Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

мнения за Автоматик

OmegaManiak снимка OmegaManiak 22 април 2009 - 20:21

Здравейте колеги.
трябва да взимам малка кола на приятелката ми, и реших отново да се доверя на опел.
мисля си за Кадет 87ма АВТОМАТИК. по-точно намерих един такъв що годе запазен .

Та въпросът ми е, здрави ли са автоматиците на този опел??
колата е 1,3 на газ с автомат.
знам че сега ще почнете, ама малък е мотора, що автомат... и т.н..
Но това е, желателно е да е автоматик, че е момиче и трудно се справя със скоростите.

ако не е тоя кадет, ще е някоя корсичка, за 1000-1800лв, видях че има корса Б за по 1500-1800лв..

таа давайте мнения за автоматика и корсата.
ако някой има нещо читаво и евтино--да обажда. екстри, цветове, не ме вълнуват, само състояние и цена
Отговори

opel_vectra снимка opel_vectra 22 април 2009 - 21:09

имайки впредвид че колата е за жена и няма да се ръчка по сфетофарите автомата си е пушка.
вижте маслото как е на автомата. и се моли да не се чупи щото става лошо
аз вече 2-ри опел автоматик карам и съм много доволен, но всеки има мнение. гледай да превключва плавно скоростите. и успех
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 22 април 2009 - 21:39

Аз до скоро мислех, че Опел и автомат са две много различни неща, но уви. С очите си видях автоматична скоростна кутия ГМ на БМВ Е39 след 2000г с техния мотор 3.0Д комън рейл.
Отговори

Cecaka снимка Cecaka 22 април 2009 - 23:22

Аз имам и 1 автомат откакто имам книжка... мн е блаженство карането и са плавни скоростите но хидравличното масло трябва да се наглежда по често защото доколкото знам има общо с скоростната кутия и управлението става тежко... но като цяло ако не се кара на спортен режим си издържат много и са стабилни! ;)
Отговори

OmegaManiak снимка OmegaManiak 22 април 2009 - 23:43

абе веднъж се возих в Кадет автоматик-такси, и си викам, за да я кара тоя бакшиш, значи ще да е здрав май тоя автомат.

за маслото знам че се следи и сменя на време, та само ме вълнуваше дали е здрав ТОЧНО този модел автомат на този кадет.
ако се строши--цялата кола ще е за вторични, че ремонта е към 1500лв обикновенно ....

ако някой има пряк опит от кадет с Автомат, също ще ми е в полза.

иначе мерси за бързите отговори пичове!!

ОПА, пичове, появи се вариянт и за АСТРА автоматик (първата астра естествено), таа давайте коментар и за нейният
Мнението беше редактирано от OmegaManiak: 22 април 2009 - 23:49
Отговори

Cecaka снимка Cecaka 22 април 2009 - 23:53

За жена бате... Корса автоматик се е утрепала. ;) Много са сладки :mhihi:
Отговори

Alexander Leviev снимка Alexander Leviev 23 април 2009 - 07:34

Здравейте колеги, аз имам опит (макар и не голям) с автоматична скоростна кутия на Опел. Правен и е основен ремонт по времето когато брат ми я караше, наистина тогава си заслужаваше да се направи но сега 1000лв са си 1000лв и другите колеги са прави провери кутията и маслото и преди да я купиш. Специално за кадет 87-ма незнам с коя ск. кутия е точно до колкото знам има два вида за по старите модели на опел. Едната е японска до колкото знам като моята на вектрата и били по здравите. Общо взето сменяш ли маслото до 30 000 км не би трябвало да има проблем. Аз наскоро сменях масло като филтара до колкото знам не се пипа и ми излезе с маслото 67лв. Не е фрапиращо върви си прилично и е мн. удобно за големите градове пък и извън градско върви. Така че както казаха и другите колеги ако сменя плавно скоростите и маслото не е мръсно мисля че е добър вариант. Това е от мен дано съм помогнал ако ти трябва повече инфо ще се радвам да помогна с каквото мога. Поздрави
Отговори

OmegaManiak снимка OmegaManiak 23 април 2009 - 09:34

мерси отново пичове!

след много мислене и смятане--да--корса Б, автоматик ще е най-добрият избор.
от утре ще почвам да търся. лошото е че са много малко, в мобилето са едва 10-тина, а и са по-скъпички.
дано намеря някоя добре запазена..

ако някой има впечетления и от корса автомат--пак да споделя!!!
Отговори

FRYER снимка FRYER 23 април 2009 - 13:05

Приятелката има Корса Б автомат.2000 година с двигател X16XE.На под 100 к км е и е едишън 100.Лично на мен много ми харесва.Неприлично пъргава и плавна при превключване на скоростите :mhihi: плюс зимен режим на каране,че и с климатик.Дори от време на време се замислям за автомат и аз.За приятелката ти..абе това и е колата.Няма да сбъркаш ако вземеш нея вместо кадетта....
Мнението беше редактирано от FRYER: 23 април 2009 - 13:06
Отговори

OmegaManiak снимка OmegaManiak 24 април 2009 - 23:56

да , определено вече съм решил да е корса Б.
ако някой има запазен читав екземпляр на добра цена-- да обажда. аз не бързам....

А и колеги, дайте препоръка с кой двигател да е. или по-точно с КОЙ да НЕ е???
дизела добър ли е?
Мнението беше редактирано от OmegaManiak: 25 април 2009 - 00:10
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 25 април 2009 - 08:32

За мен лично като най-подходящ за Корса+автмат бих посочил X14XE - доказано здрав мотор, изключително дуракоустойчив, като при нужда има възможност да се сложи обикновена газова уредба (въпреки че сега има ГИ за по 900лв и не си струва да е обикновена). Алтернатива е X12XE - също Екотек, също се държи прилично и с него.

Други двигатели, които бих ти препоръчал са C14NZ и X14SZ - изключително елементарни и здрави.

Аз съм с C12NZ/45к.с. и мога да ти кажа следното - в града слабости не личат много, но навън е кошмар - изпреварванията са трудни - моторът е слаб и няма потенциал.

ПП Като имаш предвид, че ще е автомат - гледай да е с по-голям двигател - аз лично с две ръце гласувам за Х14ХЕ :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 27 април 2009 - 00:31
Отговори

OmegaManiak снимка OmegaManiak 27 април 2009 - 00:29

изключително съм ти благодерен за компетентното мнение!!!
със сигурност ще се вслушам в съветът ти!!

то така като гледам май кьопав мотор няма??
а ако изпадне читъв дизел? добри ли са?

ше гледам да е бензинка де, но не се знае на какво ще попадна
Отговори

nasko 07 снимка nasko 07 27 април 2009 - 08:45

Здравейте на всички,колегата който ти каза да вземеш корса с по мощен мотор е прав,при 1,2 моторче ако е и с климатик и когато е включен имаш чувството че някой те дърпа отзад.Аз карам омега б автомат и при нея също се усеща когато работи климатика макари и да е 136 коня но пък е два пъти по тежка от корсата.Но да караш автоматик е голям кеф.Колега дано намериш читава корсичка ще чакаме да се похвалиш.УСПЕХ.
Отговори

OmegaManiak снимка OmegaManiak 30 април 2009 - 22:32

Пичове, пак помагайте!
намерих една интересна корсичка.
97ма, 1,4 екотек, автомат, клима, всичко е ел, цена 2800лв
НО, има проблеми: първо--радиатора е спукан от удар. проблемът е сигурно че е дебела цената за нов, понеже е автоматик+ климатик, някой нещо да знае колко пари е нов??

2ри проблем. когато, ВЕДНАГА след запалване дам на D или R, почва да мига "S" на таблото, демек дава грешка и трябва да рестартирам мотора, иначе се скопява.
ако мърдам бавно лоста, няма ядове... от какво може да е това??
иначе автомата работи безупречно. сменя предавки перфектно.

3ти проблем. мотора е бил сменян с друг такъв същия, втора употреба, защото на стария, бил прескочил зъб на агренажа??? тва някакъв хроничен проблем ли им е??
иначе мотора е супер, работи на 6
цената ме устройва, но радиатора и автоматика май ще глътнат пари?

мерси предварително!!!!
Мнението беше редактирано от OmegaManiak: 30 април 2009 - 22:34
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 30 април 2009 - 22:39

Аз лично НЕ БИХ СЕ ЗАНИМАВАЛ С ТОЗИ АВТОМОБИЛ.

Цената е стряскащо ниска, на фона на други Корси '97, 1.4 с клима, да не говорим, че автоматиците са с по още 1000-1500лв отгоре.

Радиаторите двата са ти около 500лв, но те са ти най-малкия проблем.
За скоростната кутия ЗАДЪЛЖИТЕЛНО отиди на преглед в сервиз - проблемите могат да бъдат сериозни, а цените още повече - препоръчвам ти ДЖЕМИНИ 4 - специализиран сервиз за автоматични скоростни кутии. Намират се на бул Европа, посока Божурище/Калотина, 300м след Мосю Бриколаж и караулката вляво (50м след разклона на стария път за Банкя) <_<
Мнението беше редактирано от siegfrid: 30 април 2009 - 23:42
Отговори

OmegaManiak снимка OmegaManiak 30 април 2009 - 23:50

отново благодаря за компетентното ти мнение пич!!!

тази количка доста ме блазни. всъщност пропуснах някои неща да добавя.
колата е от мой познат, който даже и на лизинг ще я даде, към него, не към лизинг-къща (което доста ме устройва, защото ако ме излъже....)

Та, да допълня, че ми я дава с още един автоматик за резерва, понеже новият мотор го бил взел със се автоматика...
Климатика работи, малко слабо, но работи 100%, навеждах се отдолу,...не е изгнила.
Да разбирам ли че щом 2та радиатора са 500лв, демек този за антифриз е 250лв?

тази вечер ще го мисля и със сигурност ще те послушам за автомат-сервиза. в Джемини даже ги познавам хората.
Аз мислех че този автомат е с механично управление, а то се оказа че бил с електронно май? грешките могат ли да се прочетат? всмисъл в Джемини могат ли я тази операция? ако да, случайно някой да знае каква е цената? със сигурност ще ходя до там!

знам че вече доста досаждам с хиляди въпроси пичве, но нищо не разбирам от корса....не ме е срам да си призная че незнам. :(
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 01 май 2009 - 00:02

Има една приказка "Боже, пази ме от приятели, от враговете аз сам ще се пазя" <_<

Цената за радиаторите ти я казах приблизително, но да - Водния радиатор е някъде м/у 220 и 250лв, ако не се лъжа.
Климатика щом работи слабо - или му е намалял фреона, или филтъра за купето е за смяна.
Кутията наистина е с електронно управление - има там 1-2 датчика, ако не се лъжа, които може да са причина за проблема.

В "Джемини" ще ти обърнат пълно внимание и ще ти кажат какъв е проблема на автомобила - не забравяй, че КЛИЕНТ СЕ ЯВЯВАШ ТИ, А НЕ ПРОДАВАЧА, т.ч. питай, разпитвай, интересувай се, досаждай. :thu:

Знаеш, че сервиза за скоростни кутии е отзад по уличката, а не този на бул. Европа, НО познавам младежа, който е приемчик в малкия сервиз, който е на булеварда - казва се МЕТОДИ - отиди при него, кажи му, че БОЖИДАР, НЕГОВИЯ СЪУЧЕНИК ОТ "ВИЛХЕЛМ ПИК" те праща и му кажи, че искаш да купуваш тази кола - ще каже 2-3 думи на младежите в сервиза, да ти обърнат повече внимание
Мнението беше редактирано от siegfrid: 01 май 2009 - 00:05
Отговори

OmegaManiak снимка OmegaManiak 01 май 2009 - 23:21

Ехеййй, брат, чудя се аз защо си толкова в час с технологиите, а то кво било,... С ТЕБЕ СМЕ ЗАВЪРШИЛИ едно училище---ВИЛХЕЛМА :))) аз завърших 2003та, бях Б курс "Електротехника на автомобилния транспорт", ти кой випуск си?

ще отида в джемини, да се видим с колегата Методи, да ми разясни автомата, но те май са в почивка, до 6ти
Мнението беше редактирано от siegfrid: 02 май 2009 - 09:59
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 02 май 2009 - 10:00

Малко оф-топик:
Хахахахха, абе момче, че то и аз съм завършил същата година, същата специалност, същата паралелка <_<

Аз съм Божо - 12б, випуск 2003 :thu:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 02 май 2009 - 11:41
Отговори

OmegaManiak снимка OmegaManiak 02 май 2009 - 13:34

събраааме се :D
малък е светът ей!!!! :blink: :blink:
Мнението беше редактирано от OmegaManiak: 02 май 2009 - 22:55
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg