Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Пали на два три цилиндара сутрин

Гоги снимка Гоги 24 февруари 2008 - 10:58

Здравейте на всички,нов сам в форома и искам малко помощ.Карам Астра 1.4 нз,1992г.газова уредба-НЯМА,и от няколко дена имам голям проблем.Сутрин трудно пали,ако има късмета изобщо да запали-пали на 2-3 цилиндъра,и след като поработи малко се оправя.След това цял ден без проблем пали.
Всичко съм сменил-дистрибуторна капачака,палец,свещи,кабели,температурен датчик,акумолатора ми е нов,смених и цялата моно-инжекция,бензиновата помпа,горивен филтър,въздушен филтър,дори смених и компютъра-но проблема си остава и немога да разбера какъв е :thu: . Закачаха я два пъти на стенд за да измерят абсолютно всичко,измериха налягането на горивото,но и то е добре,компресията също измериха-тя е дабре,почиствах дистрибуторната капачка с бензин,да не би да се овлажнява-но итова не помогна.
Някой ако може да ми помогне,нека ми пише. :thu:
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 24 февруари 2008 - 11:09

Датчик на Хол на разпределителния вал, електронно запалване, бобина.
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 24 февруари 2008 - 11:42

Колега не е зле да си провериш антифриза - ниво, налягане раносутрин на студено. Аз имах много леко избила гарнитура и един от признаците беше точно този. Влиза вода в цилиндрите и затова не работят докато не излезе водата. Това може да предизвика "воден чук" и да ти сцепи главата. Малко вероятно е но все пак... Сутрин преди да запалиш, отвий капачката на разширителния съд, ако изкара много въздух и/или антифриз значи си тръгнал по моите стъпки :) ако мога така да се изразя...

BTW като си сменил компа, дали не ти се намира сега един излишен за този мотор че си търся от доста време...
Отговори

Гоги снимка Гоги 24 февруари 2008 - 12:07

Компютъра го взех от автоморга,добре че собственика на моргата ми е приятел и ми дава частите за проба,ако неизлезе от това му го връщам. Ако неможеш да си намериш,мога да го взема,но съм от Нови пазар,обл.Шумен,незнам дали си наблизо.Благодаря за отговора ти ,но от както е почнала да ми прави проблеми,не е мърдал антифриза.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 24 февруари 2008 - 12:54

 Гоги, на Feb 24 2008, 10:58 AM, каза:

Здравейте на всички,нов сам в форома и искам малко помощ.Карам Астра 1.4 нз,1992г.газова уредба-НЯМА,и от няколко дена имам голям проблем.Сутрин трудно пали,ако има късмета изобщо да запали-пали на 2-3 цилиндъра,и след като поработи малко се оправя.След това цял ден без проблем пали.
Всичко съм сменил-дистрибуторна капачака,палец,свещи,кабели,температурен датчик,акумолатора ми е нов,смених и цялата моно-инжекция,бензиновата помпа,горивен филтър,въздушен филтър,дори смених и компютъра-но проблема си остава и немога да разбера какъв е :thu: . Закачаха я два пъти на стенд за да измерят абсолютно всичко,измериха налягането на горивото,но и то е добре,компресията също измериха-тя е дабре,почиствах дистрибуторната капачка с бензин,да не би да се овлажнява-но итова не помогна.
Някой ако може да ми помогне,нека ми пише. :thu:


Гога, 95% имаш пробита гарнитура на 4-ти цилиндър.
Овлажнява ти свещта и докато не загрее този цилиндър не ти пали.
Разхода на антифриз в началото е около 50-ина грама на 100 км. - трудно се хваща.

Не знам какви са ти отношенията с майсторите, но както описваш тези подмени на компоненти май искат да ти приберат повечко левчета преди да ти решат проблема. :thu:
Отговори

Гоги снимка Гоги 24 февруари 2008 - 13:15

Добре гарнитура,но все пак така ми прави вече цял месец,само да запали сутрин и не я оставям -сигурно съм изминал над1500 км.за този период,и изобщо не съм доливал,нито трябва да доливам антифриз,а дори и като я запаля НЕправи бял пушак,а черен.Мислех и този вариант с гарнитурата,но нещо не ми се връзва,все пак благодаря.

:thu:
Отговори

imitev снимка imitev 24 февруари 2008 - 15:05

 Гоги, на Feb 24 2008, 10:58 AM, каза:

Здравейте на всички,нов сам в форома и искам малко помощ.Карам Астра 1.4 нз,1992г.газова уредба-НЯМА,и от няколко дена имам голям проблем.Сутрин трудно пали,ако има късмета изобщо да запали-пали на 2-3 цилиндъра,и след като поработи малко се оправя.След това цял ден без проблем пали.
Всичко съм сменил-дистрибуторна капачака,палец,свещи,кабели,температурен датчик,акумолатора ми е нов,смених и цялата моно-инжекция,бензиновата помпа,горивен филтър,въздушен филтър,дори смених и компютъра-но проблема си остава и немога да разбера какъв е :thu: . Закачаха я два пъти на стенд за да измерят абсолютно всичко,измериха налягането на горивото,но и то е добре,компресията също измериха-тя е дабре,почиствах дистрибуторната капачка с бензин,да не би да се овлажнява-но итова не помогна.
Някой ако може да ми помогне,нека ми пише. :thu:



Свещите мокри ли са сутрин ? Охладителна течност губи ли ?
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 24 февруари 2008 - 16:42

 Гоги, на Feb 24 2008, 01:15 PM, каза:

Добре гарнитура,но все пак така ми прави вече цял месец,само да запали сутрин и не я оставям -сигурно съм изминал над1500 км.за този период,и изобщо не съм доливал,нито трябва да доливам антифриз,а дори и като я запаля НЕправи бял пушак,а черен.Мислех и този вариант с гарнитурата,но нещо не ми се връзва,все пак благодаря.

:thu:



О.К., но по-горе казваш, че така ти прави от няколко дена, а не месец + 1500 км..
Отговори

Гоги снимка Гоги 25 февруари 2008 - 08:39

 Ваклин Христов, на Feb 24 2008, 11:09 AM, каза:

Датчик на Хол на разпределителния вал, електронно запалване, бобина.


Можте ли да ми обясните нещо повече за този датчик,каква му е функцията,подлежи ли на ремонт,и ако не да ми кажете долугоре на каква цена е?
Отговори

i_p снимка i_p 25 февруари 2008 - 08:56

Имам съмнения за частичен пробив в комутатора.
Отговори

radok снимка radok 25 февруари 2008 - 09:16

А като въртиш на стартер, дали се върти по-лесно двигателя. Аз имам този проблем от време на време и ме навежда на мисълта, че е клапан. Може да провериш компресията преди да я палиш сутрин.
Отговори

Miro снимка Miro 25 февруари 2008 - 09:27

Пробвай с бобината.Аз имах подобен проблем,и след смяната се оправи.Смених всичко което имаше и беше възможно да се смени-кабели,свещи,капачка,комутатор,датчик на Хол...всичко!Не,не и не!Опитай.Мисля си,че и при теб ще е така.
Отговори

Гоги снимка Гоги 25 февруари 2008 - 10:21

 bat_jorko, на Feb 24 2008, 04:42 PM, каза:

 Гоги, на Feb 24 2008, 01:15 PM, каза:

Добре гарнитура,но все пак така ми прави вече цял месец,само да запали сутрин и не я оставям -сигурно съм изминал над1500 км.за този период,и изобщо не съм доливал,нито трябва да доливам антифриз,а дори и като я запаля НЕправи бял пушак,а черен.Мислех и този вариант с гарнитурата,но нещо не ми се връзва,все пак благодаря.

:thu:



О.К., но по-горе казваш, че така ти прави от няколко дена, а не месец + 1500 км..


да наистина грешката е моя че съм писал няколко дена,но истината е че ми прави проблеми,някъде от месец,толкова много части смених,че незнам вече къде е проблема. :thu:

 Miro, на Feb 25 2008, 09:27 AM, каза:

Пробвай с бобината.Аз имах подобен проблем,и след смяната се оправи.Смених всичко което имаше и беше възможно да се смени-кабели,свещи,капачка,комутатор,датчик на Хол...всичко!Не,не и не!Опитай.Мисля си,че и при теб ще е така.



приди малко слязах да базикам да пробвам махнах дистрибуторната капачка и палеца да погледна този датчик на хол малко го по базиках разкачих буксата 1-2 пъти после всичко зглобих.смених кабела от бобината към делкото и пробвах да запаля.запали нормално;може ли да се окаже този датчик на хол
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 25 февруари 2008 - 12:42

По скоро кабела към транзисторното запалване. Заведи я при някой да ти премери разстоянието на датчика до пластините. То трябва да е с определена стойност. Ако трябва да го намести. Възможно е да се е разхлабил.
Отговори

Гоги снимка Гоги 29 февруари 2008 - 13:25

Проблема си остава същия;Даитеми още мнения от какво може да е, (работа за ходжа)
Отговори

imitev снимка imitev 29 февруари 2008 - 13:51

 Гоги, на Feb 29 2008, 01:25 PM, каза:

Проблема си остава същия;Даитеми още мнения от какво може да е, (работа за ходжа)


Колега за какво са ти още мнения -> свещите сутрин мокри ли са ?

Ц14НЗ по принцип си страда от пробита гарнитура в зоната на изпусктелния колектор на 4ти цилиндър в следствие лошото охлаждане в тази зона.

Ти ако искаш - можеш да проверяваш ЕКУта, датчици на хол и каквото се сетиш...
Отговори

Miro снимка Miro 29 февруари 2008 - 13:56

Човече,бобината пробва ли?!
Отговори

stoio снимка stoio 29 февруари 2008 - 14:19

Преди време аз имах същия проблем с паленето сутрин ...смених 1 куп работи а не се оправи...най накрая излезе релето на бензиновата помпа (намира се в кората пред седалката до шофьора)...28 лв. дано да съм ти бил полезен.
Отговори

Гоги снимка Гоги 29 февруари 2008 - 21:01

Смених тази вечер бобината и комутатора и утре сутрин ще видия дали има промяна.Ако се окаже че няма ефект ще пробвам с датчика на хол и с това реле което каза колегата Stoio.Ако се сещате нещо друго пишете ми.Благодаря на всички.

Искам да кажа пак че не губи грам антифриз;
Отговори

Гоги снимка Гоги 02 март 2008 - 10:16

Здравеите пробвах с бобината и комутатора но никакъв ефект;сега ще пробвам с датчика на хол,стига да намеря от някоя морга за проба;не ми се рискува с толкова пари за нов ако не излезе и от него.Даваите още мнения;
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg