Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Помогне те ми моля

delux34 снимка delux34 03 ноември 2007 - 19:58

Имам астра комби 1.7дизел зех нов акумулатор за 140лв така и от преди го правеше и сега много се мачи при палене някои вика че ми е от усиватела в колата но аз не слушам когато колата е спряла така че от какво може да е стартера е супер маистори го гледаха динамото зарежда просто ми казват свали усиватела и тубата и пробери дали пак ще прави така викам за какво да ги махам като не слу6ам когато е спряла колата.Мерси
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 03 ноември 2007 - 20:31

за мен лично проблема ти се свежда до прекалено висока консумация:
Саунд'а в колата, за който казваш. По-вероятно е стартера да е заминал - лагерите са за смяна - затова на моменти зацепва правилно и завърта, в друг красив момент - не. Има и трета възможност - ел. връзки ( отново към стартера ) НО ВСЕ ПАК ЗА МЕН ЛИЧНО Е СТАРТЕР
Отговори

delux34 снимка delux34 03 ноември 2007 - 20:39

значи колеги колата я карах да я проверат стартерапо точно фтулките ги смениха другото сичко е наред значи има ли вероятност да е от саунда в колата мисла да я свала утре и да провера нов акумулатор стартер проверен на кво се далжи незнам :(
Отговори

sasho_sf снимка sasho_sf 03 ноември 2007 - 20:40

 siegfrid, на Nov 3 2007, 08:31 PM, каза:

за мен лично проблема ти се свежда до прекалено висока консумация:
Саунд'а в колата, за който казваш. По-вероятно е стартера да е заминал - лагерите са за смяна - затова на моменти зацепва правилно и завърта, в друг красив момент - не. Има и трета възможност - ел. връзки ( отново към стартера ) НО ВСЕ ПАК ЗА МЕН ЛИЧНО Е СТАРТЕР


И аз подкрепям за втулки на стартер.
Също така виж дали ти греят клемите на акумулатора. Ако греят явно има слаба връзка или понеже са оловни самите те се е...т.
Аз лично си пуснах кабел директно от алтернатора за +, защото оригиналния минава през стартера и имах некакви съмнения.
Отговори

delux34 снимка delux34 03 ноември 2007 - 20:42

не искам да се повтарям но колеги стартера сичко е наред с него а до клемите на акумулатора освем да купа нови какво ще кажете
Отговори

delux34 снимка delux34 04 ноември 2007 - 01:47

:opel_forever: незнам какво да права вече
Отговори

owchy снимка owchy 28 ноември 2007 - 14:51

Аз имам същия проблем!!! :kuku:

Паля много трудно сутрин (10-15 секунди въртя - добре,че акумулатора е як!!! )Като запаля отзад съм като трабант - пушя,а отпред като трактор ТТ тракам и ПОНЯКОГА ИЗГАСВАМ и пак на ново!На какво се дължи това затруднение?
Прители ми предложиха да сменя подгряващи свещи или да сипвам малко бенз(?!майтап ли е това?!)-да ги послушам ли?
Засега минах на варианта гориво "алпин дизел",но не помага.Ако е нормално това,мога да свикна с проблема,но ако може да се оправи съм готов да пробвам вашите експертни съвети!
Отговори

batececo снимка batececo 28 ноември 2007 - 15:02

Колега owchy, провери си подгревните свещи - една да е изгоряла - ще палиш доста по-трудно... А ако са ти здрави свещите може би си като мен - с ниска компресия (издухан двигател) и тогава при здрави свещи пада едно въртене... Говоря за първото палене...
Отговори

owchy снимка owchy 28 ноември 2007 - 16:22

 batececo, на Nov 28 2007, 02:02 PM, каза:

Колега owchy, провери си подгревните свещи - една да е изгоряла - ще палиш доста по-трудно... А ако са ти здрави свещите може би си като мен - с ниска компресия (издухан двигател) и тогава при здрави свещи пада едно въртене... Говоря за първото палене...



Мерси за съвета колега,ще ги сменя всичките направо,уж не са скъпи да видя какво ще стане..май са още оригиналните!Двигателя уж е пушка на (130 хил.сме сега)

 batececo, на Nov 28 2007, 02:02 PM, каза:

Колега owchy, провери си подгревните свещи - една да е изгоряла - ще палиш доста по-трудно... А ако са ти здрави свещите може би си като мен - с ниска компресия (издухан двигател) и тогава при здрави свещи пада едно въртене... Говоря за първото палене...



Мерси за съвета колега,ще ги сменя всичките направо,уж не са скъпи да видя какво ще стане..май са още оригиналните!Двигателя уж е пушка на (130 хил.сме сега)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg