Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Голям проблем с Калибра c20ne

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 март 2010 - 13:23

здравеите колеги имам голям проблем, карам си нормално с 2000 об и изведнъж колата загуби мощност и след 3000 об се чува едно чукане в мотора на свободен ход сякаш работи на 2 цилиндра , първо развих свещите всички работят - нее от тях, прибрах колата на буксир, и проверих центровката на ангренажния ремък- шаибата на Коляновия вал я поставих на белега а горната на ангренажното колело беше с 12 (дванадесет!) зъба преди белега! помислих че е превъртял ремъка а тои е напълно здрав и добре обтегнат сложихме колелото на разпределитеният вал на белег и на коляновият вал шаибата също на белег сложих ремъка обтегнах го пробвах да запаля -никак нито пали нито звук все едно въртя с развити свещи... като дам на контакт и въртя мотора на ръка (през гумата) не подава искра а като въртя на стартер има искра на всички свещи... сега като е набелези изкарва дим през ВСМУКАТЕЛНИЯ колектор. някои може ли да помогне че се изчерпах от идеи. :devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 07 март 2010 - 13:55
Отговори

MARYAN снимка MARYAN 07 март 2010 - 13:41

Здрасти.
Като нагласяш белезите ,гледаш ли в кои "такт" е първи цилиндър?
Трябва да е в края на сгъстяването.Успех
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 март 2010 - 13:43

как мога да го проверя в кои такт е?и ако нее в правилния след като белега не отговаря маи нищо не мога да направя без уред...
Отговори

MARYAN снимка MARYAN 07 март 2010 - 13:57

Като отвиеш свещите си слагаш пръста на отвора на първи цилиндър,като завъвтиш на шаибата на коляновия вал в такта сгъстяване се повишава налягането в цилиндъра.Ти го усещаш на пръста си и в края  на сгъстяването трябва да има съвпадение на белезите си. 


 
Отговори

kalin09 снимка kalin09 07 март 2010 - 16:06

Размени кабелите-1-4 и 2 с 3-и.Ако причината е в незнанието ти за тактовете,ще запали
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 март 2010 - 16:37

уви не става... сега я накарах да запали като върнах всичко на белези и след това не запали после от разпр. вал върнах 12 зъба и запали сега мотора се държи както преди...на свободен ход думти и работи мн неравномерно след 3000 оборота се 4ува силно 4укане на метал... :( маи ще свалям главата а?
п.п защо като остава всичко не белези не пали? и като беше наред без да я барам шаибата на К, вал като е на белег горната е 12 зъба назад...
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 07 март 2010 - 16:39
Отговори

Vectra A снимка Vectra A 07 март 2010 - 17:02

 Nerven_Hamster, на 07 Mar 2010, 16:37, каза:

уви не става... сега я накарах да запали като върнах всичко на белези и след това не запали после от разпр. вал върнах 12 зъба и запали сега мотора се държи както преди...на свободен ход думти и работи мн неравномерно след 3000 оборота се 4ува силно 4укане на метал... :( маи ще свалям главата а?
п.п защо като остава всичко не белези не пали? и като беше наред без да я барам шаибата на К, вал като е на белег горната е 12 зъба назад...



колега мани всички ремаци от шаибата на коляновия вал и виж дали не играе шаибата нетрябва да мърда вооб6те ако играе значи ти е разбит шпонковия канал и отвори горния капак на разпределителния вал и виж да ли тиса здрави кобилиците и докараи белега на разпределителния вал и виж гърбиците на 1 цилиндар дали не натискат клапаните успех колега :devil-smiley-019:
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 07 март 2010 - 17:05

хихи само да не са ти сложили дизелова шайба долу като на мен -тогава по белези само бели могат да станат ! хич не гледай тези белези а долу на шайбата на вала където минава ремъка има друг белег виж и него дали идва !
Мнението беше редактирано от Коцето-Шумен: 07 март 2010 - 17:10
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 март 2010 - 17:19

 Коцето-Шумен, на 07 Mar 2010, 17:05, каза:

хихи само да не са ти сложили дизелова шайба долу като на мен -тогава по белези само бели могат да станат ! хич не гледай тези белези а долу на шайбата на вала където минава ремъка има друг белег виж и него дали идва !


къде е този друг белег?аз гледам този които е като игла изкаран пред шаината на к. вал , а на разпределителния гледам пластмасата дето е цепната горе... тя моита е с два ремъка шаибата.
колеги много ме притеснява 4е адски чука мотора възможно ли е да е от повдигачи?имам чувството че 3ти цилиндър не надува

п.п незнам какво да правя мисля утре да почвам да свалям главата..ама тея клапани и повдигачи не им разбирам много...
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 07 март 2010 - 17:22
Отговори

Vectra A снимка Vectra A 07 март 2010 - 17:35

колега мен на скоро мисе случи същото чукане ,прекъсване бях счупил кобилички на 1 и на 4 цилиндар без да ми е превъртал ремъка
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 март 2010 - 17:40

ми аз свалих капака ама нищо нередно не видях :devil-smiley-019:
Отговори

Vectra A снимка Vectra A 07 март 2010 - 17:47

а долу шаибата проверили да ли не играе ама трябва даси манал ремаците иначе неможеш да разбереш
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 март 2010 - 18:13

ми ще видя шаибата ама маи нее от нея... ако свалям главата клапаните как да ги вадя до сега не съм вадил... а повдигачите?
Отговори

Vectra A снимка Vectra A 07 март 2010 - 18:21

 Nerven_Hamster, на 07 Mar 2010, 18:13, каза:

ми ще видя шаибата ама маи нее от нея... ако свалям главата клапаните как да ги вадя до сега не съм вадил... а повдигачите?



повдигачите са лесни а за клапаните ти препоръчвам да си намериш слециален ключ за да ги откопчаеш в момента и аз правя ремонт и аз нямам такъв но ще си го направя домашно производство
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 март 2010 - 18:24

имам чувстово че 3ти цилиндър нее наред.. как да проверя ? да замеря с уред за компресия и ако неговата е по- ниска вече окончателно да свалям главата ?възможно ли е да е пукната главата имам чувството че съска нещо навън...
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 07 март 2010 - 18:28
Отговори

Vectra A снимка Vectra A 07 март 2010 - 18:43

 Nerven_Hamster, на 07 Mar 2010, 18:24, каза:

имам чувстово че 3ти цилиндър нее наред.. как да проверя ? да замеря с уред за компресия и ако неговата е по- ниска вече окончателно да свалям главата ?



ами ако имаш вазможност да измери на всичките но за мен това изведнъж така да почне да прекъсва ми се струва някакъв външен проблем не избързваи да отваряш спорет мен провери всичко ако трябва използваи стария трик за докарване на първи цилиндър мани свеща на 1 цилиндър пусни някаква отверка от отвора и докараи на белези и като завърташ напрет назат следи отверката трябва на белег да е на максимална височина отверката буталото тогава ще се намира в наи горно положение а иначе ако мислиш че е само прекъсва 3 цилиндър провери кабела намери някои друг и така успех :devil-smiley-019:
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 март 2010 - 19:25

Колега не е кабел нещо адски силно дрънчи в мотора при по високи обороти :( прекъсва тресе ужас , а първи цилиндър като го докарам до ГМТ ангренажното ми колело е на 12 зъба преди белега и така пали само.. а третия цилиндър е зацапан и не гори и съска от някъде или си въобразявам вече...нямам уред за компресия иначе до сега да съм я премерил, кофти работа...
Отговори

kalin09 снимка kalin09 07 март 2010 - 20:01

Я премери компресията,тия симптоми ми приличат на духнала гарнитура м/у 2 цилиндъра-на ниски добре-на високи дрънчи и няма мощност,на моита стана така и помислих че съм изтропал мотора.
Отговори

TORQUE снимка TORQUE 07 март 2010 - 20:12

Nerven hamster,съветвам те да свалиш ремъка,сваляш свеща на първи цилиндър,поставяш един срещу друг белезите за разпределителния вал (това е края на сгъстяване на 1-ви цилиндър),докарваш буталото до максимално горно положение,като го наблюдаваш през отвора на свеща (фенерчето помага за това) или както каза колегата ползвай отвертка.Сега като знаеш,че буталото е в ГМТ погледни си белега на шайбата на коляновия вал - трябва да съвпада с оная "игла".Ако не съвпада значи ти е превъртяла шайбата по коляновия вал.Но дори и така да е ако ремъка не е прескачал белезите трябва да съвпадат,т.е. не трябва да си забелязал разликата от 12 зъба.За мен този ремък е прескочил.Свали си шайбата на КВ и погледни шпонката как е.Ако всичко е ОК сглобявай.
А да,и гледай гърбиците на разпр. вал за 1-ви цилиндър - не трябва да натискат клапаните когато вала е на белег.
Мнението беше редактирано от TORQUE: 07 март 2010 - 20:15
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 март 2010 - 20:51

колеги искам сърдечно да благодаря на всички отзовали се , проблемът не е решен но започвам всичко от начало утре първо ще меря компресията , ако е наред на всички цилиндри ще съм много облекчен... а ако белезите не отговарят какво мога на правя как да я центровам?от коляновият вал ще наглася буталото в ГМТ ама после? като я въртя на ръка не пуска искра..
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 07 март 2010 - 20:54
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg