Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Клеморед-Вектра Б–Решено

Rosen Popov снимка Rosen Popov 23 юли 2011 - 13:54

Здравейте колеги, проблема е, че при пуснат касетофон настроен на автоматично пускане при леко разклащане на ключа радиото гасне, други аномалии не се наблюдават. При изключване на функцията за автоматично включване/изключване на касетофона проблема го няма, до тук става ясно, че ми губи + през контакт.
Вчера опитах да сваля клемореда от ключа за да потърся проблема в него, но не успях. Развих предното болтче с часовникарска отвертка и запънах с задното-там няма болт, а щифт с много малка дупка, предполагам трябва да се натисне с тел в нея, но ако някой може да опише подробно процедурата по сваляне на клемореда при Вектра Б ще съм му благодарен.
Другото което ме притеснява е дали не се губи и другаде + след контакт?
Предварително благодаря на отзовалите се!

След демонтажа на предният болт целият клеморед се напъва към нас, ухото което държи задният щифт се усуква и излиза от задният щифт, който след това се издърпва с клещи за да можем да монтираме новият клеморед. Върху самият клеморед имаме ел. куплунг който се освобождава при определено положение на ключа мисля, че беше първото положение след отключване на волана :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 29 октомври 2013 - 22:51
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 23 юли 2011 - 22:41

щифта потъваше само когато клемореда е в определена позиция, пробвай да завъртиш ключа докато натискаш щифта, трябва да го усетиш да потъва в някое положение на ключа...
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 24 юли 2011 - 08:20

Мерси колега :beer:
Отговори

ekich снимка ekich 28 октомври 2013 - 14:59

 Rosen Popov, на 23 юли 2011 - 13:54, каза:

Здравейте колеги, проблема е, че при пуснат касетофон настроен на автоматично пускане при леко разклащане на ключа радиото гасне, други аномалии не се наблюдават. При изключване на функцията за автоматично включване/изключване на касетофона проблема го няма, до тук става ясно, че ми губи + през контакт.
Вчера опитах да сваля клемореда от ключа за да потърся проблема в него, но не успях. Развих предното болтче с часовникарска отвертка и запънах с задното-там няма болт, а щифт с много малка дупка, предполагам трябва да се натисне с тел в нея, но ако някой може да опише подробно процедурата по сваляне на клемореда при Вектра Б ще съм му благодарен.
Другото което ме притеснява е дали не се губи и другаде + след контакт?
Предварително благодаря на отзовалите се!


Здравейте! Стара тема ама....
Сега аз имам същият проблем! Въпроса ми е как се включва и изключва тази функция за автоматично включване на касетофона и в крайна сметка оправи ли проблема чрез разглобяване?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 29 октомври 2013 - 22:33

Проблема се управи напълно когато смених клемореда-10.80лв. от Стефанов, но той почна да прави и проблем при палене, направо усуквах ключа лятото или ако съм карал много, за да запаля колата. Иначе другаде + през контакт не се е губил. След като го смених всички аномалии изчезнаха, даже си почистих старият клеморед(имаше нагар по клемите/пластинките), но не бих се хванал да го чистя ако нямах нов до мен-има риск да не успеете да го сглобите отново. Ако опрете до смяна на клемореда пишете ЛС. и ще ви обясня подробно, иначе временното решение е да изключите функцията за auto on/off.
Давате на контакт, връщате едно положение назад ключа, задържате копчетата с цифра 1 и 3 едновременно с натискането на копчето за пускане/спиране на радиото, ако успеете да направите комбинацията правилно ще чуете биип и на дисплея ще се изпише IGN OFF и вече ще трябва да пускате и гасите радиото с копчето. Ако не успеете по този начин, пробвайте с тази комбинация и на контакт и на запален мотор, не се учудвайте, че ще ви се прииска да имаш и трета ръка :hahaha:

Това е цялата работа, ако има нещо неясно пишете! :love_opel:
пп. В първото мнение съм обяснил сбито и демонтажа на клемореда-специални благодарности на Georgi - Plovdiv за инструкциите по демонтажа на въпросният щифт :love_opel:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 29 октомври 2013 - 22:59
Отговори

tim снимка tim 17 април 2016 - 14:55

След като и аз вече минах през тази процедура, мога да споделя с вас как точно става демонтажа и монтажа на клемореда:
1. Демонтирате пластмасите около волана
2. Откачате лоста на светлините за да не пречи – натискате двата щифта и целия механизъм се издърпва
3. Отвивате малкото болтче, което свързва клемореда с корпуса на патрона – той е срещу вас в малък отвор в ляво от оста на волана
4. Завъртате контактния ключ на поз. 1
5. С малък шестограм бъркате в отвора на корпуса на патрона, той е срещу вас в дясно от волана - така освобождавате патрона.
6. Издърпвате контактния ключ без да го въртите, така патрона излиза заедно с ключа.
7. Издърпвате климореда леко към вас, без да въртите - така той се разскача от задния щифт.
8. За да откачите буксата от клемореда трябва да бръкнете с отвертка дълбоко в корпуса на буксата за да натиснете централния щифт – бърка се през голям правоъгълен отвор 4-5мм
9. Сглобявате всичко по обратния ред
10. За да сглобите отново патрона към корпуса му, трябва да бръкнете дълбоко в корпуса и да натиснете блокиращия щифт надуло - погледнато през отвора щифта се пада в ляво.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg