Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

показание "INSP" на километража за дневен пробег

Тази тема е заключена

velizaf снимка velizaf 07 август 2010 - 15:57

:devil-smiley-019: Здравейте! На мястото за дневния пробег излезе "INSP" . Като задържа бутона с който се чисти този километраж ми изписва това - 023.1 -за което нямам идея какво е. Със сигурност не е пробега който остава , не е и разстоянието което мога да измина с наличното гориво. Някой дали е имал подобен проблем? Колата е Опел Зафира 1.6 И 16 вентила 2000г. Дали може така да се пътува защото ми се налага? :hahaha:
Моля за извинение ако не съм пуснал темата на точното място , но вече съм в паника. :hahaha:
Отговори

Оги снимка Оги 07 август 2010 - 15:59

Спокойно е човек, чак пък паника :devil-smiley-019:

Пробвай да натиснеш и задържиш копчето и така дай на контакт, като продължаваш да държиш. Ако пак не изчезне не знам!
Отговори

Гено снимка Гено 07 август 2010 - 16:06

спокойно, това не е индикация за проблем, а само че е време за следваща смяна на маслото, най-общо казано, само че едва ли си го сменил на предната поява на надписа, така че го игнорирай, занули го, както ти каза колегата по-горе и карай.
А цифрите, мисля че бяха някакъв номер на софтуер, доколкото съм чел, не го твърдя със сигурност.
Отговори

velizaf снимка velizaf 07 август 2010 - 17:24

Опитах, така но няма никаква промяна освен че се изчисти километража. "INSP" отново си седи и като задържах бутона отново си седи това 023.1 .Притеснявам се да не стане така,че да тръгна на път и някъде да спре та да се чудя как да се прибирам. Маслото , всички ремъци и филтри са сменени и са на 2000 км-виж това дали са го отразили в компа на колата , честно да си кажа -незнам. Ако е от маслото , дали няма в един момент да спре и да се наложи да се прибирам с пътна помощ?
Мнението беше редактирано от velizaf: 07 август 2010 - 17:27
Отговори

Гено снимка Гено 07 август 2010 - 17:29

Цитат

Натискаш бутона и държиш;
Даваш на контакт;
Ще ти се покаже надписа INSP за околу 2 секунди;
Чакаш да ти се покаже "----";
Пускаш бутона;
Изключваш от контакт;
Отговори

velizaf снимка velizaf 07 август 2010 - 18:27

Упражнението го повторих 3 пъти и на третия се показаха въпросните ---- след което изчезна и стряскащото "INSP" при даването на контакт. БЛАГОДАРЯ на отзовалите се за оказаната помощ!
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg