Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Работа по цилиндровата глава.

FEAR_BG снимка FEAR_BG 09 май 2009 - 23:28

Ами главата си беше здрава както съм писал по горе.
Просто имаше много корозия по водните магистрали и имам съмнения че ако процеса продължи въпреки антифриза на HEPU който изполвам ще се срешнат с маслото на MOTUL което евентуално ще налея :love_opel:
А и изкам да я направя безсмъртна.

Кирил
Мнението беше редактирано от FEAR_BG: 10 май 2009 - 12:14
Отговори

Zender снимка Zender 10 май 2009 - 09:06

 FEAR_BG, на 09 May 2009, 11:28 PM, каза:

Ами главата си беше здрава както съм писал по горе.
Просто имаше много корозия по водните магистрали и имам съмнения че ако процеса продължи въпреки антифриза на HEPU който изполвам ще се срешнат с маслото на MOTUL което евентуално ще налея :love_opel:
А и изкам да я направя везсмъртна.

Кирил




Това Ок...ама запуши ли вътрешната масленна магистрала?
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 10 май 2009 - 14:02

Колега не искам да дърпам дявола за опашката но 5 дифтунги не са ли малко множко :love_opel: дано не земе да прокапе :3:
Поздрави и успех в начинанието :flag: :unsure:
Отговори

FEAR_BG снимка FEAR_BG 11 май 2009 - 21:35

Здравейте,

Днес направих два неоспешни опида да запуша маслената магистрала. Когато е готово ще пусна снимки.
За дефтунгите не се притеснявам, ако текнат ще сложа шест :love_opel:

Развръзката все още предсои.

Поздрави
Кирил
Отговори

Prilo снимка Prilo 12 май 2009 - 07:00

Точно в това е проблема. Трябват ти не повече, а по-малко дефтунги :knee:

Мястото между всяка дефтунга е възможност за теч. Колкото по-малко, толкова по-добре.

Мисля, че трябва да опиташ с медна (или месингова) тръбичка, дълга толкова, колкото ти трябва да не опира меката връзка в главата. Дистанционна втулка :doh: Дебелостенна да е, че да имат площ челата да прилепнат добре. Шлайфани чела.
Отговори

Zender снимка Zender 12 май 2009 - 19:57

Ето снимки и на мойта тиква която е готова също.... не съм я правил аз а един адаш виден наш главар HPS!
Снимки на портовете не мога да направя в момента! Всичко по тиквата е ново RISSE MOTORESPORT! По главата е направенно:

Водачи бронзови - RISSE
Двойни прожини - RISSE
Алуминиеви тарелки - RISSE
Клапани - RISSE
Гумички - GM
Кученца - GM
Шайби за прожините долни - GM

Порт,полиране и лек шлайф!


Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

FEAR_BG снимка FEAR_BG 12 май 2009 - 22:52

 Zender, на 12 May 2009, 08:57 PM, каза:

Ето снимки и на мойта тиква която е готова също.... не съм я правил аз а един адаш виден наш главар HPS!
Снимки на портовете не мога да направя в момента! Всичко по тиквата е ново RISSE MOTORESPORT! По главата е направенно:

Водачи бронзови - RISSE
Двойни прожини - RISSE
Алуминиеви тарелки - RISSE
Клапани - RISSE
Гумички - GM
Кученца - GM
Шайби за прожините долни - GM

Порт,полиране и лек шлайф!


МНОГО ВПЕЧАТЛЯВАЩО, Колега.
Шапка ти свалям, човече.

Понеже имам точна представа колко струват тези неща и колко е хонорара на този главар, просто си блъскам акъла откаде този ентусиазъм.
То бива бива, ама и вол на корбан не бива.
Този сетъп рядко се изпълнява дори и в Англия и Германия, камоли тук.
Моля те дай ни малко по-подробна информация:
Какви са клапаните? Оувърсайз ли са? Кухи ли са? Изтанени ли са? От какъв материал?
Какъв вал ще се слага? С какви повдигачи? Тази глава нова ли е?
Какви ще са целите на проекта? Защото главите с подобно обурудване в България се броят на половината пръсти на едната ръка.

РЕСПЕКТ
Кирил
Отговори

Zender снимка Zender 13 май 2009 - 23:00

Клапаните са стандартен размер по-леки! Те предлагат много видове! Зависи какво искаш! Валовете ще са 272 RISSE на хидравлика.....взех си 16 броя нови INA! Имах други амбиции и някой от чарковете по главата сега идват като презастраховане, но няма начин! Просто искам да си карам колата всеки ден! Иначе бях решил други неща.....
Отговори

FEAR_BG снимка FEAR_BG 14 май 2009 - 06:36

Да то и при мен доста често се случва "промяна в плана".
Просто ти се възхищавам.
Найстина изкам да се запознаем на Калояново.

Сега малко полезна информация от мен.

Ремонт на спукана глава

Един от доста често срещаните дефекти при Колбеншмит главите е "смесването на маслото и водата".

Първата стъпка при ремота е да се развият нужните тапите на маслените магистрали а именни двете тапи от страната на делкото, едната откъм смукателните колектори и едната откъм изпускателните. При мен това действие стана много трудно и с много мъки, наложи се да прибегна до услугите на екстрактор.
След това се чистят маслените магистрали с помоща на съвременната химия и "шомпъл"
Масленната магистрала която минава м/у втори и трети цилиндар трябва да се запуши в отсека м/у двата болта на главата. За целта изполвах алуминиев детайл с размери ф 8ммм и дължина 68мм.
Публикувано изображение
Това желязце трябва да застане така между двата отвора само че навряно върте в маслената магистрала.
Публикувано изображение
Използвах лепило за подсигуряване на резби.
Публикувано изображение
Намирането на същата тапа също беше проблем. Накрая сложих болт без глава с по-едра резба. (Надявам се повече да н ми се налага да го развивам)
Публикувано изображение
Последният етаб е изкарването на външна магистрала. Аз използвах маркуч с два банджо болтове направиха ми го по поръчка в специализирам магазин за цената от 21 лв.
Публикувано изображение
Оказа се че под дистибутора няма достатъчно място за банджо болта и се наложи доста рязане докато го освободя.
Публикувано изображение
Накрая всичко завърши с 5 броя дефтунги
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Жокер: не се занимавайте с банджо болтове сложете си обикновенни щуцери и по-дълъг маркуч стегнат със скоби. Просто не си заслужава гърча.

Ще продължа по-късно, съжалявам трябва да бягам :knee: .
Мнението беше редактирано от FEAR_BG: 15 май 2009 - 19:04
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 14 май 2009 - 20:17

Колега извинявам се че ти спамя темата но не намерих друга тема за цилиндрова глава... :doh:
Та въпроса ми тази цялата работа по главата която правиш с клапаните и портването и полирането да се направи и на глава от Ц20НЕ мотор? че и аз мисля да направя тази процедура по главата на двигателя които ще слагам за това питам :knee: Извиявай пак че ти спамя темета :doh: :61:
Отговори

FEAR_BG снимка FEAR_BG 15 май 2009 - 19:03

Колега повечето от нещата са валидни за двигателите с вътрешно горене попринцип. Всяка глава може да се портне и полира макар и лекичко. И на Жигули и на Порше нещата са сходни. Отваряй смело кратуната и яко шкурене до припадак.

Поздрави
Кирил
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 15 май 2009 - 21:39

Мерси за бързия отговор колега :whistle: Следващата седмица и аз почвам тогава :flag: ще пада яко шкурене само да не прекаля че ще си :flag: мамата :flag:
Поздрави !
Отговори

FEAR_BG снимка FEAR_BG 20 май 2009 - 06:33

Здравейте Колеги,

Малко да раздвижа темата с две-три прясни снимки от вчера.
Водачите вече са набити и главата е шлайфана.
Главата е паднала с 3 десети което заедно с предишното шлайфане става около 5-6 десети. Малко не ми хареса този резултат но пича каза че няма как зареди заварките. Но здраве да е ще търсим по-дебела гарнитура занапред.
Дабоха ми обещание че до четвъртък ще е готова главата.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Поздрави
Кирил
Мнението беше редактирано от FEAR_BG: 20 май 2009 - 06:36
Отговори

kaloian kolev снимка kaloian kolev 20 май 2009 - 17:26

Ето и малко снимки какво направихме с колегата ми на една глава. Главата не е опелска но все пак има какво да се види. Надявам се че колегата на който е темата няма да се разсърди.
Като начало отворихме портовете с около 3мм. Използвахме боршпил с борчета за алупинии. След това с шкуртка на мястото на борчето и накрая водна и полир паста. После доиде ред на отварянето на леглата с около 2мм, отворихме ги на машина. Самата машина се вижда на снимките. Полирахме клапаните, портовете и камерата. Шлайфахме главата челно и двата колектора. На снимките се вижда разликата. За съжаление не намерих снимките на главата като е събрана, но ще попитам клиента дали не я е снимал.


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=37...mp;pid=12376084
Мнението беше редактирано от kaloian kolev: 20 май 2009 - 18:38
Отговори

FEAR_BG снимка FEAR_BG 24 май 2009 - 21:13

Здравейте Колеги,

Ето с какво се забавлявах последната седмица.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Резултатите не ми харесвт но засега оставам така. Понататък пак ще се мъчим.
Знам че не е "Силов тунинг" или "Работа по цилиндровата глава" но ... Надявам се че не ми се сърдите :)

За работата на Калоян и неговият колега мога да изкажа само соперлативи. Просто професионализма си личи от далеч.

Поздрави
Кирил
Мнението беше редактирано от FEAR_BG: 30 май 2009 - 17:05
Отговори

kaloian kolev снимка kaloian kolev 25 май 2009 - 16:41

Колега FEAR_BG взе ли главата? Дай да я видим събрана мисля че резултата ще е доста добър. Мислил ли си да и отрежеш водачите те не стърчът много но все пак този ръб в порта за мен е по добре да го няма. Чакам снимки на резултата. Успех. :newsm05_41:
Отговори

set16v снимка set16v 26 май 2009 - 20:58

колега аз мога да драсна набързо /щот ме мързи да пиша предимно :hahaha: /това решение със тръбата и лепилото е супер несполучлив опит за оправяне на проблема,и по-добре се моли главата ти да е здрава/защото ако е спукана то тя си остава 100% проблемна /
ще ти обясна набързо,като стегнеш главата в/у блока и запалиш колата и двг.достигне работна темп. :clap: всичко отива по-дяволите или :newsm05_41: тръбичката е само свидетел там...не разчитай че е алуминиева и че би трябвало да има същото темп.разширение
п.п.главите се пукат на различни места в тази магистрала, и 70% от случайте е под централният болт на 4-5мм.след началото..
не че нещо ама имам над 20тина вариянта в проби и грешки с тез глави докато намерих своето решение преди години и от тогава мога смело да заявя че съм отремонтирал над 200глави и то сполучливо..
поздрави
Мнението беше редактирано от set16v: 26 май 2009 - 21:15
Отговори

set16v снимка set16v 26 май 2009 - 21:11

ооооопс забравих,колега а това със изработването на водачи е супер рисков ход /видял съм няколко мотора със подобни водачи,за нащастие все изпаднали.Аз никога не бих рискувал с подобно нещо,и за това главите ми ги прави само един човек /фирма /и то от години..
След 1но седм.полиране на елементи /клапани и камера/на една моя опелска преди 10-тина години :newsm05_41: все пак да вметна че имам възможност да ползвам професионална златарска техника за полиране,та след таз моя луда грешка реших да отворя мотора след 300км.да видя как са раллтите вътре................................ужаааааааааааас,напраоо бях втрещен :hahaha: само по всмукателният тракт и клапани нямаше нагар.
Отговори

FEAR_BG снимка FEAR_BG 27 май 2009 - 19:45

Здравей Колега,

Радвам се че и ти се включи в темата.

Относно проблема с калпаните не виждам защо да е чак толкова голям риск пройзводството на клапани. При все че след набиване се райбероват дори и да има някакви дребни неточности те се изглаждат. Ако се знае и точно пройзхода и качеството на материала немисля че има какъвто и да е проблем. Все пак говорим за някакви си там "трабички" с леко каналче и скосени от единият край няма никакри "напредничиви технологий"

Също така ще бъда много благодарен ако споделиш с нас метода за запушване на масленната магистрала. В английските форуми масово използват метод с разпробиване отгорна страна и изпълване на дупката с аргон но намен просто не ми се занимаваше. Според мен "вложката" си влезна доста плътно с набиване и лепилото неби следвало да играе основна роля за спирането на маслото.
Но все пак това е първият ми опит, докато те стигнааа....
Много те моля да споделиш заключенията до който си стигнал.

Поздрави
Кирил
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 27 май 2009 - 22:02

Темата става все по-интересна.Евала на колегата FEAR_BG за това, че казва и показва всичко което е научил и пробвал.Просто :newsm05_41: за ентусиазма.Мисля, че е редно обаче и колегата set_16v да понапише какво точно се прави за да се получи качествена работа по цилиндровата глава.Просто защото от твърденията "не се прави така", "оправил съм ХХХ такива глави" не става много ясно какво и как точно трябва да се направи.И не мисля, че някой ще си загуби клиентите или работата ако опише подробно целия процес. :hahaha:

П.С. Не искам темата да става поредната хранилка или пък да засегна някой, а написах горното с цел да може да се разбере защо някой като каже, че едно нещо не се прави така,то той да си изложи и съответните доводи, пък всеки осмелил се да пробва да си прави свои заключения.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg