Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Шампионати

Формула 1 - сезон 2014.

CH_M снимка CH_M 14 март 2014 - 09:04

Втора свободна тренировка:

1.HAM
2.ROS
3.ALO
4.VET
5.BUT
6.RIC
7.RAI
8.BOT
9.MAG
10.HUL
Отговори

filidor снимка filidor 14 март 2014 - 22:46

От колко часа е състезанието и по коя телевизия ще го дават ?
Отговори

CH_M снимка CH_M 15 март 2014 - 09:54

 filidor, на 14 март 2014 - 22:46, каза:

От колко часа е състезанието и по коя телевизия ще го дават ?

По БНТ 2 предполагам на запис към обяд, а иначе който има Булсат - по FILM+/FILM+HD от 8:00.
Може и по други телевизии, но не съм запознат ... на кабеларка по RTL май ....
Отговори

asensio снимка asensio 16 март 2014 - 00:29

От тука гледам през нета, до сега не е имало проблеми

http://gofirstrow.eu.../motosport.html

А също и от lemon sport.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 30 март 2014 - 11:55

След финала на поредното състезание за ГП на Малайзия резултата е:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Зенит-е: 30 март 2014 - 12:31
Отговори

asensio снимка asensio 31 март 2014 - 20:38

Какви са ви впечатленията като цяло, май никой не се кефи тая година... поне според мен е по скучна от миналата. Някак си няма никаква интрига за челото, миналия път Розберг, сега Хамилтън. Тръгват си първи, първи си завърпват без никой да ги обезпокоява... та споделете как е във вашите очи началото на сезона.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 31 март 2014 - 21:50

Просто Мерцедесите са най-подготвени за новите условия. Съвсем скоро чакам Ферари и РедБул да наваксат изоставането и предполагам интригата ще се върне отново.

А иначе се кефя на звука от болидите и от това, че чат-пат се чува и публиката(поне в Австралия) :turbo:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 01 април 2014 - 14:18

Мен грам не ми харесва новият звук на болидите. При първото състезание мислех, че ми е развален телевизора и има проблем със звука...
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 01 април 2014 - 18:11

След втория стар за сезона според мен ситуацията е следната:

Сребърните стрели са над всички.
РедБул са заразили болида на Рикардо с вируса "Уебър".
Ферари и този сезон са добри, ама... не съвсем.
И във Уилямс смятат Маса за втори пилот - СРАМОТА!!!!
От първите 5 отбора 4 са с двигател на Мерцедес... Само да не се окаже, че Фераритата са се вмъкнали между тях случайно...

Звука няма да го коментирам :doh:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 06 април 2014 - 10:43

След вчерашната квалификация резултатите са следните: Публикувано изображение

След всички наложени наказания стартовата решетка ще е в следния ред: Публикувано изображение
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 06 април 2014 - 21:34

Не бих коментирал състезанието, защото това може да ми навлече наказание от шефовете на форума.

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Заводския отбор на Мерцедес се състезават в отделно състезание.
Ферари се борят за 10-та позиция :moderator:
и т.н.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 07 април 2014 - 12:00

На мен ми хареса, особенно последните няколко обиколки с битката между Розберг и Хамилтън.
Друго си е когато има интрига с по-непознати имена и в челните места, а Фетел и Халонсо са чао :smile3560:
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 07 април 2014 - 12:37

Нещо не ме кефи сегашната Формула. Изпреварванията не са атрактивни, голяма мъка. Малдонадо пак се прояви, което внесе някаква емоция (не че съм привърженик на екшъни), за разнообразие на състезанието. Големи разлики в болидите, особено в скоростта. Дано да има промяна и да се видят истински битки между отборите.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 07 април 2014 - 23:05

 kibo_tom3111, на 07 април 2014 - 12:37, каза:

Малдонадо пак се прояви, което внесе някаква емоция (не че съм привърженик на екшъни)...

За това ли говорим?

Публикувано изображение
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 08 април 2014 - 10:07

Да. Добре, че на Гутиерес нищо му няма. Голямо салто направи, добре че е добре защитен и не се получиха тежки наранявания. Според мен наказанието което получи Малдонадо - 10 секунди в бокса, три наказателни точки и 5 места назад в Китай, са по скоро козметични, отколкото възпитаващи. Макар че ми беше симпатичен в началото на кариерата си във Ф1, със своя хъс, то в последствие се оказа, че става опасен за другите пилоти. Наистина мерака и хъса му го подтикват да предприема безумни решения, но те се оказват винаги погрешни и опасни.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 19 април 2014 - 12:43

Днес беше квалификацията за ГП на Китай.

Публикувано изображение


Ето какви са резултатите

Публикувано изображение Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Зенит-е: 19 април 2014 - 12:44
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 11 май 2014 - 17:48

Днес приключи поредното състезание от шампионата на Мерцедес и останалите за Голямата награда на Испания.

Публикувано изображение


След квалификацията резултата беше сления: Публикувано изображение

След наложените наказания подреждането на стартовата решетка изглеждаше така: Публикувано изображение

А самите наказания са:
1. Жан-Ерик Верн с 10 места назад заради опасно освобождаване от бокса (инфо тук);
2. Себастиян Фетел с 5 места заради смяна на скоростна кутия (инфо тук).


След 66 обиколки на пистата в Каталуния пилотите финишираха в следния ред: Публикувано изображение


Ето и класирането след днешния кръг:
пилоти: Публикувано изображение По-добрият (не казвам най-добрият) зае първо място


отбори: Публикувано изображение Ферари изпревариха Форс Индия (лелееее до къде го докараха.....) и Уилямс изпревариха МакЛарън - това си е постижение особено, ако го сравним с миналите сезони.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 25 май 2014 - 11:06

Едва ли само аз следя сезон 2014г., но както и да е....


След по-малко от 3 часа и 30 мин започва ГП на Монако на пистата Монте Карло. Това е най-бавното (като средна скорост), най-бързото (като време за една обиколка) и най-популярно състезание в сезона. Същевременно е и "домашно състезание" на най-много пилоти, защото повечето имат жилища в княжеството. Тук и най-малката грешка на пилота се наказва сурово поради почти пълната липса на зони за сигурност.

Публикувано изображение


Публикувано изображение


Резултата от квалификацията е Публикувано изображение

Ето ги и първите трима на старта. Публикувано изображение

А след наложените наказания подреждането на стартовата решетка е Публикувано изображение


Наказанията са:
1. Д. Квят е порицан заради задържане на П. Малдонадо (инфо тук);
2. М. Ериксон ще стартира от бокса за това, че таранира Ф. Маса. (инфо тук)

Edit: Случайно някой да забелязва, че Рикардо за пореден път ще стартира пред Себчо?
Отговори

CH_M снимка CH_M 25 май 2014 - 18:28

Не го следиш само ти ..... ама тоя път такъв сън му дръпнах че :mhihi: видях старта и айдеее, после като се събудих , ми те финиширали първите трима както и стартираха .
Добро състезание за дрямка беше :dance:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg