Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с шайба на климатика

Тодор снимка Тодор 30 юни 2008 - 11:04

Здравейте колеги, от известно време чувам един тих и дразнещ шум от към двигателния отсек.Преди около седмица отивайки на работа, нещата загрубяха и започна да стърже застрашително на желязо.Закарах колата на сервиз, човека откачи пистовия ремък завъртя тук там и вика обтяжната ролката шуми леко ..."тръгнала е...".Казвам ок смени я.След няколко дни оставих колата в сервиза , човека смени ролката, обаче когато отидах да си я взема, ми казва абе да знаеш че този шум не е бил от ролката ами от компресора, тъй като ремъка минавал от там и въртял постоянно макар и да не е включен климатика.Обаче човека не се занимавал с компресори и ми препоръча да ида в специализиран сервиз.Някой знае ли каква е тази шайба/лагер на компресора(през която минава пистовия ремък ).Трудно ли се сменя и изобщо проблемно ли е това свистене.Климатика си работи нормално,не изпуска фреон, няма промяна на звука при включен или изключен климатик.Звука се чува понякога по силно по някога по слабо(от свистене до стържене).Притеснява ме защото трбва да пътувам след седмица.Благодаря предварително!
Отговори

Тодор снимка Тодор 02 юли 2008 - 14:00

След посещение в оторизирания сервиз на Опел в Пловдив и консултация с човека който се занимава с климатиците, ми бе обявена цена за труд около 50-на лева за лагера още 30 и за някои и други дреболии горе-долу 100-на лева.Пак е добре горе-долу.Ще го сменям няма как.
Отговори

PGM снимка PGM 02 юли 2008 - 16:18

 Тодор, на Jul 2 2008, 03:00 PM, каза:

След посещение в оторизирания сервиз на Опел в Пловдив и консултация с човека който се занимава с климатиците, ми бе обявена цена за труд около 50-на лева за лагера още 30 и за някои и други дреболии горе-долу 100-на лева.Пак е добре горе-долу.Ще го сменям няма как.

здравей колега аз го имам същия проблем , сега си търся сервиз . Добре е да потърсиш нормален сервиз за
авто климатици , струва ми се множко 100 лв. за едно лагерче ( не е златно ) , още повече че в оторизираните сервизи праскат такива мародерски цени, а няма гаранция , че качеството ще съответства на цената . Така ,че ако не се е строшила съвсем ( аз карам така около 25000 км) не бързай , а си потърси по- изгодна оферта , няма начин в Пловдив да няма сервизи

Успех и всичко най добро

Петър
Отговори

miro_b_petkov снимка miro_b_petkov 02 юли 2008 - 22:08

 PGM, на Jul 2 2008, 05:18 PM, каза:

здравей колега аз го имам същия проблем , сега си търся сервиз . Добре е да потърсиш нормален сервиз за
авто климатици , струва ми се множко 100 лв. за едно лагерче ( не е златно ) , още повече че в оторизираните сервизи праскат такива мародерски цени, а няма гаранция , че качеството ще съответства на цената . Така ,че ако не се е строшила съвсем ( аз карам така около 25000 км) не бързай , а си потърси по- изгодна оферта , няма начин в Пловдив да няма сервизи

Успех и всичко най добро

Петър

Koлега,сменявай лагера че ако знаеш колко бели ще ти направи... няма да са 100лв. а мн. повече,по-добре ги даи сега че после боли глава.
Отговори

Тодор снимка Тодор 03 юли 2008 - 08:54

...a , то че има други сервизи има, ама за климатици са малко.Имам горчив опит от "импас" ,така че с тях съм приключил отдавна.Сутринта пак го чух това свистене, чакайки на светофар.Ще се сменя то е ясно, ама няма време в събота трябва да пътувам до морето, дано не ми направи проблем че ще се проклинам после :) иначе след това веднага подмяна.Казваш "златно" лагерче....май си прав незнам кога лагерите станаха по 30лв......едва ли е някъв специален,ама кво да се прави няма начин.Голямата печалба идва от сервизната дейност, с тези кошници дето караме, макар че като гледам и новите не са кой знае колко надеждни.

Цитат

Koлега,сменявай лагера че ако знаеш колко бели ще ти направи... няма да са 100лв. а мн. повече,по-добре ги даи сега че после боли глава.

Дано не си прав колега, или по скоро да изкара още някой километър и да го сменям да не страдам после <_<
Отговори

doolettle снимка doolettle 03 юли 2008 - 23:45

 Тодор, на Jul 3 2008, 09:54 AM, каза:

...a , то че има други сервизи има, ама за климатици са малко.Имам горчив опит от "импас" ,така че с тях съм приключил отдавна.Сутринта пак го чух това свистене, чакайки на светофар.Ще се сменя то е ясно, ама няма време в събота трябва да пътувам до морето, дано не ми направи проблем че ще се проклинам после :) иначе след това веднага подмяна.Казваш "златно" лагерче....май си прав незнам кога лагерите станаха по 30лв......едва ли е някъв специален,ама кво да се прави няма начин.Голямата печалба идва от сервизната дейност, с тези кошници дето караме, макар че като гледам и новите не са кой знае колко надеждни.

Дано не си прав колега, или по скоро да изкара още някой километър и да го сменям да не страдам после :kuku:

На един колега тук от форума му смениха същия лагер за 30 мин без да се сваля компресора. Просто откачиха ремъка и избиха шайбата с една скоба. След това на пресата за 5мин подмениха лагера и обратно на компресора. Това го направиха в m&j на Рогошко шосе и мисля му излезе 40лв но не съм сигурен.
Моя съвет е да говориш предварително за цена щот аз им занесох моя компресор само да ми монтират челния семеринг и ми легна 45 :kuku: :kuku:
Отговори

Тодор снимка Тодор 04 юли 2008 - 13:36

 doolettle, на Jul 4 2008, 12:45 AM, каза:

На един колега тук от форума му смениха същия лагер за 30 мин без да се сваля компресора. Просто откачиха ремъка и избиха шайбата с една скоба. След това на пресата за 5мин подмениха лагера и обратно на компресора. Това го направиха в m&j на Рогошко шосе и мисля му излезе 40лв но не съм сигурен.
Моя съвет е да говориш предварително за цена щот аз им занесох моя компресор само да ми монтират челния семеринг и ми легна 45 :kuku: :kuku:

Много ти благодаря за съвета колега, ще пробвам там при първа възможност.И без това ми се отлага пътуването с една седмица така че поне това да свърша.Вчера до София направих едно извънредно и гоних доста, викам ако ще става нещо с лагера сега да става, ама всичко си беше ОК.Още утре ще пробвам в "m&j".Още веднъж мерси ! :kuku:
Отговори

troul снимка troul 05 юли 2008 - 15:26

Колега сигурен ли си 4е е лагера на шайбата? Ако е само той добре.
Но ако са се прецакали лагерите на самия компресор тогава става много сложно.

Пиши като решиш проблема. Ще съм благодарен. ( както вече ти писах на ЛС ;) )
Отговори

joe007 снимка joe007 05 юли 2008 - 17:35

Обикновенно ако се разбият лагерите и на компресора се разбива и осовото уплътнение и фреона изтича,а с него и малко масло.(има омазняване около оста).Най-вероятно е само лагера на шайбата и от получения луфт почва да трие съединителя и се чува стържене.Ако се пусне климатика стърженето трябва да спре.За съжаление не на всички коли има място да се вкара скоба и да се свали шайбата на място.И с една дума се налага сваляне на целия компресор.
Отговори

troul снимка troul 06 юли 2008 - 02:20

Значи .... до колкото разбирам ако е лагера на шайбата той ще вие постоянно дори и когато климатика не е пуснат?
При мен виенето се чува когато се пусне климатика.
Верно през зимата беше изтекъл фреона, т.е. не целия но климатика не работише.
Заредих го преди 3 месеца и още не е изтекъл, но вие :(
Като следвам логиката, май са отишли лагерите ма компресора,

Някой може ли да каже евентуално къде и колко ще струва ремонта на компресора.
Отговори

Тодор снимка Тодор 06 юли 2008 - 09:20

Еми вчера(събота) отделих време да отида до сервиза , но за съжаление в събота не работели.Утре ще пробвам пак.При мен обаче изтичане на фреон няма, климатика работи добре.Миналата година го проверявах и не се наложи дозареждане.Включих го няколко пъти през зимния сезон(по препоръка на сервиза в който ми я провериха), сега същого ползвам редовно.Кто го включа не чувам това стържене.Може и пак да си стърже ....незнам ама аз не чувам вътре в купето.

Цитат

Обикновенно ако се разбият лагерите и на компресора се разбива и осовото уплътнение и фреона изтича,а с него и малко масло.(има омазняване около оста).Най-вероятно е само лагера на шайбата и от получения луфт почва да трие съединителя и се чува стържене.Ако се пусне климатика стърженето трябва да спре.За съжаление не на всички коли има място да се вкара скоба и да се свали шайбата на място.И с една дума се налага сваляне на целия компресор.

Колегата joe007 мисля е прав за скобата, поне аз не виждам място да се вкара скоба за сваляне на шайбата, и предполагам че ще ме "разчастят" :) Но нека все пак в сервиза да кажат пичовете,и после ще пиша какво е станало.
Отговори

doolettle снимка doolettle 07 юли 2008 - 06:23

На колегата дето му сменяха лагера на шайбата, вкараха скобата под калника и леко повдигната на крик. Малко трудно се наглася скобата от сам човек но ако мотора ти е същия тряа да става.
Отговори

Тодор снимка Тодор 07 юли 2008 - 08:22

Мотора ми е C18XEL, така че наезнам дали ще стане , но ще разбера и ще пиша после какво е станало.Лек ден!
Отговори

Тодор снимка Тодор 07 юли 2008 - 12:25

Ами вече мога да отговоря, сега се връщам от сервиза, и ми бе обявена цена от 120лв. за смяната на златното лагерче :) Незнам може и толкова да струва, но ще си го отремонтирам в сервиз стефанов.Хората бяха доста по възпитани и цената при тях беше по добра.Това е колеги.Управителя каза, смяната е толкова без никакво дозареждане.Ако се наложи дозареждане , допълнително... еми ОК лек ден и така :) не че няма да ги платя то това е ясно, дразни ме начина по който се отнасят в сервизите (повечето), все едно сме им длъжни.
Отговори

doolettle снимка doolettle 08 юли 2008 - 00:09

и аз останах малко резервиран към тях но се надявах да се разминеш с 40. А в "Опел-Стефанов" може да режат глави но поне се държат по-нормално с клиентите си.
Отговори

Тодор снимка Тодор 01 август 2008 - 07:44

Вчера посетих сервиза, надявам се всичко да ОК. Приемчика каза че не бил толкова зле "бил тръгнал" де и било по добре да се смени, а от къде се питам аз стържеше толкова ....незнам.Еми това е колеги, удоволствието ми струваше 100лв (65 за труд + 36- лагерчето).
Отговори

sdonio снимка sdonio 09 септември 2019 - 13:22

 Тодор, на 01 август 2008 - 07:44, каза:

Вчера посетих сервиза, надявам се всичко да ОК. Приемчика каза че не бил толкова зле "бил тръгнал" де и било по добре да се смени, а от къде се питам аз стържеше толкова ....незнам.Еми това е колеги, удоволствието ми струваше 100лв (65 за труд + 36- лагерчето).


Здравейте колеги,

някой знае ли размера на лагера на муфата на компресора на Astra G X16XEL? В руските сайтове го дават 35х50х20 мм., но в някои сайтове за части го дават 35х52х22 мм....

Благодаря Ви предварително!
Отговори

sathv снимка sathv 09 септември 2019 - 13:58

35x50x20, ама по принцип се сменя цялата шайба комплект. Самия лагер е валцован. След избиване и ново валцоване винаги има биене. Отделно щом е заминал лагера и зъбите на шайбата са тръгнали. Абе алуминиева работа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg