Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Датчик външна температура Опел Астра H GTC

alex4e снимка alex4e 23 февруари 2019 - 18:25

Здравейте,

От известно време колата не отчита правилно външната (околната) температура и на таблото се показват нереални стойности. Днес, при новия снеговалеж, температурата е 51 градуса целзии.
Проверени са: бушони - всички работят, компютър за грешки - няма регистрирани, за други съобщения на таблото - не излизат. Разбирам, че явно датчикът е за смяна.
Намерих откъде да си купя нов. Намерих къде се намира физически - монтиран е на решетката на бронята, точно под рег. номер.
Въпросът ми е как най-безболезнено и безопасно да сваля стария и да сложа новия, без опасност да счупя щипки, решетка, броня и т.н.? Нужно ли е да се сваля нещо предварително?
Ще го сменям, когато стане топло, но искам да съм подготвена теоретично и да знам ще ми е нужен ли канал или наклон, така че по-лесно да стигна до мястото. След около 1000 км ми предстои смяна и на масло, така че може и в сервиза да помоля да го подменят, но искам да съм наясно и да предотвратя евентуални счупвания.

Много съм признателна за помощта!
Мнението беше редактирано от alex4e: 23 февруари 2019 - 18:26
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 февруари 2019 - 20:05

Имам един оборотен датчик за проба. Пиши на лични и ще ти реша проблема за нещо символично.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg