Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Astra H Z20LER

iasen снимка iasen 01 ноември 2015 - 22:59

Здравейте,
От 5 месеца карам автомобила на 75 000 км. (уж го проверих и в Булвария и в представителството в Милано но както и да е)
Честно казано не ме впечатлява с характеристиките си та започнах някои модификации:
- челен кулер и турбо пътища на 50 мм (по-малка турбо дупка)
- преправяне на въздушния филтър с такъв от 1.9 cdti и скъсяване на цялата трубна система

Имам следните въпроси след като попрочетох доста а то не е много сравнено с много други марки и модели:

- силно се препоръчва премахване на катализаторите (особено първия при турбината или най-малкото модифицирането на даунпайпа) Въпроса ми е без катализаторите и правилно монтирани ламбди сонди ще дава ли грешка. Едната ламбда е точно на втория катализатор. Това е притеснението ми относно махането им или замяната с 63мм генерация.

- второто което обмислям е турбината естествено тъй като стоковата надува сравнително рано и към 4500 напълно умира... намира ми се една TD04-15T mitsubishi (от Сааб Аеро), но въпроса с колекторa много ме притеснява. Кой човек бихте препоръчали. Говорих с няколко човека и като цена ми обявиха около 400 лв. Не мисля да гоня повече от 260-280 коня предвид че и карантията издържа горе долу на толкова. Целта е да си остане приятна за каране ежедневка smile.gif За тази цел ще се наложи ли смяна на инжекторите?

Еми това е засега проекта...ще се радвам да получа компетентно мнение предвид че и по чуждите форуми няма кой знае колко писано
Мнението беше редактирано от iasen: 03 ноември 2015 - 11:22
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 17 декември 2015 - 05:40

Турбината която ти трябва е к04 от астра н или зафира в орс 240 коня с код на мотора z20leh
Махаш само downpipe, който е веднага след турбото, другия катализатор го оставяш и няма да дава грешки в компа или таблото
На 1,2 налягане с тази турбина би трябвало да изкараш близо 260 ~280 коня в зависимост от кулера
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg