Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

проблем със лампата за зареждането

bobi 2 снимка bobi 2 15 ноември 2019 - 21:13

Здравейте колеги карам корса б 1.2 16v 65 коня и при мен се появи същия проблем изгасям двигателя и лампата за зареждане светва давам контакт паля лека форса изгасям всичко е ок.Това го прави рядко на две седмици веднъж но вчера ми го направи няколко пъти.Забелязах че го прави когато я гася и паля през 2...3 минути.Февруари смених алтернатора в сервиз със рециклиран и някаква гаранция но на1000 км. бях на боксир останах на пътя.Смених диодния блок със бош при мои познати този път и всичко беше наред до миналия месец.Иначе при максимална консумация дълги светлини парно на макс подгряване на стъклото зарежда на 14.1 мерено с мутицет всичко си е в нормите.Също като направи така при подаване на контакт да я паля под жабката се чува някакво щракане подобно на реле.За сега я карам така но само на къси разстояния.Някой имали идея
какво може да е това.Благодаря предварително.
Отговори

sathv снимка sathv 15 ноември 2019 - 22:11

Я си провери паяка на ключа
Отговори

bobi 2 снимка bobi 2 16 ноември 2019 - 21:11

 sathv, на 15 ноември 2019 - 22:11, каза:

Я си провери паяка на ключа
Отговори

bobi 2 снимка bobi 2 16 ноември 2019 - 21:26

В момента съм за кратко в странство но като се прибера ще го погледна.Имаш предвид да са нагорели контактите(т.е пъпките) и някой да залепва и при връщането на ключа да остава още включен
Отговори

sathv снимка sathv 16 ноември 2019 - 22:16

Да. Имам същата корса и имаше същия проблем. При евентуална смяна, марков паяк, щото ментаци като Metteli изобщо нямат сребърни пъпки.
Отговори

bobi 2 снимка bobi 2 16 ноември 2019 - 22:26

 sathv, на 16 ноември 2019 - 22:16, каза:

Да. Имам същата корса и имаше същия проблем. При евентуална смяна, марков паяк, щото ментаци като Metteli изобщо нямат сребърни пъпки.


Благодаря колега като се прибера ще го отворя и ще видя закакво става въпрос.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg