Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Реле за бензинова помпа

Стефчо снимка Стефчо 08 август 2009 - 18:07

Здравейте.
Имам малък проблем с релето за бензиновата помпа на моята Калибра,обаче немога да го открия.Понеже не открих ел. схема за Калибра почнах да вадя всички релета последователно докато открия мойто,но уви.Проверих всички които са при бушоните под волана,както и тези които са в кутийката до левия калник.Моля Ви ако някой се сеща къде се намира,нека сподели.
Мнението беше редактирано от Стефчо: 08 август 2009 - 18:09
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 август 2009 - 21:17

реле модула е при двигателя до 1990г след това е вътре до ЕКУ долу в дясно от краката на пътника
Отговори

fona снимка fona 18 април 2010 - 18:22

моя проблем е че до бензиножата помпа не стига ток,при полойение че всичко си е наред <бу6она и релето> Ако някои мойе да помогне ште сам много благодарен.Колата е Цлибра ц20не 1994г
Отговори

nakata снимка nakata 18 април 2010 - 18:31

Колеги имате ли аларми? Много често алармаджиите слагат реле точно за бензиновата помпа вързано с алармата.
Отговори

fona снимка fona 18 април 2010 - 19:09

аз имам аларма но сам сигорен че няма ништо общо с проблема заштото изрично казах при монтажа и да не слагат никжи блокировки
Отговори

CH_M снимка CH_M 18 април 2010 - 19:27

http://www.opelclub-...showtopic=70879 тук си писал че си мерил с уреда "че има ток" , а с пробна лампа - не , и като "сложих помпата -няма никой " . Я се обоснови по точно кое и как го измери ,мултицета на какъв обхват и т.н. И още нещо да те питам - с газова уредба ли е колата или не ?
Отговори

fona снимка fona 18 април 2010 - 23:58

 CH_M, на 18 Apr 2010, 20:27, каза:

http://www.opelclub-...showtopic=70879 тук си писал че си мерил с уреда "че има ток" , а с пробна лампа - не , и като "сложих помпата -няма никой " . Я се обоснови по точно кое и как го измери ,мултицета на какъв обхват и т.н. И още нещо да те питам - с газова уредба ли е колата или не ?



незнам уреда с кав обхват е бил като мерихме заштото го мери един приятел,мерихме го като откачихме двата кабела от помпата и тогава показваше 14.3волта тока при запалена кола,като казвам запалена имам предвид на газ но при мен като сам на газ помпата продалжава да работи.Ако можеш да ми помогнеш ще сам ти много благодарен,пиши отговора в другата тема заштото тази е на малко по различна тема и не е моя.Благодаря
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 19 април 2010 - 00:42

Колега,помпата ти я командва едно реле с доста крачета(около 9).Взима сигнал от ЕКУ.Поне така е по схема.
Ако искаш подробности намери ме в скайпа-dinkosi.
Ще ти пратя и схемите.
11 бушон е защитата.
http://img535.images...i/80668492.jpg/
Съвет от мен към всички.Не ползвайте мултицет за проверка на напрежение 12волта.Понякога дава утечки и лъже.Пробвайте само с пробна лампа!!!!!!
Мнението беше редактирано от realprofesora: 19 април 2010 - 00:44
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg