Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем Астра G

Slavko_1984 снимка Slavko_1984 26 май 2011 - 13:06

Здравейте колеги!!!
Днес, като реших да си запаля колата, останах изненадан.
Като подадох контакт, лампите светнаха, стреклата на горивото се покачи и веднага падна, лампите също започнаха да светят много слабо и въобще не искаше да завърти, а започнаха да премигват всички лампи, включително тази на ABS,с други думи, акумулаторът беше изцеден до край. НО ОТ КАКВО??????
Акумулаторът е Бош на 4 месеца, с колата се возих преди 1 ден и нямаше никакви проблеми.
Преди няколко дни смених оптегача на пистовия ремък, понеже много свиреше.
На следващият ден отворих капака за да огледам ремъка и ми направи впечатление, че след работа на двигателя около 2 минути, алтернатора направо пареше и излъчваше топлина.Нормално ли е това и възможно ли е от него да ми е паднал акумулатора?????????????
Сега съм го сложил да се зарежда и като се зареди ще правя замервания.
Как се сваля алтернатора?????????
Отговори

PowerStar снимка PowerStar 26 май 2011 - 13:49

колега провери си тока на покой / не повече от 45 мА/. Провери да ли нямаш утечка и виж дали са хванати добре масите от акумулатор към купе и двигател
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 26 май 2011 - 13:49

Можем само да гадаем но щом алтернатора грее или има голяма консумация (може би късо )или пробили диоди . Залагам на диоди.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 май 2011 - 15:58

да, много е вероятно да има окъсили диоди и от там да яде акумулатора...
Отговори

Slavko_1984 снимка Slavko_1984 28 май 2011 - 08:28

Колеги помагайте!!!
След, като заредих акумулатора и го сложих, колата запали без проблем.
При меренето без консуматори, напрежението на клемите беше 14,3V.
При меренето с консуматори( подгряване на седалки, фарове, халогени, парно, подгряване на стъклото), напрежението беше 13,8V.
Мисля, че това е в нормите.
Направи ми впечатление, че при слагането на клемите на акумулатора се чува някакво прещракване в централното заключване, независимо колата дали е заключена или не.


ТОКЪТ на покой, обаче е голям, когато колата е заключена с централното заключване е 400мА, а когато е отключена е 1А и това е причината да ми се изцеди акумулатора.

Възможно ли е да е от тези диоди на алтернатора и защо токът е разлитен при отключена и заключена кола, или има възможност проблемът да е от централното заключване????????

Благодаря ви предварително
Отговори

Slavko_1984 снимка Slavko_1984 28 май 2011 - 11:38

Колеги преди малко реших да свалям предпазителите един по един за да видя ще има ли промяна.
Като свалих предпазител( номер 22)- 15А, който е за аварийни светлини, информационен дисплей, бордови комп., инф. система и контролни лампи, токът на покой от 1А падна на 400mA.
Като свалих и предпазител (номер 28)- 7,5А, който е за осветлението на салона, токът на покой стана 40mA,което мисля че е нормалното.

Върнах си само предпазител номер 22, и токът на покой отново си е 40мА.
Изводът е че проблемът е в осветлението на купето, всички лампички си светят по принцип.
Как да открия къде точно е повредата????????

 Slavko_1984, на 28 май 2011 - 11:34, каза:

Колеги преди малко реших да свалям предпазителите един по един за да видя ще има ли промяна.
Като свалих предпазител( номер 22)- 15А, който е за аварийни светлини, информационен дисплей, бордови комп., инф. система и контролни лампи, токът на покой от 1А падна на 400mA.
Като свалих и предпазител (номер 28)- 7,5А, който е за осветлението на салона, токът на покой стана 40mA,което мисля че е нормалното.

Върнах си само предпазител номер 22, и токът на покой отново си е 40мА.
Изводът е че проблемът е в осветлението на купето, всички лампички си светят по принцип.
Как да открия къде точно е повредата????????
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 29 май 2011 - 15:46

лампата на багажника да не би да свети постоянно, и това щракане на централното нещо не ми харесва особено, освен ако не е имало една или повече врати в различно състояние от другите, примерно всички заключени а шофьорската отключена, тогава е възможно да отключи и останалите при слагане на акумулатора...
Мнението беше редактирано от Shmortz: 29 май 2011 - 15:51
Отговори

Slavko_1984 снимка Slavko_1984 29 май 2011 - 16:47

Колега, не че при закачване на акумулатора се заключват или отключват вратите, а просто се чува един звук все едно от някакво реленце, което явно си е нормално.
Проблема се оказа в централният платфон, при откачване на буксата от него, токът на покой от 1А стана 30mA(което е напълно в нормите).
Въпроса ми е какво може му е станало, дори при свалянето на 4-те му крушки пак си я има утечката.
Знаете ли в София някой да се занимава с такава електроника????????
Освен 4-те крушки на тоя платфон има и нещо като датчици - 2бр. , за какво служат те???????
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 29 май 2011 - 18:20

да видях вече че си писал в другата тема, но моля те избери си едната и пиши в нея...
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 29 май 2011 - 21:13

Обемни датчици за алармата са :icon_wink2:
Отговори

Slavko_1984 снимка Slavko_1984 29 май 2011 - 21:35

 Siskoбг, на 29 май 2011 - 21:13, каза:

Обемни датчици за алармата са :icon_wink2:


Мерси колега!!
И аз така си мислех, но това са датчици явно за фабричната аларма,а аз като имам 2-ра аларма не зная тея играят ли някаква роля.
Но както и да е, ще търся в някоя морга такъв плафон.
Благодаря Ви за отговорите!!!!
Отговори

Slavko_1984 снимка Slavko_1984 29 май 2011 - 21:41

 Shmortz, на 29 май 2011 - 18:20, каза:

да видях вече че си писал в другата тема, но моля те избери си едната и пиши в нея...


Да колега наистина е така, ако това е непозволено се извинявам.
Другата тема не съм аз я отворил, а просто там зададох въпрос, не мисля че хората четат всички теми.
Отговори

Slavko_1984 снимка Slavko_1984 30 май 2011 - 18:47

Колеги, знаете ли някой да се занимава с ремонтиране на подобна електроника???
Днес се обадих в София Ауто и като ми казаха цената за плафона от 424лв. ми се изправиха косите.
Мнението беше редактирано от Slavko_1984: 30 май 2011 - 18:50
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 30 май 2011 - 21:48

Провери следното нещо. Заключи колата само веднъж. Ако не се лъжа при това положение не работят обемните датчици. Замери тогава каква консумация има колата :icon_wink2:
Отговори

Slavko_1984 снимка Slavko_1984 31 май 2011 - 10:11

 IvailoM, на 30 май 2011 - 21:48, каза:

Провери следното нещо. Заключи колата само веднъж. Ако не се лъжа при това положение не работят обемните датчици. Замери тогава каква консумация има колата :icon_wink2:


Здравей Иво!!!!
По-горе вече писах, че когато колата е отключена консумацията е 1А, а когато я заключа централно с ключа в ключалката( не с дистанционното), консумацията пада на 400mA.
Тея обемни датчици дали играят някаква роля при влючена аларма( действащата ми аларма е допълнително слагана).

Между другото пак ще ходя при Миро, тоя път за смяна на накладки и почистване на ЕГР.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 31 май 2011 - 13:55

Ами като ходиш там те имат и жичкаджия :icon_wink2:
Отговори

Slavko_1984 снимка Slavko_1984 31 май 2011 - 14:19

 IvailoM, на 31 май 2011 - 13:55, каза:

Ами като ходиш там те имат и жичкаджия :icon_wink2:


Да, ще ги попитам момчетата, ако могат да ми оправят проблема :good:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg