Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

огромен разход на масло z22se зафира

dobrinss снимка dobrinss 17 септември 2019 - 11:45

Здравейте колеги,имам голям проблем с разхода на масло след смяна на сегменти и гумички на клапани.моля помагайте.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 септември 2019 - 11:47

 dobrinss, на 17 септември 2019 - 11:45, каза:

Здравейте колеги,имам голям проблем с разхода на масло след смяна на сегменти и гумички на клапани.моля помагайте.


Преди това гореше ли масло и толкова ли или след ремонта се появи проблема? Мерихте ли цилиндрите?

Цапа ли свещите?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 17 септември 2019 - 11:48
Отговори

k opel e снимка k opel e 17 септември 2019 - 12:02

Гори или има теч?
Отговори

dobrinss снимка dobrinss 17 септември 2019 - 14:17

преди ремонта гореше 1-1.2 на 1000км.затова я отворих за гумички и сегменти но се оказа задрала риза на 4ти цилиндър,набиване на нова риза и смяна на сегменти и гумички.резултата беше 1л.за 130км.цапаше свещи на 1ви и 2ри цилиндър,втори път отваряне смяна на водачи,2 клапана райберене и пасване на клапани.резултат 4л.за 600км.колата пуши във високи обороти,няма теч на масло.мисля че сега не цапа свещи.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 септември 2019 - 14:21

Кофти ремонт явно. Какъв цвят е пушека? Тъмен или светъл? Смени майстора. Това е престъпление.
Отговори

dobrinss снимка dobrinss 17 септември 2019 - 14:36

пушека е синкъв,ремонта го правих аз само долницата на двигателя го събираха други.какво може да е объркано?
Мнението беше редактирано от dobrinss: 17 септември 2019 - 14:37
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 септември 2019 - 14:41

 dobrinss, на 17 септември 2019 - 14:36, каза:

пушека е синкъв,ремонта го правих аз само долницата на двигателя го събираха други.какво може да е объркано?


Добре мери ли цилиндрите? За мен това е объркано. Щом си се хванал значи можеш да отговориш на тея въпроси. Виж пак дали цапа свещите. Според мен маслените сегменти не работят. Да не си взел грешен комплект?
Отговори

dobrinss снимка dobrinss 17 септември 2019 - 15:00

 Ne6to Smisleno, на 17 септември 2019 - 14:41, каза:

Добре мери ли цилиндрите? За мен това е объркано. Щом си се хванал значи можеш да отговориш на тея въпроси. Виж пак дали цапа свещите. Според мен маслените сегменти не работят. Да не си взел грешен комплект?

според шлайфистите блокът бил добре,буталата били малко износени,смених ги втория път с други по добри,сегментите не са объркани марка goetze.компресията след 1вия ремонт беше 12,5
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 17 септември 2019 - 15:28

Колега, какво е маслото сега ? Спази ли правилото първите 1000-1500 км да я караш до 3000 оборота ?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 септември 2019 - 15:35

 javor_bg, на 17 септември 2019 - 15:28, каза:

Колега, какво е маслото сега ? Спази ли правилото първите 1000-1500 км да я караш до 3000 оборота ?


Колега, няма как да блъска толкова масло, ако ще и с запалването да я нагъзи :confused: Особено на два комплекта сегменти. Аз още не мога да разбера мерени ли са цилиндрите. Ако не са как да ти кажа. От друга страна с нова риза на първи цилиндър и на него да цапа свещ също е съмнителна работа. То няма да остане от какво да е освен от буталата.

Първите сегменти като ги свали здрави ли бяха? Маслените запекли ли бяха?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 17 септември 2019 - 15:42
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 17 септември 2019 - 19:09

Ако не цапа свещите, доливай и карай!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 септември 2019 - 19:34

И аз така доливах и карах, докато не смених двигател. Доливай, но или си търси друг двигател, или бързо продавай тая масларка, дори и на загуба.
Отговори

Коцето снимка Коцето 18 септември 2019 - 10:20

Аз бих направил още едно последно отваряне за спорта, обърнат маслен сегмент - на един, два или всички цилиндри. Подредба на "ключовете" мисля че на този мотор беше на 180 градуса като първи компресионен и масления са един под друг а втори компресионен срещуположно. Завъртени бутала по невнимание. Най-добре с втори човек да се направи последния оглед преди това внимателна консултация по тънкостите на сглобка за този мотор. В туба има доста клипове и подробни обяснения за този мотор дори и с моментите на затягане на най-малкото винтче.
Мнението беше редактирано от Коцето: 19 септември 2019 - 19:59
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 септември 2019 - 10:55

 Коцето, на 18 септември 2019 - 10:20, каза:

В туба има доста клипове и подробни обяснения за този мотор дори и с моментите на затягане на най-малкото винтче.


Това е най-добрия съвет. Гледай няколко клипчета и си извади изводите. Ако приемем, че проблема не е в блока нещо е изпуснато.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 септември 2019 - 11:26

Най-вероятно това е поредния мотор в който частите са наринати с лопатата затова още една тренировка мотора долу разглабя се всичко се мери дали е в нормите на размера и ако е се събира правилно обърнете внимание на каналите на сегментите да не са разбити и дали сегментите не са тънки тогава се получава ефекта на помпен елемент.
Отговори

ufer снимка ufer 19 септември 2019 - 08:52

И аз допускам, че колегата mrsch66 е прав. Имал съм подобен случай с Кадет ГСИ. Буталата бяха добри и понеже не исках някой стругар да ги изпорти при каналите, 2 месеца подбирах пасващи сегменти според широчината на каналите. Компресията стана 13 бара... е харчеше и малко масълце, защото не правих шлайф на цилиндрите... :icon_razz2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg