали ще има смяна на полуоски и др.подобни едро габаритни части. И другото което ме мъчи е дали може да се сложи F28 скоростна? Както и дали захващането на двигателя към магарето и коша е много по-различно и дали ще трябва да се преправя. Благодаря предварително на всички!

пс: Моля, не искам съвети от рода да си сложа Екотек 2.0, 16v. Не искам такъв, искам C20XE! Да не говорим, че попринцип искам LET...но няма да е по не сега!
Отговори

spasito снимка spasito 02 октомври 2007 - 21:19

Интересна тема и мен ме вълнува но на дали ще има някои толкова запознат със всичко това все пак Вектра Б отскоро е широко распространена у нас. Аз все още не съм се отказал да търся начини за повишаване мошноста на екотека :unsure:
Отговори

Stoil снимка Stoil 02 октомври 2007 - 22:34

на кратко ще кажа че филмът е мн сериозен...
и в много серии...
Отговори

Maiky снимка Maiky 02 октомври 2007 - 22:54

Знам, страх ме е да не се вхарам във вилма на Оги. Въпреки това, моля те Стохи дай малко повече инфо. Или ако имаш други идеи съм отворен за тях! :unsure:
Отговори

Stoil снимка Stoil 02 октомври 2007 - 23:38

филма ще е голям както казах
а ако гаргата ще е гарга, поне да е рошава
скачай директно на ЛЕТ
Отговори

Maiky снимка Maiky 02 октомври 2007 - 23:57

Не ти се обяснява, ама ще дойдеш в София и ще те хвана на къс пас. Знам за гаргата, ама май като за първи такъв проект ще заложа на атмосферка! Пък и ХЕ-то си е ХЕ. :unsure:
Отговори

Любчо снимка Любчо 03 октомври 2007 - 19:28

Филмът може и в няколко серии да бъде !
Отговори

Оги снимка Оги 03 октомври 2007 - 22:53

Ще ти обясня на кратко. Вариантите са 2:

1. Решаваш да сложиш двигател, който Опел досега НЕ са слагали на такова купе.
В 3408 епизод Освалдо се жени за Хуанита, обаче има още много докато им се роди детето което очакваме :unsure: (шегичка). Ражда се недъгаво
2. Вземаш двигател, който се вгражда СЕРИЙНО в твоя модел, проблемите изчезват и всичко става от раз.

Ти си избери, аз никого няма да посъветвам някой да прави като мен ... пък и ако разбереш всичко през които съм минал няма и да се налага да го правя :mhihi: Просто има неща които стават и такива които НЕ.
Отделно не мисля, че ХЕ-то е най-подходящия двигател който можеш да сложиш, теб ти требе въртящ момент който ХЕ има чак във високите т.е. с него на ниски колата ще върви точно колкото преди (образно казано)

И накрая да добавя ... ако чуеш звука на 2.5-цата ще забравиш всичко останало :mhihi:
Отговори

Maiky снимка Maiky 03 октомври 2007 - 23:01

Много си прав, ама нали точно ти знаеш какъв е гъдел да имаш нещо уникално. За 2,5 знам, ама като го има серийни, за чии ми е да се мъча, сменям колата и готово. Обаче пак ще искам Ф28. Споменават ми вариянти за смяна само на главата, така решавам няколко проблем, но колата си остава 1,8. За това купе не е достатъчно. Не искам самолет, но не искам и да е сток. Общо взето колектро Лексмол е на цената на ХЕ втора ръка. Най-големия проблем е дали ще се пригоди трудно към магарето. Останалото не ме плаши! Иначе за вариянта с главата някой да има идеи? Наистина приемам всякакви съвети, този път аз не мога да си бъда полезен!
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 03 октомври 2007 - 23:11

А що не си помислиш за Z20LET?
Отговори

Оги снимка Оги 03 октомври 2007 - 23:15

 Maiky, на Oct 4 2007, 12:01 AM, каза:

Най-големия проблем е дали ще се пригоди трудно към магарето. Останалото не ме плаши!


Точно там ти е грешката :unsure: и точно там се крият всички проблеми.
Иначе ти го каза сам, Vectra B SRi :mhihi: е възможно НАЙ-добрия вариант, всичко останало е липса на мозък :bandito:

Варианта с главата според мен е мноооооого голямо главоболие. Никога не бих се захванал, ама никога.
Екожомела бро, не стаа! И пак ти казвам, теб ти трябва въртящ момент! И тая 6 степенната най-добре проучи повече за нея, както говориш ми се струва, че не знаеш достатъчно и ще удариш греда някъде. Като за начало провери дали можеш да намериш и за кви пари :mhihi:
Отговори

Maiky снимка Maiky 03 октомври 2007 - 23:31

Да, прав си за всичко, но 6-степенната я обмислях като вариянт и за двигателя в момента. Дори си имам един здрав кожух и си търсех някой, който да ми помогне да използвам 1-ва и 2-ра от старата ми кутия и останалите от новата. После мислех за вариянт дали ще стане Ф28 в тоя кожух. Мислех и за тунинг на ЕКО-тека, колектор, чип, генерация. Но все имам чуството, че ще бъдат много пари, хвърлени на вятъра за много малък ефект. И все пак аз не искам кола за драг, искам да го направя за себе си, за вътрешно удоволствие За звука от В6 ме е страх да си го и помисля дори. Ако се стигне до там, наистина ще е вариянт за смяна на колата. А аз искам да не го правя и да знам, че цялата кола си е мое дело!
Отговори

Оги снимка Оги 04 октомври 2007 - 01:24

 Maiky, на Oct 4 2007, 12:31 AM, каза:

... но 6-степенната я обмислях като вариянт и за двигателя в момента.


На Ф28 съединителя е с жило, ти си с хидравличен ... преработка! И в двата случая е трудно. Ще трябва да смениш и маховик, притискател, феродо и т.н. Не е ясно дали маховика, който Ф28 иска ще стане на твоя мотор.
Ф28 е уникална за Опел и подмяна на части (зъбчатки, кожуси и т.н.) е абсолютно невъзможна.
Вътрешните карета са също различни, 160 лв едното!
Ф28 е за 4х4, нужна е преработка да се направи за предно! Това само Косьо го може :unsure:
Лостовата и система е друга, няма да стане на твоята кола и ко ... пак преработка!
Размера на кутията е различен и според мен ще се наложи да се правят фланци мланци, отделно захващанети и също се различава от на твоята и ще рябва да се изработват тампони .. ако може са стане де
Въобще не ми се мисли какви полуоски ще вземаш и дали ще намериш подходяща ...
Абе като цяло Ф28 на Х18ХЕ Вектра ми звучи като мисията невъзможна

 Maiky, на Oct 4 2007, 12:31 AM, каза:

Мислех и за тунинг на ЕКО-тека, колектор, чип, генерация.


... евентуааааааално 10 коня м/у 4500 и 6500 само със 100 октанов бенз :clap: Не струва това

 Maiky, на Oct 4 2007, 12:31 AM, каза:

Но все имам чуството, че ще бъдат много пари, хвърлени на вятъра за много малък ефект.


:mhihi:

 Maiky, на Oct 4 2007, 12:31 AM, каза:

За звука от В6 ме е страх да си го и помисля дори.


И с право :doh:

 Maiky, на Oct 4 2007, 12:31 AM, каза:

... аз искам да не го правя и да знам, че цялата кола си е мое дело!


Тогава не питаш ами се впускаш в мъките с нагласата няколко месеца да си без кола.
Успех, с теб съм :mhihi:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 04 октомври 2007 - 07:22

Според мен XE ще се направи на вектрата доста по-лесно от В6-ца в Астра Г и това за скоростите ще се реши като проблем ама като знам Оги колко чака и а парите не са малко някак не виждам файда лично аз. Пък и XE-то е Перфектния мотор, ама вече не е интересно да се правят конверсии с него. Моето предложение към теб е, да търсиш от Англия мотор V6 от Вектра Б. Да си вземеш нещо дето фабрично си се слага на кола като твоята. Иначе принципно всякакъв Опел двигател можеш да сложиш. Просто се правят нови стоики за тампоните на двигателя. Не е нещо страшно. Полуоски и карета се правят сбирщайн и с акъл и труд става всичко. Ама струва ли си. Аз също имам мерак за нещо такова, но никога повече на ежедневната ми кола. Караи си я тая красавица както си е и си земи някое Опелче да се чешеш крастата с тунинг и т.н. и да си го караш само за фън. Вярно набутвация си е, ама хем винаги ще имаш здрава кола, хем ще си го правиш бавно и с мерак, хем няма да те е страх да експериментираш с нещо интересно и нестандартно. Щото XE и ЛЕТ конверсии вече бол, не е интересно според мен. Ако искаш мога да ти дам някои интересни идеи :unsure:
Отговори

Maiky снимка Maiky 04 октомври 2007 - 10:33

 Оги, на Oct 4 2007, 02:24 AM, каза:

Успех, с теб съм :unsure:


Благодаря! Ще го обмисля още малко и ще видим какво ще стане!


 Scorpion_BV, на Oct 4 2007, 08:22 AM, каза:



За идеи винаги съм ок! Като цяло моята идея е да имам кола, която ме задоволява като вървеж и купе. Вложил съм много усилия да я доведа до този и вид (външен) и вече наистина е ред да покаже и малко "хард" характер. Не че сега не ми харесва как върви, но просто искам повече мощ под капака. :mhihi:
Отговори

Любчо снимка Любчо 07 март 2008 - 19:53

 Оги, на Oct 3 2007, 07:53 PM, каза:

Ще ти обясня на кратко. Вариантите са 2:

1. Решаваш да сложиш двигател, който Опел досега НЕ са слагали на такова купе.
В 3408 епизод Освалдо се жени за Хуанита, обаче има още много докато им се роди детето което очакваме :love_opel: (шегичка). Ражда се недъгаво
2. Вземаш двигател, който се вгражда СЕРИЙНО в твоя модел, проблемите изчезват и всичко става от раз.

Ти си избери, аз никого няма да посъветвам някой да прави като мен ... пък и ако разбереш всичко през които съм минал няма и да се налага да го правя <_< Просто има неща които стават и такива които НЕ.
Отделно не мисля, че ХЕ-то е най-подходящия двигател който можеш да сложиш, теб ти требе въртящ момент който ХЕ има чак във високите т.е. с него на ниски колата ще върви точно колкото преди (образно казано)

И накрая да добавя ... ако чуеш звука на 2.5-цата ще забравиш всичко останало :newsm05_41:

Ти си ВЯРВАЩ ВЕчЕ НАЛИ ??? ФИЛМЪТ ТИ БЕШЕ МАИ МАИ САМО В 4 - 5 епизода :kuku:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 07 март 2008 - 20:06

Edit: Нещо се омотах

Тая интервенция ще е доста интересна,но и доста филмираща.Обаче ако го направиш няма да има такъв кеф да си единствен с такава машина
Отговори

Maiky снимка Maiky 07 март 2008 - 20:09

Аз не съм се отказал! И вече си мисля, че няма да е толкова трудно, колкото ми се виждаше в началото! Но винаги има едно голямо НО.........остана само да се реша! :newsm05_41:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 07 март 2008 - 20:16

 Maiky, на Mar 7 2008, 07:09 PM, каза:

Аз не съм се отказал! И вече си мисля, че няма да е толкова трудно, колкото ми се виждаше в началото! Но винаги има едно голямо НО.........остана само да се реша! :newsm05_41:


Според мен ако имаш парите и времето да се занимаеш не се чуди!А трябва да имаш и резервна кола докато тази е в бокса,но наистина проекта си заслужава ако не за друго то поне да си уникален :love_opel:
Отговори

Оги снимка Оги 08 март 2008 - 01:11

Ами климатичето :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg